Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Herkese selamlar, izmirdeki arkadaşlardan servis önerisi olan varmıdır ? Moto shop shoowromdan alırken far olayını özellikle belirtmiştim satan arkadaş tabi mutlaka ayarlatırız yalanını attı farlar ilk günden beri gökyüzüne bakıyor. Satış sonrası ilgi alakalarına güvenemiyorum. Güvenilir ve işini yapan servis önerebilecek olan varsa sevinirim. (İlk bakıma gireceğim)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kizilok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Güvendiğin birine yaptır. Garanti bozulmasin diyorsan. Yetkili servisler sayılı.Bildiğim kadarıyla Aslan usta da yetkili servis.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:01 ----------

Ben kendim yapıyorum.

Draconian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Hocam farı ayarlamak çok basit. Kafa bölümünde 4 lokma anahtarı açıp yuvarlak far kısmını aşağı doğru hafif eğiyorsun iş bitiyor. 2 dakikanı almaz.

Ben de teslim alırken fark edip indirtmiştim farı. Düzgün ayarlandığında on numara aydınlatıyor.
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı Draconian adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam farı ayarlamak çok basit. Kafa bölümünde 4 lokma anahtarı açıp yuvarlak far kısmını aşağı doğru hafif eğiyorsun iş bitiyor. 2 dakikanı almaz.

Ben de teslim alırken fark edip indirtmiştim farı. Düzgün ayarlandığında on numara aydınlatıyor.
    Cevap için teşekkürler. Hemen yapayım.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

Selamlar Samsunda kişisel kullanım için tek kullanan boxer sahibi olarak Temmuz 20'sinde aldığım motorum 17.000 km geldi son olarak hafta sonu samsun perşembe arasında yol katettim dönüş yağmur altında geçti sağnak yağış altında tek tık etmeden motorum beni samsuna getirdi. Hep yazın mı tur yapılır küçük bir doğu karadeniz turu yapmış oldum. Herkezi ordu perşembe bekliyorum güzel virajları ile motorun keyfine varabilirsiniz.

Motorum şu an 5 aylık oldu

* 9700 km garantili olmasına ramen krank, sübap dişli dağıttı kırıkkalede bajaj servisi olmadı için motor garantiden çıktı.
    * 12.000 km de samsun bajaj servisine yağ değişimi yaptırıldı 50 TL ödendi
    * 15.000 km gaz teli koptu gaz telini 50 TL serviste değiştik
    * 17.000 km geldim yağ değişimi yaptırdım. Garantiden çıktığı için motor servisi bıraktım. Yağ değişimini 20 TL Atakumda Atakent Yahya ustaya yaptırdım sağolsun tam çıkacaktı yola gidecem diyince gidip yağımı değişti

motoru kullanmaya devam ediyorum işe gidip gelirken kullanıyorum

ayazankara - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Alıntı samsunspor adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Motorum şu an 5 aylık oldu

* 9700 km garantili olmasına ramen krank, sübap dişli dağıttı kırıkkalede bajaj servisi olmadı için motor garantiden çıktı.

motoru kullanmaya devam ediyorum işe gidip gelirken kullanıyorum
    Dağıttı değil, dağıttırmayı başardım demelisiniz. EMSALSİZ maceralarınız ve NEZAKET dolu üslubunuzla yazdığınız yazıları okuyan birisi olarak bu motoru İstanbul'da kullanan kuryeler olduğunu bilmenizi isterim.

Size kesinlikle cevap vermek istemezdim fakat yazdığınız tamamen yalan. Kimsenin yanlış yönlendirilmesini istemem.
    Asper bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Arkadaşlar acewell tarzı yuvarlak tek bi gösterge takan var mı ?

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Birkaç deneyimim oldu şu son günlerde. Onları aktarayım:

şimdi motoru akşamdan boşta bırakmışsam sabah 1'e atarken öne atıyor kendini. Bunu yapmaması için ya akşamdan 1'de bırakın ya da sabah motoru çalıştırmadan vitesi 1'e alıp biraz ileri geri ittirin motoru. Sonra boşa alıp çalıştırın. Böylece öne atma, stop etme vs. Yapmaz.

