Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Yuki 250 Spitzer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    130'u_gördüm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200 NS & Kanuni Windy S
    Satamadım hala

13 gün oldu ilanı vereli 2300 kişi bakıp 26 kişi favorilere eklemiş yoğun ilgi var ama alıcı yok.
    Saçma mesajlar , telefonlar yağıyor adam gibi alıcı yok

Kaç basıyor diye sorarlar diye ilana yazdım 140 görüyor diye.Hala ısrarla kaç basıyor diye telefonlar mesajlar geliyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Hayırlısı olsun. ..vardır nasibi elbette. ... sorma sen oraya 50 kerede yazsan yine sorarlar

byOzturk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Artık Yok :)
    Merhabalar tekrardan...

YUKI'nin ana merkezine 30.10.2013 tarihinde gittim. 5 Katlı bir plaza ve her katta ayrı bir hizmet var. Ağırlıklı olarak endüstriyel makine firması olduğundan doğal olarak çokça ağır iş makineleri ve tekstil makineleri gördüm. Benim motosikletim ile ilgilenecek yetkili servis 4 kattaydı ve asansörle çıkardım :D :D Garip bir duygu açıkçası :D GTA Vice citydeki gibi motosikletle plazaya girebilir, motosikletinizi asansöre sokup en üst kata çıktıktan sonra gönül rahatlığıyla camdan dışarı fırlayabilirsiniz Bunun için cross motosiklet lazım her neyse :D :D

Yetkili servis kısmında duran 2 adet yetkili arkadaş vardı. Bir tamirci dükkanı düşünün, farkı yok... Arızadan dolayı garantiye giren motosikletlerin tamiri yapılıyordu. Göstergedeki problemimi söyledim şaşılırcasına "Biraz kullan, bozulursa ve daha farklı sıkıntı çıkarırsa tekrar gelirsin onunla birlikte hallederiz" dediler, güldüm Neden mi güldüm "baştan aşağı saçmalık" çünkü... Orada diretirdim veya kıllık çıkartırdım ama fazla izin zamanım olmadığından dolayı birazcık salladım açıkçası.

Yedek parça durumunu söyledim çoğu parça var, fotoğraf çekmeme izin vermediler ama bazı abidik gubidik parçaların sipariş ile geldiğini söyledi. Bende muhammete sözüm olan benzin şamandırasını söyledim, gösterge, aynalar, manetler, grenaj ve motor parçaları gibi önemli parçaların getirilmesi gerektiğini söylediğim gibi yolda parça sevkiyatı olduğunu söylediler...

Servise ve hizmete açıkçası içim ısınmadı. Onları da anlıyorum çünkü etrafa bakınca bir sürü motosiklet var ve neredeyse tamamı kullanıcı hatalarından dolayı söylenilmiş, zaman ve onay bekleyen motosikletler... Mesela yere düşürmüş, aküyü bitirmiş, baskı balatayı bitirmiş ve kaza yapmış motosikletleri adamlara "garantisi var yapacaksın" gibisinden sözlerle diretilmiş ve onay bekliyor vs.

Bakacağız artık konuyla ilgili ben gerekirse YUKI Motor ile durumu detaylı konuşacağım ayrı bir gün. Durumdan bihaber olursa yetkililer ilgileneceğini düşünüyorum ki müşteri kabulden servis kısmına kadar herkes ilgileniyor, yönlendiriyor vs. Bu arada asansörde kimse yokken 2 - 3 foto çektim, onları atayım

İlerleyen zamanlarda konuyla ilgili olarak size bilgi vereceğim, teşekkürler

Olsun yinede saçma bir cevap olmuş. .. ne demek swn gez gel başka sorun olursa hepsini birden cozeriz? ??? Yani ellerinde senin göstergeden yokmuydu? ?

