Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Birşey değil hocam
    Benimde merak ettiğim birşey var bu arka amörtisörlerde ayar var ayarlamasınu biliyorum ama ne ile ayarlayacağımı bilmiyorum bilen biri varsa cevaplarsa iyi olur aslında birde bu motorun yanında gelen takım çantası gibi şeyin içinde var mı ayarlamak için gereken takım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ygz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşey değil hocam
    Benimde merak ettiğim birşey var bu arka amörtisörlerde ayar var ayarlamasınu biliyorum ama ne ile ayarlayacağımı bilmiyorum bilen biri varsa cevaplarsa iyi olur aslında birde bu motorun yanında gelen takım çantası gibi şeyin içinde var mı ayarlamak için gereken takım
    Amortisör fabrika çıkışı zaten en yumuşak konumda.
    Ayarlayıp sertleştirebilirsin, ama zaten en yumuşak şekli tek kişi için sert, iki kişi için normal.
    Legends may sLeep.. But they never diE..!

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Amortisör fabrika çıkışı zaten en yumuşak konumda.
    Ayarlayıp sertleştirebilirsin, ama zaten en yumuşak şekli tek kişi için sert, iki kişi için normal.
    1000 bakiminda amortisör ayarlatmak istiyordum 4 kademe galiba . Suan en yusumak seviyede değildir inşallah

Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1000 bakiminda amortisör ayarlatmak istiyordum 4 kademe galiba . Suan en yusumak seviyede değildir inşallah
    En yumuşak seviyede
    İki kişi için ideal ama tek kişi kullanırken biraz sert. Zamanla yumuşar ama

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı Lucas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En yumuşak seviyede
    İki kişi için ideal ama tek kişi kullanırken biraz sert. Zamanla yumuşar ama
    Lucas idare etcez anlaşılan ama böyle kötü

Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lucas idare etcez anlaşılan ama böyle kötü
    Yinede servise gidince bir sorun. Benimki en yumuşak ayarda idi, belki sizinki öyle değildir.

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    lastik havaları ön 25 arka 29 olarak basılmalı.

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    Önceki motorumda en serte getirmeme rağmen amortisör kasislerde kapanırdı. Boxerda en yumuşakda bile kapanmıyor. Tam istediğim gibi :-)
    salcano wolf: 0 km (05.01.2013)...->....45.000km (13.01.2016) !...
    bajaj boxer: 0 km (13.01.2016)...->.... ?

Motosikleti
    Bajaj boxer (Cafe racer) sym jet 14 200i
    Benim de bildiğim bizim motorlar en sertte geliyor normal bi şeyden geçiyorum şamgır şungur

Motosikleti
    Merak ettiğimden şimdi gidip motora baktım. En yumuşakta. Orjinali böyle. Tam yük taşıma motoru.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tahsins adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merak ettiğimden şimdi gidip motora baktım. En yumuşakta. Orjinali böyle. Tam yük taşıma motoru.
    Abi biraz kilo var galiba. Biraz zayıflasan hem daha sağlıklı olursun hem de motor daha çok yük taşıyabilir

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi biraz kilo var galiba. Biraz zayıflasan hem daha sağlıklı olursun hem de motor daha çok yük taşıyabilir
    120 kg idim en son. 3 hintli eder. 30 kgde yüküm. 1 hintlide o etse. Eder 4 hintli. Zaten hindistanda 4-5 hintli biniyomuş bu motorlara..
    Mengu16 bunu beğendi.

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    Arka dişli 40 ve 41 takan arkadaşlar orjinale göre fark nasıl, ben 38 dişli taktım 80 den sonraki titreşim yok oldu birde 20 50 değilde 10 40 yağ koyduk, motor baya iyi oldu. sadece lodos estiginde yolun üzerinde bir tepe var sırt 500 metre kadar şiddetli lodosta motor sapıtıyor hızlı gitsem diyorum gidemiyorum trafik oluyor 3 . vites motor geziyor resmen sanki orjinal dişli olsa daha rahat yolu tutacak gibi geliyor 1 viteste can yok 2 dede can yok 3 vites iyi ama eski hali orjinalken her viteste gücü hissediyordum şimdi hız var fakat motorun o öne atlaması yok oldu gazı iyice açmam gerekiyor.lodos yokken herşey güzel de orjinale donsemmi diye düşünüyorum.

