Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    RKS Logik 150
    bence de sonuçta 150cc motor sürekli 120-130gitmesi beklenemez

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

Alıntı kaan898 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bıktık artık ybr cbf furyasından .insanlar artık kaliteli malların olduğunu bilsinler artık.boxer a gelince .sns süspansiyonun gerçeği(kesinlikle çinlilerdeki taş iç içe geçmiş süspansiyondan değil),kampana frenlerin en iyisi(ki disk olmadığını görünce ben de ilk olarak burun kıvırdım ama tamamen farklı),4 vites olduğunu aklına bile getirmeyen çok iyi ayarlanmış vites-tork aralığı ve muhteşem şasi...
    peki 4.viteste 100km sabit hızla uzun süre gider mi mesela otobanda ?niye soruyorum rahatsiz edici bağırma oluyor mu 5.vitesi arıyor mu o hızla

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Alıntı jackonbir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    madem yakıştı insan bi fotoğraf çeker değil mi?
    Gaz teliyle debriyaj teli kastı o yüzden koymadım, ama bir daha ki sefere abi fotoğraf koyayım mı koymayayım mı diye sorarım !

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:02 ----------

Alıntı fenerium77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence de sonuçta 150cc motor sürekli 120-130gitmesi beklenemez

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:23 ----------

peki 4.viteste 100km sabit hızla uzun süre gider mi mesela otobanda ?niye soruyorum rahatsiz edici bağırma oluyor mu 5.vitesi arıyor mu o hızla
    Hayır hocam herhangi bir bağırma etme söz konusu değil rodaj sonrası büyük bir rahatlama oluyor motorda; 100 e kilitleyip yokuş rampa gidebiliyorsun motorda. 90 demiyor ama 110da demiyor
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bne 400 km yi buldum. 15 dişli ile hafif bayır aşşağıya 115 km yi gördüm çok kısa bir süre fakat sonra hemen gazı bıraktım zorlamamak için.

gurblood - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Bu dişli olayı benimde kafama takılıyor ama gerçekten rahatlatmış olur muyuz ki motoru ..

Huzeyfee - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS 2016
    Arkadaşlar orjinal lastikleri tubeless değil mi bu boxerin?

Motosikleti
    Şu an yok.
    Biraz heveslendim ama bu dişli olayına ben de şimdilik girmeyeceğim sanırım. Çünkü esas kullanımım şehir içi ve yakın çevre geziler, köyler yani kırsal alan. Dolayısıyla 70-80 km bana yetiyor.

Öncelikle almak istediğim şey Armodenin yan ve arka deri çantaları. Bulabildiğim en ucuz yer mototarz tosun galiba. Klasik görünüm olduğu için deri yan çantaların Boxer'a yakışacağını düşünüyorum.

Kısacası 300 küsur liraya topcase almaktansa deri çantaların takımı 180 e falan malolacak gibi. (Sade ve cafcafsız olanlarından) Bir de uzun ön cam. CBF uzun tur camı da biraz modifikasyonla bizim Boxer'a uyuyormuş diye duydum.

Aynaları acilen değiştireceğim orjinali hem çok kısa, hem de çok spor duruyor, biraz iriyseniz arkayı zor görüyorsunuz. ( Hintli amcalar zayıf olduğu için tasarlanmış galiba) Acaba bilen var mı bağlantı yeri kaç mm lik bizim aynalar? Usta 12 mm dedi ama bana 10 luk gibi geldi.

Seleyi de herhangi bir döşemecide açıp normal süngerin üzerine ince slikon sünger kaplatmak istiyorum. Koltuk rahat ama uzun sürede yorabilir.

Şimdilik yapmak istediklerim bunlar. Para ve zaman buldukça halleder buradan resimlerle paylaşırım inşallah
    jackonbir bunu beğendi.

Valla arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum bajaj ın motorlarını her kes gibi 2 motor arasında kaldım ..
    Boxer 150 ile Discover 125 st arasında kaldım.

Ben genelde scooter motor kullandım kısa mesafeler için günlük 10 15 km gibi bir yol işe gidiş ve gelişim..

Şimdi vitesliye geçmeye karar verdim ve Boxer in 4 vites oluşu beni biraz üzdü.. Yani normal vites de kendimi geliştirmek istemişdim şimdi hagisini alsam diye düşüncedeyim..

Beni aydınlatırsanız iyi olucak çünki Boxer e gönlüm kaydı her yolda tutuşu için ideal gibi görünüyor..

savannah - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Extreme max/Kanuni Merlins/Bajaj Boxer
    Alıntı gencomix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla arkadaşlar 1 haftadır araştırıyorum bajaj ın motorlarını her kes gibi 2 motor arasında kaldım ..

Ben genelde scooter motor kullandım kısa mesafeler için günlük 10 15 km gibi bir yol işe gidiş ve gelişim..

