Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Alıntı GncTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar ben bir şeyi daha merak ettim ...Bu Bajaj olarak Türkiye,ye gelen ürünler montaji nasıl oluyor ...
    Bir kaç yere sordum sadece ön teker burda takılıyor diyor. Bazı yerlerde okudum Türkiye,de hint,liler burdan elaman yetiştirip burda montajlıyorlarmış hangisi doğru...

Açıkçası bizim burda işin ehli birileri montajı yapmassa montaj hatalarının artacağından korkuyorum::
    italyan ve bazı çok kaliteli markalar bile çinde montajlatıyormuş ve motorların katilerinin düştüğünü gördüm.

Şimdi marka kötülemek istemiyorum ama benim arkadaş honda ve yamaha servislernde çalışmış iyi bir usta.Çinli motor satan bazı bayiler için onlar ancak buzdolabı tamirinden anlarlar motorunu sakın o bayilere getirme ve o markararın yanındanda geçme sağlam makineyide harçarlar diyor...

O yüzden Bajaj,da bu hataları yapmaz umarım..
    Montaj Türkiye'de yapiliyor.
    Motosikleti aldigim servis boyle dedi.
    Hatta şase numarası da ona göreymiş.
    Yani Türkiye'de montajlanan motorların şase numarası farklıymış. Numaradan anliyorum ben de dedi.

Ayrıca montaj olayını abartmaya gerek yok bence.
    Bir hata olsa sanirim erken fark edilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Aramıza yeni katılanlara hayırlı olsun diyorum kazasız belasız kullanın inşallah.
    Geçen sayfalarda bahsettiğim alarmlı asma kilitten be benim kara boksörden bir iki resim.
    Saygılar...

http://hizliresim.com/nP8WVl
    http://hizliresim.com/vz1pd6
    http://hizliresim.com/JLolro
    Adonise, gencomix, twona ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

3gun doldu 150.km yaptım . su an tek sorun olarak zincir kısmından ses geliyor sanırım zinciri saklayan metale carpiyor inceden yarin kismetse göstereceğim.

Alıntı zaralı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3gun doldu 150.km yaptım . su an tek sorun olarak zincir kısmından ses geliyor sanırım zinciri saklayan metale carpiyor inceden yarin kismetse göstereceğim.
    İşte ben bunun gibi arızaları forumda okudukça biraz caymaya başlıyom ...Artık benim tahminim montajında sorun var galiba . Çünki sağlamlığını dünya ya artık fazlasıyla kanıtlamış bir marka ama boyle küçük kusurlar ancak montaj hatasıdır .....İnş bunlardan iyice arınırlar motor u o kadar sevmeme rağmen böyle kusurları göz ardı edemiyorum.Neyse inş bu arızalar yada hataları zamanla düzeltirler????

Alıntı GncTürk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İşte ben bunun gibi arızaları forumda okudukça biraz caymaya başlıyom ...Artık benim tahminim montajında sorun var galiba . Çünki sağlamlığını dünya ya artık fazlasıyla kanıtlamış bir marka ama boyle küçük kusurlar ancak montaj hatasıdır .....İnş bunlardan iyice arınırlar motor u o kadar sevmeme rağmen böyle kusurları göz ardı edemiyorum.Neyse inş bu arızalar yada hataları zamanla düzeltirler????
    Bu tür ufak sorunlar yüzünden motordan soğumak
    saçma geliyor bana.
    En basitinden motosiklet o kadar güzel ki tüm aksesuarlar takılı geliyor.
    Koruma demiri, çanta demiri, ufak da olsa ruzgarlik.
    Bu bile bu motoru alınabilir yapan şeyler bence.
    Henüz rodaj döneminde olduğum için 50 km hızı geçmedim fakat her binişimde bir kez daha seviyorum motoru.
    İnşallah siz de kafanizdaki sorunlardan arınır ve bir boxer sahibi olursunuz.

Selamlar.
    twona ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu tür ufak sorunlar yüzünden motordan soğumak
    saçma geliyor bana.
    En basitinden motosiklet o kadar güzel ki tüm aksesuarlar takılı geliyor.
    Koruma demiri, çanta demiri, ufak da olsa ruzgarlik.
    Bu bile bu motoru alınabilir yapan şeyler bence.
    Henüz rodaj döneminde olduğum için 50 km hızı geçmedim fakat her binişimde bir kez daha seviyorum motoru.
    İnşallah siz de kafanizdaki sorunlardan arınır ve bir boxer sahibi olursunuz.

