Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Alıntı `Tesron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Esselamun aleykum,
    Arkadaşlar motorumu dün akşam 1 dk sürüş sonrası 1.ve 2. viteste red line soktum. Aradan beş dk geçti Motor arıza ışığı yanmaya başladı. Sabah kontrol ettim halen yanıyo. Nasıl bi çözüm üretebilirim sizce sorun nedir ?
    Teşekkür Ederim.

NS200 2021
    Alıntı Motoseverrr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sabit mi yanıyor yoksa yanıp sönüyor mu? Eğer yanıp sönüyorsa kısa ve uzun yanmasını sayın ve Ktm 200 serisinin arıza kodlarına bakın problemi bulabilirsiniz fakat sabit yanıyorsa obd harici bulamazsınız. Söndürmek içinde akünün - kutbunu sökün ve 10-15 dakika bekleyin ardından takın ve sönmüş olabilir. Motosikletinizi gereksiz yere kesiciye sokmamanızı tavsiye ederim.
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. Dün akşam motorun bşında biraz uğraşırken en sonunda dedim boşver birde böyle tur atim. Motoru Kaldırımdan aşşağıya indirirken bir baktım söndü. Mutluluğumu anlatamam. Bütün sokak ayaklandı :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Motoseverrr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ns 200 15" Spontini 110 23"
    Yardımınız için çok teşekkür ederim. Dün akşam motorun bşında biraz uğraşırken en sonunda dedim boşver birde böyle tur atim. Motoru Kaldırımdan aşşağıya indirirken bir baktım söndü. Mutluluğumu anlatamam. Bütün sokak ayaklandı :D
    Anlık olarak saçma sapan arızalar verebiliyor sonrada kendi kendine sönüyor. Yavaş yavaş dilinden anlarsınız .
    dundanbiri ve `Tesron bunu beğendiler.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Oksijen sensöründen veya anlık hava kontrolünden dolayı arıza vermiştir oda önemli değil, sabit yanar ise sıkıntı yapmanıza gerek yok 20 30km kullanın kontak aç kapa yapınca arıza silinecektir eğer ki arıza ışığı yanıp sönme şeklinde ise o zaman dikkat edin.
    `Tesron bunu beğendi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Anlık olarak saçma sapan arızalar verebiliyor sonrada kendi kendine sönüyor. Yavaş yavaş dilinden anlarsınız .
    teşekkür ederim :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Oksijen sensöründen veya anlık hava kontrolünden dolayı arıza vermiştir oda önemli değil, sabit yanar ise sıkıntı yapmanıza gerek yok 20 30km kullanın kontak aç kapa yapınca arıza silinecektir eğer ki arıza ışığı yanıp sönme şeklinde ise o zaman dikkat edin.
    evet araştırdım öylesi sıkıntı oluyo. Teşekkür Ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Peki Bu ABS Işığı neden sürekli yanık bi şekilde ? uzun zamandır sürüyorum bazen hep kalıyo bazen gidiyo ? Sarı ABS Işığı yanıyor.

Motosikleti

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:16 ----------

Peki Bu ABS Işığı neden sürekli yanık bi şekilde ? uzun zamandır sürüyorum bazen hep kalıyo bazen gidiyo ? Sarı ABS Işığı yanıyor.
    İlk başta yanar ve belli bir hızdan sonra sönüyorsa problem yok demektir. Fakat gündelik kullanmanızda yanıyorsa sensörden veya beyinden bir problem olabilir.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    İlk başta yanar ve belli bir hızdan sonra sönüyorsa problem yok demektir. Fakat gündelik kullanmanızda yanıyorsa sensörden veya beyinden bir problem olabilir.
    Gündelik kullanımda yanıyo valla, duruken giderken farketmeksizin süerkli yanıyor. Sizce beyinde problem varsa neyden dolayıdır ? ABS Gayet güzel sıkıntısız çalışıyor. Hızlı kullanan biriyim. Arka Frenim tam tutmadığ için genelde hep ön kullanırım ve şuana kadar hep kurtardı beni.

Motosikleti
    Gündelik kullanımda yanıyo valla, duruken giderken farketmeksizin süerkli yanıyor. Sizce beyinde problem varsa neyden dolayıdır ? ABS Gayet güzel sıkıntısız çalışıyor. Hızlı kullanan biriyim. Arka Frenim tam tutmadığ için genelde hep ön kullanırım ve şuana kadar hep kurtardı beni.
    Sensörleri temizlemeyi deneyin eğer okuyucu rahat okuyamazsa yine bu lamba yanar (okuyucu; diskin ortasında siyah delikli çember). Belki bir diğer problem akünüz veya absnin tesisatı eğer düzensiz bir akım veya yetersiz voltaj varsa yine aynı durum yaşanacaktır.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs

Okuyucu çemberi kontrol edin bazen çember yamuk ise bu sıkıntıya neden olabiliyor ve cihaza bağlayıp kontrol ettirin.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Sensörleri temizlemeyi deneyin eğer okuyucu rahat okuyamazsa yine bu lamba yanar (okuyucu; diskin ortasında siyah delikli çember). Belki bir diğer problem akünüz veya absnin tesisatı eğer düzensiz bir akım veya yetersiz voltaj varsa yine aynı durum yaşanacaktır.
    peki düzensiz akım veya yetersiz voltaj ne gibi problemler yaşatır acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

tam olarak okuyucu çember neresi oluyo ?

