Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    ön tekerle dbriyajın bi alakası yok. muhtemelen sürekli gelen bir uğultuyu sen gazı kesip vites atarken rolanti seviyesine düşen motorun sessizleşmesinden dolayı o an duyuyor olabilirsin.

hakanx1974
    google görsellerde bordo var bitane hem kalıplı göünüyo hem daha kaliteli bi tarzbduruyo ki zevke göre sarı,yeşil ve maviside fena değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

krepss45
    yada o ses ön tekerden gelmiyor olabilir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Bende bi pulsar aldım,yıllarca chopper kullandım bu tür bir motor olarak ilk tecrübem. Şöförlüğe ise mz301 le başlamıştım lisede bir kaç sorum var arkadaşlar, pulsar boşta çalışırken devriyaj a basıldığında normal çalışırken debriyaj bırakldığında farklı bir uğultu çıkarıyor. Bir başka dikkatimi çekense devir saatinin 2000 ile 1000 rpm de dalgalanması. İnjeksiyonlu motosiklet kullanmamıştım dalgalanma niyedir bilmiyorum, boşta debriyaj basılıyken normal sesinde çalışıp bırakınca volan sürtünüyormuşçasına uğultulu çalışması kronik galiba herkes söylüyor. Tabi daha 200 kilometrede rödajdayım. Rolanti dalgalanması ilk çalıştırdığımda da vardı ama bu boşta debriyaj basılı ve basılı değilken çıkan ses 100 km civarında oluştu, arada bir de yine debriyaja basıp örneğin ışıklarda gaz verdiğimde değişik bir uğultu oluyor. Tecrübeli dostlar var, bilgilendirirse sevinirim. Bu arada bu sorular önceden de sorulup cevaplanmışsa kusura bakmayın. 400 sayfayı tek tek bakamadım. Şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Pulsar 200ns 2015
    Alıntı bummerangg adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ön tekerle dbriyajın bi alakası yok. muhtemelen sürekli gelen bir uğultuyu sen gazı kesip vites atarken rolanti seviyesine düşen motorun sessizleşmesinden dolayı o an duyuyor olabilirsin.

hakanx1974
    google görsellerde bordo var bitane hem kalıplı göünüyo hem daha kaliteli bi tarzbduruyo ki zevke göre sarı,yeşil ve maviside fena değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

krepss45
    yada o ses ön tekerden gelmiyor olabilir.
    teşekkürler hocam yarın tekrardan dikkatlice deneyip bakarım debraj sıkılı değilkende geliyormu diye iyi geceler.

Motosikleti
    1985 Mobylette - 1994 Minsk - 1995 MZ 251 - ?
    yüksekdevir

Dalgalanma kronik bir problemdi ancak bajaj servislerinde ücretsiz olarak yeni bir yazılımla bu problemi çözdü.
    Özellikle motor soğukken debriaja basınca motorun farklı bırakıncada farklı çalışma sesi otomobillerdede var ve onun baskı balatayla alakalı olduğunu teknik olarak açıklıyorlar ancak ben o kadar teknik boyutunu bilmiyorum en iyisi yazılım için servise gittiğinizde o seside sorun iki probleminizde çözülmüş olsun. benimde 3. motorum mz251 di. seriliği iki zamanlı olmasından dolayı mükemmeldi ancak yakıtı biraz fazlaydı. neyse iyi geceler

Motosikleti
    sym fiddle 2012-pulsar 200ns-dominar400
    dün 500 bakıma götürdüm. herhangi bir belge almadım ama almam gerekiyormuydu. bakımdan sonra moda tarafında motoru düşürdüm ayagımın üstüne sağ ayak baş parmağın altı ezildi biraz. gece soğuk falan yaptım. şimdilik biraz sızı var yürürken. bu arada stop ettirmeye devam ediyorum. ve düştükten sonra boştan bire çok zor geçemeye başladı. tekrar gidicem galiba servise. birazda ön fren kolu aşağıya doğru eğildi. . nasıl düştüğüme gelince moda çay bahcelerin orda sağa mı solamı gideyim derken birden yerde buldum kendimi tabelaya kitkendim herhalde yavaşlayınca stop etti ve durmaya yakın süratta sağa yattı motor. ayağımı kurtaramadım. bende mi sorun var yoksa stop etme mi oldu anlayamadım. şimdilik bu kadar düşük devirlerini hiç sevmiyorum bu motorun. yüksek hızlarda çok iyi ama düşük devirlerde bi türlü kullanamıyorum ya stop ediyor ya bağırıyor. böyle giderse satıp ya scootra geri dönücem hada ikinci el bi japon deniyeceğim.