Şimdi vitesliye geçmeye karar verdim ve Boxer in 4 vites oluşu beni biraz üzdü.. Yani normal vites de kendimi geliştirmek istemişdim şimdi hagisini alsam diye düşüncedeyim..

Beni aydınlatırsanız iyi olucak çünki Boxer e gönlüm kaydı her yolda tutuşu için ideal gibi görünüyor..
    Bende discover ve boxer arasında kaldım, ikiside birbirinden çok farklı karakterli makinalar. Discover'ın motor teknolojisi biraz daha farklı ve yeni, boxerda ise safkan bir yarış atı hissi veren alt devirlerdeki güç var ve teknolojisi standart,eski ve sağlam.
    Açık konuşayım; boxerı almadan önce kullanmamıştım ancak discover'ı kullanma fırsatı buldum. Discover alt devirlerde cansız geldi, bende ne olursa olsun keşke boxer alsaydım dememek için ve o sağlam duruşa tav olaraktan boxer aldım;

Umarım açıklayıcı olmuştur, arada kalmamanız için test etmenizi öneririm, istanbuldaysanız oktay motor size yardımcı olacaktır. (diğer bayiler gibi sen niye geldin kardeş demezler) ayrıca 4 vites olması sizi neden üzdü anlamadım, vites aynı vites sadece sıralama farklı.
    Motorcu ruh diye bir şey var. İlla anarşist olmaya gerek yok ammavelakin memurdanda motorcu olmuyor beh.

satoyama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Gilera Runner / Aprilia Sr GT200
    ben test sürüşüne katılmıştım.

gerçekten her koşulda sürülsün diye yapılmış bir commuter. torku çok iyi.
    Yurdukoru bunu beğendi.

Abi hani derler ya önemli olan iç güzelliktir diye . Boxer modeli,bunun için yaratılmış resmen.

dış görünüşe aldananlar sürüş keyfi ile şok geçiriyor resmen.
    gurblood bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Boxer ci arkadaşlar biraz foto ekleyin yawss çok merak ettiğimiz bir model .. yakınlarda bir bayi bulsam gidip alacam o derece motorum geldi )

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Kocaelide servis-satış bilgisi olan varmı

Alıntı savannah adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende discover ve boxer arasında kaldım, ikiside birbirinden çok farklı karakterli makinalar. Discover'ın motor teknolojisi biraz daha farklı ve yeni, boxerda ise safkan bir yarış atı hissi veren alt devirlerdeki güç var ve teknolojisi standart,eski ve sağlam.
    Açık konuşayım; boxerı almadan önce kullanmamıştım ancak discover'ı kullanma fırsatı buldum. Discover alt devirlerde cansız geldi, bende ne olursa olsun keşke boxer alsaydım dememek için ve o sağlam duruşa tav olaraktan boxer aldım;

Umarım açıklayıcı olmuştur, arada kalmamanız için test etmenizi öneririm, istanbuldaysanız oktay motor size yardımcı olacaktır. (diğer bayiler gibi sen niye geldin kardeş demezler) ayrıca 4 vites olması sizi neden üzdü anlamadım, vites aynı vites sadece sıralama farklı.
    Zaten bende Boxer 150 düşünüyorum fakat normal vitesli deneyimim biraz zayıf da onu geliştirmem gerekiyordu onun için beni üzdü demişdim..

Boxer motor aynen cub motorlar gibi yani kullanımı kolay gerçi yakından görmedim ama .

Bugün bana yakın olan Kadıköy yada Ümraniye bayisinde yakından bir görüp incelemem gerekecek..

Tabiki sizin gibi kullanıcıların yorumları benim için çok önemli sonradan keşke dememek için..

Bu arada sizin tavsiye ettiğiniz Oktay Motor da bi hayli bana uzak pazar günleri açıkmı eğer acıksa şansım var demek ..

Motosikleti
    Şu an yok.
    Boxer'da Tork, tek kelimeyle muhteşem! Hız yok ama torkda iddia ediyorum 300 cc ayarında. Arkada artçınız varsa aman elinizin ayarına dikkat edin...

Eşimle hafta sonu kampa gittim. Çadır vs katır gibi yükledim. Bir de 2 kişi bizim ağırlığımız olmasına rağmen istem dışı birden önteker yaptı. Etraftaki ergenler vay dayıya bak falan dediler ama bilmiyorlar ki ödüm şeyime karıştı... Kalkışlarda çok ama çok seri.
    gurblood bunu beğendi.