Motosikleti
    benzin şamandırası yokmuymuş yani

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Siz bise daelim roadwin 250r binin asla başka makine bakmayasınız. Ben son anda vazgeçtim yuki almaktan çokta iyi etmiştim. Honda cbr 250r motorlara nal toplatıyorum. İyiki Güney Kore var iyimi daelim var
    Herkese saygılar

Bu müthiş bilgi için teşekkür ederiz , artık rahat uyuyabiliriz.

Motosikleti
    Çekirdeğin üstünden geçtiğini hissettiren bir amortisörü olan, oyuncağa benzer bir göstergesi olan daelimden mi bahsediyorsun Bende iyi ki daelim almamışım diyorum ki AEA da nasıl bir motosiklet olduğunu çok iyi test ederek söylediler, sen nefesini yorma kardeşim

Benzin şamandırası ve gösterge ne yazık ki şuan ellerinde yokmuş. Biraz daha zorlayacağım, ardından gerekirse basıcam kalayı :D
    Motosiklet kara sevda gibidir, kör bırakır!

RODWIN250R - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI NINJA ZX6R
    Alıntı byOzturk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çekirdeğin üstünden geçtiğini hissettiren bir amortisörü olan, oyuncağa benzer bir göstergesi olan daelimden mi bahsediyorsun Bende iyi ki daelim almamışım diyorum ki AEA da nasıl bir motosiklet olduğunu çok iyi test ederek söylediler, sen nefesini yorma kardeşim

Benzin şamandırası ve gösterge ne yazık ki şuan ellerinde yokmuş. Biraz daha zorlayacağım, ardından gerekirse basıcam kalayı :D
    Kardeş o çin malı yuki de yedek parçayı zor bulursun. Daelim göstergesi süslü püslü değil haklısın. Zaten yeni tasarım kaliteli motorlar artık göstergelerini sade yapıyorlar. Amortisörlerde yanıldın dostum gel bir tur vereyim sana bak motoru gör nasıl honda ya nal toplatıyor... Birde yan yana koyarsın bakarsın yuki bisiklet gibi kalır yanında. Tork desen tork var karizma desen karizma var sürat desen ağlatır seni kalite desen hondanın tek korktuğu marka. Fiyat desen hondadan 1500TL aşağı... eee daha ne olsun dostum 250cc için en üst imkanları sunmuşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Daelimden Reklam parası isteyim bariiiii
    Kendileri bu kadar anlatmıyorlar motoru... Biz zorla özelliklerini araştırdık ta öyle aldık... Nerdesiniz Asya Motor pazarlamacıları çalışın biraz yavvvoturmayın ofiste....

Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeş o çin malı yuki de yedek parçayı zor bulursun. Daelim göstergesi süslü püslü değil haklısın. Zaten yeni tasarım kaliteli motorlar artık göstergelerini sade yapıyorlar. Amortisörlerde yanıldın dostum gel bir tur vereyim sana bak motoru gör nasıl honda ya nal toplatıyor... Birde yan yana koyarsın bakarsın yuki bisiklet gibi kalır yanında. Tork desen tork var karizma desen karizma var sürat desen ağlatır seni kalite desen hondanın tek korktuğu marka. Fiyat desen hondadan 1500TL aşağı... eee daha ne olsun dostum 250cc için en üst imkanları sunmuşlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:10 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:07 ----------

Kendileri bu kadar anlatmıyorlar motoru... Biz zorla özelliklerini araştırdık ta öyle aldık... Nerdesiniz Asya Motor pazarlamacıları çalışın biraz yavvvoturmayın ofiste....
    Dostum karıştırdın heralde burası yuki spitzer forumu , Daelim sayfasında canınız mı sıkıldı ? Hayırlı olsun makineniz iyi günlerde kullanın sizin adınıza sevindik falan tamam bizi bilgilendirdiniz bu güzel makine hakkında artık sizde rahat edin lütfen. daha bumoto megelli kadırga vb. markaların sayfaları da var oradakileri de bi aydınlatın . millet size minnettar

Motosikleti
    Alıntı RODWIN250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ahhahaa :D Para iste tabi haklısın Yoğurdum ekşi demezsin, şimdi süsle püsle sen :D :D "Honda'ya nal toplatıyor" ve "hondanın tek korktuğu marka" kelimelerini beğendim. Özgüven patlaması yaşamışsın maşallah :D :D

Bak, sadece biz değil, genel kullanıcıların hepsi Daelimini öve öve bitiremedi :D
    enzo1903 bunu beğendi.

