Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Msx 125
    Arkadaşlar arka kuyruğu ve sinyalleri söktüm plakalık ve led sinyal taktım ama sinyaller direk yanıyor flaşör sistemi çalışmıyor, telike arkdaşımız yapmış ama oda net hatırlamıyor, bu işlemi yapan ya da nasıl yapıldığını bilen varsa bilgilendirebilir mi ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Dostum beni yanlış anladın herhalde. Net bir şekilde hatırlıyorum. Direnç bağlama lazım. 12 volt 25 watt 10 ila 5 ohm arasındaki dirençleri deneyerek bulman lazım taktığın led sinyale göre.

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Sinyalli stoplar var diye biliyorum bulabilirseniz onlar cok güzel youtube de video vardı sanırsam ...

Hocam özelden yazdım size.

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sinyalli stoplar var diye biliyorum bulabilirseniz onlar cok güzel youtube de video vardı sanırsam ...
    Tayfun onlara baktım ama hoşuma gitmedi en iyisi kibar led sinyal takmak.

Motosikleti
    HONDA GROM
    Siz bilirsiniz hocam

Merhaba, benim bir sorum olacaktı. Motorla en yüksek viteste(4.vites) yüksek hızla(90-105 arası) giderken motordan eski kamyonlardan gelen "dızzzt veya tısss" gibi bir veya iki saniye süren hava sesi gibi bir ses geliyor. Bu ses normal midir. Bu sesi duyunca ne yapmak gerekir. Devir kesici ile alakalı olabilir mi?

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ncang05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba, benim bir sorum olacaktı. Motorla en yüksek viteste(4.vites) yüksek hızla(90-105 arası) giderken motordan eski kamyonlardan gelen "dızzzt veya tısss" gibi bir veya iki saniye süren hava sesi gibi bir ses geliyor. Bu ses normal midir. Bu sesi duyunca ne yapmak gerekir. Devir kesici ile alakalı olabilir mi?
    motosikletin neresinden geliyor? o hızda rüzgar ve motor gürültüsünden siz bunu nasıl duyuyorsunuz? kaskınızdan geliyor olmasın o ses? eğer şırıltı deseniz zincir diyeceğim de.. dızt ve tıs diyorsunuz.
    ncang05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı ncang05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Aynı ses bende de geliyor, uzun bir süre yüksek devirde yüksek hızda gidince oluyor bu olay bende. İlk başta kaskın rüzgarı ters bir açıdan yediği zaman çıktığını sanıyordum, ancak bir süre dikkat kesildikten sonra, dediğim gibi yüksek devirde yüksek hızda belli bir süre gidince o ses çıkmaya başlıyor. Sanki motor çok ısınıyor ve kendi acil durum soğutma sistemini çalıştırıyormuş gibi :D TISSSS :D
    ncang05 bunu beğendi.

Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aynı ses bende de geliyor, uzun bir süre yüksek devirde yüksek hızda gidince oluyor bu olay bende. İlk başta kaskın rüzgarı ters bir açıdan yediği zaman çıktığını sanıyordum, ancak bir süre dikkat kesildikten sonra, dediğim gibi yüksek devirde yüksek hızda belli bir süre gidince o ses çıkmaya başlıyor. Sanki motor çok ısınıyor ve kendi acil durum soğutma sistemini çalıştırıyormuş gibi :D TISSSS :D
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motosikletin neresinden geliyor? o hızda rüzgar ve motor gürültüsünden siz bunu nasıl duyuyorsunuz? kaskınızdan geliyor olmasın o ses? eğer şırıltı deseniz zincir diyeceğim de.. dızt ve tıs diyorsunuz.
    Malum motoru sürdüğümüz ortama göre(tünel, açık yol. duvar kenarı vs.)sürerken çok farklı sesler duyabiliyoruz. ben bu sesi son zamanlarda havalar ısındıktan sonra duymaya başladım(Motoru kasımda aldım ve kışın rodajı yapıldı motorda yüksek devirlere de ilk bahar gibi çıkmaya başladım) Önceleri etraftaki sulama yapan kamyonlardan veya yol kenarındaki su fiskiyelerinden geldiğini düşündüm. Ama bu ikisinin olmadığı ortamda da aynı sesin geldiğini duyunca dikkatim motora kaydı, ben kesinlikle motordan(motor bloğunun olduğu yerden çalışan aksamdan) tam olarak nereden geldiğini bilememek ve tahmin edememekle beraber buradan geldiği kanaatindeyim. "deltaeagle" ın da aynı sesi duymassı şüphemi artırdı. Aslında ben de bir çeşit hararet emniyeti olabileceüini düşündüm ama motor tapagaz son hızla gidiyor niye hararet yapsın ısınsın diye de düşünüyorum aslında umarım kötü bişeye işaret değildir. Ses tam olarak kompresörden gelen hava sesi veya lastik hava indiriken/kaçırırken gelen sesin biraz gürültülüsü "dızzzt" şeklinde, hava kaçırma sesi gibi kısacası. Ben bu sesi duyunca gazı biraz kısıp devam ediyorum hızlanınca yine geliyor. Bu arada devir saati de redline a dayanmıyor 7000-8000 arası gibi devirlerde de yapıyor. Bir dahakine kaska da dikkat edeceğim umarım kasktan rüzgardan vs. gelen bir sestir.