Diğer bir husus motorun ısınması. çekişi, sesi, gücü filan tam yerinde oluyor motor sıcakken. Hiç üşenmeyin, her sabah 4-5 dakika jikleyle iyice ısıtın derim.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Merhaba yeni aldim boxer suan 260 km deyim rodaj icin tam olarak ne yapmam gerekir ? 50 i gecmiyorum motoru zorlamiyorum

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Çok sıkıştırma, ani hareketlerden kaçın yeter. Ben de rodajdayım ama arada çok kısa 90-100'e çıktığım oluyor. 50 ile gitsen biçerler adamı e-5'te.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Mrb sabah jiklede 2 dk çalıştırıp jikleyi kapatiyorum vitesi 1 e takinca hemen stop ediyor. Gecen gun sabah calistirmadan vitesi 1 e aldim debriyaj i cektim one geri gitmedi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Çok sıkıştırma, ani hareketlerden kaçın yeter. Ben de rodajdayım ama arada çok kısa 90-100'e çıktığım oluyor. 50 ile gitsen biçerler adamı e-5'te.
    Baz yerlerde yavas gitmek tehlikeli oluyor. Forumda yeniyim stop etmeyle ilgili alinti yapcaktim senden direk mesaj yazmışım

Motosikleti
    Bajaj Boxer
    Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mrb sabah jiklede 2 dk çalıştırıp jikleyi kapatiyorum vitesi 1 e takinca hemen stop ediyor. Gecen gun sabah calistirmadan vitesi 1 e aldim debriyaj i cektim one geri gitmedi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:22 ----------

Baz yerlerde yavas gitmek tehlikeli oluyor. Forumda yeniyim stop etmeyle ilgili alinti yapcaktim senden direk mesaj yazmışım
    Akşamdan motoru 1'de bırakıp sabah boşa alarak jikleyle çalıştır. 4-5 dakika iyice ısınsın ben arada gaz da veriyorum biraz bazen rolanti düşuyor çünku. Sonra 1'e attığında sorun olmaması lazım. İyi ısınınca stop etmiyor çünkü.

İleri geri gitmemesi de sanırım soğuktan dolayı ayırmıyor debriyaj. Mekanik bilgim yok o konuda şimdi ne desem yalan olur.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese selamlar, izmirdeki arkadaşlardan servis önerisi olan varmıdır ? Moto shop shoowromdan alırken far olayını özellikle belirtmiştim satan arkadaş tabi mutlaka ayarlatırız yalanını attı farlar ilk günden beri gökyüzüne bakıyor. Satış sonrası ilgi alakalarına güvenemiyorum. Güvenilir ve işini yapan servis önerebilecek olan varsa sevinirim. (İlk bakıma gireceğim)
    Benimde far ayarsız. İlk bakim 750 km yaziyor kitapcikta . Servis 1000 km demisti

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:36 ----------

Akşamdan motoru 1'de bırakıp sabah boşa alarak jikleyle çalıştır. 4-5 dakika iyice ısınsın ben arada gaz da veriyorum biraz bazen rolanti düşuyor çünku. Sonra 1'e attığında sorun olmaması lazım. İyi ısınınca stop etmiyor çünkü.

İleri geri gitmemesi de sanırım soğuktan dolayı ayırmıyor debriyaj. Mekanik bilgim yok o konuda şimdi ne desem yalan olur.
    Tamam sagol dedigin gibi yapayim

