Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    BMW F 750 GS
    Kitapçıkta ne yazıyor rodaj için ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    16 YILDIR MOTOR KULLANIRIM HİÇ BİR MOTORDA RODAJ KURALLARINI UYMADIM ALLAH NE VERDİYSE KÖKLE GİTSİN..
    fabialife ve hyanax100 bunu beğendiler.

Alıntı twona adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ekrem bey genelde pulsar ve discover topiğinde olduğu için buraya pek uğrama şansı olmuyor. bende senin gibi motoru kişisel hale getirmek için ekrem beye özel mesaj yolladım. ve senin gibi bir çok parçayı değiştirmek değil, sadece tel jant almak istedim ücreti dahilinde ama mümkün olmadığını söyledi. ben bajajın global sitesi ile iletişime geçeceğim ve emin ol bu tel jantları bir şekilde getirteceğim. yani kendin uğraşırsan birşeyler yaparsın, ekrem bey çok yoğun, o yüzden çok bir şey bekleme. sonuçta 3000 tl lik motosiklet(!)
    Değerli twona; boxer bizim üvey ya da ihmal ettiğimiz bir modelimiz değil. Bütün yorumları elimden geldiğince kaçırmadan takip ediyorum. Özellikle sizin de konu hakkındaki hassasiyetinizi biliyorum. Gayretlerin için çok teşekkür ederim.

Hatta bu modelin Türkiye'de henüz anlaşılmadığını, zaman içinde çok daha parlayacağını da biliyorum. Gerçekten tam sloganına uygun sağlam, dayanıklı, uzun ömürlü, yakıt cimrisi, muhteşem güç ve tork, keyifli bir sürüş, ucuz fiyat gibi tüm önemli beklentileri karşılıyor.

Sizin talebiniz ile ilgili biliyorsunuz özelden en 3 defa yazıştık. Tabiat olarak meseleyi benim üzerimden gitsin bir cevap sallarız gibi bir kişilikte olmadığımı bu sürede anlamışsınızdır. Yoksa sizle 3 defa yazışacağıma bir defa bajaj ile yazışırdım, size de talebinizi ilettim, cevap bekliyorum derdim. Orijinal ürün haricinde hiç bir konuda prensip olarak talepler kabul görmüyor. Belki ferdi olarak daha iyi sonuç alırsınız ümit ediyorum. Gerçekten merakınıza saygı duyuyorum ama durum böyle. Ortaya çok daha değişik bir görüntü çıkacağına da eminim.

Dediğim gibi Boxer benim çok ümitli olduğum bir model. Bazı yerlere de ciddi giriş yapmaya başladı. Özellikle yorumlar çok güzel. Zaten kısa bir süre sürüş yapan kararını veriyor.

Bunları paylaşmak istedim.

Saygılarımla...
    twona ve bahadircck bunu beğendiler.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Arkadaşlar lütfen biraz bilinçli olalım. Rodaj denilen şey günümüzde çoğu motorda gerekmiyor.

Ancak BAJAJ BOXER eski motorlar gibi rodaj istiyor, ve bu rodajda dikkat edilmesi gereken hususlar kullanma kılavuzunda açık ve net olarak belirtilmiş.

Rodaja dikkat etmezseniz motorun ömründen çalarsınız. Yeni doğmuş bir çocuğa 400 metre engelli koşusu yaptırmayın. Bir süre sonra ''Hocam bu motor titriyor, gürültülü çalışıyor'' demeyin. Daha 10 bin km dolmadan krankı pistonu elinize almayın.

Ben rodaja uygun bir şekilde kullanmaya çalıştım ve şu an titreşim neredeyse sıfıra yakın. ( 90'a kadar titreşim yok) ve hiçbir uğultu vızıltı yok çok şükür. Çünkü motoru bilinçsizce zorlamadım. Sabit hızda gitmedim. Arada 80 hatta 90 da yaptım. Ama çok kısa bir süre. Kılavuzda çok güzel özetlemiş. Ayrıca rodajda belirtilen hız sınırları çok daha düşük. Bilmeyenler için buraya resminini koyuyorum. Herkese keyifli sürüşler.

[IMG][/IMG]

Alıntı windy125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    16 YILDIR MOTOR KULLANIRIM HİÇ BİR MOTORDA RODAJ KURALLARINI UYMADIM ALLAH NE VERDİYSE KÖKLE GİTSİN..
    E tabi parası olan varsa kökle gitsin d.

Ama motorun ömründen yersiniz yada bi takım arızalar çıkaracaktır.