hummar34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda MSX 125 , Kawasaki ER6N , Ducati 795
    simdi senin soyleminden ben celiski anladim .

sen kesin bir teshis koymussun bloktan geliyor diye , sonrada kasktan da olabilir demissin . belkide zincirden geliyordur sen kaski cikar emniyetli bir yolda dene ayni olayi . motor blogundan oyle bir sesin gelmesi imkansiz . bir kere hava kacirmasi imkansiz blok kismindan . sen motorumu actirdin ? diye bir soru sorsam hayir diceksin.hava fitresinin oradan geliyor o ses tisss fisss dizzzttt dedigin . blok olmasi mantiksiz . motor cok iyi hava cekmiyor . sen fitreni kontrol et isini saglama al. Helede standart egzosda motor kesinlikle gevsemez kendini kasar ve bagirir . rahat nefes alamaz . hava fitresini kontrol et kardesim ..guzelce hava siktir . eyer 11 bin deysen degis hemen filtreni .
    ncang05 bunu beğendi.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Ben Dzzt'ı duymadım ancak TISS sesini bol bol duydum, motorun rolanti sesinde, gidişinde, performansında bir sıkıntı görmedim. Bundan dolayı pek üstelemedim. Kişisel olarak, anormal bir durum olmadığını düşünüyoruum.
    hummar34 ve ncang05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı Deltaeagle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben Dzzt'ı duymadım ancak TISS sesini bol bol duydum, motorun rolanti sesinde, gidişinde, performansında bir sıkıntı görmedim. Bundan dolayı pek üstelemedim. Kişisel olarak, anormal bir durum olmadığını düşünüyoruum.
    simdi ben motorumu durdugu yerde asagi garaja inip o sesi kesin bir duymak istedim . isimi garantiye almak icin . konustugum kelimelerin ardinda durmak icin . motor gitmedigi halde yavasdan yavasdan gaza yuklendim ve tiss sesini alabiliyorum . gitmedigim halde . hemde dedigim gibi ses Air box kismindan geliyor ( hava fitresi) sizlerde deneye bilirsiniz yani pek kafaya takilcak bir konu degil . yaani bu blokla tissss sesinin imkani yok . desenki contalardan kacirip tisss tisss diye geliyor . onunda olmasi akil karistirici bir suphe. neden blok contasi kacirsin diye.
    Deltaeagle ve ncang05 bunu beğendiler.

Motosikleti
    Suzuki Burgman 200 ABS
    Alıntı hummar34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    simdi ben motorumu durdugu yerde asagi garaja inip o sesi kesin bir duymak istedim . isimi garantiye almak icin . konustugum kelimelerin ardinda durmak icin . motor gitmedigi halde yavasdan yavasdan gaza yuklendim ve tiss sesini alabiliyorum . gitmedigim halde . hemde dedigim gibi ses Air box kismindan geliyor ( hava fitresi) sizlerde deneye bilirsiniz yani pek kafaya takilcak bir konu degil . yaani bu blokla tissss sesinin imkani yok . desenki contalardan kacirip tisss tisss diye geliyor . onunda olmasi akil karistirici bir suphe. neden blok contasi kacirsin diye.
    Katılıyorum Kaan abi, bende kendimce ufak bir araştırma yapmıştım Amerikan forumlarında falan ilk bu sesi duyduğumda, orada da air box konuşuluyordu. Yüksek hızlarda emiş fazla olduğu için o fantastik sesi çıkarıyor sanırım
    hummar34 ve ncang05 bunu beğendiler.

