Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teşekkür ederim cevap için bu gün yola çıkıp frenleme çalışayım. Motor freni çok güçlü zaten motoru hemen yavaşlatıyor.
    Bişey değil. Arka frene abanmayın derken hiç kullanmayın demiyorum ama. Ani frenlemelerde ön fren kadar sıkmayın diyorum. Motoru sadece ön frenle yavaşlatmak da olmaz.
    tubejh bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ayzek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul ( Avrupa ) Motosikleti: MONDİAL MG 150 SÜPERBOY X - HERO HUNK
    Motosikleti
    YUKİ FORZA 170 - MONDİAL 100 SÜPERBOY + 100 HYENA
    Orjinal lastiklerin özellikle arka tekerin yol tutusu cok zayif kuruda eh iste ama islak zeminde hemen kayiyor lastigi degistirin freni hissedersiniz
    tubejh bunu beğendi.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı tubejh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncellikle acemi olduğumu belirteyim: 1800-1900 arası km yaptım. Ben arka frene biraz abandığım da arka lastik direk kayıyor ama ön frende direk lastik çakıyor frenleme konusun da mı başarısızım yoksa lastiksel bir durum mu ?
    Mümkün olduğunca yüksek devirli kullanıp (deli gibi bağırta bağırta değil ama) komprasyonu kullanarak (yani önce vites düşürmeyi planlayarak) ön ve arka frenini birlikte kullanacaksın kardeşim. Yumuşak ve kaliteli frenleme motorda her şeydir. Kazasız belasız inşallah. Saygılar.

- Tabi, üzerindeki orjinal lastikler çöp. Kısa zamanda değiştirirsen çok iyi olur.
    tubejh ve ismo61 bunu beğendiler.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Yaşadığım yerde sıcaklık 35 derece civarında Motul 10-50 mi 15-50 mi alsam karar veremedim

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaşadığım yerde sıcaklık 35 derece civarında Motul 10-50 mi 15-50 mi alsam karar veremedim
    İkisi de kullanılabilir hangisi hesabına gelirse koyabilirsin. Ayrıca arkadaşlar şu castrol actevo 20w40 yağı motorunuza koydurmayın. Castrolün en ucuz yağı olduğu için koyuyorlar. Bir de çok kalın bir yağ müdahele edin koydurmayın. Kuralkana yazdım ben servisler kullanım kılavuzunda belirtilmeyen yağ koyuyorlar diye servislerin isimlerini istediler bildiğimi verdim. Siz de koydurmayın o yağı motorunuza

Motosikleti
    Honda cbr 650f
    Alıntı enescanatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkisi de kullanılabilir hangisi hesabına gelirse koyabilirsin. Ayrıca arkadaşlar şu castrol actevo 20w40 yağı motorunuza koydurmayın. Castrolün en ucuz yağı olduğu için koyuyorlar. Bir de çok kalın bir yağ müdahele edin koydurmayın. Kuralkana yazdım ben servisler kullanım kılavuzunda belirtilmeyen yağ koyuyorlar diye servislerin isimlerini istediler bildiğimi verdim. Siz de koydurmayın o yağı motorunuza
    Kesinlikle doğru söylüyorsun ama mecburiyetten koyduruyoruz sırf bu yuzden motora ara yağ değişimi yaptırıyorum, en azından kısa zamanda yağ değişmiş olsun motora kalıtesız yagın etkısı olmasın dıye. Güneydoğu tarafı sıcak bir bir bölge 10w50 castrol tam sentetik yağ koydurmak ıstıyorum ama yok 15w50 olsun dıyorum oda yok uzerınde scooter yağ işareti olan yağları koyuyarlar Gaziantep gazi motor, lütfen secenek sunup kaliteli yağ getirsin ayrıca Ekrem Ata abi türkiye capında servisleri bayileri dolaşıyor Gaziantep gazi motoruda sürekli ziyaret ettiğini biliyorum lütfen bu işe bir müdahale edilsin. Bu sıcak yaz günlerine motorumuz kalıtelı yağ yuzu görsün.

