Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Çanakkale - Ayvalık -izmir yolu Türkiyenin en çok radar çevirme ve genel kontrolünün yapıldığı yol. Ben olsam daha farkli bir rota seçerdim. Mesela koca Istanbul - izmir yolunda bir kere bile çevrilmezken sadece izmir - Ayvalık arasında 4 kere genel kontrol için durduruldum. Bir keresunde muayenesi sadece 1 ay gecikmiş araca el koyup çekici çağırmışlardı. Ardından yüklü bir ceza + çekici park vs için ödemistim. Aynı durum söz konusu olabilir. Artık denetimler çok sıkı. Ben olsaydım risk almazdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:51 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:27 ----------

Alıntı burdurlu1985 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    günaydın iyi pazarlar arkadaşlar..
    2-3 gün önce dediğim gibi bende boxerıma kavuştum..
    kırmızı olsun 5 fazla olsun diyerek kırmızı boxerım burdura hayırlı olsun :D
    gelelim izlenimlere...

öncelikle eksilerden başlayayım..
    öncelikle Kawasaki en500 den indiğimden dolayı biraz yadırgadım ve uzun yollarda kullanamayacağımı anladım.
    her viteste yüklenildiği zaman limitler aşıldığında motora zarıltı çöküyor...
    sele yüksekliği (bana göre) oldukça yüksek iki ayağım tam olarak yerle temas etmiyor..

bu kadar eksi yeter sanırım, gelelim artı yönlerine..
    asıl alma amacım düşük devirdeki torku idi ve kesinlikle sınıfının başında bir özellik..
    dengesi ve lastikleri diğer hemcislerinden daha başarılı.
    60-80 km aralarında şehir içi ve köy yolu diyebileceğim yollarda kullanımlar için biçilmiş kaftan
    yakıtına şaşırdım doğrusu.. 160 km de 13.72 liralık benzin aldı.. 150cc bir motorda inanılmaz bir değer.( benzinlikte depoyu açtığım zaman depoda görünür biçimde benzini görmek güzel bir duygu imiş..)

kullanımı rahat.. amortisörlerin hendek çukur gibi yerlerdeki absorbe yeteneği çok iyi.

benim için öemli olmayan son hız önergesine gelecek olursak..
    son hızı 90-110 arası görüyorum tabiki rodajdaki bir motor için erken yorum yapmak doğru değil..

sonuç olarak kendi düşüncelerim..
    alacak arkadaşlar öncelikle 150cc bir motordan ne beklediğini bilmeli ve ona göre hareket etmeliler.
    ben daha öncede belirttiğim gibi bu motoru seçmemdeki beklentilerime ulaştım ve ddoğru karar verdiğim için kendimi kutluyorum :D
    düşük devirdeki torku , yakıttaki cimriliği ve rezilliğe gelebilecek olması benim alma sebebimdi ve aldım.

pişmanmıyım HAYIR

not: arkadaşlar yorumlarım şahsi fikirlerimdir. kimsenin etkisi altında kalmadan yazdım.. gerçekten
    Hayırlı uğurlu olsun. Aramıza hoşgeldiniz. Rodajın başındasınız bu yüzden zorladığınızda zarıltı gelmesi doğal. Zamanla kaybolacak. Yerini daha tok bir homurtuya bırakıyor. Ben 2 bin kmlerdeyim ve motor yeni açıldı daha.

En 500 den sonra tabi ki gitmiyor gibi gelir. Ancak yine de limitleri belli. Kanımca ortalama 80 km hız, böyle150 cc bir motor için kâfi. Daha fazlası sağlığımıza zarar Ayda bir benzinciye uğrayarak geze geze keyfini çıkarın.
    burdurlu1985 ve twona bunu beğendiler.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    neocasarea - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bu armode cantalardan kullandinizmi arkadaslar nasil saglammi acaba iki ayda dagilir mi ?