Arkadaşlar makineden garip sesler gelmeye başladı :S ... GAz verdiğimde sorun yok ancak gazı bıraktığım anda alttan takır tukur sesler geliyor, sağını solunu yokladım ancak sürten çarpan herhangi bir şey bulamadım sadece zincir biraz gevşemiş . sebebi ne olabilir ?

BU arada Aydın Öztürk ün yaşadığı devir saati problemi bende de olmaya başladı , Devir ibresi ve KM saati 3-4 saniye farkla tepki veriyor , İstanbul u aradık yolda geliyor dediler ancak bir tarih vermediler.. Olur böyle şeyler diyorum sonuçta Yamaha , honda gibi kaliteli markaların bile parçası uzun süre gelmeyebiliyor..İstanbul merkezi aradık problemi anlattık Göstergenin kaboları vs. gevşemiştir kontrol edin dediler, servisteki arkadaşlar komple bakım yaptılar ancak sorun giderilmedi.

Birde egsoz ile ilgili değişiklik yapan var mı ? makine nin karizmasını fena bozuyor , sahibinden de satılan trioval performans egsoz larını kullanan varmı , alsam kendim takabilirmiyim acaba ?

Yağlama olayını nasıl yapıyorsunuz ? Ben servisten Würtz marka hem temizleme hem yağlama ürününü aldım ancak zincir sürekli kirli duruyor , siz nasıl temizliyorsunuz ?

Motosikleti
    Alıntı dhn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar makineden garip sesler gelmeye başladı :S ... GAz verdiğimde sorun yok ancak gazı bıraktığım anda alttan takır tukur sesler geliyor, sağını solunu yokladım ancak sürten çarpan herhangi bir şey bulamadım sadece zincir biraz gevşemiş . sebebi ne olabilir ?

BU arada Aydın Öztürk ün yaşadığı devir saati problemi bende de olmaya başladı , Devir ibresi ve KM saati 3-4 saniye farkla tepki veriyor , İstanbul u aradık yolda geliyor dediler ancak bir tarih vermediler.. Olur böyle şeyler diyorum sonuçta Yamaha , honda gibi kaliteli markaların bile parçası uzun süre gelmeyebiliyor..İstanbul merkezi aradık problemi anlattık Göstergenin kaboları vs. gevşemiştir kontrol edin dediler, servisteki arkadaşlar komple bakım yaptılar ancak sorun giderilmedi.

Birde egsoz ile ilgili değişiklik yapan var mı ? makine nin karizmasını fena bozuyor , sahibinden de satılan trioval performans egsoz larını kullanan varmı , alsam kendim takabilirmiyim acaba ?

Yağlama olayını nasıl yapıyorsunuz ? Ben servisten Würtz marka hem temizleme hem yağlama ürününü aldım ancak zincir sürekli kirli duruyor , siz nasıl temizliyorsunuz ?
    Şimdi dhn kardeşim o sesler %99 ihtimal zincirden geliyordur. Biliyorsun her motosiklette belli bir KM den sonra zincir bollaşır, bu bollaşma artınca takırtılar gelir O ürünlerin takibini bende yapıyorum, bekliyorum açıkçası. Egzoz benim hoşuma gidiyor, kafa ağrıtmayacak benim egzozum aga :D :D Gürültüyü ve uğultuyu fazla sevmem ben, zevk meselesidir saygı duyarım. Zincir rengi siyah bir de kullandığın alan tozluysa olabilir. Ekstra olarak çok sıkarsan da kirli olur çünkü aşırı yağlı olursa etraftaki tozlar zincire yapışabilir

Bende servisi bekliyorum açıkçası bu arada motosikletimin son kontrolde bakımını yaptırdım yetkili servisteki adam "taş gibi, taş" dedi o güldürdü beni :D :D Şuan motosikletle ilgili bir sıkıntım yok bir de şeyi fark ettim...