Selamlar.
    Hayırlı olsun bu arada....
    Ben yeni olduğunuz için soruyorum konforunu nasıl buldunuz ... Hani 4/4 lük olmasada size nasıl geliyor .Bu aralar almaya niyetliyim ama yinede merak etmiyor değilim :::

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun bu arada....
    Ben yeni olduğunuz için soruyorum konforunu nasıl buldunuz ... Hani 4/4 lük olmasada size nasıl geliyor .Bu aralar almaya niyetliyim ama yinede merak etmiyor değilim :::
    bu kadar ön yargılı ve meraklsınız madem gidin bir bajaj bayiine motoru yerinde görüp test edin en iyisi. burda sormakla çok fikir sahibi olmazssınız. hem kendinizin hemde boxer alacak arkadaşların kafasını karıştırıyorsunuz. sürün, üzerine bir oturun, içinize sinerse ne ala, sinmezsede vazgeçer başka modellere bakarsınız.
    ademx, trcn ve Yurdukoru bunu beğendiler.

Motosikleti
    kuba garfield

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim artık gün sayıyorum tek soru işaretim servis bana 120 km uzakta hani yaşadığım yerde olsa ufak tefek şeyler olduğunda 2dk uğrar baktırırım ama 120 km olunca ancak bakımdan bakıma gidebilirim.. Bu konu biraz kafamı kurcalıyor.. Yaşadığım yerde LİFAN EM150L ler görüyorum diğer çinlilerden bir tık ileride lifan ın kalitesi sanırım 3300 gibi bir fiyatı var yorumları da fena değil hani arada aklıma girmiyor değil.. Şu bayi/servis işini biraz rahatlatsa kuralkan çok iyi olacak.. Yeni alanlara kazasız belasız sürüşler diliyorum.

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu kadar ön yargılı ve meraklsınız madem gidin bir bajaj bayiine motoru yerinde görüp test edin en iyisi. burda sormakla çok fikir sahibi olmazssınız. hem kendinizin hemde boxer alacak arkadaşların kafasını karıştırıyorsunuz. sürün, üzerine bir oturun, içinize sinerse ne ala, sinmezsede vazgeçer başka modellere bakarsınız.
    Yo kimse yanlış anlamasın ben burdaki arkadaslar ve sizin gibi motordan anlamam sormam ve merakım o yuzden .Ben sadece alır ve binerim marka tutkunluğum d yok ve bu model i beğendim sadece alan arkadaşlarında fikri i almak istedim bunun nesi yanlış anlamadım.
    Siz fikir versenizde alıcam vermesenizde ben sadece tecrübe edinmekdi niyetim.Zaten anlasaydım bu formda yazmakdansa çokdan alırdım. Bir iki marda ve model arasımda kalmışdım ve burda yorumlardan ve memnuniyetlilikden hangisini alıcagıma karar vermekdi niyetim o kadar.
    Kimseyi rencide etmek yada caydırmak için bu forma üye olanlardan değilim.
    Sizi rahatsız ettim ise üzgügüm bir daha size burdakilerede soru sormam ........
    Zaten sorduklarımında cvb nı alamadımki.....

Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aramıza yeni katılanlara hayırlı olsun diyorum kazasız belasız kullanın inşallah.
    Geçen sayfalarda bahsettiğim alarmlı asma kilitten be benim kara boksörden bir iki resim.
    Saygılar...
    Çok güzel olmuş. Ben de almayı planlıyorum en yakın zamanda.

Selamlar.

HeruNolweo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Yo kimse yanlış anlamasın ben burdaki arkadaslar ve sizin gibi motordan anlamam sormam ve merakım o yuzden .Ben sadece alır ve binerim marka tutkunluğum d yok ve bu model i beğendim sadece alan arkadaşlarında fikri i almak istedim bunun nesi yanlış anlamadım.
    Siz fikir versenizde alıcam vermesenizde ben sadece tecrübe edinmekdi niyetim.Zaten anlasaydım bu formda yazmakdansa çokdan alırdım. Bir iki marda ve model arasımda kalmışdım ve burda yorumlardan ve memnuniyetlilikden hangisini alıcagıma karar vermekdi niyetim o kadar.
    Sizi rahatsız ettim ise üzgügüm bir daha size burdakilerede soru sormam ........
    Hocam ben de tereddütlü idim Boxer konusunda diğer alternatiflere de bakıyordum.
    Bayiye gittim test motoru olmasa da ellerindeki teşhirde olan motorun üzerine oturdum en azından bir fikir edinirim diye ve inan zaten o zaman tamam dedim bu motoru alabilirim. Çünkü benim gibi iri birisinin altında motor ufak kalmadı ve selesi oldukça rahat ve konforlu geldi.
    Zaten sağlamlığı ile nam salmış bir motosiklet Boxer
    Benim tercih sebeplerim: Ekonomikliği yani kullanırken parçaydı benzindi bu gibi şeyleri düşündürtmeyecek olması, uzun ömürlü olması, ileride bir cafe racer projesi için rahatlıkla kullanılabilecek olması ve buradaki tartışmadan uzak hoş sohbet.