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar, A2 ehliyetimi aldıktan hemen sonra bu ramazan ayı içinde boludan çıkıp ege ve akdenizi gezme planım vardı motosikletimle fakat aksilik oki A2 ehliyetimde bir sorun çıktı.

sorun şu; öğrencilik yıllarımda 2 kez alkolden ehliyetimi kaptırmıştım. ehliyetimi geri alırken sudge diye bir belge almam gerekiyomuş fakat 8 sene önce 2006 da benden bu belgeyi memur istemeden 6 ay sonunda ehliyetimi teslim etti. neyse, bende geçen ay motor ehliyetimi kazandıktan sonra (aradan 8 sene geçmiş) emniyete gittim ve B araç ehliyetimi verip yeni ehliyetimide eklemeleri için tüm işlemleri tamamlayıp memura verdim fakat memur A2 ehliyetimi veremeyeceğini, 2006 yılında sudge belgesi getirmediğimi söyledi ve 8 sene geçmesine ve hatanın kendilerinde olmasına rağmen sudge belgesi almadan A2 ehliyetimi vermedi. ehliyet dosyam elimde öylece kalakaldım ve gezi planım malesef suya düştü sudge kursunda sıra var ve almak 6 ayı geçiyor malesef! (530 tl)

şimdi, ben ege ve akdeniz turu olmasada boludan 550 km ayvalık, sarımsaklı, altınoluk tarafına gezmek istiyorum. ehliyetim yok ama hakkediiğime dair evraklarım yani dosyam topcase de duruyor. olaki yolda polis çevirme yaptığında bu dosyayı göstersem sıkıntı yaşarmıyım yoksa bu dosya ile derdimi anlatıp devam edebilirmiyim kararsız kaldım. yaz aylarında tem de trafik kontrolu çok olurmu polisle sorun yaşarmıyım çünkü tura eşimle çıkacağım ne dersiniz? dün aracımla yalovaya gidip geldim bir tane ekip yoktu yazları aracımla alanyaya gidiyorum keza yine hiç çevirmeye denk gelmedim. hala karar veremedim, duruma göre yarın bile yola çıkabilirim bu konuda uzun yol yapmış arkadaşların fikirleri benim için önemli...
    bence riske girmeye gerek yok..
    benim bildiğim kadarıyla polisler, dert dinlemez, onlar amirlerden ta üst mercilerden gelen emirlerle
    cezaya endeksli bir konuma geçmişler..
    yani kimi nerede ufak bir sorunla görseler ceza kesindir, af binde bir ancak olabilir..
    bunun trafik denetlemesiyle alakası yoktur.. tamamıyla siyasi oyunlardan ibaret,, birileri trafik yasası adı altında millete kan kusturuyor adeta, ceza kesmekle bir nefret bilincini oluşturuyorlar.. trafik polisleri bile bunun farkında değil..
    bunun çok detayları var anlatmaya gerek yok..
    işin içinde çok büyük işlerin döndüğünü bildiğim için cezaya dayalı trafik yasasını uygun görmüyorum, hemen değişmesi gerekiyor..
    cezaya dayalı değil de eğitime dayalı bir sistemin olması gerekiyor..ama maalesef cezalar dolu dolu yazılıyor.. bunlar hiç iyi değil.. geçenlerde trafikte dönen oyunları bir iki başka grupta dile getirmiştim.. umarım bu işin yetkilileri bu çarpık sistemi fark edip değiştirirler..
    bir de dünenki haberde torba yasasında maliye cezalarıyla ilgili aflar var yazıyordu.. ama ehliyetle ilgili af var mı bilmiyorum, ben haberde göremedim, sormak gerekir..
    benimönerim ehliyetsiz trafiğe çıkmak kesin risklidir..

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı peacetrain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=qw-RwzbIvc0

Boxer CT 100 ün en ekonomik motor seçildiği test. (2011)

Test sonuçları video 6:22'de.

