Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Boxer 150 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Şu an yok.
    Alıntı OSİMAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6 cm den fazla ölçtüm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:24 ----------

Bu arada motor an itibari ile 2002 km de rodaj bitti hayırlı uğurlu olsun. artık yavaş yavaş otobonda motoru açmaya başlarım.
    Hayırlı olsun. Bundan sonra Allah ne verdiyse bas 3. Viteste en dik yokuşları bile 70 km/h ile çıktığını görünce inanamayacaksın. Benimki artık iyice açıldı.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Alıntı Yurdukoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun. Bundan sonra Allah ne verdiyse bas 3. Viteste en dik yokuşları bile 70 km/h ile çıktığını görünce inanamayacaksın. Benimki artık iyice açıldı.
    Zart diye asilmam da sakin sakin açarım. Teşekkürler. Tahminim 2. Bakima kadar tam açılır
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Egzoz ayaklığını boyadım. Umarım beğenirsiniz.

aSuBaYaH - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    iki teker
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:21 ----------

[/COLOR]Uçankaplumbağa italyanların renk çizgileri gibi durmuş

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    [IMG][/IMG]

slyman_b - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Boxer 150
    Maksimum hızı kaç yaptınız arkadaşlar? Uzun yola gider mi?

Aquarist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Inazuma F
    Bugün havanın biraz açık olmasını fırsat bilerek biraz gezme şansı buldum. Yokuş aşağı ön frene bastığımda “tık tık” ses geliyordu. Hafif bir boşluk vardı sanırım, gittim onu sıktırdım. Bu boşluğun yeni motorda neden oluştuğu hakkında fikrim yok.
    Daha önce Arwic marka kaskın çok rüzgar aldığını yazmıştım. Bugün gittim ve bu şikayetimi bildirdim. Sağolsun servis kaskı değiştirme konusunda sıkıntı çıkarmadı. Elinde kaliteli olarak LS2 ff370 model siyah kask vardı, ben de üste para vererek bunu aldım.
    Kaskı alıp hemen denedim, yüze rüzgar almadı ancak ön cam çok buhar yaptı. Mecburen bir yerde durup ön camdaki buharı elimle silmek zorunda kaldım. Bu sorunu yaşayan arkadaşlar var mı?
    İçeriye hiç rüzgar almadığı için buhar yapmış, bu nedenle ön kısımdaki hava alma yerini açmak durumunda kaldım. Ancak bu seferde baya içeri rüzgar sesi geldi. Camdaki buhar da tam olarak kaybolmadı. Valla 100 liralık kaskta bile bu buhar sorunu yoktu. Bu sorunu nasıl çözebilirim, fikri olan varsa paylaşırsa sevinirim.
    Daha sonra küçük bir tur yaptım. Hava baya sisliydi, yolda dinlenip sıcak sıcak bir de çay içtim.
    Resim kalitesi iyi çıkmadı ama yolculuğuma ilişkin birkaç fotoğraf ekledim:

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:06 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:02 ----------

Alıntı slyman_b adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maksimum hızı kaç yaptınız arkadaşlar? Uzun yola gider mi?
    Maks. hız denemesi yapmadım ama daha önce arkadaşlar 100'ün üzerine çıktıklarını belirtmişlerdi.

Uzun yola gider mi sorusuna cevap olarak, bence gidilmez. Uzun yola çıkmak istiyorsanız bence daha farklı seçim yapmanız gerekir.
    Ali reis 17 bunu beğendi.

ereker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    öncelikle yeni motorunuz hayırlı olsun kazasız belasız güle güle kullanın kaska gelince ls2 lerin camına takılan pinlock denen buğu vizörü var tabi parayla satılıyor sanırım bu sorununuzu çözer.

inzell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motorlarımız düzlükte göstergede 100 civarına çıkabiliyor, o da %6-15 arası bi sapmayla 90 civarına düşüyor. Hani düzlükte gerçekten şu hıza çıkabiliyor dediğimiz GERÇEK hız 90 civarıdır.

Motosikleti
    Şu an yok.
    Normalde düz yolda çok rahat 105 e hatta rüzgarsız ortamda 110 a kadar çıkabiliyorum. Rüzgar ters eserse 100 ü bile zor bulduğum oluyor. Ancak uzun bir süre böyle yüksek devirde gitmek yoruyor. Uzun yola değil de kısa yola daha uygun bence

Tech_N9ne - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati 848 Evo SE Ninja 300 SE
    Aquarist Yeni Kaskınız Hayırlı Olsun. Buhu Önlemek için Kaskın camına takılan Pınlock lar var onlardan temin edip takarsanız kaskınızda takmak için yeri mevcut ise buhu sıkıntınız Kesinlikle Kalmaz.

Motosikleti
    2014 KIRMIZI BAJAJ BOXER BM 150
    Bencede ibredeki 110 civarıni görmesi olası aslında ağır motor biraz onunda etkisi var biraz arkadaki demirler falan extra ağırlık ama bu şekil gayet işlevsel uzun yol gayet yapılır ben inanıyorum bazi arkadaşlarimiz cub lar la bile 400-500 km lik yollara çıktı siz dayandığıniz sürece motor da dayanır bence.
    2006 MONERO ANGEL 150/2013 ARORA KARTAL 100/2013 MONDİAL 100 MG PRİNCE/2014 BAJAJ BOXER BM 150

Yokuş aşagi 15disli ile 130 gördüm.