Oncelikle teşekkurler paylasimlar icin. Bir yanlis anlasilmayi duzelteyim hemen, ben motor blogundan derken motorun oldugu kisimdan ses geliyo demek istedim yoksa motor blogunun icinden geliyo anlaminda demedim yanlis ifade ettim galiba olayi yani zincirden veya peg lerden vs. degil demeliydim belki. Celiski meselesi de sundan kaynaklı yeniyim sesin normal olup olmadigini bilmedigim icin tedirgin etti biraz. Belki kasktan da olabilir benim bir yanlisim var belki onu anlatmak istedim. Bahsedildigi gibi hava filtresi ile alakalı bir durum olabilir bakacağım.

Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    abi standart hava filtresinde ses gelmez. hatta ben içindeki şnorkel metal paneli çıkarttım yine gelmiyor. (hadi eskiden egzoz böğürüyodu şimdi standart egzozunu geri taktım yine yok)
    dışardaki şnorkeli çıkartmadıkça bi ses gelmiyor.

haa şöyle bişey var dızzzz sesi gelir enjeksiyondan gelir. hani kontağı çevirin sarı motor ışığı yanarken yakıt pompası çalışır. dzzzzt der sonra çalıştırırsınız. osesin kaynağı motor çalıştığı zaman sürekli çalışıyor. ama yüksek hızlarda rüzgardan ve motorun sesinden dolayı duymak imkansız gibidir. sanmıyorm o olacağını ki eğer oysa bi sıkıntı vardır o kadar ses yapmaz.

bu arada arkadaşlar herkes yakıt pompası güncellemesini yaptırdı mı?
    hummar34 bunu beğendi.
    Toprağı hatmeden asfalta hükmeder
    Twitter/instagram @ywitcan
    Yiğit Can

Motosikleti
    vallahi asagi sirf o ses icin indim yigit . taahminlerim cok dogru . enjeksiyondan gelen o ses zaten baska bir ses . bendeki standart kesinlikle oynama yok . sesi cok rahat duydum . ya aslinda 100+ kilometre hizla giden bir motordan o sesi duyma ihtimali biraz 2. planda kaliyor . ben hatta kafami yastiga koydum tam yatacagim zaman aklima geldi. o hizda zincir yapar diye sesi duvardan yanki yapar yada yol diplerinde , bariyerlerin orada felan o ses . ama sende dene durdugu yerden o ses sgeliyor . ben simdi 2015 motorda denedim aynen durdugu yerde standart o ses ile injeksiyondan degil kutunun oradan tisss sesi rahat geliyor

Motosikleti
    HONDA GROM
    Enjeksiyonun dizz sesi asiri sinir bozucu ya

Merhaba arkadaşlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=hrr4ZLsHZZk
    Bu olayı nasıl yapcaz.Kendimce modifiye etmeye çalışıyorum beyaz ampül rizoma ayna falan ama malesef dolar çok yüksek ve yurtdışı biraz sıkıntı oluyo TR'de zaten aksesuar yok.Örneğin msx camı 25$ ama dolar 2.70'lerde gezerken biraz kasıyo.Ortadaki yuvarlağı nasıl belirginleştiririz maliyeti az şekilde

Motosikleti
    Alıntı abdsntrk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.
    https://www.youtube.com/watch?v=hrr4ZLsHZZk
    Bu olayı nasıl yapcaz.Kendimce modifiye etmeye çalışıyorum beyaz ampül rizoma ayna falan ama malesef dolar çok yüksek ve yurtdışı biraz sıkıntı oluyo TR'de zaten aksesuar yok.Örneğin msx camı 25$ ama dolar 2.70'lerde gezerken biraz kasıyo.Ortadaki yuvarlağı nasıl belirginleştiririz maliyeti az şekilde
    senin o ornek dedigin komple projektor far 100 dolardan kapi aciliyor modeline gore . amerikanin sitelerinde 120 dolardan basliyor en dandikleri.

adam oraa fiorino , zoomer ve msx modellerini tanitmis . eyer aklinda bir proje varsa en iyi projektor Mersedes projektoru yada BMW . kenarlarini renkli yapmak istersen BMW nin angel farli Projektorunu bulman gerek . oda nasil olur kazali bir arac bulucaksin hem ucuz hemde isini gorur. oto cikmacilari var oradan temin edebilirsin diyedusunuyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:11 ----------

far icine ayne yapan heleki buna biraz zor .
    telike bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)