Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Apachi XZ250RM Cross ON/ Off road / Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    yunusus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla gobek uyuyorsa hemen verelim siparişi benim motor 5. Viteste yari gazin ustune cikmiyor gayri hamok dan crf250l sahibi arkadaslara ulasip onlarin uzerindenmi olcsek naapsak bilemedim. Mukayese sansi olan biriyle gorusmek lazim durumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Usenmedim gittim buldum crf250l ama ne yazikki gobekler birbirini karsilamiyor :(
    Ne yapabiliriz dedim numarami aldi honda servisi en gec 2 gune kadar haber verecegiz dedi (dur havamida atayim) adamlar motora hasta oldu
    cenkito bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Walla gobek uyuyorsa hemen verelim siparişi benim motor 5. Viteste yari gazin ustune cikmiyor gayri hamok dan crf250l sahibi arkadaslara ulasip onlarin uzerindenmi olcsek naapsak bilemedim. Mukayese sansi olan biriyle gorusmek lazim durumu

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:15 ----------

Usenmedim gittim buldum crf250l ama ne yazikki gobekler birbirini karsilamiyor :(
    Ne yapabiliriz dedim numarami aldi honda servisi en gec 2 gune kadar haber verecegiz dedi (dur havamida atayim) adamlar motora hasta oldu
    Hahahah, olurlar tabii ciğeri sağlam aletin, haydaa iyiki mukayese etmişsin, ben internette gördüğüm teknik verilere göre aynı olduğunu çıkarmıştım, bu durumda en sıhhatli'si senin sanayii'deki arkadaşa yaptırtmak, zaten bizim göbekler bir tuhaf, gelişi güzel açılmış yuvaları rezalet.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Carbon hocam egzos tarafindaki sag arka grenajin ne durumda? Benimkinin icindeki takoz eridi yerine metal bi parca uydurduk tabi o da isininca grenaji deldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Yarin iskenderuna yada antep tarafina komurlere kadar gidebilirim sen ne yapiyorsun yarin? Balik isi falan varmi
    Carbondioxid ve cenkito bunu beğendiler.

Alıntı yunusus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Carbon hocam egzos tarafindaki sag arka grenajin ne durumda? Benimkinin icindeki takoz eridi yerine metal bi parca uydurduk tabi o da isininca grenaji deldi

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:18 ----------

Yarin iskenderuna yada antep tarafina komurlere kadar gidebilirim sen ne yapiyorsun yarin? Balik isi falan varmi

İyiki yazmışsın, ben aldığımda 2 sinde'de metal vida var idi, şaşırmıştım bende, o kadar sıcak yazda kullandım, hatta sırt çantam eridi egzost'ta, uzatmayayım, aynen dediğin gibi şimdi kontrol ettiğimde bir vida düşmüş tek vida egzosta temas halinde ancak çok şükür grenaja bir hasar vermemiş şimdilik, elden geçireyim varol.

Balık avın'dan yeni döndüm, sanıyorum 2 hafta kadar meşgul olacağım, aksi olur ise haber ederim, mutlaka istişare edelim mevcut durumları, bak örneğin sen yazmasan bunu hiç kontrol etmiyecektim sağol.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Rica ederim abi ne demek karsilikli paslasa paslasa cikacak sonunda birseyler
    Ben bugun bahsi gecen bölgeye teflon parca koydum motoru isittim biraz baktim bi sikinti yok eritememis teflonu.
    Bizim gezme isinin rotasi belli oldu gibi buyuk ihtimal serbest bolge uzerinden ceyhan civarlarindan yumurtaliga vurup ordanda karatas bolgesine dogru yol alacagiz gibi duruyor 3arkadas.. bakalim sabah olunca belli olur herhalde

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Gittik geldik 350 km yol yaptik. Gelirken deviri hic dusurmeden kesiciye girme sinirlarinda kullanarak geldim 150 uzeri km boyunca eve geldim durdum yere bi baktim oldugu gibi yag. Vibrasyondan ust kapak somunlari gevsemis.. eve kadar getirdi allahtan.. yanimda iskenderundaki tornaci arkadas da vardi motorla cektigim eziyeti gordu ilk firsatta yaptiracagiz dislileri hadi bakalim kismet

