Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Yuki 250 Spitzer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Motor 7.500 km'de acaba debriyaj balatalarını değiştirsem mi yoksa daha gider mi ?

Orta amortisörden gelen gıcırdama sesini sprey yağlar ile çözebilirsiniz.Kalıcı cözüm değil ama tamamen kesiyor.Yayın altta ve üstteki bağlantı yerlerine de sıkın.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Debriyaj için erken değilmi? Gerçi sonuçta kavrama noktası önemli ..sıkıntı yoksa kurcalama derim yaglamadik yee delik vida birakmadik hala gicirti sesi geliyor ....

Bu arada benim yeni gösterge geldi ve takıldı sorunsuz çalışıyor yalnız km. Sifirlandi 3000 km deydim değiştiginde artik 0 motorum oldu :p

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Arkadaşlar motosikletimi satıyorum bilginize. Şimdi kötüleyen arkadaşlar da olur, ne çok heveslenmişlerdir şimdi var ya Ofisçe takım elbiseye geçip kurumsal kısma geçiş yapacağız ortak karar verilmiş. Sanırım aralık, en geç ocak 1 de takım elbiseyle işe gelmeye başlıyıcam. Bu da demek oluyorki sadece pazar günleri binicem motosiklete :( :( Bu yüzden satıyorum, detayları sahibindene yazdım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4437358/detay/

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motosikletimi satıyorum bilginize. Şimdi kötüleyen arkadaşlar da olur, ne çok heveslenmişlerdir şimdi var ya Ofisçe takım elbiseye geçip kurumsal kısma geçiş yapacağız ortak karar verilmiş. Sanırım aralık, en geç ocak 1 de takım elbiseyle işe gelmeye başlıyıcam. Bu da demek oluyorki sadece pazar günleri binicem motosiklete :( :( Bu yüzden satıyorum, detayları sahibindene yazdım..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4437358/detay/
    Gördm abi favoridesn bide Abi bunun kadırga olanını gördüm demiştim 4800e satılık diyor 600 kmde sence nasıl (plastikler çok kötü duruyor valla hatta AEA da dediği gibi naylon la bu dedim içimden sizce nedir abi yuki görme şansı olmadı motosiklet fuarına gitmeyi düşünüyorum bu sezon

By cbr 600 aynalari bizim makineye uygun olurmu acaba ?

130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    3-4 aydır benzin şamandırası bekliyorum,çinden yaya yola çıksaydı şimdiye gelirdi nasıl iş anlamadım.

Istanbuldaysan atla git şirkete. Imkan yoksa ara servis muduruyle görüş ...satin aldığın yer ilgilenmiyor muhtemelen. .. benim gösterge bir haftada elime geçti ama baya bi konuşma yaptıktan sonra

Motosikleti
    Merhabalar Arkadaşlar...

Motosiklet ile ilgili tertemiz bilgiler getirdim size :D :D Şimdi gıcırtılardan başlayalım. Gıcırtı artçı aldığınızda (kilo ağırsa) yada belli bir KM den sonra arka amortisörden geliyor, yağladığınız zaman oh mis Ön amortisörlerle ilgili henüz sıkıntı yaşamadım. Muhammet debriyajın baskı balatasından bahsetti. Belli bir zaman sonra aşınabiliyor, debriyaj ayarını en uçlarda yaptırmayın bence. Ben aptal gibi yaptırdım baskıyı haddinden fazla yemiş. Eski motosikletimde (cbr 125r) önde seri kavraması için öne aldırmıştım, bu motosiklette tam ayarı tutturamamış bende hissetmedim 3 4 gün boyunca yemiş baskıyı.

Zırıltıların çözümünü bizim ustayla bulduk :D Sağ ve sol grenajları serviste (yetkili serviste söktürün) açtırın. (Ustanın anlattığına göre) tam gövde şaşesine bağlı bir pullu vida'da gevşeme olmuş, onu sıktı motosikletten dirhem ses çıkmıyor şimdi. Bizim usta'da mondial, yuki ve buna yakın motosikletlerin yetkili servisi fakat her motosikletin bakımını ve tamirini yapıyor. Vallahi 3 - 4 tur attım tık ses çıkmadı ve en ufak zırıltı dahi çıkmadı. Yeminle o ustanın yağlı elleri mesleğine olan bağımlılıktan dolayı öpülür. Böyle usta bulmak kolay değil gerçekten.

