Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün depoyu fulledim ibreyi sıfırladım benzin gostergesinde herhangi bir düşme olmadı ve gittiğim km 50,km ye yaklaştı bakalım ne kadar daha uzun giderim sonucu bursa paylaşırım, ön gidon da boşluk var galiba forumun ilk başlarında soylemişlerdi bakım zamanı onuda hallettirimim şimdilik bu kadar.
    Dostum nasil oluyor bilmiyorum ama benimki standart 100 kmde dusuyor ilk dis valla deli gibi bassamda oyle 80-90 la gitsemde oyle ortalama tum disler bitene kadar da 300 km yapiyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    bogusbill - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Ümit IŞIK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özellikle debriyaj çok sert geliyor bana manetleri değiştirince hafifler mi?

Motosikleti
    kymco downtown
    arkadaşlar bu motorun genel kabul görmüş artılarını eksilerini tek postta madde madde yazsanız ve kullananlar yorumlarını yazsa.sayfalarca okuyorum ama çok öznel durumlar paylaşılıyor hep. bu motoru merak edenler için büyük hizmet olur.

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı beytbaba adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu motorun genel kabul görmüş artılarını eksilerini tek postta madde madde yazsanız ve kullananlar yorumlarını yazsa.sayfalarca okuyorum ama çok öznel durumlar paylaşılıyor hep. bu motoru merak edenler için büyük hizmet olur.
    kardeşim dediğin şeyler çok önce yapıldığı için artık sadece öznel konular paylaşılıyor. genel kabul gören artılar eksiler başlarda konuşuldu. şimdi bi daha bi daha yazmaz insanlar o yüzden öznel gibi oluyor

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    somunu sıkıp, plastik cam kısmına plastik yerleştirdim büyük ihtimelle sorun düzelecektir.

bir başka çalışmam, fotoğraf makinası tutacağı iyi olmasada iş görür denemedim istediğim sonucu alamazsam yöntemler denenecektir.

fotoğraf makinası için ayriyeten düşündüğüm yöntem o aparatı oraya takıp monte etmek.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:21 ----------

birde arkadaşlar şu an 461km deyim bakıma 500 demi gitmemi tavsiye edersiniz yoksa 600-750 aralığında mı tavsiye edersiniz. tşk ederim. servis anahtarı ışığı yanıyor şuan, yarın servise ilk bakıma da gidebilirim tabi eğer sizin vereceğiniz tavsiyeye göre ve hangi servisleri onerirsiniz anadolu yakasındayım , avrupa yakasını pek bilmiyorum.

Motosikleti
    Dominar D400
    Dün öğleden sonra 5000km bakımını yaptırdım Ankara MotoRPM(yamaha) servisinde. Yağ ve yağ filtresi değişti, manyetik filtre de temizlendi, 10-40 Eni marka yağ koydurdum(2800km'de ara bakımı kendim yapmış ve motul 5100 10-40 koymuştum, çıkan yağ çok da kirli değildi açıkçası)

Zincir gerginliği ayarlandı, ben de bu bakımda zincir gergisini ayarlamanın ne kadar kolay olduğunu görmüş oldum, arka lastiği tutan sadece tek bir taraftaki(sağ taraf mesela) büyük somunu gevşetmeniz iki tarafı da ayarlamak için yeterli gevşemeyi sağlıyor. Lastik çekiçle de iki taraftaki ayar parçasına vurarak/tıklatarak gerginliği eşit şekilde ayarlıyorsunuz.

4000-5000 devir gibi egzozdan gelen bir zırıltı vardı, egzozu yukarıdan tutan vidaları biraz daha sıkılınca kesildi, ben de sıkmıştım halbuki ama biraz kanırtarak sıkmak gerekiyormuş demek ki.

Bujilere hiç bakılmadı dedim(hani ben de açıp bakmadım temizlemedim ), 10000 km'de bakarız/bakılıyor ona dedi.

Zincirim zaten yağlıydı, onun için zincir ağlanmadı.
    hatta zincirin çevresindeki bir çok şey de yağlıydı, 2 gün önce yağlamak için motordan ara bakımda çıkarttığım motor yağını kullanmıştım, tabii ipone spray yağ gibi değil sağa sola sıçramış, ipone yağım da var ama bu bedava ve iş görüyor, Ipone'la yağladığımda temizlemek için uğraşıyordum, yapışkan olduğu için tozla birlikte çamura dönüşüyordu. Bu şekilde zincir her zaman temiz oluyor, ama etrafındakileri de iyi yağlıyor. :D

Motora bakım yapan kişi servisin sahibi Sinan beydi, kendisi sohbetli birisi. Kendisinin de şehir içi işleri için bir tane Pulsar 200NS alma fikrinde olduğunu söyledi.
    Telefonda bakım için "100 tl civarı" demişti, bakım sonrası borcumu sorduğumda 90 tl dedi. E, standardı da bu zaten dedim kendi kendime ve pazarlık falan yapmadım, 90 tl verdim.