Ne diyeceğimi bilemiyorum, tamamen senin tercihin, keşke ilk iş olarak dişliyi küçülte idin, rodajı sonra rahat rahat yapar idin, bu arada benzin sarfiyatı değerlerin nedir?, tahminen 5.5 - 6.5 litre/100km olmuştur devirli kullandı isen, yağı değişmeni şiddetle öneririm filitrelere'de bakıver mutlaka çapak yapmıştır.
    Rodaj bitti biteli hatta ortasında diyelim, karbüratör iğnesini bir çentik altta almıştım, az atiklik kaybı oldu ancak, yüksek devirde tınlamıyor yine hanzo, biraz daha iktisatlı oldu gibi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla tahmini 6litreyi bulmustur. Yag zaten bosaldi arkadasin biri motoru cektirecek bugun tamirciye 1000 km uzerine ciktim her tarafina ayar versin bi.. bi kac da foto paylasayim bu arada teflonda eridi egzosun ustundekiurl=http://bit.ly/c25MCx][/url]
    Carbondioxid bunu beğendi.

Aman deniz kenarına fazlaca yaklaştırma, daha doğrusu deniz kenarı gezisinden sonra yıka mutlaka, geçen hafta deiz kenarına fazlaca indirmişim, sonucunda dalgalar yıkadı motoru eve gelip ihmal ettim yıkamadım, 1 hafta sonra malesef şaside hafif paslanmalar başladı .

Umarım ciddi bişey çıkmaz motorda, tahmin ediyorum "vstorm"lara kafa tuttun yolda, ilk 200 metre yetişemezler emme sonrası

Bu arada "kırmızı" rengi tenkit ediyorduk zira internette yayınladıkları kırmızı fotosu facia idi, ancak senin kırmızı hakkaten iyimiş

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Walla motor oldukca gosterisli bende kirmiziyi hic istemiyordum ama guzel oldu
    Agirliktan dolayi v stormlar deniz kenarinda kumsalda cortladi duzde kalkista dedigin gibi tutamiyorlar ama devrini alinca o aletlere yaklasmanin imkani yok otoyolda motoru itelemeyi falan dusunduler malum bizimkisi 125 den sonra kesiciye giriyor adamlar 200 u gorebiliyor

spil444 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    rx 250
    ah o dişli bende olcaktı şimdi...

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Motor saplama cıvatasını kırmış yaani sıkıntı somun gevşemesi değilmiş. Aradım ışıldarı durumu anlattım talep formu geçerseniz hemen adresinize çıkaralım kargoyu dediler bakalım hemenleri kaç aya tekabül ediyor :D

Ellerinde olanı süratli yolluyorlar, lastik jant istettiğimiz'de 3. günü elimizde oldu, ancak mutlaka modeli RM 4v, söyle diğer versiyonlar ile karıştırmasınlar, tamamen farklı sende biliyorsun.
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Zannediyorum ki planetin 42 dislisi uzerinde gobege uymasi icin oynama yaparak kullanabiliriz.. bu aksama bulabilirsem planet dislisini bi bakacagim ne durumda diye evde olacakti ayrica motorun ust kapagi cikarinca icerde temiz bir iscilik cikardiklarinida gordum hele o 78lik pistonu goren arkadasin surat ifadesine sahit olmanizi cok isterdim
    Carbondioxid bunu beğendi.

OooOOo Yunus usta, sen tam ameliyat yapmışın, neden pistonu söktünüzki?, bide sen benden daha bilgili ve sanayii çevresine sahipsin bu durumda, bu motorun rezil elektrik kablo teşkilatını nasıl yenileye biliriz?, unutmadan yaz dönemi kısmet olurda görürsek felaket sıcaklık oluşuyor bildiğin üzere bizim buralar neyse bizim radyatörlerde "fan" yok sen ne düşünüyorun bu hususta?

Zira yazın İskenderun'dan geçerken yoğun trafik var idi zaten Belen Reyhanlı derken motor bayaa hararetli idi, karaağaç tarafında balığa durduğum zaman kontağı kapadım ancak 2-3 defa bır bır bır etti, yani kontak dahi stop ettiremedi, neredeyse motor altımda yanacaktı, yaz için radyatöre "fan" uydurmamız lazım diye düşünüyorum.