Motosikletimin 3 yapılması gereken bakımı, 3 te ekstra bakımını (kendi isteğime göre, "KEYFİ") yaptırdım. Bugün yarın ana merkezi arayıp muhammetin derdini de tekrar anlatıcam ve şu işi artık çözmesini söyliyicem. Serviste ilgi var fakat arkasında durmak gerekiyor biraz

Motosikletin baskı balatasını değiştiricem şuan kaçırmıyor ama huy var bende :D Daha kaliteli ve bire bir eşdeğer bir malzeme varsa onlardan taktırıcam. Motosiklet yağınıda alman malı bir yağ ile değiştiriyoruz (ismi aklıma gelmedi ya şimdi :( ) Sık sık değiştiriyorum yağını, ben motosiklete bakayım ki o da bana baksın :D Zincir için WD40 ve dişli bakım spreyi aldım. Oh mis desem yeridir

Açık konuşmak gerekirse baskı balatayıda (keyfi olarak) değiştirdikten sonra satmam motosikleti, ayrılmak zor geliyor bana. Pazar günleri de olsa kullanırım. 50 TL ye 480 KM yol yapabilen motosikleti ben başka bir yerde bulamam. Borcunu ödemeye devam :D :D

Sorularınız varsa yardımcı olmaya çalışırım. Bizim usta Spitzer konusunda lisans yapmış desem yeridir :D DHN kardeşim, 600RR aynaları olur ama biraz daha genişler motosikletin kalıbı. Her aradan geçemeyebilirsin. Ben ne kadar sinir bozucu dursada orijinal cbr 125r aynaları taktırdım. Oh mis :D

Grenajları kaliteli motosikletin. Ayıptır söylemesi kızmıyım etmiyim diyorum ama yahu kardeşim adam çelikten mi yapacak grenajları? Plastik malzeme sonuçta. Davlumbazı desteklesin, çabuk kırılmasın yeter. Başka nasıl bir şey bekleniyor ki grenajdan anlamış değilim.

Bu arada araştırın bakalım. 250cc kategorisinde depo'ya plastik kaplama yapan motosiklet var mı? Hepsi demir yada çelik. Hyosung'un deposu 450 TL, YUKI'nin depo kaplaması bence en fazla 50 100 TL ;) Var mı daha ötesi? Bence yok :D

Teşekkürler. (Yine döktürdüm dmi :D )

Eywallah iyi bir bilgilendirme oldu emeğine sağlık. Yalnız ben arka amortisör de yağlanmadık nokta yer bırakmadım ancak hala inatla gıcırtı geliyor :S Size sormak istediğim başka konu aynalar ile ilgili, Herhangi bir arkadaş spitzer aynalarını değiştirdimi ? hangi makinenin aynalarını kullandı ? nereden ve ne kadara aldı ? bilgi verebilirseniz çok memnun olurum.

selamlar

Selam. Uzun zamandır bu motoru takip ediyorum. Bir tane bende almayı düşünüyorum. Birisi depo plastik gibi birşey yazmış. Ne yani depo gerçekten plastik mi ?

Depo plastik doğrudur. Ancak yeni modellerin birçoğu plastik yapılıyor , tabiki öyle dandik bir malzeme değil o konuda bir korkunuz olmasın.

Arkadaşlar biliyorsunu benim gösterge değişti , daha 100 km oldu baktım bugün yine Devir ve KM geç tepki veriyor :( yine bozuldu... acaba sorun ne olabilir ? Göstergeyi ve alttaki okuyucu sıfırıyla değişti ancak tekrar aynı problem oldu !!!!!!!!!!!!!!!!

Bugün krenaji söküp kabloları kontrol ettim devir normale döndü heralde gevsemisti. .Şimdi canavar gibi oldu.