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bugün boxer'a bindim bi tanıdığın, Cubta olan çekişin 3 katı rahat var, 3. Viteste ivmelenmesi müthiş. Sabit 105 km hızla durmaksızın rahatlıkla gider yokuşlarda hız sabit 100de kaliyo ama duzde 105'i gecmiyo, dislilerle oynanirsa biraz hizda artar diye dusunuyorum. Yani gozu kapali alinir. Bu tarzi sevenler hayran kalacaktir.

kaan898 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    motoran torro,salcano astro 40

kardeş herkes ilk başta 4 vites denince biraz burun kıvırdı ama yazılanları da okuduysan alanlar en ufak bir 5. vites eksikliğinden bahsetmediler .tork devir eğrisi bu motorda gerçekten çok iyi ayarlanmış ,sanki altında arkana karavan bağlasan götürecek bir güç hissi veriyor ki öyle.yok bana 100-110 yetmez desen zaten otomatikman daha pahalı ürünlere yönelmen gerekir ...
    Yurdukoru bunu beğendi.
    Hızın kararı perfect,fazlası past perfect tir...

Karachali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşın motoruyla bugün 1 saat dolaştık, Cross olarak bile gider toprak yolada girdik malum yağmurlardan bataklik gibi olmuştu, motorda 2 kişi bildiğin yararak geçtik çamurları hiç batmadan, 5. Vites hiç gerek yok daha da anlatmama gerekte yok. Ben baya ön yargılıydım ama çok beğendim tüm fikirlerim değişti. Sizlerde imkan bulursanız 2 tur atın göreceksiniz

twona - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XMAX 400 & Bajaj BOXER 150
    bu motoru alacak varsa motordan ne beklediğini iyi bilmeli.

eğer ergen biriyse ve arkadaşlarına hava atacaksa yanlış seçim olur. ama ben uzun süre sorunsuz kullanayım, hem asfaltta hem toprakta eşşek gibi kullanayım, katır gibi kuvvetli olsun, klasik çizgileri severim diyorsa ve en önemlisi 150 cc için yakıt sarfiyatı düşük ve seri kuvvetli bir motor arıyorsa boxer doğru seçim olur. 4 vites olmasını kafanıza takmayın motor anında 100-110 km yi düz yolda seri bir şikilde buluyıor. bugün 50 km dağ bayır toprak çamur gezdim ve motora hayran kaldım. dimdik bayırda bile gaza asıldığında makina şaha kalkıyor. dönüşte kırmızı ışıklarda genç bir arkadaşın ybr siyle yanyana geldik. dururken gaz vermeye bana bakmaya başladı. yeşil yandığında ikimizde gaz açtık ve boxer la ybr ye abartısız fark açtım yani öyle az bir fark falan değil baya uzuyor boxer. 3000 tl ye böylr bir motor aldığım için kendimi çok şanslı hissediyorum. allah bir mani vermezse uzun yıllar sorunsuzca kullanıp başka motor alsam bile garajımda tutma niyetindeyim motorumu...
    gurblood bunu beğendi.

Benim için önemli olan yollarimiz belli istanbulda otursakda cok kötu sokaklarimız var.

Ya alti çarpar yada bi arızası çıkar 2 günde.
    Yaşım 34 yani bu yaşdan sonra hava atma gibi bir girişimim olmaz yani acıyorum zaten oyle hor kullananlara..

Amacim her turlu yolda zorlanmadin gitsin yeter bana .
    Arkadaslarin yok ybr yada cbf al diye tutturuyorlar 2. El saglamini bulmak zor ..
    Tek korkum lastiklerinin şambrelli olması acaba yol tutuşu ve yada civi cam vss erken takrısden patlamasi gibi derdim olurmu acaba...

Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Benim için önemli olan yollarimiz belli istanbulda otursakda cok kötu sokaklarimız var.

Ya alti çarpar yada bi arızası çıkar 2 günde.
    Yaşım 34 yani bu yaşdan sonra hava atma gibi bir girişimim olmaz yani acıyorum zaten oyle hor kullananlara..

Amacim her turlu yolda zorlanmadin gitsin yeter bana .
    Arkadaslarin yok ybr yada cbf al diye tutturuyorlar 2. El saglamini bulmak zor ..
    Tek korkum lastiklerinin şambrelli olması acaba yol tutuşu ve yada civi cam vss erken takrısden patlamasi gibi derdim olurmu acaba...
    Selamlar Abi ben lastiklerin sana sorun çıkaracağını sanmıyorum bu seviyedeki motorların lastikleri zaten bir pirelli , metzeller , michelin vs .. kadar kaliteli olmuyor.. Bence motoru aldıktan sonra bir süre kullan daha sonra en kötü ihtimalle IRC takar konuyu çözersin. Yol tutuş anlamında dublex ile şambrelli arasında evet fark var ancak 34 yaşında olduğun ve motoru hava atmak için kullanmayacağını var sayarsak şambrelli lastikleri yolu tutamayacağı kadar zorlayamazsın diye düşünüyorum. Gittiği kadar kullan orjinal lastiklerini bence..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)