Daha dün honda bayi/servisi ni ziyaret ettim sağolsunlar alıcı olmama ma rağmen cok ılgılıydıler merakımdan sordum motorlara hangi yagı koyuyorsunuz musterıye secenek sunuyor muyusunuz sorusunu yonelttım cevap olarak bızım bolgemız sıcak bolge bu sebepten oturu 10w50 yag koyuyoruz ayrıca hondanın ozel yagı 10w50 yada castrol tam sentetık 10w50 seceneklerını sunuyoruz. Diğer basıt ve ucuz yagları hıc bulundurmuyorlar bıle. Hondanın diğer servislerini bilmiyorum ama benım zıyerette bulundugum servis boyleydı.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Üzerindeki lastikler çöp değil bence. Isınınca güzel yol tutuyo. 130km hızla viraja girdim orjinal lastiklerle.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Herkese merhaba şu ilandaki motor nasıl sizce en son 7100 diyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12043437/detay

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı tylerdurden1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba şu ilandaki motor nasıl sizce en son 7100 diyor. http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...12043437/detay
    7100 ne abi git 6900 alırsın öyle saçma fiyatmı olur.

Aka - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    PULSAR 200 NS
    Çok hızlı oldu dahada araştırabilirdim belki ama İstanbulda en iyi teklifi Halk sigorta verdi 350 tl ile.Sigortacı tanıdığım var o bile 380 den aşağı olmaz dedi.İstanbuldan onlarca teklif aldım 350 den aşaı veren hiç olmadı..
    Anadoluda bir çok şehir sigortalarından maille teklif istedim.Bazıları döndü bazıları dönmedi.Özellikle sigortanın ucuz olduğu Zonguldak Bartın gibi illerden maalesef dönen olmadı.Telefonda görüşmedim çünki çok işim vardı birde en iyi bizdeki daha iyisii bulamazsın diye yapışanlardan haz etmiyorum. Neyse 350 tl vermedim yinede..Elazığ dan sigorta yaptırdım. 196 TL verdim sigortalı oldum..
    Oraya gitmemede gerek yok.Biraz güven birazda eft üzerindeki küçük ayrıntı sayesinde netten sigorta oldum.Online sorguladım 2 dk da yapmış para yatınca.150 tl kar ettim en azından.Belki dahada fazla edebilirdim ama buna vaktimde zamanımda yoktu fazla.

Motosikleti
    ybr 125-r25
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    7100 ne abi git 6900 alırsın öyle saçma fiyatmı olur.
    Hocam ilanlara baktım hep böyle fiyatlar çokmu diyosunuz 7100e

Motosikleti
    Pulsar200NS-MT25-Honda NC750X
    Alıntı ismo61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kesinlikle doğru söylüyorsun ama mecburiyetten koyduruyoruz sırf bu yuzden motora ara yağ değişimi yaptırıyorum, en azından kısa zamanda yağ değişmiş olsun motora kalıtesız yagın etkısı olmasın dıye. Güneydoğu tarafı sıcak bir bir bölge 10w50 castrol tam sentetik yağ koydurmak ıstıyorum ama yok 15w50 olsun dıyorum oda yok uzerınde scooter yağ işareti olan yağları koyuyarlar Gaziantep gazi motor, lütfen secenek sunup kaliteli yağ getirsin ayrıca Ekrem Ata abi türkiye capında servisleri bayileri dolaşıyor Gaziantep gazi motoruda sürekli ziyaret ettiğini biliyorum lütfen bu işe bir müdahale edilsin. Bu sıcak yaz günlerine motorumuz kalıtelı yağ yuzu görsün.

Daha dün honda bayi/servisi ni ziyaret ettim sağolsunlar alıcı olmama ma rağmen cok ılgılıydıler merakımdan sordum motorlara hangi yagı koyuyorsunuz musterıye secenek sunuyor muyusunuz sorusunu yonelttım cevap olarak bızım bolgemız sıcak bolge bu sebepten oturu 10w50 yag koyuyoruz ayrıca hondanın ozel yagı 10w50 yada castrol tam sentetık 10w50 seceneklerını sunuyoruz. Diğer basıt ve ucuz yagları hıc bulundurmuyorlar bıle. Hondanın diğer servislerini bilmiyorum ama benım zıyerette bulundugum servis boyleydı.
    Kuralkana şikayet dilekçesi oluştur. O zaman daha etkili olacaktır. Onlar koymuyorsa sen istediğin yağı alıp gidebilirsin. İllaki servisin elindeki yağ olacak diye bir kaide yok
    ismo61 bunu beğendi.

omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    Sayin ekrem ata bey hindistandaki duz renk pulsarlardan getirmek gibi bir dusunceniz var mi acaba?hayirlisiyla ben de pulsara terfi etmek istiyorum fakat suan icin beni cezbeden bi renk seçeneği yok.ve stop etme sorunu da insallah kronik bir ariza degildir

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Üzerindeki lastikler çöp değil bence. Isınınca güzel yol tutuyo. 130km hızla viraja girdim orjinal lastiklerle.
    Aynen 10 bin oldu hala orj lastiklerle devam
    frenleme konusu öyle kolay değil teknik gerektiriyor ön ve arka kombinasyonu iyi kullanmak gerekiyor
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Selamun aleyküm uzun takipten sonra bende bajaj pulsarımı almış bulunuyorum yalnız artçı koltuğumu açtığımda şu görüntüyle karşılaştım almadan görmedim kusuru eve geldikten sonra dikkatimi çekti.Akın motora gittim gösterdim oda şaşırdı daha önce görmedim dedi.Sizde bakarmısınız acaba böyle kusuru olan varmı biraz pimpirikli adamım canım sıkıldı açıkcası.Resmen dövülerek ezilmiş

Motosikleti
    Tuhaf bir durum servisin karsilasmamasi mumkun degil heleki sifirsa akuyu takmak icin koltuk sokuluyor bir kere nasil gorunmez hayret ettim

fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı flyblackbird adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selamun aleyküm uzun takipten sonra bende bajaj pulsarımı almış bulunuyorum yalnız artçı koltuğumu açtığımda şu görüntüyle karşılaştım almadan görmedim kusuru eve geldikten sonra dikkatimi çekti.Akın motora gittim gösterdim oda şaşırdı daha önce görmedim dedi.Sizde bakarmısınız acaba böyle kusuru olan varmı biraz pimpirikli adamım canım sıkıldı açıkcası.Resmen dövülerek ezilmiş

https://fbcdn-sphotos-f-a.akamaihd.n...c9ab324db38191

https://fbcdn-sphotos-d-a.akamaihd.n...66723083_o.jpg

https://scontent-cdg2-1.xx.fbcdn.net...43806022_o.jpg
    servisin bunu görmemesi imkansız
    tabi aküyü motorun içine ışınlama sistemiyle takmadılarsa
    ayzek bunu beğendi.
    Kendilerine, “Yeryüzünde bozgunculuk yapmayın“ denildiğinde
    “Bizler sadece düzeltenleriz“ derler.
    Oysa onlardır asıl bozguncu; farkında bile değiller. 2.12

Vallahi motor servis falan görmedi direk bayiden alıp eve geldik.Söyledim dün parasını öderken ama gereksiz dedi hazır burdan al gitdedi Cumali bey,benle birlikte discovery alan arkadaşta direk aldı gitti

Motosikleti
    Dostum sifir aldin anladigim kadariyla bunu bayininde servisinde bilmemesine imkan yok ustelik bu durum parcada degil degissin diyelim saside var sikinti bunu nasil halledicekler merak ettim tuhaf bir durum bayi ne dedi yenisiylemi degistirecekler ne soylediler sana

Evet dün parasını ödedim bugün plakası çıktı motora taktı cumali bey aldık geldik eve arkadaşla,ruhsatı artçının altına koymuştum çıkarım diye açtım gözüme bi çarptı

Hemen garanti kağıdında zımbalı olan kartvizitteki numarayı aradım bayinin sahibinin oğluymuş aynı zamanda serviste kendileri anlamadı dediğimi getir bakalım dedi

Bende motoru teslim alırken servis bakmadığı için içime sinmediğinden yarın gidecektim zaten dedim önce bayiye gideyim,

Foto attım watsapdan anlamadı göremedim falan dedi direk gittik gösterdik arkadaşla ilk defa gördüm ettim dedi dedim abi diğer sıfır pulsarlara bakalım dedim onlarıda göstermedi.

Gitti yan taraftaki bi tamirciden siyah boya aldı sürdü kapadı orayı olay bundan ibaret suç kimde şimdi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)