Yaklaşık 1500 km'dir motorun tam orta bölümünden koltuğun hemen altından plastik yanığı kokusu gibi bir koku geliyor her işe git gellerden sonra(25'er km) motoru stop ettiğimde. Bunu da söylemiştim bakımın başında, hatta oraya vardığımda hazır koku taze iken dedim ama arada kaynadı sonra, sanırım onun kaynağını ben bulup halledicem(egzoz parçalarının üstüne dökülen yağdan kaynaklı bir yanık yağkokusu değil).

Alarm taktırma konusunu sordum, hani "siz takınca garantiden çıkma olayı nasıl oluyor, sisteme falan işliyor musunuz da başka bir servise gittiğimizde onu görüyorlar mı?" diye, garanti olayının servisin elinde olduğunu söyledi.

2800km'de Ara bakımı(yağ-filtre değişimi, temizliği) zaten ben yapmıştım, Bundan sonra aNa bakımları da ben yaparım diye düşünüyorum çünkü aldığım alarmı, bi-xenon farı, elcik ısıtmasını ve de usb çıkışını da kendim takmak niyetindeyim.

Şimdi ilk iş görece kolay olan loobman otomatik zincir yağlamayı monte etmeye geldi. Bugün onu halletmeye çalışıcam ama Ankara soğuk yahu. Belki sıcak bir güne ertelerim. Sonra da alarm takma olayına girerim. Yine burda yazarım detayları.

Herkese keyifli sürüşler.
    tekoklava, Plamenali ve ubcan bunu beğendiler.

Motosikleti
    Honda CB650F
    Alıntı designserhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar motorum henüz 400 km de ve iki amortisörüm de aynı şekilde yağ var ve yağ baya bir fazla.İlk fırsaata servise götüreceğim yağ keçesinin altlarında hafif boşluk var gibi geldi bana.Bu sorunla karşılaşan oldu mu?Ayrıca İstanbul da hangi servise göstereyim?
    http://i.hizliresim.com/7VE2q5.jpg
    http://i.hizliresim.com/vQdYjz.jpg
    http://i.hizliresim.com/jvPz6L.jpg
    http://i.hizliresim.com/A0QZzv.jpg
    Merhaba bugün aynı olay başıma geldi motor henüz 140 km'de, ilk fırsatta bende servise götüreceğim. Acaba siz götürdünüz mü servise götürdüyseniz ne dediler ne işlem yaptılar? Teşekkürler.

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı omer58 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba bugün aynı olay başıma geldi motor henüz 140 km'de, ilk fırsatta bende servise götüreceğim. Acaba siz götürdünüz mü servise götürdüyseniz ne dediler ne işlem yaptılar? Teşekkürler.
    Bugün Kayalar motora gittim sorun amortisör kapakları fabrika tarafından tam sıkılmamış.Bu sebeple yağ kaçırıyordu.Somun iyice sıkıldı ve şu an sıkıntı yok.Sanırım son parti pulsarlar da bu sorun var.Ekrem Bey konuyu ilettim ve sağ olsun baya bir ilgilendi ve sorunum çözüldü şu anlık bir şey yok aynı sorun devam ederse buradan paylaşırım.

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Bugün Kayalar motora gittim sorun amortisör kapakları fabrika tarafından tam sıkılmamış.Bu sebeple yağ kaçırıyordu.Somun iyice sıkıldı ve şu an sıkıntı yok.Sanırım son parti pulsarlar da bu sorun var.Ekrem Bey konuyu ilettim ve sağ olsun baya bir ilgilendi ve sorunum çözüldü şu anlık bir şey yok aynı sorun devam ederse buradan paylaşırım.
    Serhat iyi hoşta çataldan kaçan bı kaç mil yağ bile dengeyi bozar yada sağ ve solda aynı oranda olmazsa büyük skntı çıkarır.. Bence tekrar boşaltılıp yağ konmalıydı.. bu basit bi sorun değil.. ilerde dert açmasın başına garantisi varken yaptır..
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Merhaba. Ben İzmir'de yaşıyorum. Motosiklet tecrübem 97 yılında çok az kullandığım Minsk 125 ve MZ 251'dir.

