Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Yapım aşaması nasıl oldu?, yani göbek kısmında traşlama yaptınmı? 5. viteste yırtınmadan 120-130 yapıyorsa bence bu iş tamamdır
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Abi 135e kadar 4. Viteste cikiyorsun zaten 120 ile seyir yapacam dersen gazi acmisyorsun bile 5e takip birakiyorsun motoru :p
    dislide hicbir traslama yada torna islemi yok ama yarin atincada gorursunuz hatta olurmu boyle is o disliye guvenilip binilirmi bile dersiniz belki bana gore orjinalinden daha saglam
    malumunuz gobegi tam uyan bi disli bulamiyoruz en yakinini buldum drz400 dislisi.. en azindan malzeme kaliteli bi alasim. Gobek capinda milimetrik sapmalar oldugundan civata somun olayini orjinal deliklerinden degil farkli bi yerden yaptim gayette oldu
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi 135e kadar 4. Viteste cikiyorsun zaten 120 ile seyir yapacam dersen gazi acmisyorsun bile 5e takip birakiyorsun motoru :p
    dislide hicbir traslama yada torna islemi yok ama yarin atincada gorursunuz hatta olurmu boyle is o disliye guvenilip binilirmi bile dersiniz belki bana gore orjinalinden daha saglam
    malumunuz gobegi tam uyan bi disli bulamiyoruz en yakinini buldum drz400 dislisi.. en azindan malzeme kaliteli bi alasim. Gobek capinda milimetrik sapmalar oldugundan civata somun olayini orjinal deliklerinden degil farkli bi yerden yaptim gayette oldu

Ara tara drz400 dişli görünüyor internetten ancak, çeşitli ebatlarda İskenderun'da göz/ell ile muayene ederek alabileceğimiz yer varmıdır acaba bilgin varmı?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Yamaha bayii behcetten aldim ben cikma olarak.. dilersen 1 hafta kadar daha bekle tornaciya verdim olculeri vs adamin elinde 3 4 gunluk is varmis ayarlayacagibi soyledi hazir olunca onu takariz istersen.. 42 disli yaptiriyordum 1gun sonra drz nin dislisini buldum. Yarin hava duzgun olursa mku muhendislik fakultesinin sahasinda yani eski havaalaninda toplanti olacak is cikisi oraya gitmeyi dusunuyorum gelirsen behcete gidip bakabiliriz cok ruzgar olmazsa vstrom ile gelirim diye dusunuyorum ama desigim gibi hava kosullari onemli

Kesin değil ancak Perşembe sabahı, balık avı için gelebilirim, tornada yapılanı almayacaksan, ben talibim

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)

sikinti degil abi yapilsin elimize gecsinde bi sekilde hallederiz bu uzerindeki benim icin yeterli suan olmadi daha sonra tekrar yaptiririm kendime. Gobege baglama sekli resimdeki gibi.. biraz kirliyim kusura bakmayin
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Eline sağlık, dönüş istikametin'de baskı uygulayıp sıkışıyor anladığım kadarı ile, bu arada dişli bayaa iyi durumda sanırım.

Zincir değişmimi banamı öyle geliyor?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Gecmelerde sıkı aslinda donme yonlerindeki baskiya gore taktim dedigin gibi ve orjinal deliklerine gore tek yonu desteksiz olsada en az orjinali kadar saglam oldu gozumde. Disli oldukca iyi durumda ki ben tersini taktim dislinin aslinda
    zincir degisimi yok abi boyutta degisiklik var gibi geliyor fotodan bakinca ben zinciri normal yag ile degil sprey yapiskan yag ile yagliyorum temiz gorunuyor.
    ayrica benim mafsal uzerindeki takoz eridi mafsala temas var seninki ne durumda?

Şimdi kontrol ettim, plastikler daha idare eder gibi, ancak makaralar bayaa aşınmış, zann edersem onlarda bir 500-1000km idare eder gibi, zincirim ise sanıyorum artık gerdirmekle olmayacak, yarın arkadaşın yanına uğrayıp bakla eksiltmem gerek gibi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)

walla benim mafsal uzerindeki plastik eridi teflon kesip koymayi dusunuyorum makarada bi sikinti yok simdilik epey bi idare eder gibi duruyor..

eski mesajlarda cift yag filtresi var diye yazdigini hatirliyorum da bende 1 tane okuz gibi var
    cenkito bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hey yavrum be, filtreye bak !

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Insan isi degil

Çok ilginç, acaba filtreyi tutan kişi, biraz minyon/çırak olabilirmi?

Bu başlık 1. sayfa 2x filitreler

Filitre yerleri

Büyük filitre yeri

Şayet bunlardan farklı ise motor modelleri farklıdır muhakkak, benimki 2011 üretimi, 2013 trafik çıkışlı, ruhsatı kontrol edersen, bide 5. vitesten sonra birazdaha yokla belki 6. eşantiyon vardır ))) olurmu olur 6. vites şanzımanlı olmasın
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Anaaaam ben vites kolunun ordakini hic yoklamadimki diger taraftakini cikariyordum hep hava tutunca temizleniyor zaten way anam way gara cahal gordum kendimi
    6. Vitesi bulabileydim disliyle ugrasirmiydim hic cok aradim6. Vitesi 10 15 saniyede sanzumanin sonunu gordugum zamanlar da yok abi esantiyon falan yok
    Elemanda cirak degil abi bildigin 180 boyunda herif filtre digerlerine gore bayaa buyuk
    cenkito bunu beğendi.

