Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Katalizör tek, ağız açıklığı egzos'un bitimi(delik) iç çapı 35 mm (kumpas ile ölçüm) , aynen düşük devir çekilmezliğinden değil, kendim sevmiyorum zaten sürati yada, makaslama vs gibi işleri ancak bendeki düşükte sorun yok az açınca orta devirde boğulma, sona açınca manyaklaşıp birden gaz alıyor ayarsızlık mevcut, tork lazım süratte gerektiği yerde, devir saati'de yok dediğin gibi orta karar yapmaya çalışıyoruz .

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Tamamen tahmin yürütüyorum; sizin karbüratörler 2zamanlı motorlar için tasarlandığından dolayı bu şekilde olabilir gaz tepkisi. Ancak bu bir sorun değil karakter durumu oluyor.

Alt devirde değil de orta devirde boğulma da nasıl oluyor merak etmedim değil. Keşke bi tane bulsak da test etsek sizin şu motorlardan
    Carbondioxid bunu beğendi.

Herşey kirli/oktanı düşük benzini alıp biraz turladıktan sonra oldu, evvelden yoktu bu sorun, sonrasında karbüratörü temizlemem, gaz tellerini cikle tellerini gevşetmem, gibi benim inadıma binaen gerçekleşti, şuan egzostan karaduman hafif seviyede gelmekte ve helikopter sesi modunda çalışmakta, fazla kurcalamadan iyi bir ustaya(bulabilirsem) gösterecem yoksa altımda yanacak meret.

Motor an itibarı ile 343 kilometrede.

Ayarsız karbürator, sıkışık rodajdaki motor bloğu, süpermoto(17) jantlar ön diş 13, arka 50 ile ulaşılan son hız 130 kilometre(dijital gösterge ne derece doğru bilemiyorum,tek kişi düz yol) ancak bu durum devirin son kademesinde uzun soluklu son hız mümkün değil, muhtemelen motor bloğunu patlatır.
    Benzin sarfiyatını halen tam ölçemedim, tahmini 5 litre civarı şuan için (ayarsız olmasına binaen / öyle umuyorum yoksa evimi başıma yıkar )
    saturn ve cenkito bunu beğendiler.

Sevgili günlük , motorun orta gazda tekleme/gaz yememe/boğulma muhabbetini çözdük, usta arkadaş ile fikir yürütürken, dediği hava filitresi sebeb olabilirmi olmazmı derken çıkarttık, ve sorun ortadan kalktı, elbette tel süzgeç gibi olanı takıldı sünger çıkarıldı, gaz iğnesi iktisatlı çentiğe aldık, çok az ama hiss edilir derecede atiklik azaldı,zaten o ayar beni ürkütüyordu, deyim yerinde ise motor kendine geldi
    cenkito bunu beğendi.

umurcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07
    Ailecek ilgiyle izliyoruz efenim

Alıntı umurcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ailecek ilgiyle izliyoruz efenim
    Pulitzer ödülümü kargolayınız, yok öyle beleşten izlemek
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Carbondioxid adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili günlük , motorun orta gazda tekleme/gaz yememe/boğulma muhabbetini çözdük, usta arkadaş ile fikir yürütürken, dediği hava filitresi sebeb olabilirmi olmazmı derken çıkarttık, ve sorun ortadan kalktı, elbette tel süzgeç gibi olanı takıldı sünger çıkarıldı, gaz iğnesi iktisatlı çentiğe aldık, çok az ama hiss edilir derecede atiklik azaldı,zaten o ayar beni ürkütüyordu, deyim yerinde ise motor kendine geldi
    hallettiğine sevindim
    Carbondioxid bunu beğendi.
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