Motosikleti
    Yağdanda kaynaklanabilir. Çok ince gelir 10-40 bu motora. Kitabında 20-50 demiş önerilen yağ olarak.
    Bide bu motorun kavramada ileri atılması çok tatlı bişey. Azıcık gaza dokunayım hemen arabalara boy farkı atıyor.
    Farı ayarladım. Ağzım açık kaldı. Panaromik bir aydınlatması var. Beklediğimden çok çok iyi. Yeni motoru alanlar hemen farınızı ayarlayın, çok şey kaçırıyorsunuz :-)

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    Yok yağı yeni degistim sabah zor çalışma ortadan kalktı 10 40 ile yazın sıcaklarda yine 20 50 olabilir.

bilalefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    su boxer in frenleri hakkinda dusunceniz neler. istanbul icinde yeterli oluyor mu ?
    NASIL BAKARSAN OYLE GORURSUN...

Motosikleti
    SUZUKİ BURGMAN UH 200
    En çok çekindigim nokta bu idi ama sıkıntı olmuyor yarıs yapar gibi slolom yaparsaniz sol şerit kapatıp ani durmak isterseniz sıkıntı olabilır.ama 100 km hızda bile takip mesafesini bırakıp kurallara uygun kullanıldığında durmak gerektiğinde sıkıntı yaşamadım .hatta iki kere çok ihtiyacım oldu hizlandigimda trafik durma noktasına geldi ani fren yapmak zorunda kaldım kombine kullandıgimda arka teker hafif kayarak zink diye durdu birinde yer ıslak ti hatta, fren ler gayet yeterli bence

Motosikleti
    BAJAJ BOXER 150
    Merhaba arkadaşlar,yaklaşık 1 hafta önce mavi renk boxerımı aldım.3-4 gün kullanma fırsatım oldu ve 100 km ulaştım.yaklaşık 2 aylık bir araştırmadan sonra bence fiyat performans olarak alınabilecek en iyi motor.motorun kavraması hiç beklemediğim kadar iyi 1-2-3 hop 60-70 i görüveriyor.(2 kişi olsan da fark etmiyor.çok değişik ve hoş bir sesi var lastik kalitesi yol tutuşu ve freni ortanın biraz üstünde.yakıt tüketimi hakkında henüz bir fikrim yok ama tahminimce 12-13 kuruş arası olacak.tabi bu rodajdan sonra 10 hatta 9 kuruşlara kadar düşer diye tahmin ediyorum.herşey iyi güzel hoş FAKAT canımı sıkan bir şey var oda motorun ilk çalıştırmada zorlanması.kontağı açıp 10 sn bekleyip marşa basıyorum marş motoru ilk başta sanki bir yere takılıyo da zorlanıyo gibi bir his var :( 2. yada üçüncü basışımda anca çeviriyo ve motor çalışıp çalışmama arasında gidip geliyo gibi.bu durumu havaların soğuk oluşuna ve motorun yeni olmasına bağlıyorumçdaha doğrusu bağlamak istiyorum.çünkü eğer hep böyle devam edicekse bu sıkıntılı bir durum.2. si motor çalıştıktan sonra en 10-15 dk ısınmadan trafik lambalarında stop ediyo,anında geri çalışıyo fakat vites boşda ve 1 e takmaya çalıtığımda durum aynı.en az 20 dk binersem sıkıntı kalmıyo.servise gittim ve durumu anlattım.usta rölantiyi yeniden ayarladı ama fayda etmedi.motor hala zor çalışıyo ve çok geç ısınıyo.jiklede de defalarca denedim sonuç aynı.usta bu durumu subap ayarına bağladı ve 500 km bakımından sonra hiç bir sorunum kalmayacığını söyledi.bu beni bi nebze rahatlasa da benzer sorun yaşayan arkadaşların yazılarını okudukça acaba kronik sorun mu var yoksa demeden geçemiyorum.evet arkadaşlar motorla ilgili ilk izlenimlerim bunlar.yakında foto ve videolarda eklicem inş.kib esenle kalın

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Yoğun kar yağışı ve berbat lastiklere rağmen beni yine sağ salim evime ulaştırdı kerata. Araçların bile takıldığı yokuşlardan kahkaha atarak çıktım az evvel.

Bu da garajdaki son hâli.

ayazankara bunu beğendi.

Motosikleti
    Umtant kardeş. Depo kapağındaki hava alma delikleri kapalı olduğundan stop etme sorunu yaşayan biri vardı. Geçmiş sayfalara bir bak derim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)