27.11.2014 tarihinde ehliyetimi aldım ve hemen bir motosiklet bayisine gittim. İçeri girerken aklımda scooter vardı. Aslında CBR 250 ve Suzuki Inazuma düşünüyordum ama acemiliğimi o kadar çok para vererek geçirmek istemedim. Kapıdan girer girmez Pulsar karşıma çıktı. Çok hoşuma gitti ama scooter düşündüğüm için diğer tarafa yöneldim. Bir yandan da çaktırmadan Pulsar'ı kesiyorum Baktım olacak gibi değil sordum hemen bu ne diye. Adam anlattı Pulsar'ı. Ordan çıktım eve koştum hemen internetten araştırmaya başladım. Altın Elbiseli Adam'ın videosunu izledim, burda yazılanları okudum ve Pulsar almaya karar verdim.

Bu gün tekrar bayiye gittim fiyat sormak için. Peşin fiyatı 7.360 TL, taksitli olarak en az 3.000 TL peşinat olmak üzere 8.800 TL dediler. Ocak ayından sonra peşin fiyatı 8.000 TL olacakmış. Siz olsanız ne yapardınız?

designserhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6 N
    Alıntı EneS_Turker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Serhat iyi hoşta çataldan kaçan bı kaç mil yağ bile dengeyi bozar yada sağ ve solda aynı oranda olmazsa büyük skntı çıkarır.. Bence tekrar boşaltılıp yağ konmalıydı.. bu basit bi sorun değil.. ilerde dert açmasın başına garantisi varken yaptır..
    Enes amörtisörde ki yağı boşaltırdım tekrar koydurdum.ben pipirik adamım

EneS_Turker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Dominar D400
    Enes amörtisörde ki yağı boşaltırdım tekrar koydurdum.ben pipirik adamım
    o zaman sıkıntı yok ^^ 0 km motorda böyle ucuz bi sorun olmasıda ayrıca saçma zaten..
    designserhat bunu beğendi.
    TVS Apache 150 9Bin Km ..- Gilera Runner 200 33Bin Km ... - Honda Cbr 125r 36Bin Km ... TVS Apache 150 33Bin Km... Pulsar 200NS.. Dominar D400
    Motor surerken O AN ORADA olun..Ne o anin onunde, ne ardinda..!

Alıntı vlkn35ylmz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba. Ben İzmir'de yaşıyorum. Motosiklet tecrübem 97 yılında çok az kullandığım Minsk 125 ve MZ 251'dir.

27.11.2014 tarihinde ehliyetimi aldım ve hemen bir motosiklet bayisine gittim. İçeri girerken aklımda scooter vardı. Aslında CBR 250 ve Suzuki Inazuma düşünüyordum ama acemiliğimi o kadar çok para vererek geçirmek istemedim. Kapıdan girer girmez Pulsar karşıma çıktı. Çok hoşuma gitti ama scooter düşündüğüm için diğer tarafa yöneldim. Bir yandan da çaktırmadan Pulsar'ı kesiyorum Baktım olacak gibi değil sordum hemen bu ne diye. Adam anlattı Pulsar'ı. Ordan çıktım eve koştum hemen internetten araştırmaya başladım. Altın Elbiseli Adam'ın videosunu izledim, burda yazılanları okudum ve Pulsar almaya karar verdim.

Bu gün tekrar bayiye gittim fiyat sormak için. Peşin fiyatı 7.360 TL, taksitli olarak en az 3.000 TL peşinat olmak üzere 8.800 TL dediler. Ocak ayından sonra peşin fiyatı 8.000 TL olacakmış. Siz olsanız ne yapardınız?
    8.800 çok para. bence eşden dosttan borç bulup peşin fiyatına alın derim.

LASTROMANTIC - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKİ İNAZUMA
    Zammı yansitmadilarmi hala size 7360 fiati nasil verdiler .

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS
    Bayideki arkadaş fiyatın zamlandığını söyledi ama onlar Ocak ayında uygulayacaklarmış.

coskun913 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar 200 ns (siyah)
    [IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG][IMG][/IMG]
    renklendirelim biraz arsuz-çevlik yolu.
    abeciMotoru bunu beğendi.

Pulsarci01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 Ns
    Arkadaşlar bende pulsar kullanıcı olaral foruma üyelğimi yaptım 20 kasım 2014 pulsarımı mağazadan teslim aldım yaklaşık 17 gündür biniyorum sıkıntı sorun yok şükür birde depo kılıfı yaptırdım monttan oluşan kılcal çizikler için iyi oldu pekde iyi birşeye benzemesede iyi oldu yinede

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:41 ----------

[IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:44 ----------

[IMG][/IMG]
    tekoklava bunu beğendi.

Su servis ısigini nasil sondurebilirim acaba bilen biri yardim edebilirmi.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı conqueror07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam bi dugmeye iki uc saniye basili tut sonmesi lazim.

Motosikleti
    Dominar D400
    Alıntı conqueror07 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk mesajda kullanım klavuzu var. Orda yazıyor.
    Ben de benimkini söndürücem de lütfedip de okuyup söndürmedim dahaca :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)