@cenkito Eyvallah, forum şahane, paylaşımcılar iyi, derdlere derman yazılar mevcut, ee ne duryoruz helva yapalım, şeklinde araştıra araştıra sonuçlara ulaşıyoruz, yalnız belirtmem lazım bulunduğum küçük yerde servis olmaması neticesi btün bunlar yoksa sıfır motorda ameliyat riskini bu yüzden göze alıyrdum
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ameliyat iyidir, zaten altımızdaki motorlar çinli, bunları ameliyat etmiycez de neyi etcez Bakalım bu hafta sonu belki ben de karbüratörü takabilirim, ama ayar vs, vs, yapmak zor olacak gibi.
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ameliyat iyidir, zaten altımızdaki motorlar çinli, bunları ameliyat etmiycez de neyi etcez Bakalım bu hafta sonu belki ben de karbüratörü takabilirim, ama ayar vs, vs, yapmak zor olacak gibi.
    Ayar bendeki manuelde sona sıkıp tatlıca tam sıkmadan, sonra ters istikamete "TAM """"""TUR"""""" 1.5 TUR" olarak belirtilmişti, kendim yaptım, hava ve gaz ayarlarınıda, hava ve gaz için karbürator yerleştirilmeden evvel, gözle kontrol edip tam gazda, tam açıkmı, cikle çekince ve bırakınca tam kapalımı diye bakıp yaptım "sanıyorum" oldu belki işinize yarar

Ancak servis diye belirteyim yinede (gerçi , Ahir zaman işi, iş artık çoğunlukla "ehill'lerinde değil.)
    cenkito bunu beğendi.

cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zaten ameliyatı kendimiz yaptık yaptık yoksa usta bozmalarının eline düşersek itinayla onlar bizim cüzdanı ameliyat eder sonra çıkamayız işin içinden
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    13/50 sonrası 14/50 - 13/48 - hatta 14/48 de deneyebilirsin ... torktan kaybedip son hız kazanacaksın, değer mi sen karar ver

Motor an itibarı ile 343 kilometrede.

Ayarsız karbürator, sıkışık rodajdaki motor bloğu, süpermoto(17) jantlar ön diş 13, arka 50 ile ulaşılan son hız 130 kilometre(dijital gösterge ne derece doğru bilemiyorum,tek kişi düz yol) ancak bu durum devirin son kademesinde uzun soluklu son hız mümkün değil, muhtemelen motor bloğunu patlatır.
    Benzin sarfiyatını halen tam ölçemedim, tahmini 5 litre civarı şuan için (ayarsız olmasına binaen / öyle umuyorum yoksa evimi başıma yıkar )
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

Alıntı polo34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13/50 sonrası 14/50 - 13/48 - hatta 14/48 de deneyebilirsin ... torktan kaybedip son hız kazanacaksın, değer mi sen karar ver
    Aslında son hız değilde, şöyle otobanda şehirler arası seyahat için (fantazi yaa neyse,gerçi sağım solum belli olmaz benim ) 130 sabitte sona devirlenmeden gitse hoş olurdu demiyor değilim, ancak 5. vitesin son devirine bu kadar kısa sürede ulaşması şaşırttı beni(çok kısa sürdü, hiç nazlanmadan zorlanmadan, son devire geldi dahada gitmem dedi, sanki motor bloğu patlayacaktı), demek makinanın ciğer, hakkaten sağlam, 6.vites olsa, birazda dişliler ile oynansa sankim 160'ı rahat görür

(Belirteyim keyfi, sürat denemsi değil'di tır konvoyunu sollarken vukuu buldu )

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Motor güçlü tabi, sıradan çinlilerden farklı. Fakat sizin egzozun içi baya bir boş benim tahminim. O yüzden egzoz bukadar gürültülü ve motorun devirlenmesi çok rahat
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Yavaş yavaş artçı'lı sürüşe hazır edeyim derken bugün artçı için ayaklık uydurduk, uydu ama olmaya oldu birde poşet şu bu sıkıştırmak için, kuyruk üstüne tel sepetlik bu tam uydu şanstan diyelim

Ayaklıklar az aksilik çıkardı, mehmet usta taşlayarak işi hall etti, sepetlik ise sanki bu model için yapılmış idi, bisiklet için olmasına rağmen tam uydu az biraz şekil verildi, cırt bantlandı.