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Benim 200NS satılıktır maddi ihtiyacımdan kaynaklı. Sıfır motora alternatif arayanların bilgisine. Motorum tertemizdir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:36 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.youtube.com/watch?v=HrjlkwzEiVo
    Enjeksiyona yazılım attırmadan önce burda 5000 devirde zor kalkıyodu, biraz fark etmiş ancak yine de 200'lük motorun yapacağı şeymidir şu o kadar yavaş kalkıyoki yana düşüyo motor direksiyonu çevirip yan gidiyorum. Videoyu motoru bilmeyen birine izletsek 125'lik Cg motor sanır heralde.

1:34'de denge sensörü zırıltısını da duyabilirsiniz.
    abi zaten bu sorunlar sadece sende va. O kadar sorun sorun dedin ki yani artık güzel sohbetini filan okuyamaz olduk. Yahu pulsar yokuşta kalkmıyorsa at çöpe. Ben arkadaşlarımla geziyorum zx10r 2015 model var, 600rr var adamlar motoru almadan önce " aman alma abi boşver hhyosung al dah iyi" dediler aldıktan sonra kanaatleri değişti be. Dün gece zx10r ile kalkış yaptık arkadaş "benim motorda mı sıkıntı var" diye espiri yaptı. R1 600rr yetişemiyorum kalkışta ama zx10r ile gayet iyi turluyoruz yani. Bence sen motoru servise götür yağ filtre buji vs baksınlar.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km

peker motor hakkında

beyler selamın aleyküm konu acmayayim burdan yazıyım dedim . peker motoru nasıl bilirisniz . dün motordan sanki sibob sesi geliyordu kayaları sevmediğim için götürmedim oraya peker motora götürdüm sibob ayarının 15000 de yaparız bakımla beraber dedim bakımda ne değişecek dediğimde

bujiler hava filtresi yag filtresi sibob ayarı zincir ayarı yag vs dedi fiyat olarka 150 tl dedi .

kayalara 5000 bakımına gittiğimde yag yag filtresi hava filtresi değiştirmeye 160 tl istmerişti . bu aradaki yapılacak işler ve fiyat farkı nedendir acaba ? yaptım deyip yapmıyormu yoksa gercektende iyilerde adammı s.kmiyolar.

MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler selamın aleyküm konu acmayayim burdan yazıyım dedim . peker motoru nasıl bilirisniz . dün motordan sanki sibob sesi geliyordu kayaları sevmediğim için götürmedim oraya peker motora götürdüm sibob ayarının 15000 de yaparız bakımla beraber dedim bakımda ne değişecek dediğimde

bujiler hava filtresi yag filtresi sibob ayarı zincir ayarı yag vs dedi fiyat olarka 150 tl dedi .

kayalara 5000 bakımına gittiğimde yag yag filtresi hava filtresi değiştirmeye 160 tl istmerişti . bu aradaki yapılacak işler ve fiyat farkı nedendir acaba ? yaptım deyip yapmıyormu yoksa gercektende iyilerde adammı s.kmiyolar.
    Şimdi ben dönerci gördüm sordum döner 5 tl dedi, yandaki dönerciye sordum 10 tl dedi. Acaba 5 tl olan döner vermeyecek mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Alıntı irfun adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dün 500 bakıma götürdüm. herhangi bir belge almadım ama almam gerekiyormuydu. bakımdan sonra moda tarafında motoru düşürdüm ayagımın üstüne sağ ayak baş parmağın altı ezildi biraz. gece soğuk falan yaptım. şimdilik biraz sızı var yürürken. bu arada stop ettirmeye devam ediyorum. ve düştükten sonra boştan bire çok zor geçemeye başladı. tekrar gidicem galiba servise. birazda ön fren kolu aşağıya doğru eğildi. . nasıl düştüğüme gelince moda çay bahcelerin orda sağa mı solamı gideyim derken birden yerde buldum kendimi tabelaya kitkendim herhalde yavaşlayınca stop etti ve durmaya yakın süratta sağa yattı motor. ayağımı kurtaramadım. bende mi sorun var yoksa stop etme mi oldu anlayamadım. şimdilik bu kadar düşük devirlerini hiç sevmiyorum bu motorun. yüksek hızlarda çok iyi ama düşük devirlerde bi türlü kullanamıyorum ya stop ediyor ya bağırıyor. böyle giderse satıp ya scootra geri dönücem hada ikinci el bi japon deniyeceğim.
    Garanti belgesini imzalatıp kaşeletmeniz gerekiyor.