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:14 ----------

Ben Boxer 150 ile ilk depoyu (10 lt) 454 km.de bitirdim. Rodaj bitmediğinden rodajda belirtilen hız limitlerini çok geçmeden artçısız ve şehiriçi trafikte.

http://www.organizacionbotero.com/moto/boxer-ct-100

güzel motormuş..
    boxer ct 100
    türkiyeye gelir mi acaba..
    8.2 hb gücü var
    8.05 nm tork
    yakıt sarfiyatını tam bulamadım,
    bir yerde çat pat anladığım kadarıyla ortalama 1 lt 65 km falan
    hızı bir videoda 120 e çıkabiliyor..
    fiatı 2 bin ile 3 bin dolar arasında..
    twona bunu beğendi.

Merhaba,

Sevgili Yurdukoru, rodaj konusunda ne tavsiye edersiniz?
    ben şu anda 560 km deyim. Bu vakte kadar hep 50 km hızı geçmeden sakin şekilde kullandım.
    Böyle 1000 km yi tamamlayayım mı yoksa biraz daha devirli sürüp 60 km ye falan çıkayım mı?

Selamlar.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sevgili Yurdukoru, rodaj konusunda ne tavsiye edersiniz?
    ben şu anda 560 km deyim. Bu vakte kadar hep 50 km hızı geçmeden sakin şekilde kullandım.
    Böyle 1000 km yi tamamlayayım mı yoksa biraz daha devirli sürüp 60 km ye falan çıkayım mı?

Selamlar.
    Sevgili Uçankaplumbağa

Kullanma kılavuzundaki değerler çok daha düşük olmasına karşın şu an gittiğiniz hız iyi bence. Zaten 150 km sonra ilk bakima gireceksiniz. Israrla yağ filtresini değiştirmelerini isteyin. Partikül filtresindeki filizler ayrıca temizlenecek.

Hızdan çok devirli gitmemeye, motoru bağırtmamaya özen gösterin. Bunu yaparken de değişik hızlara inip çıkın. ( sürekli 40 km/h veya 70 km/h gitmeyim)

Mesela ben azami 40 km/h olmak üzere ilk 700 km de genelde 4. Viteste kullandım. Bu sayede hem motoru zorlamadım hem de rodaj kuralına uymuş oldum. Ara sıra 70-80 lere de çıktım ama nadiren ve çok kısa süre tabi.

Şu an motorumda 90 km/h ile giderken hiç bir zarıltı zurultu yok. ( ilk 1000 km ye gelene kadar korkunç zarıltılar vardı zamanla azaldı ve yok oldu) Sadece yüksek devirin çıkardığı homurtu oluyor o da son hızda.

aynen o kapı gıcırdaması gibi sesler benim motorda da başladı. Umarım bakımdan sonra VE İlerleyen kilometrelerde kaybolur.

Motosikleti
    bajaj boxer 150
    Sonunda bende boxerıma kavuştum bu motoru alabilmek için bütün bankalara kredi başvurusnda bulundum ama hiçbiri vermedi . maddi sıkıntılarım olmasına rağmen biraz nakit biriktirebildim birde kredi kartı çıkardım ve sağolsun sultangazi yeni avrupa motordan hasan ustam ve mehmet abiminde yardımlarıyla dün boxerı aldım . yarın ötvsini yatırıp teslim edicekler. motoru aldıktan sonra bi kaç tur attım görüntüsünün klasik çizgiler taşıması zaten beni cezbeden tarafıydı. fakat kullandıktan sonra görüntüsünden çok torkuna bayıldım :D şimdilik çok fazla yorum yapamıyorum plakayı çıkardıktan sonra her haftasonu istanbula yakın kamp alanlarını turlıycam bende twona abim gibi güzel fotolar paylaşmaya çalışcam inşallah . öncelikle ekrem ata beye sonra forumdaki güzel insanlara ve son olarak hasan ustama teşekkürü borç bilirm . herkese kazasız keyifli sürüşler.
    selamlar.
    twona, peacetrain ve technomix bunu beğendiler.

Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili Uçankaplumbağa

Kullanma kılavuzundaki değerler çok daha düşük olmasına karşın şu an gittiğiniz hız iyi bence. Zaten 150 km sonra ilk bakima gireceksiniz. Israrla yağ filtresini değiştirmelerini isteyin. Partikül filtresindeki filizler ayrıca temizlenecek.

Hızdan çok devirli gitmemeye, motoru bağırtmamaya özen gösterin. Bunu yaparken de değişik hızlara inip çıkın. ( sürekli 40 km/h veya 70 km/h gitmeyim)

Mesela ben azami 40 km/h olmak üzere ilk 700 km de genelde 4. Viteste kullandım. Bu sayede hem motoru zorlamadım hem de rodaj kuralına uymuş oldum. Ara sıra 70-80 lere de çıktım ama nadiren ve çok kısa süre tabi.

Şu an motorumda 90 km/h ile giderken hiç bir zarıltı zurultu yok. ( ilk 1000 km ye gelene kadar korkunç zarıltılar vardı zamanla azaldı ve yok oldu) Sadece yüksek devirin çıkardığı homurtu oluyor o da son hızda.
    Merhaba,

Önerileriniz için teşekkür ederim. Daha önce hiç sıfır km motosikletim olmamıştı.
    O yüzden rodaj dönemi baya stresli geçiyor benim için.
    50 km ile gitmek bir yerden sonra risk oluşturuyor trafikte.

Selamlar.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    geziden vazgeçtim arkadaşlar. önerileriniz için çok tşk ederim...
    seyyit bunu beğendi.

peacetrain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı seyyit adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://www.organizacionbotero.com/moto/boxer-ct-100

güzel motormuş..
    boxer ct 100
    türkiyeye gelir mi acaba..
    8.2 hb gücü var
    8.05 nm tork
    yakıt sarfiyatını tam bulamadım,
    bir yerde çat pat anladığım kadarıyla ortalama 1 lt 65 km falan
    hızı bir videoda 120 e çıkabiliyor..
    fiatı 2 bin ile 3 bin dolar arasında..
    Ben şimdilik Türkiye'ye geleceğini düşünmüyorum. En azından yakın gelecekte. Testte 1 galonla (yaklaşık 3.8 lt) 344.2 km gittiğini söylüyorlar. Tabii en ideal koşullarda ama buna rağmen bence çok çok iyi bir rakam. Japonlardan çok önde. Boxer diye reklamını yaptıkları bu model sanırım. 1 lt ile 70 km. dedikleri. Ben rodajdayım hala ve 1 lt ile karışık hızda ve devirlerde yaklaşık 45 km. yaptım. Kötü mü derseniz, 45km. felaket iyi bir rakam!!!

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:38 ----------

Alıntı Dampyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize hayırlı pazarlar, Boxer almama ramak kaldı, bu benim başlangıç motorum olacak ve cbf 150 ve cb 125e'den başka da motor kullanmamıştım, herhalde cbf ya da ybr ile başlarım diyordum ki Boxer çıkageldi deneme sürüşü de yaptım ve çok beğendim nerdeyse 2 katı para vermektense Boxer almak çok mantıklı geldi, yalnız kafama takılan bir husus var; iri yapılı olduğum için aynaların görüş alanı çok sınırlı geldi omuzlarımdan dolayı kör nokta oluşuyor bunu bayiye sorduğumda tatmin edici bir cevap alamadım değiştirilebilir v.s dedi.
    Bu konu hakkında şikayetiniz oldumu bunu merak ettim hepinize iyi tatiller dilerim
    İri yapılı derken? Benim boy 1.86 m. Aynaları güzel ayarladıktan sonra bir sorun olacağını sanmıyorum. Ben sorun yaşamadım hiç. Ama yine de sorun olursa daha uzun kollu bir çift ayna ile sorunu çözersiniz, orta kalitede bir aynanın maliyeti size 20-30 tl arası olur. CBF 150'nin orjinal aynalarından kat be kat daha iyi Boxer'ın aynaları...
    seyyit bunu beğendi.
    Fight till the end!!!