Siparişimi verdim dün motorum geldi gittim kapalı kutusunda beni bekliyordu tanıştık selamlaştık Bu yedinci motosikletim ve ilk defa kutulu bir motorum oldu ne güzel bir duyguymuş meğer kutusunda tanışmak boksör ile. Evraklarım hazır olunca bugün ya da yarın teslim alacağım. Alınca ilk kullanım izlenimlerimi de burada hemen paylaşacağım. Hatta sanırım Anadolu Yakasındasın haftaya uygun bir zamanda gelirsen yanıma rahat rahat bakar kurcalar motoru merakını giderirsin
    twona, centaur ve trcn bunu beğendiler.
    Ride hard or stay at home

centaur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 150cc
    Bence haksızlık yapıyorsunuz burda herkez forumun başından beri açık net yorumlarını yazıyor iyiye iyi kötüye kötü dendi. ama genel anlamda hem bütün sorularınızın cevabı var hem modelle ilgili genel bir memnuniyet var.
    Ben kendi adıma değerlendirsem sizin gibi benimde çok tecrübem yok ama burda yazılanlardan, alanların yorumlarından ve eski sevdiğim motor tarzında olduğun ve birde en azından çinli olmadığından tercih ettim. Memnunmuyum evet. ufak sorunlar olacaktır. birincisi bu motor eski tip rodaj isteyen ve ilk başlarında sabırlı kullanılırsa ömürlük olabilecek bir motor. bende rolanti sorunu yaşadım ayarlandı şuan çok keyifli sorunsuz biniyorum.
    Bana göre diğer artılarıda fazla yakıt müthiş ekonomik unutuyorum benzinliği benzin almayı. şimdiye kadar en az yağtığım benzin kapağını açmak oldu benzin alırken uğraşıyorum adamlar soruyo abi yenimi diye açamıyorum çünkü Sonra gazı açtınmı kuvvetli iyi gidiyo meret adınının karşılığını veriyor. En önemliside ucuz 3000e emsalleri belli.
    Bence sizin yapmanız gereken artı eksi yazıp değerlendirmek.ben öyle yaptım artısının daha fazla olduğunu göreceksiniz.
    Saygılar
    twona, HeruNolweo, trcn ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Almak isteyen arkadaşlar, şu ana kadar herşeyiyle %100 memnun olduğum tek motorum Boxer oldu. Bunu tüm samimiyetimle söylüyorum.

Kimsenin aklında soru işareti kalmasın. 3 bin liraya böyle sağlam, kendini çoktan kanıtlamış, parçası bedavaya yakın, çin malı olmayan ve sorun çıkarmayan başka bir motor yok. Varsa söyleyin onlara da bakalım...
    twona, HeruNolweo, centaur ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bende aranıza katılmak üzereyim artık gün sayıyorum tek soru işaretim servis bana 120 km uzakta hani yaşadığım yerde olsa ufak tefek şeyler olduğunda 2dk uğrar baktırırım ama 120 km olunca ancak bakımdan bakıma gidebilirim.. Bu konu biraz kafamı kurcalıyor.. Yaşadığım yerde LİFAN EM150L ler görüyorum diğer çinlilerden bir tık ileride lifan ın kalitesi sanırım 3300 gibi bir fiyatı var yorumları da fena değil hani arada aklıma girmiyor değil.. Şu bayi/servis işini biraz rahatlatsa kuralkan çok iyi olacak.. Yeni alanlara kazasız belasız sürüşler diliyorum.
    Merhaba,

Lifan'ın 250 cclik cruiser modeli dikkatimi çekmişti. Param olsa almak isterim.
    Bahsettiğiniz model nasıl bilemiyorum fakat bence Bajaj Boxer almaktan daha riskli.
    Üstelik fiyatları da birbirine yakın.
    İkisini de test edebilme imkanınız varsa ona göre karar verebilirsiniz.

Selamlar.
    gurblood bunu beğendi.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    Alıntı ademx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam linke göz attım fakat o jant çemberleri 1.20 genişliğinde. en büyüğü 1.60 genişliğide. cup motorlar yani daha ince lastikli motorlara yada cg serisine olur ama boxer için ne yazıkki imkansız bizim lastikler daha kalın. yinede link için tşk ederim

