Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda MSX 125 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ATLANTİS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    Alıntı telike adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    flaşör sistemi elektronik değil mekanik yani sinyaller toplamda 21+21 watt çekiyor ön arka, bu da flaşörün içindeki teli ısıtıyor ısınan tel uzuyor ve sönüyor sönünce soğuyor ve tekrar deyiyor böylelikle yanıp yanıp sönüyor. bunu çözmenin bir yolu var direnç bağlamak. veya 12v 21watt bir ampul takmak. led kullanacaksanız 12v ve genelde 1 2 watt olurlar. bu sebeple ek dirençler bağlamanızı önereceğim. ben 12volt ben 25 watt 10 ohm luk dirençler kullandım arka sinyalin bir tanesi için. sinyal lambaları ile paralel bağlayın dirençleri. önlere de 5 ohmluk takmıştım yeterli oldu. 25watt ta sabit kalın direnç ile oynayarak yani 10 8 5 14 gibi değerleri deneyerek sinyal hızını ayarlayabilirsiniz. ben öyle deneme yanılma yoluyla arkaya 10 ohm taktım. bu arada direnç aynen böyle bişey.

ha bi de unutmadan; bana bu bilgileri veren mahyo abime de teşekkürler

http://i01.i.aliimg.com/wsphoto/v0/1...-Wirewound.jpg
    ok saol anladım ampullerin yerine aynı deyerde akım geciren bir direnc balıycaz aynı soketten bulup soketin uzerine yaparsam kabloları kesip bicmeden hallederim hemde gerektiyinde onucıkar onutak kolay olur

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    telike - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 450 EXC-F
    Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ok saol anladım ampullerin yerine aynı deyerde akım geciren bir direnc balıycaz aynı soketten bulup soketin uzerine yaparsam kabloları kesip bicmeden hallederim hemde gerektiyinde onucıkar onutak kolay olur
    aynen ben de soketlerin üzerinden yaptım. hiç kesip biçmedim. güzel oldu. hayırlısı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:01 ----------

Alıntı vocco adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön balatadan sürtünme sesi normal 1000 km de parcalar yerine oturunca sesde gider merak etme.
    o ses hiçbir zaman gitmez hocam

Motosikleti
    Msx 125
    Ön balatadan gelen ses bendede var, 1000 den sonra gider demissiniz, telike'de gitmez diyor, telike motosikletin yuksek km diye hatierliyorum, ses halen varmi sende ? Cok sinir bozucu bir ses bu trafikte millet kornaya basiyorum saniyor (630 km deyim)

Tayfun44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA GROM
    Sorunları hallettim yıkadım ufaklıgı kurumaya bıraktım :D

Lütfen emin olmadiginiz yada sadece kendiniz tecrube ettiginiz durumlar icin kesin bilgiler vermeyin. Sizin dediginize gore ben farkli motor kullaniyorum yada benim servisim mototal bu isten anlamiyor. Ki ses gecti ve servisimin cok iyi oldugunu bir kere daha anladim. Neyse anlatayim . Motoru 0 aldim 200 km ye kadar ne ses var ne bir sey 200 km den sonra asiri bir surtunme sesi ve cok rahatsiz ediciydi. Bozduk mu bunu acaba diye merak edip hemen mototal e gittim. Hafif bir gulumsemeyle anlattilar durumu. Aslinda tehlike arkadasimin da dedigimiz ayni kapiya cikiyo normal bir durum yani. Ama bakin tekrarliyorum bunu ben kendi tecrubeme gore konusmuyorum senin motorun gecmemistir benim gecti. Servisime sordugumda mutlaka gecer dedi. 4000 km bakimina goturucem onumuzdeki hafta 0 sikinti ile cok sukur. Gpr egsozlarda stoka girmis hemen taktiriCagim. scoter gibi ses cikiyor asiri rahatsiz oluyordum ve yayalar asla fark etmiyor orginal egsozla.

mytheron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Xtreme enduro 250
    uzun boylu bir kullanıcı fotoğraf ekleyebilirmi üstündeyken?

Motosikleti
    HONDA GROM
    Benim servisim uzakta ve ehliyetim olmadigi icin gidemiyorum ama tehlikeli bi durum soz konusu değil mis bakima kadar kullanicam bu sekil.

Motoru yikadiktan sonra 20 dkka gecti 4 dkka falan calistirdim sonra tak etti istop etti egzozdan geldi sanirsam sonra sorunsuz calisti turladim gezdim frenleri vitesleri kontrol ettim sorun olmadi yanliz
    sinyal verince ilk bi cizz diye ses geliyo su kacti sanirsam .

Birde istanbul fatihte yasiyorum arkadaslarimdan duydum egzozdan dolayi ceza yiyenleri gormusler egzozlari sokmusler ne kadar dogru yanlış bilemiyorum.

Hocam buraya 2 metre adam foto atsada belli olmaz yani motorun ustune oturmadan anlayamazsin cunku fotolarda cok kucuk duruyo

Motosikleti
    Msx 125
    Tayfun gaziosmanpasada honda arti plaza var guzel bi servis gitmeden once randevu al hem yakin sana, edirnekapidan dumduz yol bas hicbiyere sapmadan bereçte benzinciyi az geçince sağda dediğim yer.