Motosikleti
    Bajaj Boxer(10000km+)
    Alıntı nuwanda324 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bana da öyle dediler demir sigorta en ucuzuymuş. Gittim fiyat sordum 1300 dediler. 2 ay önce artmış fiyatları. Şimdi bir kaç yerden fiyat bekliyorum. Olmadı babamın üstüne geçiricem motoru. Sigortayı öyle yaptırıcaz. Bu sigorta işi canımı çok sıktı. 4000 tl hazırlamıştım Motor, vergi, sigorta dahil diye. Bütün hesaplar bozuldu. Sen ne zaman yaptırdın?
    10-15 Ekim arasiydi galiba, 5 Ekim de motoru aldim 1 hafta sonrada sigortasini yaptirmistim diye hatirliyorum.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Sigorta icin ergo dan fiyat isteyin ben ergodan yaptim 3 aralikta 210 tuttu

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Benim motosiklet 520 km'ye geldi 600 km'de ilk bakıma gideceğim. Forumdan bir arkadaşımızında önerdiği gibi motulun mineral yağını aldım. Sonrasında yani ikinci bakımda yarı sentetik ile değiştirilecek. Bu bilgiyi bajaj mühendislerinden biride yazmış yabancı forumda.

Motosikleti
    BAJAJ BOXER
    Alıntı Asper adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motosiklet 520 km'ye geldi 600 km'de ilk bakıma gideceğim. Forumdan bir arkadaşımızında önerdiği gibi motulun mineral yağını aldım. Sonrasında yani ikinci bakımda yarı sentetik ile değiştirilecek. Bu bilgiyi bajaj mühendislerinden biride yazmış yabancı forumda.
    Sıfır km aldığımız zaman hangi yağ oluyor ? Benim bildigim yağ konusunda hep ayni marka olmali yani 10 40 kullanip sonra 5 40 koymak yanlış diye biliyorum

Motosikleti
    Bajaj boxer 150
    Alıntı ozgurrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıfır km aldığımız zaman hangi yağ oluyor ? Benim bildigim yağ konusunda hep ayni marka olmali yani 10 40 kullanip sonra 5 40 koymak yanlış diye biliyorum
    ilk aldığımızda sormadım fakat mineral yağ olduğunu varsayıyorum.
    4 mevsimlik yağlarda w (Kış) harfinden önceki ilk rakam, yağın kışın akışkanlık derecesini belirtirmiş yani soğuk havada ince olması dereceye bağlı olarak motosiklet çalıştırıldığında çabuk yağlanma sağlarmış buda işe yarar bir durum. İkinci rakam ise yüksek sıcaklıktaki akışkanlık değeri diye geçmesi imiş. Birde ilk bakımda mineral yağ koymak aşınan parçaların yapışmamasını sağlıyormuş buda rodaj sürecinde istenen bir durum.
    Mondial 150 rs, ramzey qm125t, mondial 150 zat, asya 150t1, mondial 150rf, kymco gran dink 250

nuwanda324 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj PULSAR 200 RS
    Sigorta işlerim bitmek üzere. Tamamlanınca herşeyi ayrıntılı bir şekilde anlatacağım. Özetle babamın üstüne yapıyorum sigortayı.

Motorla ilgili bir kaç sorunum var. Soğukta marşla çalıştıramıyorum motoru. Ayak marşıyla 5 dakika kadar uğraştıktan sonra ancak çalıştırabiliyorum. Gaz vermezsem stop ediyor. jigle açık 2-3 dakika kadar gaz verip ısıtsam dahi gazı bırakınca rolantide kalamayıp stop ediyor. Isınınca marşla sorunsuz çalışıyor rolantide kalabiliyor. Servise götürdüm acaba rolantisi çok mu düşük diye sordum. Baktılar normal dediler. Benim isteğim doğrultusunda biraz arttırdılar. Şehir içinde düşük hızda sürerken daha rahat hissettim kendimi. Çalışmama sorunu aküden olabilir dediler. Uygun bir zamanda götüreceğim aküyü şoklayacaklar. Ayrıca motor soğukken 1'e alırken ileri atma durumu bende de var.
    Sizde de aynı sorunlar oldu mu neler yaptınız?

Motosikleti
    BAJAJ PULSAR NS150
    Anlaş sc500 kış lastiği 90-90-17 / 110-80-17 taktırdım çok güzel oldu tavsiye ederim.
    Asper bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)