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı Dampyr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar hepinize hayırlı pazarlar, Boxer almama ramak kaldı, bu benim başlangıç motorum olacak ve cbf 150 ve cb 125e'den başka da motor kullanmamıştım, herhalde cbf ya da ybr ile başlarım diyordum ki Boxer çıkageldi deneme sürüşü de yaptım ve çok beğendim nerdeyse 2 katı para vermektense Boxer almak çok mantıklı geldi, yalnız kafama takılan bir husus var; iri yapılı olduğum için aynaların görüş alanı çok sınırlı geldi omuzlarımdan dolayı kör nokta oluşuyor bunu bayiye sorduğumda tatmin edici bir cevap alamadım değiştirilebilir v.s dedi.
    Bu konu hakkında şikayetiniz oldumu bunu merak ettim hepinize iyi tatiller dilerim
    Aynı sorunu ben de yaşadım. Ben de geniş omuzlu iri yapılı biriyim. Daha önceki motorlarimda yüksek ayna ile omuz üzerindeki hizada arkayı görüyordum. Sonradan ise gidon yapısı itibariyle bu alçak tipte aynaların konumuna alışmak zor oldu. Kışın mont giydiğim zaman neredeyse tamamen kapanıyor. Arkayı koltuk altınızdan görecek şekilde ayarlarsanız gayet net görüş açısı oluyor.

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150

Bajaj Boxer BM150

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    yurdukoru gardaş selamlar senin motora konan castrol 20/50 yag konusunda bilgi verme imkanın varmı saygılar

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Eveeeet Arkadaşlar Sonunda kırmızı boksörüme kavuştum yazacaklarım çok ancak zaman zaman girip devam edeceğim incelemelerime;

06.07.2014 de izmir motoshop bayisinden motorumu teslim aldım. öncelikle bu teslimat sürecinden bahsetmek isterim,

Bayinin yaklaşımı ne iyi ne de kötü idi orta diyebilirim, ben motoru 1 hafta önceden satın almıştım izmire 120km uzakta olduğum için plakamı çıkartıp teslim almam gerekiyordu çünkü motoru aldığım gibi izmir den dikili ye sürdüm. bu 1 haftalık süreçte bayi motoru deposuna kaldırmış ancak bu süreçte çok özen göstermemiş olacaklar ki deponun sağında 1 cm li bir çizik vardı sorduğumda "depoya koyarken olmuştur" şeklinde bir cevap aldım. neyse nazarlık olsun dedim üzerinde durmadım. bayi aynı zamanda servis olduğu için orada hali hazırda bir de usta bulunuyordu ki ben onunla daha çok dialoga girmek istedim onlar bana bişiyler anlatır diye beklerken baktım ki niyetleri yok ben sormaya başladım işte ilk bakıma ne zaman geleyim ne tür yağ kullanalım rodajda neler yapayım gibi sürekli sordum ancak ustanın yeterinde donanımlı olmadığını anladım zira "rodaj modaj yok bas Allah ne verdiyse dedi kendisi" bende artık konuşulacak birşey yok diye kanaat getirdim. Ancak madem bir mal satıyorsun karşındaki adam neyi ne kadar biliyor diye düşünmeden bir temel bilgi verirsin bak jiklesi burda işte bu düğme kısa-uzun far bu düğme selektör yapıyo falan vs vs.. bi temel bilgi yahu 1-2 dk lik. Neyse ki bunların hepsini bildiğim için benim açımdan sorun olmadı ancak ilk motoru alacak arkadaşlar forumu tekrar tekrar okusunlar tavsiyem. Neyse ilk motora atlayıp söyle bir kısa turladım ön ya da arkadan çok hafif (belki de hissidir bilemiyorum) bir yalpalama sezdim gibi .. Ustaya verdim motoru sende bir turla bak bakalım dedim zaten alacağım cevabı biliyordum. Öyle de oldu "tamam bunda bir şey yok dedi" sinir katsayımı yükseltmeden bayiden ayrıldım. Bayi sağolsun Kappa K30 çantayı montaj da dahil olmak üzere 90TL ye verdi.