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    merhaba bugun marmara foruma gittim garajında yarım saat falan durdum pantolonların terziden gelmesini beklemek için 10-12 kişi geldi sordu bende geçtim karsına sormasınlar falan diye oturdum izliemeye koyuldum millet takır takır gelip bakıyo kimisi kızlara gösteriyo kimi esine kimi sevgilisine 2 tane vespa vardı yine geldiler benim groma yapıstılar ilk baslarda guzel gibi geldide sonradan dusundumde kaç kişi baktı bunlar bide iyi niyetli olmasa ben olmasam ustune otursalar adam karıya kıza hava olsun diye yanlıs seyler yapsa kilidi var ama yinede bişeyler yaparlar diye baktım ilgi çok yoğun ama rahatsız edici geldi bana nazar oluruz allah korusun birsey yaparlar falan benim malım değerli )) siz boyle durumlarda napıyosunuz

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    valla bugun beni hanım iceri almadı nedeni gecen kuyrugu sokmüstumya ıslak yerlerden gecence mahalle arasıda olsa camur kaskun en tepesinekadar ulasmıs sonuc evden kovuldukbu arada motoru alalı daha 75 km oldu enaza yarısıkadar kısi motorun markasını modelını nerden aldıgımı sordu henüz evin etrafından cıkmadıgım icin benden baska üstüne oturan yok ama mahalledeki gencler hepsi birerkez oturdu abi cok tatlı duruyo diye

Okan komurcu milletin motorun ustune oturmasini istemiyorsan alarmli bir disk kilidi isini gorur. Bende cok ise yariyor. Gecen yukardan motoru izliyorum is yerinde 2 cocuk geldi motora baktilar biri ustune oturayim derken disk kilidinin alarmi uyari verdi cocok baya bir korkup motoru birakti kacti. Oxford un 60 tl ye kilidini aldim 4 aydir hic sikinti cekmedim. Oneririm Akliniz kalmaz en azindan

okan kömür - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda grom
    Okan komurcu milletin motorun ustune oturmasini istemiyorsan alarmli bir disk kilidi isini gorur. Bende cok ise yariyor. Gecen yukardan motoru izliyorum is yerinde 2 cocuk geldi motora baktilar biri ustune oturayim derken disk kilidinin alarmi uyari verdi cocok baya bir korkup motoru birakti kacti. Oxford un 60 tl ye kilidini aldim 4 aydir hic sikinti cekmedim. Oneririm Akliniz kalmaz en azindan
    Var abi var baksınlar tamamda kötü bişey yaparlar diye korkuyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:18 ----------

Alıntı ATLANTİS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla bugun beni hanım iceri almadı nedeni gecen kuyrugu sokmüstumya ıslak yerlerden gecence mahalle arasıda olsa camur kaskun en tepesinekadar ulasmıs sonuc evden kovuldukbu arada motoru alalı daha 75 km oldu enaza yarısıkadar kısi motorun markasını modelını nerden aldıgımı sordu henüz evin etrafından cıkmadıgım icin benden baska üstüne oturan yok ama mahalledeki gencler hepsi birerkez oturdu abi cok tatlı duruyo diye
    Hayırlı olsun abi

Motosikleti
    2 metre olmasamda 1.95 im.bugün bağcılarda yol üstünde bir bayii gördüm lifan 150-10b ye bindim.
    Normalde gayet büyük motor ama bakın bende nasıl durmuş.

telike bunu beğendi.

1.95 boy ile size bu motor bence uygun degil ve tehlikeli.

Motosikleti
    MSX mi Lifan mı?
    Lifan ise nedenini paylaşırmısınız?
    1.95 boy ile size bu motor bence uygun degil ve tehlikeli.
    zaten bende şans olsa..

Motosikleti
    HONDA MSX 125 (GROM)
    bugun bikac sticer yapıstırdım bakalım olmusmu olmamıs dediklerinizi sökücem

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:30 ----------

buda motorun termal fotografı iş gereyi elimizde termal kamerayla geziniyozda dedim bakayım bizim ufaklıgın nekadar etesi var

Himmmm katalizor sıkıyor belli )

Stikerlar fena degil sonucta kendi zevkiniz, ben bakarken gozumu yormadi

Motosikleti
    HONDA GROM
    Sercan abi benim motor tekirdagda oldugundan servis sknti .

Bende HRC stcker yapistirdim cok guzel oldu tavsiye ederim bide atlantis abicim su sele nin naylonunu sök yav :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Elin firmalarına bedava reklam niye yaptırıyosunuz sticker nedir ya

Motosikleti
    Msx 125
    Alıntı Tayfun44 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sercan abi benim motor tekirdagda oldugundan servis sknti .

Bende HRC stcker yapistirdim cok guzel oldu tavsiye ederim bide atlantis abicim su sele nin naylonunu sök yav :D
    Tayfun tam ustune bastin atlantis naylonu sök yav zevkini cikar şu motorun

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)