Motosikletin ayaklıklarında adamlar normal civata yerine daha değişik sistemle çengelli delikli bir sistem yapmışlar, benim çok hoşuma gitti değişik olduğundan dolayı. Buna mütakıp olarak o delikli iğneler çok hafif boşluk yapmış. Sağlam ama belli devirlerde titreşim yapınca ufaktan cızırtı yapıyor. Oralara da soğuk silikon sürüp sesin tamamını ortadan kaldırmış olucam :D

YUKI'nin sevmediğim tek yönü aynaları. İçten vidalı olduğu için gevşeyince boşluk yapıyor. Sağ aynam biraz daha gevşesin sanırıp söküp bir 600RR yada 250R aynası alıcam. Şuanlık gayet memnunum. Hızda veremediği performansı benzinde veriyor. 20 TL lik benzinle 7-8 gün boyunca işe gidip geliyorum. Toplamda 40 KM desen 280 - 320 KM yapıyor. 20 TL ye 280 - 320 KM de az bir KM değil. Mantık olarak 4 Litre benzine 300 KM. Depo fulle gez yapamadım. Maaş durumları işte anlarsınız

Bundan sonra bol bol foto çekicem bakalım

Evet motoru servisten aldım gerçekten de zincir den geliyormuş sesler , Kullandığım würth temizleme-yağlama pek yararlı bir şey değilmiş bunu anladım , başka yağlama kullanacağım. Orjinal bujiyi NGK ile değiştirdik fena oldu makine

BU arada ByOzturk sanıyorum bizim göstergeler önümüzdeki hafta geliyormuş haberin olsun , servis çarşamba yada perşembe gönderecekler dedi, sende takip edersin o konuyu !

Motosikleti
    inşallah o partide benim benzin şamandırasıda gelir :D

Motosikleti
    Vallahi muhammet sen benzin şamandırası diye diye gideceksin askere Şamandırayı takaydım, gitme diyeydim diye Bu arada titreşim ilk meyvesini verdi. Kasıtlı olarak E5 te 10.000 d/d de şişirip 5 vites 10.000 d/d ye geldiğinde titreşimden olan gevşemeleri kasıtlı olarak arttırdım ve CBB (denge balansörlü piston/silindir grubu) yi son anına kadar denedim ve motosikletin ön kısmından daha önce duymadığım bir titreşim sesi geldi zrrr zrr zrr ötüyordu, servise işyerim yakın olduğumdan direkt olarak servise gittim (Uyanık adamım caaaanım :D ) Kontrol ettik ve egzozun bağlı olduğu motor bloğundaki vidaların 1 tanesi düşmüş, diğeri ise gevşemiş. Bunu da test etmiş olduk ve motosiklet bakımında bu konuyu da özellikle ustalara söylemek lazım ;) Bu arada benim motosiklet benzin harcamıyor, acaba bir sorun mu var. Sanırım bu motosikletin kronik arızası benzin harcamama :D :D :D :D Ahhahahaha :D Performanstan aktaramadığı gücü direk benzine yani doğal olarak cebe aktarıyor.

