Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bajaj Pulsar 200NS Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    MD.Murat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    Alıntı ayzek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yok anestezi yaptirdim bu aksam kendi discimde halledicem zate bir igneye 70 tl aldilar evlat acisi gibi koydu
    Olsun olan paraya olsun.disi kaybetmemek gerekiyor. Benim bir dis kurtarilamadi cekmek zorunda kaldi , simdi implant kac para bakmaya korkuyorum. Dislere gereken onem verilmiyor bu memlekette insanlar sacma sapan dislerini çektiriyor anlamak guc

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Alıntı fatih. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bahri usta var çamdibi bornovada
    karşıyakada motoshop'unda servisi var ama bundan 9 ay önce çok kötü bir ustaları vardı işçilik olarak
    degişti demişlerdi ama hala aynı vatandaş şimdi nasıldır bilemem
    Tesekkurler ben de bajajin sitesinden bulup gittim bahri ustaya.
    Karsiyakayi aradim telefondan once , dedim ben beklemek istiyorum basinda git gel zaman kaybi okur cok. Calisma sistemimiz bu falan dedi. İnsan gibi de konusmadi telefonda pek 4 saat surer falan dedi yag filtresi degisecek falan sacmaladi, gozum tutmadi.
    gittim bahri ustaya ben de. Telefonla aradim gel 1 saate hallolur dedi. Gittim iyi karsiladilar , motorun basinda izledim ne yapıldığını. Yag da motul koyacaktim onlar da motul kullaniyormus. İyi oldu.
    Hava filtresini de degistirdik 10.000 e kadar kendim ugrasmak istemedim , bir de nasil değiştirdiğini gormek istedim.
    boylece bakim sirasinda neyin nasil acildigini vs. De gormus oldum iyi oldu.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fatih. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pulsar
    Alıntı MD.Murat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Olsun olan paraya olsun.disi kaybetmemek gerekiyor. Benim bir dis kurtarilamadi cekmek zorunda kaldi , simdi implant kac para bakmaya korkuyorum. Dislere gereken onem verilmiyor bu memlekette insanlar sacma sapan dislerini çektiriyor anlamak guc

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:40 ----------

Tesekkurler ben de bajajin sitesinden bulup gittim bahri ustaya.
    Karsiyakayi aradim telefondan once , dedim ben beklemek istiyorum basinda git gel zaman kaybi okur cok. Calisma sistemimiz bu falan dedi. İnsan gibi de konusmadi telefonda pek 4 saat surer falan dedi yag filtresi degisecek falan sacmaladi, gozum tutmadi.
    gittim bahri ustaya ben de. Telefonla aradim gel 1 saate hallolur dedi. Gittim iyi karsiladilar , motorun basinda izledim ne yapıldığını. Yag da motul koyacaktim onlar da motul kullaniyormus. İyi oldu.
    Hava filtresini de degistirdik 10.000 e kadar kendim ugrasmak istemedim , bir de nasil değiştirdiğini gormek istedim.
    boylece bakim sirasinda neyin nasil acildigini vs. De gormus oldum iyi oldu.
    Ben başta karalamak istemedim karsıyaka bayii ve servisi
    Bu bayii sahibi inanılmaz alakasız müşteri çok degersiz olsada olur olmasada
    Ben ilk motoru almak için gitmiştim 10 ay önce dedim böyle bir esnaflık olmaz
    Mecburen motoru ordan almıştım başka yerde olmadıgı için
    bir ilk servis tecrubem olmuştu of off=)neyse bahri usta iyidir şeker gibi adamdır
    işçilik servis güler yüz ne ararsan var (((oğlu bahadır ustayıda unutmamak lazım=)
    (((ama devir dalgalanma ve stop sorununa oda çözüm getiremiyor malesef topu taç'a atıyor=)
    MD.Murat bunu beğendi.

Paksoy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    İstanbul / Bahçelievler. Memleketi: 1. Kastamonu / Abana - 2.Hanımköy (Trabzon)
    Motosikleti
    Honda Cbf 150 - Bajaj Pulsar 200 NS
    Alıntı scarface123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cs400 ss400 un turkiyeye gelis tarihini bilen barmi arkadaslar
    Bende sabırsızlıkla bekliyorum.İnşallah bir sonraki motorum ya bajaj pulsar Cs400 ya da yamaha mt 07 moto cage olacak.Lakin hernekadar mt 07 moto cage i çok beğensemde yamaha servislerinin kucağına düşmek istemiyorum.Pulsar 200 ümden ,servisim Oktay ve Selçuk ustadan, Saygıdeğer Ekrem abiden, Bajaj pulsar 200 ns kullanıcıları bilgi paylaşımı başlıklı bu forumdan ve burdaki arkadaşlardan çok memnunum. Umarım cs 400 geldiği zaman iyi bir motorla karşılalırız bu dostluklar ve paylaşımlar devam eder benim için...

---------- Mesajlar birleştirildi - 05:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:13 ----------

Alıntı fedos adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Atilla Abi çok geçmiş olsun . Kısa sürede yine motoruna dönmeni ümit ediyorum . Ayrıca koruma demiri kırılan arkadaşımızın motoruna da hayret ettim . Sanırım garantiden problem giderilecektir. Pulsar şenliğinde kayalar motordan takdırdığım ledli elcikler sarı ışıklı imiş ve tek tarafı da hava da duruyor çok beğenmedim açıkçası. Beyaz ışıklı ve iki taraflı tutacağı olsa fena olmazdı. resimde görünen modelin siyahı:

http://i.hizliresim.com/ogyVAQ.jpg
    Fedos,elcik korumanın bağımsız havada duran,ve seyir halindeyken rüzgarla dans eden kısmına basit, ucuz(10 tl yi geçmiyor) ve pratik bir uygulamayla son verdim.
    Gerekli malzemeler,
    A- 2 adet raflar için kullanılan L demir.(Ölçüleri foto da var.Siyah rengi de mevcuttu,ben beyaz tercih ettim.)
    [IMG][/IMG]
    B-En fazla 10 ar tane vida(4m*16 ölçü) ,somun(Hem iki tarafı açık hemde bir tarafı kapalı olanlardan), pul.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Gerekli alet edevat.
    [IMG][/IMG]
    Notlar: L demirin kısa tarafı elcik korumaya takılacak uzun tarafı sol tarafta ayna gidona bağlantı demiri ile kontrol düğme kutusu arasına, sağda ise yine ayna bağlantı demiri ile On/Off düğme kutusu arasına sıkıştırılacak.
    Elcik korumaya vida deliklerini açarken zarar vermemek ve kolay delmek için önce çok ince bir matkap ucuyla kılavuz deliği açalım.
    L demirin kısa tarafının dış ucunu, elcik korumanın kavisli olan iç tarafına tam oturması için elimizle hafif eğiyoruz.
    [IMG][/IMG]
    Bir ucu kapalı somunları daha güzel görünüm için dış tarafta kullandım.
    İki ucu açık somunları iç tarafta vida fazlalığını almak için kullandım.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

Ve diğer fotolar..
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Evet işlem tamam, çok sağlam oldu.Elcik koruma ledlerinin sarı yanması benim açımdan daha güzel.Çünkü;benim farlar ve sisler beyaz yanıyor.Farların altındaki 2 küçük lamba da sarı,yani elcik korumadaki ledler de beyaz yansaydı çok beyaz olurdu herşey, motorda beyaz zaten.Bence böyle olması ayrı bir haraket katıyor.Tabi herkesin zevki farklı.
    Sonuç olarak bu tip bir elcik koruma kullanan ve taktırmayı düşünen arkadaşlara bu uygulamayı öneririm.
    Kazasız,belasız sürüşler hepinize...

oknglr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Asya Nostalji 125 , Pulsar 200NS
    Lastik hava basınclari ne olması gerekiyor telefondan arıyorum yarım saattir bulamadım malesef. Yardımcı olursanız sevinirim

ön 25psi arka 28 psi yolcusuz. yolculu kaç oluyo hatırlamıyorum

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hava basınclari ne olması gerekiyor telefondan arıyorum yarım saattir bulamadım malesef. Yardımcı olursanız sevinirim
    28, 30 iyidir servisin tavsiyesi. Ben kullanma kılavuzunda yazdığı gibi ön 25 arka 28 yapmıştım ön lastiğin yanağı çok hafif oynadı 3-5 santim genişliğinde bir bölgede.