Ben motoruma gözüm gibi bakarım .
    Yolda asla bırakmaz beni.Satıcağın zamanda rahatlıkla satarsın..

Tabi kurallar niçin bozmak için .
    Ben uyarım arkadaş bu alet sonuçda bir can taşıyor???

trcn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Boxer bm 150
    arkadaşlar insanlık uydugun kurallar kadardır hayvan için kural yok sadece çit çekersen durur avrupalı kurala uydugu için daha az kaza yapar japonlar kurala uyarak bina yaptığı için evleri yıkılmıyor altı milyon motor satan adamların koydugu kurallara lütfen uyalım saygılar

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    BOXER ALMAK İSTİYORUUUUUUMM YARDIIIIIIM MANİSAAAAAAAA :( :( :(

Hele bir alayım her gün foto çekip koyucam birebir ne gördüysem yorumu patlatıcam arkadaşlar ..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Ne kadar lüx düşkünü gösteriş meraklısı bir toplum olduk.

Karşı komşunun oğlu bir lokantada asgari ücretle garson yardımcısı olarak çalışıyor. Dün sıfır CBR 600 almış...Doğrusu zevk onun alır da biner de...

Üst kattaki emekli hacı amca ise Piaggio X 10 almış 26 milyar küsur, kahveden eve gidip gelmek için... Hayırlı olsun dedim ama bir düşündüm, kazara farı ya da aynası kırılırsa muhtemelen emekli maaşının en az yarısını bırakıp gelecek...( Bir önceki Aprilia scooterımda başıma geldi)

Boxer'ı almadan önce Kuralkan'ın sitesindeki bütün Boxer yedek parça fiyatlarını gözden geçirmiştim. Doğrusu almamdaki en büyük etken yedek parçalarının ucuzluğu ve herşeyin net ve resimli olarak sitede belirtilmesiydi. ( Daha önce diğer motorlarımın göreceli ve fahiş fiyatlarından çok çekmiştim)

Boxer'ın yedek parçaları cep yakmıyor. Örneğin marş motoru 81 lira. Aynalar 10 lira! Ön far 53, arka stop 16 lira. Arka çamurluk 25, ön çamurluk 50 lira. Açıkçası tüm bu fiyatlar kararımı olumlu etkiledi. Üstelik tüm parçaları orjinal Bajaj, yan sanayi çinçon vs değil.İnşallah hep öyle kalır bu fiyatlar. Allah muhafaza olası bir düşmede fazla üzmeyecek tarzda parça fiyatları. Ama soruyorum size diğer markalarda öyle mi?

Kısacası Türkiye'de insanlar gelirlerine göre değil gösterişe göre araç alıyor. Kimsenin zevkini ya da malını sorgulamıyorum isteyen cebindeki parasına göre motor alır ama herkes ayağını yorganına göre uzatmalı bence, üzülmemek, ekonomik olarak sarsılmamak için. Ancak maalesef toplum olarak ihtiyaçtan çok gösteriş için motosiklete biner olduk vesselam.
    hercul3367, twona, ahmetunuver ve 3 diğerleri bunu beğendiler..

Garip - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PCX 125
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar lüx düşkünü gösteriş meraklısı bir toplum olduk.

Karşı komşunun oğlu bir lokantada asgari ücretle garson yardımcısı olarak çalışıyor. Dün sıfır CBR 600 almış...Doğrusu zevk onun alır da biner de...

Üst kattaki emekli hacı amca ise Piaggio X 10 almış 26 milyar küsur, kahveden eve gidip gelmek için... Hayırlı olsun dedim ama bir düşündüm, kazara farı ya da aynası kırılırsa muhtemelen emekli maaşının en az yarısını bırakıp gelecek...( Bir önceki Aprilia scooterımda başıma geldi)

Boxer'ı almadan önce Kuralkan'ın sitesindeki bütün Boxer yedek parça fiyatlarını gözden geçirmiştim. Doğrusu almamdaki en büyük etken yedek parçalarının ucuzluğu ve herşeyin net ve resimli olarak sitede belirtilmesiydi. ( Daha önce diğer motorlarımın göreceli ve fahiş fiyatlarından çok çekmiştim)

Boxer'ın yedek parçaları cep yakmıyor. Örneğin marş motoru 81 lira. Aynalar 10 lira! Ön far 53, arka stop 16 lira. Arka çamurluk 25, ön çamurluk 50 lira. Açıkçası tüm bu fiyatlar kararımı olumlu etkiledi. Üstelik tüm parçaları orjinal Bajaj, yan sanayi çinçon vs değil.İnşallah hep öyle kalır bu fiyatlar. Allah muhafaza olası bir düşmede fazla üzmeyecek tarzda parça fiyatları. Ama soruyorum size diğer markalarda öyle mi?