Motosikleti
    peki düzensiz akım veya yetersiz voltaj ne gibi problemler yaşatır acaba ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:40 ----------

tam olarak okuyucu çember neresi oluyo ?
    Düzensiz voltaj ve düşük voltaj sensörün çalışmamasına sebep verir buda uyarı ışığı vermesine sebep olur. Okuyucu çemberi ise fren diskin ortasısında siyah delikli bir çember.
    `Tesron bunu beğendi.

Motosikleti
    ns200 2023
    Arkadaşlar merhaba motorum 4000km de 10 ay oldu alalı park halinde motordan inerken damla damala yağ döküldüğünü gördüm gittim servise nasıl olsa garantisi var diye keçe mi ne patlamış kullanıcı hatası dediler ya dedim ben motora bebek gibi baktım motor 4000 km olmasının yanı sıra rodaj bittikten sonra bile rodajda gibi sürdüm motoru ,7 bin devri görmüyor motor 4500 - 6500 arası kullanıyorum 300 km de bir zinciri yağlıyorum 900 km de bir gaz yağıyla temizliyorum bana diyor ki zincirin yanında bir kutu var o kutuyu alyan takımıyla sökecektin orayı da temizleyecektin başka paşam motoru da komple söküp temizliyim garanti ne halta yarıyor arkadaşlar o zaman sorarım size ne halta yarıyor

Motosikleti
    Alıntı ocensers adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba motorum 4000km de 10 ay oldu alalı park halinde motordan inerken damla damala yağ döküldüğünü gördüm gittim servise nasıl olsa garantisi var diye keçe mi ne patlamış kullanıcı hatası dediler ya dedim ben motora bebek gibi baktım motor 4000 km olmasının yanı sıra rodaj bittikten sonra bile rodajda gibi sürdüm motoru ,7 bin devri görmüyor motor 4500 - 6500 arası kullanıyorum 300 km de bir zinciri yağlıyorum 900 km de bir gaz yağıyla temizliyorum bana diyor ki zincirin yanında bir kutu var o kutuyu alyan takımıyla sökecektin orayı da temizleyecektin başka paşam motoru da komple söküp temizliyim garanti ne halta yarıyor arkadaşlar o zaman sorarım size ne halta yarıyor
    Yağ tam olarak nereden geliyor? Eğer zincir kısmından geliyorsa zincir yağını fazla kullanıyor olabilirsiniz ve bundan dolayıda o kısımdan yağ damlıyor olabilir.

Motosikleti
    ns200 2023
    yok zincir değil motor yağı geliyor keçe patlamış dedi zincir temizliği ne alakaysa keza zinciri de yağlayıp temizliyorum zaten

Motosikleti
    yok zincir değil motor yağı geliyor keçe patlamış dedi zincir temizliği ne alakaysa keza zinciri de yağlayıp temizliyorum zaten
    Nereden geliyor peki? Fotoğraf vb. paylaşabilirseniz daha net bir şeyler söyleyebiliriz...

Motosikleti
    ns200 2023

Motosikleti
    E tamam işte , zincir yağını fazla sıkıyorsunuz ve ısınınca yağ damla şeklinde akıyor. Oranın keçesi kolay kolay patlamaz fakat şüpheleniyorsanız sağdaki yağ camından seviyeyi zaman zaman kontrol edin ve o kapağı 8mm lokma ile civatalarını sökün ve kapağı çıkartıp temizleyin. Zinciri ve o kapağı komple temizledikten sonra halen devam ediyorsa keçenin değişmesi gerekir.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    ns200 2023
    cahilliğimi mazur görün bu keçe denen şey motor yağının akmasını engellemiyor mu zincir yağının veya temizliğinin bu keçe ile ne ilgisi var

Motosikleti
    cahilliğimi mazur görün bu keçe denen şey motor yağının akmasını engellemiyor mu zincir yağının veya temizliğinin bu keçe ile ne ilgisi var
    O kapağın içinde bir adet dişli var, dişlinin ortasında ise frezeli bir mil var. O mil şanzımandan zincire aktarım sağlar ve bloktan çıkan bir mil olduğu için etrafında keçe bulunur. Şimdi alakasına gelirsek fazla yağlanan zincir o kapakta birikir ve aynı keçe zedelenmiş gibi oradan yağ damlatır, motosikletiniz yüksek kilometrede olsaydı evet keçeden diyebilirdik fakat o kısımdaki keçe kolay kolay patlamayacağından dolayı ve en ucuz maliyetli çözüm olarak zincir yağını diyorum çünkü ne kadar çok yağ sıkarsanız orada birikir ve blok ısındıkça damla damla akar.
    dundanbiri bunu beğendi.

Motosikleti
    ns200 2023
    ilginiz alakanız için teşekkür ediyorum dün akşam ve bugün 1 damla bile yağ yok galiba fazla zincir yağından gerçekten daha 6 gün oldu çünkü zinciri yağlayalı ve ben 4-5 gündür farkediyorum

O zaman bu servis bakmadan etmeden niye keçe patlamış 1000 lira ücreti var diyor bana

Motosikleti
    ilginiz alakanız için teşekkür ediyorum dün akşam ve bugün 1 damla bile yağ yok galiba fazla zincir yağından gerçekten daha 6 gün oldu çünkü zinciri yağlayalı ve ben 4-5 gündür farkediyorum

O zaman bu servis bakmadan etmeden niye keçe patlamış 1000 lira ücreti var diyor bana
    Servisteki usta, usta değilde ondan .
    dundanbiri bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)