Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS200
    Sevgili arkadaşlar merhaba,

Bende çıktığından beri takip ve merak ettiğim Bajaj Pulsarımı aldım.Aldığımda 350 km de ve naylonları üzerindeydi.Şu an 1100km'de..Adım Hakan 47 yaşındayım.Fethiyede yaşıyorum.İlk motoroum Honda cbf 150 idi 25 000 km de almıştım hiç sorun çıkarmamıştı .Motor sürmeyi onda öğrendim diyebilirim.
    Bütün forumu baştan sona okudum her sayfasını.Dikkatimi çeken 2 sorun oldu.Stop etme ve denge sensörü sesi.Şeytan kulağına kurşun bahsi geçen 2 problemlede şu ana kadar tanışmadık tanışmayıda arzu etmiyorum tabiki.Günde tam olarak 110 km yol yapıyorum.Rodajını dikkatli bir şekilde yapıyorum.Dikkat ediyorum motorumu gerçekden çok seviyorum.Albenisi yüksek bir motor.Sağlam ekipmanımda var.Şikayetim yok çok şükür.Geçen hafta 500 kmde servis lambası yandı.İlk servisini yaptık.Fethiye kanuni servisi bakıyormuş.Randevu aldım gittim.Yağını filtresini değiştirdiler.Gayet iyi ilgilendiler saolsunlar.Tüm vidalarını elden geçirdiler.Gevşeyen herhangibir vida yoktu.Tabiri caizse taş gibi maaşallah.CBF den sonra biraz rahatsız gibi geldi ama alıştım artık .Arabamda vardı ama kullanmaktan sıkılmıştım yıllardır işe git gel.Ama motor ile çok zevkli sorunsuz olduğunda ve sevdiğiniz istediğiniz motor olunca kat be kat daha da zevkli.Bütün arkadaşlara hayırlı günler kazasız belasız sorunsuz sürüşler temenni ediyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı omerturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru alırken yanında takım anahtar seti verdilermii acaba?
    Avadanlik artci selesinin altinda. Ama pek birsey yok icinde.

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yokuş aşağı basınca arkadan da rüzgar gelirse 170'i görebilirsin ama en ufak yokuşta 5. vitese geçmek zorunda kalırsın, 6. vites hiç çekmez.
    Belki uslu durursan şirinleri de görebilirsin :D
    patlatmaya çalıştığın altındaki bacac motorun neyine güveniyosan artık kafası güzelmiş :D
    Zuzuuw, dyavol-77 ve ninja h2 bunu beğendiler.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı abeciMotoru adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belki uslu durursan şirinleri de görebilirsin :D
    patlatmaya çalıştığın altındaki bacac motorun neyine güveniyosan artık kafası güzelmiş :D
    Bisiklet gibi kadrolu Cg ile o hızları zorlayanlar var, ne olmuş Pulsar'ı o hıza çıkartsak

abeciMotoru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cb125E-SymWolf-Inazuma-XJ6 F
    Bisiklet gibi kadrolu Cg ile o hızları zorlayanlar var, ne olmuş Pulsar'ı o hıza çıkartsak
    Evet bi tanesine denk geldiydim, veledin teki 140'la gidiyorum ayıptır söylemesi 8000 devir :D baktım yanımda geliyo yuh lan dedim, basıyorum bu da geliyo benle, inat etti geçecek beni, ışıklarda soruyo abi kaç yaptım, ebenin ... yaptın dedim gitti sonra.
    Motosikletimin üstü açık..
    https://www.youtube.com/channel/UCp4K0dvqaCd6YAr_beEsudA/featured?view_as=subscriber

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı team146 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili arkadaşlar merhaba,