Fotoya bakınca çırak gibi göründü, bende cılız birşeyimde, ne bileyim küçük çırak sandım hakkaten traktör filitresi gibi çıkmış, açı farkı olsa gerek.

İlk sıralarda sürekli yağ değişiyordum çıkan çapaklar mikron ölçekte mıknatısa toplaşıyorlar'dı, filitreler fazla kirli olmuyordu, şu sıralar çapak yok rodajı aslanlar gibi bitirdim

Müşürü ele aldım, baktımki fren hortumu kelepçesine yamamışlar, dolayısı ile sıkışıp kırılmış kesip tekrar yeniledim merdiven altına aldığımdan test edemedim ancak 2 metre git gel yapınca çalışıyor gibi göründü

Zincirden bir bakla çıkartıldı, biraz toparlandı gibi, ancak ilk fırsatta zinciri yenilemek lazım.

Bu gün krikolu sehpa için bir usta ile anlaştık sayılır, bu sitede yayımlanan bir foto'dan esinlenip kendisine gösterdim, yaparım dedi bakalım yarın bitirmiş olur ise buradan paylaşırım.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Tekrar yurtdisina cikarken banada lazim olacak sehpa gerci bodrumda yer kaplamasin diye duvara da asabilirim vstrom oldukca yer kapliyor zaten.
    musure el atman iyi olmus yakinda disli eline gecince o rakamlari okuyabilmek isteyeceksindir
    Zincirde did markayi pek ovuyorlar iskenderunda yamaha bayiinde vardi diye hatirliyorum
    Motorun icindeki canavari cikardik havalar bozdu iyimi.. daha tadina doyamadim son halinin
    cenkito bunu beğendi.

Hava çok yağışlı olmaz ise, perşembe sabahı ordayım nasipse, did'i çok övüyorlar hakikaten ancak, değişmişken tüm takımı değişeyim diyorum, ön/arka dişli/ve zincir olarak.

Bunu'da sanırım 1-2 ay sonraya bırakacağım, zira bir yedek zincirim daha var, tabii bu kadar çabuk sünmesinin nedeni 2 kişi kullanma'nın sonucu
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Persembe ise cikmamis olursam mutlaka gorusuruz. Pazar gunune yagis gorulmuyor antakyadan belen uzerinden gelip arsuz cevlik dolanarak kiyi seridinden donus yapilacak bi gezi var pazar tatilinde baska birsey cikmazsa kesin katilirim orayada bekleriz
    cenkito bunu beğendi.

Bugün sabah Antakya git gel yapmak durumunda kaldım, tam yola çıkarken 2km geçmeden yağmur başladı, evvelden aldığım eco tulumu test etmenin zamanıdır dedim.

Sonuç tulum işini hakkıyla yaptı gelgelelim, bütün millet bana bakıyor hoşlanmam fazla göze gelmeyi, hasılı kelam millet kaskı ve ön tarafı tulumlu simsiyah , ancak arkası çamur badanasına sahip bir yaratığa, bendenize bakıyormuş , şuan keşke o plastik plakalığı traş etmeseydim, bir nebze çamurlu suyu tutardı diyorum, yunusus iyiki sen traşlamamış'sın feci şekilde çamurlu su badanası yapıyor meret, acaba kross lastiklerden dolayımı deyip avutuyorum kendimi.

Arka dişliyi küçültmek şart hakikaten yol çekilmiyor, hem çekilmiyor hemde sürat için devir çevirtip böğürtünce, benzin sarfı tavan yapıyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:24 ----------

Kriko sehpa işi tamam(nispeten diyelim, bir iki küçük dokunuşa ihtiyacı var gibi )

Dün "usta"ya durum'dan bahs ettim, evvelden çektiğim fotoyu gösterdim, bak ustam aynı bu şekilde istiyorum dedim, tamam yaparız dedi, derken az evvel alıp geldim, sözde aşağıdaki resimdeki gibi yapmış, ancak içine sinmemiş, tümünü profilden imal etmiş, neyse fotolar

Örnek olarak, bu siteden bir kaç ay evvel çektiğim foto, konu başlığını unuttum malesef :(

Vee kendisinin imalatı

Bir kaç küçük değişiklik ile, adam olacağa benziyor

Test ederken, hafif oynaşma oluyor, tam merkezleyip işaretlendimi, sanırım sorun kalmayacak, sm/kross takımları değişirken, hamam taburesinden ve 2 kişi kuwetinden kurtarsında başka beklentim yok.

cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla olmus.. keske birde kilitlenebilir yada katlanabilir teker koydursaymissin altina diyecektimde o kadar detayada gerek yok is gorsun yeter dedigin gibi.
    yarin baliga inersen kaca kadar kalirsin? Haberleselim bi denk gelmeye calisalim

REKLAM ALANI
24. sayfa BirinciBirinci ... 14222324252634 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)