Kısacası Türkiye'de insanlar gelirlerine göre değil gösterişe göre araç alıyor. Kimsenin zevkini ya da malını sorgulamıyorum isteyen cebindeki parasına göre motor alır ama herkes ayağını yorganına göre uzatmalı bence, üzülmemek, ekonomik olarak sarsılmamak için. Ancak maalesef toplum olarak ihtiyaçtan çok gösteriş için motosiklete biner olduk vesselam.
    ne yalan söylüyeyim scoter alacaktım.. ama bajaj birden önüme geldi forumda okudukca okudum.. bende yedek parça fiyatına baktım vs derken bi baktım almışım.. Scooter da bi yan yatsak nelere mal olur korkusuyla ve çift buji vs gibi teknolojisiyle beni motor aşkım discover a itti ve aldım.

boxer da güzelmiş gerçekten. gördüm. torkundan çok iyi bahsediliyor. güzel makine. hoşuma gitti açıkcası
    twona bunu beğendi.
    birGarip..

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    inanın bende 10-15 bin liralık bir motor alabilirdim taksitle aylık kazancım 5 bin tl civarı ama almadım. önceden çok kolay para harcayıp hesabımı bilmezdim ama yaş oldu 37, bide evlendikten sonra herşeye daha farklı bakmaya başladım. bu yüzden amaca hizmet edecek, beni mutlu edecek, bütçemi zorlamadan motosiklet aşkımı köreltecek bajaj boxer ı tercih ettim ve çokta doğru bir karar verdim. bajajın türkiyedeki motosiklet pazarına yön vereceğini düşünüyorum fakat 3 model yeterli değil malesef diğer modelleride türkiye pazarına sokmalı ve kısa sürede 400 cc de gelmeli. ayrıca bajajın acil bir şekilde scooter üretmesi gerekiyor.
    trcn ve yuti bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bence asıl sıkıntı bajaj yayılamıyor arkadaşlar her il her ilçeye bir an önce girmesi lazım çünkü yaz geldi desek yeridir ancak hala bayi/stok sıkıntıları var insanların kendimden örnek vereyim en sonunda ne olursa olsun deyip gidip kuba strike 150 alacağım. çünkü bulunduğum ilçede olmaması bi yana il de bile yok !!

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı gurblood adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence asıl sıkıntı bajaj yayılamıyor arkadaşlar her il her ilçeye bir an önce girmesi lazım çünkü yaz geldi desek yeridir ancak hala bayi/stok sıkıntıları var insanların kendimden örnek vereyim en sonunda ne olursa olsun deyip gidip kuba strike 150 alacağım. çünkü bulunduğum ilçede olmaması bi yana il de bile yok !!
    Hocam bence beklemeyin Menemenden ya da Karşıyaka'dan alın onlar zaten getirirler tahminim. (Ben neredeyse site üzerinden alıyordum online olarak ) Servise de Akhisarda girersiniz şimdilik. İleride eminim sizin oraya da servis verirler. Bence bu biraz da Bajajın herkese kolay kolay bayilik vermediğini gösteriyor. Benim de bulunduğum yerde yok, gittim İncirliovadan aldım geldim. Servise burada giriyorum gerçi.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Strike 150 kesinlikle tavsiye etmem yakiti 3 3.5 lt civarı geziniyormus ve bence yedek parça sıkıntısida yaşayabilirsiniz

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Hocam bence beklemeyin Menemenden ya da Karşıyaka'dan alın onlar zaten getirirler tahminim. (Ben neredeyse site üzerinden alıyordum online olarak ) Servise de Akhisarda girersiniz şimdilik. İleride eminim sizin oraya da servis verirler. Bence bu biraz da Bajajın herkese kolay kolay bayilik vermediğini gösteriyor. Benim de bulunduğum yerde yok, gittim İncirliovadan aldım geldim. Servise burada giriyorum gerçi.
    Menemen i aramadım henüz ancak karşıyaka getirmiyor, E kargo işine girmek de çok mantıklı değil açıkçası .. Ayrıca Akhisarda servis yok bildiğim kadarıyla ?? Herhangi bir servise de gitmemek lazım kanaatindeyim çünkü ben sanıyorum siz paylaşmıştınız bakım kartını oradaki tüm bakımları yaptığını gözümle görmeden servisin köpeğini uyutmam iş sadece yağ değiştirmek olsa zincir yağlamak olsa zaten o kadarlık hallederiz ancak ...

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:09 ----------

Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Strike 150 kesinlikle tavsiye etmem yakiti 3 3.5 lt civarı geziniyormus ve bence yedek parça sıkıntısida yaşayabilirsiniz
    Strike kubalar içinde en sağlam modellerden biri uzun süre araştırdım yakmasının sebebi muhtemelen 12,2 beygir oluşundandır .. Parça sıkıntısını henüz tecrübe etmediğim için birşey diyemem ancak zaten almak da istemiyorum

Motosikleti
    PEUGEOT 105 , VOSKHOD , WİNDY125, BAJAJ BOXER
    Arkadasim kullanigim motor şuan 27000 km devirdi..ne elime piston sekmanı ne krankı aldim halada çok güzel.. 120 k. Hızı rahat görür orijinaldir,

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:19 ----------

Yukarıda YAZDIKLARIM sizin içinde geçerli yasim 36 .. 20 yasimda calışıp parami kazanmaya başladım ve motorlarımı kendim aldim ne ana ne baba parasi.. Dediğim gibi motorun 27000 km de saat gibi sıkıntısi yok ...
    twona bunu beğendi.

Arkadaşlar lütfen biraz bilinçli olalım. Rodaj denilen şey günümüzde çoğu motorda gerekmiyor.

Ancak BAJAJ BOXER eski motorlar gibi rodaj istiyor, ve bu rodajda dikkat edilmesi gereken hususlar kullanma kılavuzunda açık ve net olarak belirtilmiş.

Rodaja dikkat etmezseniz motorun ömründen çalarsınız. Yeni doğmuş bir çocuğa 400 metre engelli koşusu yaptırmayın. Bir süre sonra ''Hocam bu motor titriyor, gürültülü çalışıyor'' demeyin. Daha 10 bin km dolmadan krankı pistonu elinize almayın.

Ben rodaja uygun bir şekilde kullanmaya çalıştım ve şu an titreşim neredeyse sıfıra yakın. ( 90'a kadar titreşim yok) ve hiçbir uğultu vızıltı yok çok şükür. Çünkü motoru bilinçsizce zorlamadım. Sabit hızda gitmedim. Arada 80 hatta 90 da yaptım. Ama çok kısa bir süre. Kılavuzda çok güzel özetlemiş. Ayrıca rodajda belirtilen hız sınırları çok daha düşük. Bilmeyenler için buraya resminini koyuyorum. Herkese keyifli sürüşler.

http://<a href="https://imageshack.c...tk.png</a></a>
    Burdaki rodaj da baya az km si varmış 70 km normal gibi geliyor bana 40 km şehir içinde biraz zor..

Titreşimi bilmem ama Twona arkadaşımızın video sunu izledim sesi bana biraz sert geldi ve tok bir sesi var..
    Yakından sesini duymadığım için çok gürültülü mü diye soracaktım..

Rodaj öncesi ve sonrası ses de değşlme oluyormu vede performans´nda

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bu tarz motosikletlerde en büyük sorun ufak tefek eşyalarınızı koyacak, taşıyacak bir gözün olmamasıdır. her ne kadar bu motora çanta yakışmayacağını düşünsemde bugün motoruma shad 33 topcase takmaya karar verdim ve korktuğum kadarda kötü olmadı diye düşünüyorum. sonra vurdum kendimi yollara...

bugün çok güzel bir gezi yaptım arkadaşlar. yaklaşık 120 km ama yolların patika olmasından dolayı baya uzun sürdü. boludan abanta ve abanttanda daha yüksekte olan ve baya uzun zamandır çok gitmek istediğim zorlu ama bir o kadarda keyifli olan radar tepesine kırdım gidonumu. video ve fotolar benden izlemesi sizden...

radar dönüşünden kısa bir video

[

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:53 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:08 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:18 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:21 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:27 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:34 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:43 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:49 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:57 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:03 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:12 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 03:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:17 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 03:20 ----------

herkese günaydın arkadaşlar, cumartesi gezmeleri başlasın bakalım

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:00 ----------

...............
    MKU bunu beğendi.

kuzeyefe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Titan 125 - Honda Cbf 150 - Bajaj Boxer 150
    Merhaba arkadaşlar,

Boxer'ı tork açısından Cbf 150 ile karşılaştırabilecek olan var mı acaba.

Teşekkürler.
    twona bunu beğendi.

Biloyloy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Çok güzel fotoğraflar. Çanta yakışmış. Kazasız belasız güle güle kullan motorunu abi.
    twona bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Harika fotolar usta case cok yakismis tam kurmak istedigim setup case i nerden ve ne kadara aldin acaba ?
    twona bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)