İnceleme değil ama buda benim motorun canlı hali

Merak ettiğim bir konu daha var.Acaba bu motor granaj olarak yamahanın birebir hali mi?

oha diyorum başka bir şey demiyorum

Alıntı dhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öğleden sonra gezintisi , BU arada titreşimde hissedilir derecede azalma var ancak halen devam ediyor . 260 km yaptım , rodaj dan dolayı fazla zorlamıyorum daha 8,000 deviri görmemiştir

http://j1309.hizliresim.com/1f/j/ss3bf.jpg

http://n1309.hizliresim.com/1f/j/ss37z.jpg
    Renk bir harika güle güle kullan.

---------- Post added at 01:58 ---------- Previous post was at 01:55 ----------

oha diyorum başka bir şey demiyorum

http://www.youtube.com/watch?v=F5FVECVK_TA
    Buradaki modelin farkı nedir çok hoş duruyor. Ürünün satışı var mı. Egzoz felan...

http://www.yuki.com.tr/urun/13/yk250-6-ates

O model satış ta değil. Bende sormuştum ilk onu getireceklermis ama begenmemisler

O model satış ta değil. Bende sormuştum ilk onu getireceklermis ama begenmemisler
    Bi ara senin motorun daha detaylı fotolarını eklermisin.

Alıntı zeylul adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bi ara senin motorun daha detaylı fotolarını eklermisin.
    Benim motorun resimleri mevcut önceki sayfalarda .

Motosikleti
    Ben geldim

Ne yapıyorsunuz yahu Bu arada dhn'yi yalnız bıraktık gibi geldi Motosikletimi satışa koyduğumdan bu yana her bir taraftan "bilinçsiz kullanıcı" ve apaçi kardeşliği grubu aramaya başladı. Güzel, motosikletimi gördüğünde eli ayağı titriyor adamların, ehehe

Bu arada tekrardan taptaze bilgiler getirdim size Motosikletimizi inceleyelim... Arkadaşlar karşılaştırma yapıyor ve yapmaya çalışıyor, bizde gerekli cevabı verelim.

"Hacı, o motosikleti alacağına git megelli al o ingiliz malı" diyen arkadaşlar vardı. O arkadaşlar neredeydi? Arkadaşlar megelli iyi bir motosiklete benziyor fakat kullanıcıya "ÖLÜM" bi makina. Bir titreşim var sanırsınız altınızda pancar motoru çalışıyor. Ha bak böbrek taşı dökme konusunda 10 numara işe yarar bi motosiklet

Hız tepkisinde çok cankeş. Yani gazı açmaya başlarken "gidiyim mi - gitmiyim mi - gidiyom - duruyom" gibi tepkiler veriyor. Bir ara kullanırken "Noluyo lan" dedim yani

Yoğurtçu asla yoğurdum ekşi demez diye bir söz var. Bu sözden dolayı YUKI'nin bütün hatalarını söylüyorum sizlere...

- Titreşim: Arkadaşlar 250cc motosikletlerin geneline baktım, tek silindirli - çift silindirli olup "TİTREŞİM YAPMAYAN" motosiklet ne yazık ki "YOK". Bizlere "Belli devirlerden sonra oluyor aaaabi" diyorlar. Megelli 250R hariç diğer tüm motosikletlerde zaten belli devirlerden sonra titreşim yapıyor. Megelli ise titreşim üzerine kurulmuş bi makine.

- Kronik Arıza: Spizerin üzülerek söylüyorum, ne yazık ki KRONİK bir arızası yok :( Çok üzülüyorum bunu derken, diğer marka motosiklet sahipleri "Yaa abi olur mu öyle şey" diyecekler ama çok üzgünüm gerçekten...

- Kilometre Saati: Bir kaç arkadaşta problem olmuş fakat kafa ile birlikte fabrika ücretsiz değiştiriyor. Bence sorun yok

1: Benzin yakmama sorunu: Arkadaşlar motosiklet benzin yakmıyor. Fullüyorsun depoyu ondan sonra kayıplara karışıyosun

Sorularınız varsa alalım Bu arada motosikletim için son 2 ay. Sattım sattım, satamadım seneye satarım

REKLAM ALANI
8. sayfa BirinciBirinci ... 678910 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler