Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KTM DUKE 250 > Pulsar 200 NS
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumun far üstü plastiği titreşimden patladı. Detaylı inceleyene kadar birinin kasıtlı olarak kırdığını veya kazayla demir parçası çarptığını düşündüm. Ancak plastik yüzeyinde hiç temas izi yok. Fotoğrafa dikkatli bakarsanız merkezdeki çatlağın sağında solunda da kılcal çatlaklar var.
    http://i64.tinypic.com/52alop.jpg
    Yok daha neler. Git Dukelere binde titreşim gör. Bu motora titreşim var diyen titreşimli motor görmemişdir buna eminim. Ayrıca Gözünde problem var senin sanırım çatlağın başladığı en üst noktayı görmüyor musun ? Taş değmiş arkadaşım taşş. Taşın değdiği noktadan da aşağıya doğru çatlak oluşmuş. Ayrıca o plastiği hiç söktün mü nasıl monte etmişler baktın mı ? o rüzgarlık kısa cam neyse yumuşak plastik içi somun ile tutturulmuş vaziyette o noktaya titreşim ulaşmasının imkanı yok.
    mavellen bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı PcK0PaT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok daha neler. Git Dukelere binde titreşim gör. Bu motora titreşim var diyen titreşimli motor görmemişdir buna eminim. Ayrıca Gözünde problem var senin sanırım çatlağın başladığı en üst noktayı görmüyor musun ? Taş değmiş arkadaşım taşş. Taşın değdiği noktadan da aşağıya doğru çatlak oluşmuş. Ayrıca o plastiği hiç söktün mü nasıl monte etmişler baktın mı ? o rüzgarlık kısa cam neyse yumuşak plastik içi somun ile tutturulmuş vaziyette o noktaya titreşim ulaşmasının imkanı yok.
    Camın dışında 2 tarafta da pürüz yok içten çatlamış. Taş isabet edince çizilmeyen ama çatlayan cam(pleksi) yaptılarsa tebrik ediyorum
    dyavol-77 bunu beğendi.

KumanBayram - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Fizy 125 --> Pulsar 200 NS
    Türkiyeye geldiginden beri Pulsar 200 Ns yi takip ediyorum daha öncede olan STOP sorunu anlaşılan hala yaşanıyor.

MOTO EXPO 2016 da Yetkililerle görüştüğümde 2016 modeliyle halledildi denmişti son zamanlarda sayfayı fazla takip edemiyordum 30 sayfa geriye gidip teker teker baktım en az 15 kişinin bu sorunu belirttigini gördüm coğu kişi tek bir msj atmış sorunun geçip geçmedigini yazmamıs.

Honda Fizy motorumu satıp üzerini ögrenci halimle zar zor biriktirdim şimdi bu stop etme sorunu kafamı kurcalıyor

Motosikleti
    Dominar D400
    Ocak ayında kullanmayı denediniz mi ankarada. Motor stop etmeyi geçtim çalışmıyo bile ya. 2-3 dakka marş, aragaz uğraşıp çalıştırdım sonra da yüksek devirde 5-6 binde tutmak gerekiyo motor ısınana kadar.
    Ankara'da 2014'ten beri 2 kış kullandım pulsarı, önümüzdeki kış da 3. kışı olacak. Hafta içi hergün işe gitgel(25+25km) ayda ortalama 1250 km civarı yol yapıyorum. Akü'de sıkıntı yoksa tık diye çalışıyor.

Kullanılmadığında evimin önünde binanın dışında üstü her daim sadece brandayla örtülü olarak karda ayazda, hafta sonu 2 gün kullanmadıktan sonra pts günü sabah 7 soğuğunda... vs bir sıkıntı yaşamadım. Önemli bir nokta var; akünüz düzgün/sağlam olmalı. Ben orjinal aküsünü 1buçuk yıl sonra değiştirdim/değiştirmek sorunda kaldım. Akü ölmeye başlayınca çalışmama, çalışınca hemen stop etme vs gibi senin anlattığın şeyler oluyor. Hatta o anlattığın "yüksek devirde 5-6 binde tutmak " durumunu da yapmak zorunda kaldım 1 defa. Ben de o sorunlar başlayınca akümü değiştim 80 tl'lik VLM akü ile, sorun kalmadı, halen tek marşta tık çalışıyor.

Bu arada ekliyeyim, benim motor halen fabrikadan geldiği yazılımda, yazılım attırmadım, niyetim de yok şimdilik, 2014 model.

mavellen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı KumanBayram adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim sigorta hariç tüm masraflar 8 bin tl demişsin Normal fiyatı 8.300 nerden aldın soylermisin uyguna almıssın baya bende sıfır 2016 bi pulsar alıcam
    benimki 2015 model,antalyanın gazipaşa ilçesinden aldım.Elinde 2016 yoktu olsaydı bana o paraya bırakacaktı.

Motosikleti
    Alıntı maktama adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara'da 2014'ten beri 2 kış kullandım pulsarı, önümüzdeki kış da 3. kışı olacak. Hafta içi hergün işe gitgel(25+25km) ayda ortalama 1250 km civarı yol yapıyorum. Akü'de sıkıntı yoksa tık diye çalışıyor.

Kullanılmadığında evimin önünde binanın dışında üstü her daim sadece brandayla örtülü olarak karda ayazda, hafta sonu 2 gün kullanmadıktan sonra pts günü sabah 7 soğuğunda... vs bir sıkıntı yaşamadım. Önemli bir nokta var; akünüz düzgün/sağlam olmalı. Ben orjinal aküsünü 1buçuk yıl sonra değiştirdim/değiştirmek sorunda kaldım. Akü ölmeye başlayınca çalışmama, çalışınca hemen stop etme vs gibi senin anlattığın şeyler oluyor. Hatta o anlattığın "yüksek devirde 5-6 binde tutmak " durumunu da yapmak zorunda kaldım 1 defa. Ben de o sorunlar başlayınca akümü değiştim 80 tl'lik VLM akü ile, sorun kalmadı, halen tek marşta tık çalışıyor.

Bu arada ekliyeyim, benim motor halen fabrikadan geldiği yazılımda, yazılım attırmadım, niyetim de yok şimdilik, 2014 model.
    Bütün gün motor kar yağışı altında soğukta beklediği için akü voltajı düşebilir. Akü arızalı değil bence. Voltajının düşmesi ayrı mesele.

Motosikleti
    Dominar D400
    Bütün gün motor kar yağışı altında soğukta beklediği için akü voltajı düşebilir. Akü arızalı değil bence. Voltajının düşmesi ayrı mesele.
    Soğuktan dolayı voltajda bir miktar düşüşü anlarım da, aküde sıkıntı yoksa motoru çalıştıramayacak kadar voltaj düşmez Mengu16, düşmemeli. Zira ilk kış hiçbir sıkıntı yoktu okadar kara soğuğa ayaza karışın, ikinci kışa girerken bu sorun çıktı.
    Bu kadar otomobil var, hepsi motosiklet gibi açık havada, kar altında, soğukta kalıyor. Kaput mu koruyor yani okadar soğuktan?! Hepsi takır takır marş alıyor.

"Akü arızalı değil bence." demişsin, olayın sencesi bencesi yok ki , akü arızalıydı, artık şarj tutmuyordu. Hem redresörle, hem elektronik dijital şarj aletiyle hem de bildiğin adaptörle falan da şarj etmeyi denedim. Suyu eksilmiş, arkadaş akü suyu da koydu ama bana mısın demedi. Garantiyle falan uğraşacaktım ama 85tl'ye akü alıp takmak daha başağrısız/stressiz geldi. :D
    Sonuç: 24bin küsür km'de halen tek marşta çalışan bir motor.

s.a Merhaba. Arkadaşlar forum da aradım ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Benim pulsar 200 (300km'de) göstergede bir hata verip tekrar ibre yukarı cıkıyor çalıştıktan sonra bazen onu yapıyor saati günde 3,5 kere ayarlamak zorunda kalıyorum. ayrıca rolanti 1500-2000 arası gidip geliyor bilen veya sorunu çözen arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.İYİ GÜNLER.

Motosikleti
    Alıntı samet32samet adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    s.a Merhaba. Arkadaşlar forum da aradım ama bulamadım. yardımcı olursanız sevinirim. Benim pulsar 200 (300km'de) göstergede bir hata verip tekrar ibre yukarı cıkıyor çalıştıktan sonra bazen onu yapıyor saati günde 3,5 kere ayarlamak zorunda kalıyorum. ayrıca rolanti 1500-2000 arası gidip geliyor bilen veya sorunu çözen arkadaşlar yardımcı olurmusunuz.İYİ GÜNLER.
    Saati kullanmayacaksın çözüm o. Pulsar'ın saatini ayarlasam en fazla 2 gün doğru kalır. Motoru çalıştırırken ya da trafikte stop ettirirsem arada sırada gösterge tablosu da resetler kendini. Göstergeye saat pili koysalar bu olmazdı ve maliyeti 1 dolar bile değil.

Saati kullanmayacaksın çözüm o. Pulsar'ın saatini ayarlasam en fazla 2 gün doğru kalır. Motoru çalıştırırken ya da trafikte stop ettirirsem arada sırada gösterge tablosu da resetler kendini. Göstergeye saat pili koysalar bu olmazdı ve maliyeti 1 dolar bile değil.
    Doğru söylüyorsun fakat bir hata veriyor ve onu yapıyor heralde hata çözülemiyor.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Alıntı Metinsa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben de CB125E yi satıp pulsar aldım, arada ciddi fark var ve kendini hissettiriyor. Çokta keyif alarak kullandım kronik bir sorunla karşılaşmadım. Ancak 3800km de Eksantrik kaması sıyırdığı için servise bıraktım yaklaşık 20 gündür de bekliyorum. Bu sürecin uzunluğu beni biraz pişman etmeye başladı. Kısa sürede çözülse önemsemezdim ama bekledikçe soğuyorum ve pişmanlığa kapıldığım oluyor.
    Dostum bugün bir pulsar sahibiyle anlaştık 300 tl kapora bıraktım 2016 model 7 bin km'de makine temiz bir kere sağ yatması var birkaç çizik her neyse bir tur attım oturuş pozisyonu agresif cb125e ye göre gaz tepkisi biraz daha güzel özellikle 7 bın devırden sonra ama sonrasında kendi motoruma bindiğimde nedense çok rahat geldi sanki evde kurulmuş karşımda tv izliyormuş gibi o derece rahattı birde vites pedalı cok yukarda geldi 1 den 2 ye çekerken zorlandım geçişinde sorun yok fakat yukarda kalıyor galiba inşallah bi sıkıntıyla karşılaşmayız. Ama CB125E den nasıl vazgeçicem onu bilmıyorum 100 km de 2.2 lt yakıyor maşallah 1 gün tık demedı motor da 0 yağ eksiltme çekişi de o biçim

Motosikleti
    Alıntı Ayıcık37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:02 ----------

Dostum bugün bir pulsar sahibiyle anlaştık 300 tl kapora bıraktım 2016 model 7 bin km'de makine temiz bir kere sağ yatması var birkaç çizik her neyse bir tur attım oturuş pozisyonu agresif cb125e ye göre gaz tepkisi biraz daha güzel özellikle 7 bın devırden sonra ama sonrasında kendi motoruma bindiğimde nedense çok rahat geldi sanki evde kurulmuş karşımda tv izliyormuş gibi o derece rahattı birde vites pedalı cok yukarda geldi 1 den 2 ye çekerken zorlandım geçişinde sorun yok fakat yukarda kalıyor galiba inşallah bi sıkıntıyla karşılaşmayız. Ama CB125E den nasıl vazgeçicem onu bilmıyorum 100 km de 2.2 lt yakıyor maşallah 1 gün tık demedı motor da 0 yağ eksiltme çekişi de o biçim
    Pulsar çılgınlık yapma motoru. Şehirdışına çıkıp virajlara tam gaz girince keyfi çıkan bir motor. Evde oturup tv izler gibi bi sürüşü yok tabi. Motoru şehiriçinde kısa mesafede kullanacaksan rahat edemeyebilirsin.

Macit250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dragstar
    Pulsar şimdiye kadar vın vın öterken ,bu ara corf corf şırıl şırıl diye ses geliyor.Anlamadığım bir düzensizlik var.Yağını değiştirdim .Hava filitresinde mi bir sıkıntı var anlamadım.İşin garibi evin önünde duruyor .Ertesi gün geldim benzin kapağı açık duruyor.Huylanmadım da değil.Servise götürmedim,servis bir plakalığı 1 ayda getiremeyince yemişim servisini deyip değişimlerini kendim yaptım.Zaten garanti süresi bu ay doldu.

Buji ve subab ayarı olabilir dedi bir tamirci,motor daha 6000km .Tamirci fobisi oluştu anasını satim.Ufak ufak değdiriyorlar her seferinde
    mavisipa bunu beğendi.

Ayıcık37 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CB125E PULSAR 200NS
    Pulsar çılgınlık yapma motoru. Şehirdışına çıkıp virajlara tam gaz girince keyfi çıkan bir motor. Evde oturup tv izler gibi bi sürüşü yok tabi. Motoru şehiriçinde kısa mesafede kullanacaksan rahat edemeyebilirsin.
    Aynen haklısın dostum zaten cc az geldiği, aralardan kaçmakta zorlandığım biraz da uzun yol istediğim için yükselttiyorum dediğin gibi o kadar rahat değil fakat titreşimini beğendim gazı açınca uzaması güzel zaten agresif kullanmam en fazla 80-90 yaparım inşallah 3 lt yi geçmez sonuçta ögrenciyiz

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    245kmde 12 lt at gibi yaktı aq

Salih_T - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Salcano Wolf 125cc, Bajaj Pulsar NS 200
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim pulsarın depomu küçük aceba... genelde çizgiler bittiğinde 9-9.5 lt yakıt alıyorum.. bu yakıtlada 340-360 arası km yapıyorum. Ortalama tüketimim 100 km / 2.75 lt

depoyu tamamen hiç bitirmedim..
    "Ne Mutlu Türküm Diyene" M.Kemal ATATÜRK
    Salcano Wolf 125 28.03.2014 - 02.05.2016 (11.800 km)
    Bajaj Pulsar NS 200 Trafiğe Çıkış: 09.05.2016 (46.500 km)

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı Salih_T adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim pulsarın depomu küçük aceba... genelde çizgiler bittiğinde 9-9.5 lt yakıt alıyorum.. bu yakıtlada 340-360 arası km yapıyorum. Ortalama tüketimim 100 km / 2.75 lt

depoyu tamamen hiç bitirmedim..
    Az yaksın diye 5 devirde gidenlerdeniz uzun yolda dip gaz bu şekilde yakıyo (uzun yol dip gazda)
    Salih_T bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100-110 gitsen de 8 buçuk litre yakardı. Ortalama 20km daha hızlı gitmek için yüzde 50 daha fazla yakmak değer mi bilmiyorum Uzun yolda 100km hızı geçmezsen, yokuşları da 70-80 çıkarsan ekonomik olabilir. Tapagaz sürünce enjeksiyonun bi artısı yok.
    SAZMAN bunu beğendi.

megruz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 200
    Kısmetse bende yarın aranıza katılıyorum..2015 Model 20.000 Km de 6.300 e kapattık.Bu stop etme sorunu benim alacağım motorda yoktu özellikle 3-4 saat satıcısıyla beraber dolaştık ki yapacak mı diye merak ettim.Alacak arkadaşlar varsa eğer düşünmesine gerek yok burdaki yazılar aklınızı karıştırmasın motor biraz şans işidir ben sırf japon diye alınıp 5 bin km sonra servisin kucağına oturan hondada gördüm yamahada 10 binde blok patladan kawasakide Bu fiyata bu motor şahin parasına ferrari gibi.

merhaba arkadaşlar dün itibari ile bende sıfır pulsar 200ns alarak aranıza katıldım. ama cahilliğime gelen bilgisizce yaptiğim bir hata var.
    motoru izmirden satin aldim ve motoru bulundugum yere teslim edebileceklerini söylediler bende tamam dedim. ve motor geldi. ama yaninda hicbir evrak getirmemişler sadece motoru verdiler parayi aldilar gittiler. diğer evraklar posta ile gönderilecek denildi. simdi merak ettiğim bana neleri göndermeleri gerekiyor evrak olacak kitapcik olarak vs. bilgi verirseniz cok sevinirim iyi günler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)