Senin far'da gariplik hiss ettim zenon'mu takılı?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Müdür sıfır motoru niye açtın ki?
    Diyecektim saplama civatası demişssin ama neredeki?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)
    Evet abi farda zenon takili çok şekil oldu motorun sogutmasina gelince pazar gunu nerdeyse gazi kitleyip 150 uzeri kilometre yapmama ragmen bu disliyle motor hararet yapmadi ha buyuk disli yuksek devir olayindan dolayi vibrasyona dayanamayip parca kirdi ancak zamanim olmadigindan motoru arkadasa tarifle telefondan sokturdugum icin bana saplamanin kirik oldugunu soylemisti gelip baktigimda saplamalarin yerli yerinde durdugunu gordum evet kirik bir parca var ama ust kapak yaglama kanali yanindaki celik civatanin kirik oldugunu gordum. Sifirdan kirik oldugu icin uzerine 2bucukluk elektrot ile punta atarak yukseltip uzerine T Kol kaynattim ve cevirerek cikardim piyasada celik civata bulmak kolay oldugu icin hemen yenisini alip taktim makinayi topladim hazir elim degmisken 1000 km yi devirdigimden bi yag degisimi daha yaptim ki icinde pek yag kalmamisti zaten
    Kirilan bolgenin fotosu

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:02 ----------

Abi ayrica elektrik tesisatindaki sikintin tam olarak nedir? O yonden hicbir sikinti yasamiyorum ben. Surekli ampil patlatmaya devam ediyorsa bildigim uzere akuyude degistirmistin buna ragmen devam ediyorsa konjektorun buyik ihtimal akimi duzenleyemiyordur bendekinin konjektorude iyi degil degistirmeyi dusunuyorum. Zenon fari taktiktan sonra bu farin odaklanmasi daha yuksek oldugundan daha kolay anlasilabiliyor motor calisir vaziyette iken fari actiginda ampule kesik kesik veriyorsa elektrigi (ki benimki aynen oyle yapiyor sari isikta cok anlayamamistim) dedigim gibi konjektor duzenli akim sunamiyordur bu yuzden normal ampuller sık sık patlayabilir. Ha bunun harici ekstra bir durum soz konusu ise icindeki tesisat neredeyse standart bi tesisat haziri 15 25 arasinda bir fiyatla satiliyor kalitelisi 40 50yi bulur yenilemekte cok zor degil girisleri karistiririm dersen bi ustaya ihtiyac var ama dedigim gibi zor birsey degil cikarirken nerden hangisini soktugunu bilirsen takarkenden de ayni sekil taktiginda olay bitiyor. Montajda farkettiysen zaten farin altindan baslar koltugun altindan saseye cirt kelepce ile tutturulark arkaya dogru devam eder
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Hall ettiğine sevindim umarım performansı kaybetmemiştir, tesisatta göz ile bakınca hoşuma gitmeiyordu, bilemiyorum belkide normaldir, dediğin gibi cırt bantlı ancak çok sıkı şekilde bazı yerlerde sanki kabloyu kıracak kaar sıkmışlar gibime geliyor, umarım ileride sıkıntı çıkarmaz hele yolda iken.

Bu arada test edebildinmi, bide sübabları nasıl ayarladın tekrar hangi değerlere?

Motosikleti
    R1200Rt - Planet (78)

Zenondaki goruntu guzelligi icin Misal genç osman

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:20 ----------

Subaplarin degerlerinde oynama yapmadim degerlerinide hic kontrol etmedim biraz singirtili ama sıkı ayar yapmayi dusunmuyorum zaten vitesin sonunu gosteriyor performansda iyi tahmini bi 10bin deviririm bu ayarlarla ha disliyi ayarlayinca performansda cok fazla kayip hissedersem o zaman bi ince ayar cekilir
    cenkito ve Carbondioxid bunu beğendiler.

Geçenler elamanın teki tenkit ediyor "ne ölee kartal gibi kolları açıyon hava basyon, normal tutsana şunu" dedi az hatırı vardı, gel dedim otur şunun üstüne tut direksiyonu, üstünde iken fotosunu çekip gösterdim, " hmm hakkaten acayip bir pozisyonu varmış,kontrollü'müşte kusuruma bakma" didi.

Baktım ineceği yok motordan, "kontağı versende az turlasam, söz şurdan şuraya fazla deel" didi, cevaben dedimki "%&&%&% )()=?=)=(/&, %&%7 olo "
    cenkito ve yunusus bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)