Motosikleti
    Sağolun yorumlar için benzinlik bi bakayım duruma göre bikaç bar daha basarım. Sonra kutahyada ankaraya yolculuk var

emrb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XJ6
    Ankarada pulsar sahibi varsa uygun bir yerde buluşup incelemem mümkün müdür?hatta 10 dk dolansam çok iyi olur kafayı taktım gibi bu motora not:seyranda oturuyorum.

cs400 un gelis tarihi hakkinda bilgisi olan varmi arkadaslar

Motosikleti
    Alıntı emrb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankarada pulsar sahibi varsa uygun bir yerde buluşup incelemem mümkün müdür?hatta 10 dk dolansam çok iyi olur kafayı taktım gibi bu motora not:seyranda oturuyorum.
    Gel bak gör ama artçım olursun anca İşe bile götürmüyorum kıyamıyorum sokağa park etmeye, eski motorla gidiyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:19 ----------

İnce teker 150'lik Mondial'le 88 km hızla girdiğim viraja Pulsar ile 70-72 anca giriyorum. Ankara Aşti'ye giren yol var ya o yolun sonunda TOBB Üniversitesi önüne gelen çıkışın sert sol virajına bu hızlarla giriyorum. Sert süspansiyonun verdiği motor zıplayıp uçacak korkusunun sonucu sanırım bu. Mondial'in lastikleri süper diyemem orta kalite, ön lastik Unilli arka kışlık IRC ama karda bile sürdüm ben bunu, yağmurda yavaşlamıyorum bile hiç kaymıyo çünkü.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Şu ön siperlik harika bence. Siperlik tavsiyesi yapacak var mı?
    [IMG][/IMG]

[IMG][/IMG]

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Ben daha artistik göründüğü için bunu tercih ettim. Veya bana öyle geldi

tozluklu bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Bajaj Pulsar 200ns
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İkinci resimdeki Pulsar 200 NS değil Pulsar 200 AS dır. Önceki sayfalarda bu siperliğin getirilmesini bende istemiştim. Halen İstiyorum. Pulsara ait aksesuarlar çeşitlendirilmeli.
    tozluklu bunu beğendi.

tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Bilgi için teşekkür ederim atii.

atillaExtreme nereden alınır bu siperlik. Güzelmiş.

AttilaXtreme - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bilgi için teşekkür ederim atii.

atillaExtreme nereden alınır bu siperlik. Güzelmiş.
    Ben Kayalar Motorda taktırıdım. Yerin uzaksa yolluyorlar.
    tozluklu bunu beğendi.
    -61- Önce ADAMLIK Sonra HAYAT -61-

Motosikleti
    Uzun yolda motora kapanıp giderken aynalara bakamamak çok zor oluyor CBR'lerdeki gibi önde duran kafayı depoya dayasan da arkayı görebilecek bir ayna nasıl takabiliriz ? ne tavsiye edersiniz.
    oknglr bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yolda motora kapanıp giderken aynalara bakamamak çok zor oluyor CBR'lerdeki gibi önde duran kafayı depoya dayasan da arkayı görebilecek bir ayna nasıl takabiliriz ? ne tavsiye edersiniz.
    Dün aynısını bende düşündüm.kapanmayı bırak hafif öne yatsam görüş kayboluyor. Aynaları biraz öne alabilsek güzel olurdu.

Motosikleti
    Alıntı oknglr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün aynısını bende düşündüm.kapanmayı bırak hafif öne yatsam görüş kayboluyor. Aynaları biraz öne alabilsek güzel olurdu.
    Aynalar rezalet ya adama kaza yaptırır, o aynayı tasarlayan mühendis kör olmuş.
    enable bunu beğendi.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Kaptım pulsarımı
    kdiner, ayzek, AttilaXtreme ve 4 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaptım pulsarımı
    Hayırlı olsun. Fazla gaza gelme 2.el de alsan ilk 1 ay sakin sür. Düşük hızda manevralarda falan dipgaz yapınca motor yanlıyor güçten ve lastiğin tarzından, Mondial drift gibi değil aman dikkat.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)