Pasaklılık için kusura bakmayın artık

Bu arada kross jant/lastik işi hall oldu, beni şaşırtan mevcut 50 diş, dişli istemem dedim, yanıt şu oldu "kross tiplerde 52 dişli var ve zincirinizide değişecez"
    cenkito bunu beğendi.

Cross jant/lastikler takıldı, "tahminen yükseklik 5-8 cm arttı" Sm lastik jant/lastik var iken yükseklik ölçümü yapmadım, ancak niyetim tekrar Sm jant/lastik montajından yana, zira bu akşam ilk düşüş'ü yaptım neyseki üratim "0"" idi ancak, ön fren maneti yarım oldu nazarlık olsun, son süratte belirgin bir düşüş var (118 kmh/ yine tır konvoyu sollarken vukuu buldu!!) , ancak hayvani tork devam etmekte (karbüratör iğne aşağı alındığı halde!) olay hafif rampada sağa dönüşte cereyan etti, 185 boy fasa fiso oldu, sıfır süratte, dönüş hazırlığında iken sağ ayak sol ayak karmaşası sonucu oldu, hülasa olacağı varmıştı oldu! mukayese/yükseklik ölçüm fotoları tekrar Sm jant/lastik montajından sonra inşaallah.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçmiş olsun, dikkat et hocam Asfalt dışına çıkmadığınız sürede SM lastikleri tercihimdir. Buarada sadece Jant+lastikleri mi değiştirdiniz yoksa jantların üzerinde fren diskleri de var mı? Yani tekerleri değiştirmek meşakatli oluyor mu diye sormak istedim

polo34 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RKS Cruiser 250
    Cross jant/lastikler takıldı, "tahminen yükseklik 5-8 cm arttı" Sm lastik jant/lastik var iken yükseklik ölçümü yapmadım, ancak niyetim tekrar Sm jant/lastik montajından yana, zira bu akşam ilk düşüş'ü yaptım neyseki üratim "0"" idi ancak, ön fren maneti yarım oldu nazarlık olsun, son süratte belirgin bir düşüş var (118 kmh/ yine tır konvoyu sollarken vukuu buldu!!) , ancak hayvani tork devam etmekte (karbüratör iğne aşağı alındığı halde!) olay hafif rampada sağa dönüşte cereyan etti, 185 boy fasa fiso oldu, sıfır süratte, dönüş hazırlığında iken sağ ayak sol ayak karmaşası sonucu oldu, hülasa olacağı varmıştı oldu! mukayese/yükseklik ölçüm fotoları tekrar Sm jant/lastik montajından sonra inşaallah.
    geçmiş olsun, herkes o evrelerden geçti, manetleri bizde kırdık manet koruyucu ve motor koruma demiri acilen alsan iyi olur, ön arka 17" gerçek sm lastik/jant olsa sen o zaman motoru otobanda gör
    Gelecekse beklenen, beklemek güzeldir. Özleyecekse özlenen, özlemek güzeldir. Ve sevecekse sevilen; O hayat her şeye bedeldir. Özdemir Asaf...

@Syanur : Teşekkürler, Lastik/jant komple değişti disklerde mevcut, yani şuan hem cross, hem sm takımım oldu, meşakkatli olmakta zira zincirde değişiyor.

@polo34 : Teşekkürler, Jantlar 17 hem ön hem arka, cross ise ön 21 arka 18, evet uydura bilirisem koruma için extra birşeyler düşünmem gerekecek.

Bu arada arka dişli, 51, ancak 52 denen dişli gelmediğinden 51 ile devam ediyorum, sm jant göbeğin incelediğimde hoş olmayan bir şey dikkatimi çekti, lastikleri bir usta arkadaşta değiştirmiştim, meğer sm göbeğe dişlinin uyması için genişletilmiş delik açmışlar, ve iç çeperde vida dişi yokmuş, yani dişliyi sadece somunlar tutuyormuş

REKLAM ALANI
4. sayfa BirinciBirinci ... 234561454 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)