Motosikleti
    jw-(haojin) hj 125 t 2G - 2012+boxer bm 150 2014
    merhaba arkadaşlar
    motorun son hızı ile ilgili sorular soruluyor
    benim motor da rodajda sayılır
    1400 kilometre civarındayım
    2000 kilometreye kadar rodaj devam ediyor kataloğa göre
    90 - 100 kilometre yaptığını söyleyen arkadaşlar var
    bu rakamlar gerçeği yansıtmayabilir

sanırım twona kardeş gerçek hızı bulmak veya tahmin etmek için taktığı bir aparatla motorun göstergeleri arasında fark olduğunu söylemişti.
    diyelim motor göstergesi 100 kilometre gösteriyorken onun aparatındaki hız göstergesi 95 kilometre gibi bir hızı gösteriyormuş

bir de şu durum var

YURDUKORU kardeşim lastiklerini değiştirmiş
    lastik çapı düştüğünden, (sanırım şimdiki lastik çapları daha düşükmüş) motor tekerleğinin bir devirde aldığı yol da azalmış oluyor.

şunu demek istiyorum
    hız göstergesindeki verileri doğru kabul edersek
    eski tekerleklerle alınan yol hız göstergesinde 90 kilometre / saat ise
    şu haliyle göstergedeki 90 kilometre /saat, motorun gerçekte 90 kilometre / saat yol aldığını göstermez: belki 80 kilometre /saattir.

göstergedeki hıza gerçekten ulaşmanın yolu, zincir dişlilerinin sayılarıyla oynamaktır.
    ön dişli 14, arka 42 dişli olarak gelmekte.
    ön dişli 15 veya 16 yapılırsa
    yahut da ön dişli ile oynanmadan arka dişli sayısı azaltılırsa (diyelim 40 dişlisi olan bir dişli takıldı) bu durumda kayıp hız telafi edilebilir.

bunun sakıncası da, tekerleklerin orijinal lastiklere göre dakikada daha fazla devir yapmak zorunda kalmalarıdır.
    bu durum yatakların bozulmasını ne ölçüde olumsuz etkiler, onu da zaman gösterecektir kuşkusuz.
    iyi sürüşler dilerim...

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Örnek vermek gerekirse dirift kullandığım zaman gosterge 115 gösteriyor ama aynı hızda telefon navigasyonu 110 gozteriyordu her motorda sapma olur ama uydu ne kadar doğru gosteriyor orası meçhul.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Örnek vermek gerekirse dirift kullandığım zaman gosterge 115 gösteriyor ama aynı hızda telefon navigasyonu 110 gozteriyordu her motorda sapma olur ama uydu ne kadar doğru gosteriyor orası meçhul.
    hocam driftle boxer'ı karşılaştırır mısın?

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Ben baxer kullanmadım burda genel bilgiler var zaten 5 vites olsaymış daha güzel olabilirdi. Boxer 150cc ama 4 vites olunca gucu duşuk kalıyor, drift 5 vites rahat gostergesinde 115 görüyorsun. Boxer ın bir özelliğini seviyorum arka stop farları arkadan gelenler için çok güzel aydınlatması var insanın gozunu alıyor çok etkili. Tüm yol şartlarına göre yapılmış ama biraz choper tarzı yavaş ve etrafı seyrede seyrede gidin diye bir hız limiti var. Uzak mesafelerde biraz sıkılabilirsiniz hızdan dolayı, parasına göre sağlam ve iyi motor.

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben baxer kullanmadım burda genel bilgiler var zaten 5 vites olsaymış daha güzel olabilirdi. Boxer 150cc ama 4 vites olunca gucu duşuk kalıyor, drift 5 vites rahat gostergesinde 115 görüyorsun. Boxer ın bir özelliğini seviyorum arka stop farları arkadan gelenler için çok güzel aydınlatması var insanın gozunu alıyor çok etkili. Tüm yol şartlarına göre yapılmış ama biraz choper tarzı yavaş ve etrafı seyrede seyrede gidin diye bir hız limiti var. Uzak mesafelerde biraz sıkılabilirsiniz hızdan dolayı, parasına göre sağlam ve iyi motor.
    ben boxer kullanıyorum zaten. geçenlerde kırmızı ışıkta beklerken bir drift yanaştı. kapıştık. baya bi arkadan geliyordu garibim.

arkadaşlar merhaba, çivilenmiş bir lastik asfaltta uyum gösterir mi bu konuda bilgisi olan var mı?

tahsins - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bajaj boxer 2015 + doblo safeline 1.3mjet 2012
    İnzel kardeşim kitapçığında 20-50 yağ koyun diyor sizin motorun. 10-40 yağ koymuşsun ince gelmez mi ? Teoride kısa zamanda yağını yakar gibi geliyor.
    Örneğin şahin brodway gibi araçlarada 10-40 gibi yağlar koyulmuyor. Teknolojileri eski tip olduğundan yakıyor yağı. 20-50 sadece

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)