Bende çıktığından beri takip ve merak ettiğim Bajaj Pulsarımı aldım.Aldığımda 350 km de ve naylonları üzerindeydi.Şu an 1100km'de..Adım Hakan 47 yaşındayım.Fethiyede yaşıyorum.İlk motoroum Honda cbf 150 idi 25 000 km de almıştım hiç sorun çıkarmamıştı .Motor sürmeyi onda öğrendim diyebilirim.
    Bütün forumu baştan sona okudum her sayfasını.Dikkatimi çeken 2 sorun oldu.Stop etme ve denge sensörü sesi.Şeytan kulağına kurşun bahsi geçen 2 problemlede şu ana kadar tanışmadık tanışmayıda arzu etmiyorum tabiki.Günde tam olarak 110 km yol yapıyorum.Rodajını dikkatli bir şekilde yapıyorum.Dikkat ediyorum motorumu gerçekden çok seviyorum.Albenisi yüksek bir motor.Sağlam ekipmanımda var.Şikayetim yok çok şükür.Geçen hafta 500 kmde servis lambası yandı.İlk servisini yaptık.Fethiye kanuni servisi bakıyormuş.Randevu aldım gittim.Yağını filtresini değiştirdiler.Gayet iyi ilgilendiler saolsunlar.Tüm vidalarını elden geçirdiler.Gevşeyen herhangibir vida yoktu.Tabiri caizse taş gibi maaşallah.CBF den sonra biraz rahatsız gibi geldi ama alıştım artık .Arabamda vardı ama kullanmaktan sıkılmıştım yıllardır işe git gel.Ama motor ile çok zevkli sorunsuz olduğunda ve sevdiğiniz istediğiniz motor olunca kat be kat daha da zevkli.Bütün arkadaşlara hayırlı günler kazasız belasız sorunsuz sürüşler temenni ediyorum.
    Hayırlı olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:53 ----------

Alıntı meki 60 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2 hafftadır foruma girmiyodum darlanmıştım.Bugün gireyim dedim değişen bişey yok.Dünyanın en iyi motoruna binen ama pulsara binmeyen adam hala pulsara atıyo Cantlarına kadar dalmış yalamış yutmuş pulsarı bence gizliden aşık bu motora
    ahahaha ) olabilir aşık olunmayacak gibi değil.
    Adalet yok,eşitlik yalan. Hepimiz insanız ulan!! |Ne kadar yükselsende hayat 180' & Saygım kadar kinim de var

Motosikleti
    Arka lastik çok iyi değil ama ön lastik süper. Akşam trafiğinde kör bir ankaralı genç şöför sağdan sola doğru çok ani hamle ile üzerime çıkacaktı. Ani fren ve korna ile kurtardım. Hızım 50-60 arası bişeydi. Lastikten ses gelmedi heralde kaysa yalpalardım biraz. Benden tavsiye panik frende ön frene abanın, arka freni çok az kullanın. Motoru yalpalatmaktan başka bi işe yaramıyo arka fren Pulsarda.
    fedos ve gelebek bunu beğendiler.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motor blogunun ustunde plastik vonta var. Ordan sizdiriyor olabilir. Basima gelmisti ayaga yag sicriyor.
    Teşekkür ederim müsait bi zaman da gösteriyim

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim müsait bi zaman da gösteriyim
    Sendeki durum bende de var.Ama aşırı olmadığı için servis şimdilik böyle kullan dedi.
    Servise gittiğinde de motor bloğundaki vidaları kontrol edip sıkarlar.Sıkıntı geçmez ise conta değiştirmeleri gerekir.
    Sana düşen görev yağını sık sık kontrol etmektir.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sendeki durum bende de var.Ama aşırı olmadığı için servis şimdilik böyle kullan dedi.
    Servise gittiğinde de motor bloğundaki vidaları kontrol edip sıkarlar.Sıkıntı geçmez ise conta değiştirmeleri gerekir.
    Sana düşen görev yağını sık sık kontrol etmektir.
    Peki bu conta pahalı bisey mi

ellaksakir - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar
    Alıntı ak.emre adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki bu conta pahalı bisey mi
    Pahalı değil.Zaten garanti kapsamına girer ve ücret ödemezsin,sonuçta senin hatan sonucu oluşan bir durum yok.
    Conta değişimi için motor bloğunu açmak gerekir.Biraz zahmetli bir iş.Bu yüzden aşırı yağ kaçırma durumu yoksa sadece vidaları sıkarlar.
    Başkalarının hayatından ders alın. İnsan, bütün hataları kendi yapacak kadar uzun yaşamıyor...

Motosikleti
    Motor bloğu açılırsa yeni piston silindir talep edin. İstedikleri kadar dikkat etsinler piston silindirden bi kere ayrıldı mı performans en az yüzde 10 düşer, yakıt tüketimi ise yüzde 30'a kadar artar.

Motosikleti
    Pulsar RS 200
    Alıntı ellaksakir adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Pahalı değil.Zaten garanti kapsamına girer ve ücret ödemezsin,sonuçta senin hatan sonucu oluşan bir durum yok.
    Conta değişimi için motor bloğunu açmak gerekir.Biraz zahmetli bir iş.Bu yüzden aşırı yağ kaçırma durumu yoksa sadece vidaları sıkarlar.
    Çok sagol kardesim
    ellaksakir bunu beğendi.

iluvatarEru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - VW Golf 1.4 Tsi DSG
    Teşekkürler 25 32 olarak ayarlayacağım akşama .

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:57 ----------

Alıntı yusufbaris adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kullanma klavuzunda aşağıdaki bilgiler yazıyor.En doğrusu budur diye düşünüyorum.

http://i.hizliresim.com/Po5Y97.png

Ayrıca kullanma klavuzunun linkini de paylaşayım.
    https://satis.kuralkan.com.tr/Kullan...TMB8402NDF.pdf
    özlü söz....

Motosikleti
    Ön lastiğin havasını 25 olarak ayarlamayın, çukurdan geçince lastik yanağından kayıyor yalpalıyor. Servisin tavsiyesi 28'dir.

iluvatarEru - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200 NS - VW Golf 1.4 Tsi DSG
    Ön lastiğin havasını 25 olarak ayarlamayın, çukurdan geçince lastik yanağından kayıyor yalpalıyor. Servisin tavsiyesi 28'dir.
    o zaman 28-32 benim 120 kilo için ideal gibi geldi bana.
    özlü söz....

Motosikleti
    dominar 400
    Arka lastik çok iyi değil ama ön lastik süper. Akşam trafiğinde kör bir ankaralı genç şöför sağdan sola doğru çok ani hamle ile üzerime çıkacaktı. Ani fren ve korna ile kurtardım. Hızım 50-60 arası bişeydi. Lastikten ses gelmedi heralde kaysa yalpalardım biraz. Benden tavsiye panik frende ön frene abanın, arka freni çok az kullanın. Motoru yalpalatmaktan başka bi işe yaramıyo arka fren Pulsarda.
    Mengü Bana öyle geliyorki motosiklette sınırları çok zorluyorsun. Lütfen kullandığın motorun sınırlarını fazla zorlama. Bu aletler racing değil. Yollar yol değil. İnsanların çoğu insan görünümlü ama insan değil. Çok çok dikkatli ol.
    fedos bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı hitit63 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengü Bana öyle geliyorki motosiklette sınırları çok zorluyorsun. Lütfen kullandığın motorun sınırlarını fazla zorlama. Bu aletler racing değil. Yollar yol değil. İnsanların çoğu insan görünümlü ama insan değil. Çok çok dikkatli ol.
    50-60 sürüyorum dedim şehiriçinde daha yavaş gidilmez ki Dün yeni topladığım motorla rodaj yapıyorum bakanlıklardan söğüzözüne giden 3 şeritli battı çıktılı yolda, 60km hızla gitmeme rağmen sağ şeritte dibime giriyolar. Yollar yol değil zaten biraz daha sürersem Pulsar'ı şehiriçinde, jantı kırıcam heralde. Ben şehiriçinde trafik yoğunluğuna göre, ve karşıma çıkabilecek risklere göre hızımı ve sürüş tarzımı sürekli ayarlarım zaten. Merak etmeyin fazlasıyla dikkatliyim

tubejh - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ankara- Tekirdağ( Çerkezköy)-Çanakkale- artık nere olursa :)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 700
    Alıntı Rebornx4 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar bu motoru almayı düşünüyorum ve belli başlı basit sorularım var. Tek tek aramaya uğraşamadım, cevaplarsanız çok sevinirim.
    - Kronik büyük bir problemi var mı?
    - Yedek parça ve servis ağı kalitesi ne durumda?
    - Yedek parça ve bakım fiyatları ne durumda?
    - Motor sakin kullanımda ne kadar yakıyor?
    - Motor son viteste 120km/s hızla ilerlerken kaç devir çeviriyor?
    - Redline girmeden önceki kabaca son devirde (örneğin 9800 redline giriyorsa 9000 devirde) yaptığı hız kaç ?

Şimdiden teşekkür ederim. Tekeriniz düz bassın.
    6500 dd de 90 km hız da gidiyor.
    7000dd ee 100 km hız da gidiyor
    8000dd veya 8500dd 120 ile gidiyor (ben 90 pek geçmiyorum o yüzden emin değilim. )

Mardin İl Temsilcisi CompanERROR - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X TREME MAX 2014 - Pulsar 200NS 2014
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    6500 dd de 90 km hız da gidiyor.
    7000dd ee 100 km hız da gidiyor
    8000dd veya 8500dd 120 ile gidiyor (ben 90 pek geçmiyorum o yüzden emin değilim. )
    Sen iyi gidisen kurban )) 9k devirde 130 gidiyor zaten gerisi redline. Ben yola göre basıyorum malum mardin küçük yer aynı hızda stabil seyredemıyorsun. )

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)