Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı AurorAbeam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İhtiyaç kredisi çekip peşin ödeseniz hatta peşine ekstra indirim alsanız daha kârlısınız.
    mrb sagol cevabın için ama nakit e indirim yapmıyor ve 9 taksit için vade farkı alıyor. diğer motosiklet bayilerinde durum boyle degil diğer markalarda indirim ve 9 taksit yapılıyo vade farksız. Bursa dayim MOTOCROSS bayii ile anlaşamadım az da olsa bir indirim yapmadı ve ilgilenmediler

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı puli19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba şuan custom için ürünleri topluyorum kafama yatan temiz bir boxer bulduğumda alıcam. Sorum şu: Gidon değişimi yapan varmı ben yazıyı göremedim gidon(direksiyon) ölçüsü nedir aldığım ürün kalın veya ince gelmesinden çekiniyorum ? Birde motorcu arkadaşımda çekme belgeli bir cbf var cbfi almamı önerirmisiniz ondan söküp kullanabileceğim malzemeler nelerdir misal cbf 150 nin ön freni ?

Birde arka lastik ne kadar kalınlaştırılabilir ? bunun için ne yapmalıyım jant değişimi mi ?

bilen yokmu?

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı puli19 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bilen yokmu?
    Forumda ön 120/90 17 arka lastik 130/80 17 yapan var model olarak sava mc24

Bu arada jikle kullanımı hakkında bilgi verebilecek var mıdır? Motosikletin sağında kalıyor sanırım. Satın aldığımda jikleyi açtılar iki tur attıktan sonra motoru kapatttım. 1 gün geçti hala açık jikle. Problem olurmu ?
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    Bence baska bayiyle gorus. Bende alirken bikac bayii fark istemisti. Baska bir bayiden 9 taksit ve vade farksiz almistim. 2950 tl 9 taksit.

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Forumda ön 120/90 17 arka lastik 130/80 17 yapan var model olarak sava mc24

Bu arada jikle kullanımı hakkında bilgi verebilecek var mıdır? Motosikletin sağında kalıyor sanırım. Satın aldığımda jikleyi açtılar iki tur attıktan sonra motoru kapatttım. 1 gün geçti hala açık jikle. Problem olurmu ?
    Havalar sogudu artik. Daha kolay calismasi icin jikleyi cekip calistirabilirsiniz. Motor isindiktan sonra jikleyi kapatmalisiniz. Uzun sure jikleyle calismasi motorunuzun hararet yapmasina neden olabilir. Sizin kisa sure kullanmaniz ve sonrasinda jiklenin acik kalmasi sorun olmayacaktir. Motorunuzu calistirdiktan ve isindiktan sonra jikleyi kapatmayi unutmayin. Hem yakit tuketimi artar, hem de performans duser.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Cevap icin tesekkurler numangokce. Jikle deponun sag altinda bulunan obje midir? Scooter'dan vitesli motosiklete gecince bilemedik

numangokce - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    "Bade" bajaj discover 125st
    Cevap icin tesekkurler numangokce. Jikle deponun sag altinda bulunan obje midir? Scooter'dan vitesli motosiklete gecince bilemedik
    karburatorun ustunde mandala benzer bir parcadir. Karburator motosikletin hangi tarafina yakinsa jikle de o taraftadir.

Alıntı borana adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence baska bayiyle gorus. Bende alirken bikac bayii fark istemisti. Baska bir bayiden 9 taksit ve vade farksiz almistim. 2950 tl 9 taksit.
    sagol yarın izin günümde başka bayiye gidecem 20 km uzaklıkta. sizin aldığınız bayi de sadece bajaj mı satıyordu ? benim gittiğim bayi de bir sürü marka motor vardı. normal da honda bayisi sadece honda , mondial bayisi mondilal , kuba bayisi kuba satıyor ama bajaj bayisine gittiğimde bir sürü marka motor vardı pek de satmak istemiyor gibi hiç ilgilenmediler

Herkese iyi forumlar, Bajaj boxerda 2014 ve 2015 modelleri arasında ne gibi farklar var bana yakın olan bayisinde 2014 model var 2015 ile aralarında 350tl fiyat farkı var hangisini almalıyım önerilerileriniz nelerdir?

Motosikleti
    Mondial 150 MG Superboy
    2014-2015 modelleri arasında sadece yıl farkı var motorlarda herhangi bir değişiklik yok. istediğini alabilirsin karar senin. sonuçta sıfır motor ikiside. yanlız sunu bilmiyorum motorum ilk muayene süresi 3 yıl 2014 model olunca 2017 mi olur konuda hiç fikrim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

benim aldığım bayidede bi sürü marka satıyordu. hatta ben motoru sipariş ile aldım yani toplayıp kapıda teslim ettiler gayette ilgiliydiler. (istanbul)

2014-2015 modelleri arasında sadece yıl farkı var motorlarda herhangi bir değişiklik yok. istediğini alabilirsin karar senin. sonuçta sıfır motor ikiside. yanlız sunu bilmiyorum motorum ilk muayene süresi 3 yıl 2014 model olunca 2017 mi olur konuda hiç fikrim yok.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:46 ----------

benim aldığım bayidede bi sürü marka satıyordu. hatta ben motoru sipariş ile aldım yani toplayıp kapıda teslim ettiler gayette ilgiliydiler. (istanbul)
    Yorumunuz için teşekkür ederim bu durumda 2014 modeli alıp extradan gelen 350-400 tl yi lastiklere yada motorun görüntüsüne harcamak daha mantıklı sanırım