Atladım boksörüme izmirden dikiliye doğru yola çıktım. Gelelim yol tecrübelerime,

ilk 1-2 km de biraz tedirgin oldum açıkası 1. viteste biraz devir yapında zırıltı, 2. viteste biraz devir yapınca zırıltı, 3. vites te aynı şekilde..
    dediğim gibi biraz tırstım. Yola devam ediyorum tedirginlik içinde 40-60 km arası 3. ve 4. viteste oynuyorum bazen 2. vitese iniyorum falan bildiğimiz rodaj yapıyorum yani.. 30km böyle geçti sonra popom uyuştu hemde bir soluklanayım üzerimden şu ilk heyecanı atayım diye bir benzinliğe girdim stop ettim. İşte bir çay bir sigara falan derken 10-15dk oyalandım atladım tekrar boksöre haydi yola devam dedim ancak bir de baktım ki evet arkadaşlar "çok bariz" bir şekilde 30 km önceki motor sanki bu değil zırıltılar azalmış aynı teknik ile kullanıyorum yine ancak daha bi akmaya başladı motor gerçekten inanamadım.. Sonra tamamen kanaat getirdim bu alet bindikçe çok değişecek ilk bakımdan sonra çok değişecek diye geçirdim içimden. çünkü bayidekinden daha çok sevmeye başladım birden motorumu tekrar koyuldum yola. yine 3. ve 4. vites te 40 - 60 km/s ile yola devam ettim. Titreşim konusu çok uzun ancak kısaca şöyle diye bilirim teslim aldığım andaki motor ile 100km sonraki motor arasında inanın dağlar var.. 150km sonra gideceğim yere varmıştım ve totoyu iyice hissetmemeye başladım buradan şunu rahatlıkla söyleyebilirim motorun selesi aldığınız gibi kullanmaya çok müsait değil. Ancak bir döşemeci de 1 saatlik bir işçilik sonrası o da kıvama gelir. Dikili ye vardığdımda yine bir soluklanayım diye durdum yoldan karşıya yürüyerek geçip bir su falan alayım dedim. Bir de baktım yürümekte zorlanıyorum meğersem yol parke taşmış ve yamuk yumuk imiş. Ancak ben motorun üzerindeyken ne yalan bunu fark etmemiştim gayet normal gidiyordum. =) Motorumuzun süspansiyonu tek kelime ile "HARİKA" .. Dün akşam da yaşadığım yer olan Soma ya dönüş yolculuğu yaptım özellikle gece yola çıkmak istedim farlar için.. Farlarımız da gayet başarılı ancak yolu göstermiyor. Sağolsun bayi/servis arkadaşlar hiç o kısımla ilgilenmemişler bende sormayı unuttum açıkçası. Yeni alan arkadaşlar mutlaka far ayarı yaptırın. Elimle farı bastırıp yola tuttuğumda mükemmel bir aydınlatma sağlıyor ancak ayarlı olmadığı için yol kenarındaki ağaçların en üst dallarındaki kuşları falan gördüm yani o derece ayarsız kısa ile uzun farlar arasındaki fark bariz kısası hakkaten tam iş görecek kadar uzun ise gerçekten uzun yani farları da sevdim. Motorum 250 km ye geldi bile bu sabah atlayıp işe geldim. Artık daha rahat gitmeye başladığını daha az titrediğini kısaca motorda 250 km sonra bariz bir rahatlama olduğunu tekrar gördüm. Özetle arkadaşlar motorunuzun rodajını sabırlı bir şekilde zorlamadan yapın. Emin olabilirsiniz ilk aldığınız andaki motor ile 1000 km sonraki motor aynı motor olmayacak. Bunu sizlere gönül rahatlığıyla garanti edebilirim. Birkaç kez yolda 40 ile giderken bi gaz açayım bakalım ne olacak dedim resmen bizim fıtı fıtı giden motorun içindeki boksör meydana çıkıyor HOARRRRHHHHH diye şöyle bir şahlanıyor ve istediğiniz hıza anında ulaşıyorsunuz. (Ben 60 ı neredeyse hiç geçmedim. bir kere 65 yapmışımdır belki) Lastiklerde ne iyi ne kötü diyebilirim birkaç kez sudan geçtim ama öyle ciddi bir durum yoktu düşeyim diye birkaç virajda motoru fazla yatırdım düşmedim bu seneyi çıkarır bu lastikler. Şuan için motorumdan verdiğim karardan %80 memnunum böyle bir fiyata aldığım üründen memnnunum ancak tüm kalbimle inanıyorum ki 1000 km sonunda 600-700 lerde ilk bakıma da girmiş olacağım bu memnuniyet kat kat artacak. Özetle eleştirilerim bu şekilde diyebilirim,
    Artılar özetle,
    Güçlü
    Sağlam
    Torklu
    Sürüş keyfi yaşatıyor
    Harika süspansiyon var

Eksiler Özetle,
    Sele (elden geçmesi gerekir)
    Bayi/Servisler daha iyi bilgilendirilmeli,
    Aynalar fena değil ancak benim gibi iriyseniz yetersiz. (giderilebilir)

Şimdilik böyle arkadaşlar devam edeceğim tekerlerimiz düz bassın ..
    centaur ve twona bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı trcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yurdukoru gardaş selamlar senin motora konan castrol 20/50 yag konusunda bilgi verme imkanın varmı saygılar
    Selamlar, valla bir tek küçük bir litrelik gri kutuda üzerinde Castrol 20W50 mineral moto yazıyordu. Kutusunu da ben açtım yani açık yağ değil. Sürekli yokuş yuksek devire rağmen şimdilik (2000km deyim) herhangi bir eksilme falan yok, kalın olmasına rağmen sanılanın aksine hiç bir uğultu falan da yok. Burası yazları çok sıcak olduğu için mecburen 20W50 konuldu.Genel olarak yağdan çok memnunum.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Selamlar, valla bir tek küçük bir litrelik gri kutuda üzerinde Castrol 20W50 mineral moto yazıyordu. Kutusunu da ben açtım yani açık yağ değil. Sürekli yokuş yuksek devire rağmen şimdilik (2000km deyim) herhangi bir eksilme falan yok, kalın olmasına rağmen sanılanın aksine hiç bir uğultu falan da yok. Burası yazları çok sıcak olduğu için mecburen 20W50 konuldu.Genel olarak yağdan çok memnunum.

Bende bu yağı düşünüyorum..castrol 20/50

Motosikleti
    Boxer bm 150
    Yurdukoru gardaş sabah motoru çalıştırdığında vitese atın ca istop ediyormu yada nekadar ısıtıyorsun ben debriyaji Çekili halde vitese atınca istop ediyor bir kere sonra etmiyor yani motor benim koydugum yag petrolofisi maxima 20/50 motor yağı yani bildigin benzinli motor yağı

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı trcn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yurdukoru gardaş sabah motoru çalıştırdığında vitese atın ca istop ediyormu yada nekadar ısıtıyorsun ben debriyaji Çekili halde vitese atınca istop ediyor bir kere sonra etmiyor yani motor benim koydugum yag petrolofisi maxima 20/50 motor yağı yani bildigin benzinli motor yağı
    Valla şu sıralar sabah soğuk ta olsa bir 15 saniye yetiyor. Hiç jiklesiz de çalışıyor ama bu sefer 20 saniye kadar bekliyorum. Bu tamamen motorun uzun ömrü ve debriyajın yağlanabilmesi için.

Dikkat ederseniz ısıtmadan direkt 1. Vitese atarsanız "çötönkkk"diye bir ses gelir ve muhtemelen stop eder. Bunun sebebi de dediğim gibi debriyajın henüz yeterince yağlanamayışı olsa gerek.

Halbuki biraz (30 sn kadar)bekleyince vites yağ gibi geçiyor 1. Vitese.Bu dediklerim tamamen sabah ve ilk çalıştırmayla ilgili. Yoksa gündüz motor sıcakken vites geçişleri mükemmel derecede yumuşak zaten.

Tek silindirli motora uygun bir motosiklet yağı kullansaydınız daha iyi olurdu ama Nijerya Kenya gibi yerlerde bizden daha kaliteli yağ kullandıklarını da pek sanmıyorum. ( Bununla beraber unutmamak gerekir ki hile hurda dolandırıcılık ta kimse elimize su dökemez maalesef. Bunda en başta açık motor yağları gelir) Yerinizde olsam daha uzun ömürlü ve nitelikli bir yağ kullanırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Bu arada Decathlon mağazasında çeşit çeşit harika jel seleler var. Inanilmaz rahat ve ergonomikler. Fiyatları da çok uygun ama ne yazık ki bisiklet selesi. Ayni jel pek çok yerde kullanılıyor ama iş motosiklete geldi mi korkunç pahalılaşıyor. Acaba bu jelin hammaddesini bulsak selenin içine döşeyebilsek...Ama nereden bulabiliriz. Yani kim temin eder?

Aynen yurdu koru kardeş . İlk çalıştırmada vitese attığımızda hemen silkelenip istop ediyor . 1. 2 Dakka bekleyip vitese attığımızda istop olayı oluşmuyor.

Motosikleti
    Boxer bm 150
    Valla şu sıralar sabah soğuk ta olsa bir 15 saniye yetiyor. Hiç jiklesiz de çalışıyor ama bu sefer 20 saniye kadar bekliyorum. Bu tamamen motorun uzun ömrü ve debriyajın yağlanabilmesi için.

Dikkat ederseniz ısıtmadan direkt 1. Vitese atarsanız "çötönkkk"diye bir ses gelir ve muhtemelen stop eder. Bunun sebebi de dediğim gibi debriyajın henüz yeterince yağlanamayışı olsa gerek.

Halbuki biraz (30 sn kadar)bekleyince vites yağ gibi geçiyor 1. Vitese.Bu dediklerim tamamen sabah ve ilk çalıştırmayla ilgili. Yoksa gündüz motor sıcakken vites geçişleri mükemmel derecede yumuşak zaten.

Tek silindirli motora uygun bir motosiklet yağı kullansaydınız daha iyi olurdu ama Nijerya Kenya gibi yerlerde bizden daha kaliteli yağ kullandıklarını da pek sanmıyorum. ( Bununla beraber unutmamak gerekir ki hile hurda dolandırıcılık ta kimse elimize su dökemez maalesef. Bunda en başta açık motor yağları gelir) Yerinizde olsam daha uzun ömürlü ve nitelikli bir yağ kullanırdım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:55 ----------

Bu arada Decathlon mağazasında çeşit çeşit harika jel seleler var. Inanilmaz rahat ve ergonomikler. Fiyatları da çok uygun ama ne yazık ki bisiklet selesi. Ayni jel pek çok yerde kullanılıyor ama iş motosiklete geldi mi korkunç pahalılaşıyor. Acaba bu jelin hammaddesini bulsak selenin içine döşeyebilsek...Ama nereden bulabiliriz. Yani kim temin eder?
    Teşekkürler gardaş benim goydugum yagda açık degil ben kendim açtım saygılar

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:31 ----------

zaralı kardeş benim motorda 20/50 yag koyunca oldu 15/50 de yapmıyordu alisacagiz ısıtmaya saygılar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)