Herkese Merhaba,

Hafta sonu Bursa koruparkta bajaj standı vardı.

Bende kaçırmayıp Pulsarları incelemeye gittim.

Her ikiside tip olarak bence çok güzel. Sadece RS'de plakalık kısmı ve arka stoplar çok hoşuma gitmedi.

Bende NS almaya karar verdim. Motosikleti hem öğrenmek hem de hobi amaçlı kullanacağımdan dolayı bahara yakın iyi fiyatlar olursa Fuarda almak istiyorum.

Sadece yazın kullanacağım. Yağmurda çamurda kullanmam.

Lastikler kötü olduğu için değiştireceğim. Hangi marka almalıyım. Arka ebatı 140 olursa sıkıntı olur mu?

Geçenlerde ufak bir plakalık olan 200NS gördüm çok hoşuma gitti. Onu nasıl yapabilirim bende bilen var mı?

Ayrıca yeni 200ns motosiklet aldığımda ne yapmam nerelere dikkat etmem gerek motorda yardımcı olabilecek var mı?

Herkese selamlar. İyi forumlar. A2 Ehliyeti alalı çok oldu ve 10 senedir araba kullanıyorum. Bilginize
    Coorai bunu beğendi.

antilop_skul - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf600sa 2007 +100k km
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şimdi ben dönerci gördüm sordum döner 5 tl dedi, yandaki dönerciye sordum 10 tl dedi. Acaba 5 tl olan döner vermeyecek mi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:24 ----------

Garanti belgesini imzalatıp kaşeletmeniz gerekiyor.
    sen 5 tl lik döneri ye . sordugum soru dönermi dönmezmi sorusu değil ya adam gibi cevap verin yada fikriniz size kalsın okadar önemli bi şahsiyet değilsiniz
    İNSTAGRAM = sakalliesnaf - MAİlL = mehmetmerickekec@gmail.com
    MOTOSİKLET = CBF 600 ABS 2007 102K +
    TECRUBE = 250K +

ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Alıntı antilop_skul adlı üyeden alıntı Mesajı göster

500-750 km————->90 TL BAKIM İŞÇİLİĞİ +YAĞ +YAĞ FİLTRESİ
    4.500-5.000 km ——->120 TL BAKIM İŞÇİLİĞİ +YAĞ +YAĞ FİLTRESİ
    9.950-10.000 km ——>İŞÇİLİK ÜCRETİ 80 TL DEĞİŞECEK YEDEK PARÇALAR HARİÇTİR
    14.500-15.000 km —–>İŞÇİLİK ÜCRETİ 80 TL DEĞİŞECEK YEDEK PARÇALAR HARİÇTİR
    19.500-20.000 km—–>İŞÇİLİK ÜCRETİ 80 TL DEĞİŞECEK YEDEK PARÇALAR HARİÇTİR
    24.500-25.000 km —->İŞÇİLİK ÜCRETİ 80 TL DEĞİŞECEK YEDEK PARÇALAR HARİÇTİR
    29.500-30.000 km —->İŞÇİLİK ÜCRETİ 80 TL DEĞİŞECEK YEDEK PARÇALAR
    Vaktı zamanında demiştim ilk bakımla 4500 bakımında aynı işlem yapılıyor olmasına rağmen birine 90 öbürüne 120 tl neden istenir diye kimse oralı olmamıştı kaldıkı servisler arasındaki tutarsızlıkda göz ardı edilmemeli tutturduğuyla bayramlaşıyor demekki bazı servisler

enable - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS, cbf150,xmax250ABS
    Ön cam kırıldı, şöyle touring tarzı rüzgarı kesebilecek cam tavsiyeniz var mı? şirinevlerde karizma motorda bir cam gördüm ama nasıldır bilmiyorum yerine gidip bakmam lazım.
    Birde led kartal göz aldım, 4 lü olanlardan , Pulsar'a montajı nasıl olur, fikri olan var mı?

Motosikleti
    BMW R1200GS / Honda NC700X
    Motoru alırken Pendik'teki bayide 100TL vererek siyah turcamı taktırmıştım. Oldukça memnunum, sanıyorum Kayalar motor üretimiymiş.

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı enable adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ön cam kırıldı, şöyle touring tarzı rüzgarı kesebilecek cam tavsiyeniz var mı? şirinevlerde karizma motorda bir cam gördüm ama nasıldır bilmiyorum yerine gidip bakmam lazım.
    Birde led kartal göz aldım, 4 lü olanlardan , Pulsar'a montajı nasıl olur, fikri olan var mı?
    benim bildiğim üç çeşit cam var,
    1) kayalar motorda satılan çoğu serviste var diye biliyorum, 150Tl
    2) irf nin yaptığı google de aratırsan sayfasında bulabilirsin,150Tl
    3) motorcamı diye de bir cam satılıyor, fiyatını bilmiyorum.
    araştırıp bakarsanız kafanıza uyan modeli alıp kullanabilirsiniz.
    siz 4 led bağlamayı düşünmüşsünüz benim motoru görseniz pulsarı ne hale sokmuş dersiniz ve bu bir apachi dersiniz.
    enable bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bildiğim üç çeşit cam var,
    1) kayalar motorda satılan çoğu serviste var diye biliyorum, 150Tl
    2) irf nin yaptığı google de aratırsan sayfasında bulabilirsin,150Tl
    3) motorcamı diye de bir cam satılıyor, fiyatını bilmiyorum.
    araştırıp bakarsanız kafanıza uyan modeli alıp kullanabilirsiniz.
    siz 4 led bağlamayı düşünmüşsünüz benim motoru görseniz pulsarı ne hale sokmuş dersiniz ve bu bir apachi dersiniz.
    Hocam senin kafan böyle şeylere çalışıyor, nasıl bağlayabiliriz kartal gözleri ?

Motosikleti
    Hocam senin kafan böyle şeylere çalışıyor, nasıl bağlayabiliriz kartal gözleri ?
    nereye bağlamayı düşünüyorsunuz resim varmı, düşündüğünüz yer belli ise monte edin, ister anahtar yardımı ile yansın isterseniz kısalara bağlayın motor çalışınca direk yansın isterseniz uzunlara monte edin sellektör gibi de kullanın.
    Orkidor61

Motosikleti
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    nereye bağlamayı düşünüyorsunuz resim varmı, düşündüğünüz yer belli ise monte edin, ister anahtar yardımı ile yansın isterseniz kısalara bağlayın motor çalışınca direk yansın isterseniz uzunlara monte edin sellektör gibi de kullanın.
    Kumandası var, elektrik gelmesi yeterli, ama işte monte edilecek yer sıkıntısı var, biliyosun onlar yapıştırmalı, nereye bağlayabiliriz veya yapıştırabiliriz, biz bi yer bulamadık, hatta oktay usta ile de baktık bi yer bulamadık.

Motosikleti
    Kumandası var, elektrik gelmesi yeterli, ama işte monte edilecek yer sıkıntısı var, biliyosun onlar yapıştırmalı, nereye bağlayabiliriz veya yapıştırabiliriz, biz bi yer bulamadık, hatta oktay usta ile de baktık bi yer bulamadık.
    watsapp dan resimleri gönderdim ona göre parça bulup monte etmeniz yeterli. kolay gelsin.
    Orkidor61

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Bugün akşam eve kar yağarken döndüm. Vizör karla kaplandığından ikide bir silmek gerekti, görüşüm kısıtlandığından tedirgin oldum ama lastiklerim mükemmel ya. Hava kar atarken arabaların arasında makas ata ata gidiyodum. Orjinal lastikleri kullanmak aldığınız riske değmez, en ufak kazada kendini amorti eder kaliteli lastikler. Yağmurda karda tedirgin olmadan motora binmek de ekstrası.

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün akşam eve kar yağarken döndüm. Vizör karla kaplandığından ikide bir silmek gerekti, görüşüm kısıtlandığından tedirgin oldum ama lastiklerim mükemmel ya. Hava kar atarken arabaların arasında makas ata ata gidiyodum. Orjinal lastikleri kullanmak aldığınız riske değmez, en ufak kazada kendini amorti eder kaliteli lastikler. Yağmurda karda tedirgin olmadan motora binmek de ekstrası.
    Hangi marka lastikler?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)