Motosikleti
    BAJAJ DİSCOVER 125/HONDA SPACY ALPHA, SYM HD 200İ

araba ve motorların ilk muayeneleri taşıtın Türk gümrüğüne girdiği tarihten itibaren 3 yıldır. bu sebebe göre 2014 ler 2017, 2015 ler 2018 olur. ama tarin sizin ruhsat çıkardığınız tarih değil taşıtın gümrüğe girdiği tarihtir. bir örnek verirsek; motor gümrüğe 1 mart 2015 de girmiş ve siz 1 eylül 2015 sa almış olun. ilk muayene tarihi 1 mart 2018 dir.
    BAJAJ DİSCOVER 125 MT - HONDA SPACY ALPHA

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    Alın 2014 geçin 350 tl ile lastik top case yaparsınız

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Yabancılar bizim motorlara cafe racer yapmışlar arka amörtisörleri alıp ktm tipi tek ortadan amörtisöre çevirip şasiyi kısaltmışlar koltukta buna göre kısalmış ve incelmiş acayip hoşuma gitti ama burada yapsak muayeneden geçiremeyiz bulunca atarım linkini

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:41 ----------

Linki buldum
    http://www.caferacer.ph/events/kusto...y-in-the-east/

Sayfanın altında resimlerde siyah ve beyaz kawasaki yazılı motorlara bakın bizdekilerden daha iyi geldi bana

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:51 ----------

Yapılalecek bizdekiler için
    https://www.pinterest.com/pin/358388082824128095/

Böyle birley var
    Bence en basiti

https://www.pinterest.com/pin/340303315568960065/

Motosikleti
    Bajaj boxer 150

Arkadaşlar fotodaki küçük ince hortum bir ucu bağlı diğeri değil ne olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Acemilik işte.. Bugün trafiği az olan yerlerde sürüş yaptım ikinci vitesteyken dönmeye çalışırken motosikleti stop ettirdim hafif kayarak durdum. Arkamdaki araç çarpacak gibi oldu. Dur kalklardaki kavramayı algıladım fakat dönüşlerde hafif gaz verirken motosikletin devrine göre yapamadığımdan sorun oldu sanırım. Yani debriyaj gaz ayarlaması ilemi dönmek gerekiyor.

Motosikleti

http://imagizer.imageshack.us/v2/150...910/EzHwqr.jpg
    http://imagizer.imageshack.us/v2/150...905/Sw2PXR.jpg

Arkadaşlar fotodaki küçük ince hortum bir ucu bağlı diğeri değil ne olduğunu bilen varsa yardımcı olabilir mi ? Acemilik işte.. Bugün trafiği az olan yerlerde sürüş yaptım ikinci vitesteyken dönmeye çalışırken motosikleti stop ettirdim hafif kayarak durdum. Arkamdaki araç çarpacak gibi oldu. Dur kalklardaki kavramayı algıladım fakat dönüşlerde hafif gaz verirken motosikletin devrine göre yapamadığımdan sorun oldu sanırım. Yani debriyaj gaz ayarlaması ilemi dönmek gerekiyor.
    Tahminim akü tahliye hortumu dediğiniz
    Dönmekten kastınız nedir onu çözemedim
    Kontrayı biliyormusınuz ona bakın birde virajda sakın ama sakın gazla oynamayın motor anında öne yığılma yapıyor düşersiniz
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Cevap için teşekkürler. Evet dönerken biraz gaz verdim. Öne yığılma olayıda gerçekleşti üstüne stop ettirdim. Kendi hızı ile mi dönüş yapmalıyım gaz vermeden. Kontrayı biliyorum fakat vitesli motosiklet kullanıcam diye algımı kapattım kapalı alanda bol bol pratik yapmalıyım.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Motosikleti
    Cevap için teşekkürler. Evet dönerken biraz gaz verdim. Öne yığılma olayıda gerçekleşti üstüne stop ettirdim. Kendi hızı ile mi dönüş yapmalıyım gaz vermeden. Kontrayı biliyorum fakat vitesli motosiklet kullanıcam diye algımı kapattım kapalı alanda bol bol pratik yapmalıyım.
    Sabit gazla kontra verin
    Motorun kendi hzıı dediğinizde gazı mı kapatıyorsunuz anlamadım ama
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit gazla kontra verin
    Motorun kendi hzıı dediğinizde gazı mı kapatıyorsunuz anlamadım ama
    Evet dönmeye başlamadan önce gazı kapattım dönüşün bitimine yakın tekrar gaz verirken kafa yığılma yaptı.

Lomion - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar selam,

Bende Cafe Racer'a çevrilmiş Bajaj Boxer ile aranıza katıldım
    Aşağıda resmini görebilirsiniz. Biraz daha değişiklik yapacağım alette. Öncelikle jant boyamaya girişeceğim. Mat yeşil ya da siyah düşünüyorum. Plasti dip yapmak sizce nasıl olur?

Yan kapaklardan kurtulup Akü gizlemek istiyorum aslında bunu daha önce yapmış olan var mıdır?
    Bir de Ön çamurluğu ufaltmak istiyorum. Kendi ön çamurluğunun aynısından alıp kestirsem olur mu? Yoksa uygun çamurluk bulabilir miyim?
    Lastik olarak öneriniz Sava var diye biliyorum. Daha geniş lastik marka model öneriniz var mıdır?

EmrE_09 bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)