Alıntı centaur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence haksızlık yapıyorsunuz burda herkez forumun başından beri açık net yorumlarını yazıyor iyiye iyi kötüye kötü dendi. ama genel anlamda hem bütün sorularınızın cevabı var hem modelle ilgili genel bir memnuniyet var.
    Ben kendi adıma değerlendirsem sizin gibi benimde çok tecrübem yok ama burda yazılanlardan, alanların yorumlarından ve eski sevdiğim motor tarzında olduğun ve birde en azından çinli olmadığından tercih ettim. Memnunmuyum evet. ufak sorunlar olacaktır. birincisi bu motor eski tip rodaj isteyen ve ilk başlarında sabırlı kullanılırsa ömürlük olabilecek bir motor. bende rolanti sorunu yaşadım ayarlandı şuan çok keyifli sorunsuz biniyorum.
    Bana göre diğer artılarıda fazla yakıt müthiş ekonomik unutuyorum benzinliği benzin almayı. şimdiye kadar en az yağtığım benzin kapağını açmak oldu benzin alırken uğraşıyorum adamlar soruyo abi yenimi diye açamıyorum çünkü Sonra gazı açtınmı kuvvetli iyi gidiyo meret adınının karşılığını veriyor. En önemliside ucuz 3000e emsalleri belli.
    Bence sizin yapmanız gereken artı eksi yazıp değerlendirmek.ben öyle yaptım artısının daha fazla olduğunu göreceksiniz.
    Saygılar
    Ben sadece motordan anlamadığım için fikir edinmek amacım.
    Zaten bu aydan sonra alıcam sipariş verdim ama soruyorumki işin ehli arkadaşlaraki daha iyi bilgilenmek için .

Motosikleti
    Şu an yok.
    Dün tesadüfen Bajaj'ın kataloğu elime geçti. Boxer'ı aldığımda bir kenara atmıştım. Boxer'ın torkuyla ilgili ilginç bir detay buldum.

Boxer'ın torklu olmasının sebebi exhaustTEC denilen egzozun içine konan ve patenti sadece Bajaja ait olan bir cihazmış. Bu cihazla düşük devirde bile yüksek tork elde edilir yazıyor. 3 modelde de varmış. Gözden kaçmış bu ayrıntıyı da paylaşmak istedim.

Alıntı HeruNolweo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de tereddütlü idim Boxer konusunda diğer alternatiflere de bakıyordum.
    Bayiye gittim test motoru olmasa da ellerindeki teşhirde olan motorun üzerine oturdum en azından bir fikir edinirim diye ve inan zaten o zaman tamam dedim bu motoru alabilirim. Çünkü benim gibi iri birisinin altında motor ufak kalmadı ve selesi oldukça rahat ve konforlu geldi.
    Zaten sağlamlığı ile nam salmış bir motosiklet Boxer
    Benim tercih sebeplerim: Ekonomikliği yani kullanırken parçaydı benzindi bu gibi şeyleri düşündürtmeyecek olması, uzun ömürlü olması, ileride bir cafe racer projesi için rahatlıkla kullanılabilecek olması ve buradaki tartışmadan uzak hoş sohbet.

Siparişimi verdim dün motorum geldi gittim kapalı kutusunda beni bekliyordu tanıştık selamlaştık Bu yedinci motosikletim ve ilk defa kutulu bir motorum oldu ne güzel bir duyguymuş meğer kutusunda tanışmak boksör ile. Evraklarım hazır olunca bugün ya da yarın teslim alacağım. Alınca ilk kullanım izlenimlerimi de burada hemen paylaşacağım. Hatta sanırım Anadolu Yakasındasın haftaya uygun bir zamanda gelirsen yanıma rahat rahat bakar kurcalar motoru merakını giderirsin
    Ben zaten kalitesini araştıdım ve motoru kesinlikle kötülemedim bilmediğimden bilenlenden yardım almak dı amacım ve aldımda ...Bu ay sonu gibi düşnüyorum almayı.Sadece suan şehir içinde kullanıcam için uygunmudur diye araştirma yaptım ya boxer di yada discovery buna karar kıldık hayırlısı...

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Lifan'ın 250 cclik cruiser modeli dikkatimi çekmişti. Param olsa almak isterim.
    Bahsettiğiniz model nasıl bilemiyorum fakat bence Bajaj Boxer almaktan daha riskli.
    Üstelik fiyatları da birbirine yakın.
    İkisini de test edebilme imkanınız varsa ona göre karar verebilirsiniz.

Selamlar.
    Cevap için teşekkürler yani sonuçta bu segmentlerdeki motorlarda ufak tefek sıkıntılar olacaktır illaki olmazsa şansınıza.. Ama forumu okuyorum zincirinden ses geliyor diye motordan soğumam yani .. Dediğin gibi hocam fiyatlar hemen hemen aynı dediğim gibi bendeki sıkıntı bajaj bayi/servis inin bana 120km uzakta olması .. sadece o anlamda kafamda soru işareti var yaşadığım yerde bajaj servisi olsa bugün almıştım boxer i bende.. Bakalım zaten bu gidişle yine boxer la baş başa kalacağız

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)