Kısmi olarak yerler ıslakken dolaştım ve içerisi biraz kirlenmiş, zaten şuan motosikletim bıcı bıcı yapıyor Otopark'a bıraktıktan sonra yıkamacı ustaya "en az 45 dk sonra yıka" diyorum, işimi garantiye alayım değil mi

Bu arada da yoğun ısrar ve istekler üzerine (artık bıktığımdan dolayı) motosikletin susturucusunu yetkili servise söktürdüm. Aman yarabbim bu ne tok, bu ne güçlü bu ne mükemmel bir egzoz sesidir. Daha geçen hafta Akrapovic egzoz bakıyordum, direk vazgeçtim maşallah ses fevkalade. Yarın motosikletin videosunu çekip egzoz sesini size dinletmem lazım, yok böyle kaliteli bir ses...

Hoşuma gitti daha 300 metrelik yolda. Bakalım eve git gel sıkıntı yaşatmazsa (ses konusunda) böyle kullanmaya devam ederim ben

Motosikleti
    Hoppp, millet sustunuz yahu :D :D :D Egzoz sesi için çekecem demiştim, video sizde...

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Selam herkese.abiler bu yuki 250 çok kafamı kurcalıyor.üniversite öğrencisiyim çok cazip geliyor açıkçası ehliyet +motosiklet düşünüyorum hem yol masrafı hem de ulaşım kolaylığı kimseye muhtaç etmez sonuçta.kadırga 250olanını gördüm ve kasa ve atiklik bence uygun uzun yolda görmedim.Yukinin sesi daha felaket duyuluyor fakat kullanan abiler biraz daha paylaşım yaparsak nolur ya biz yeni başlamak isteyenlere bi yol gösterin kazasız belasız sürüşler MT.

Motosikleti
    Alıntı acmimurt31 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam herkese.abiler bu yuki 250 çok kafamı kurcalıyor.üniversite öğrencisiyim çok cazip geliyor açıkçası ehliyet +motosiklet düşünüyorum hem yol masrafı hem de ulaşım kolaylığı kimseye muhtaç etmez sonuçta.kadırga 250olanını gördüm ve kasa ve atiklik bence uygun uzun yolda görmedim.Yukinin sesi daha felaket duyuluyor fakat kullanan abiler biraz daha paylaşım yaparsak nolur ya biz yeni başlamak isteyenlere bi yol gösterin kazasız belasız sürüşler MT.
    2700 KM civarlarına geldim yuki motosikletimle. Hangi konuda kafanı kurcalıyor önce onu bilmek lazım Bence tam öğrenci işi motor yol masrafını yarıdan da aşağı indirebilir. Maksimum hız muhammet 143'ü görmüş bende 132'yi gördüm. Benim bu motosikletten istediğim şey hız değil ekonomiklikti (hız meraklısı biri olmadığımı herkes bilir) bunu da olması gerektiğinden çok daha iyi bir derecede yapıyor. 50 TL lik benzini alıyorsun ve yok oluyorsun, bir daha uğramıyorsun o benzin istasyonuna Takribi olarak 480 KM kadar yol yapıyorum ki arada gazı çekmeme rağmen (sağır alışmaması için).

Ben fazlasıyla memnunum fakat aile baskısına daha ne kadar dayanabilirim onu hesaplamaya çalışıyorum

murad13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DERBİ GPR 125
    Valla neresi kurcalamiyor ki abi ses, görüntü , ekonomi bi ara hyo çok düşündüm hatta 10000 yaklaşık bütçe ayırdım önünüzdeki yaz için hatta ders almayı düşünyrm hatayda bilinçli kullanıcının gözünü seveyim (önce can sonra canan;) sanırım benim için biçilmiş kaftan. Mart gibi 2014fuarına gitmeyi planlıyorum ıst.a inşallah bu forumdan çok şey öğrendim MT. Sağol bu arada yaş 22ye dayandı sizce geç mi kaldm saglam bi sürüş kabiliyeti kazanmak için?

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:21 ----------

Bu arada bazıları 8 9 10000 böyle motorlara yatırılır mı diye sorabilir? Açıkçası japon motorlardan sırf bu tartışmalar yüzünden soğudum ha iyi değiller asla demiyorum ama görüşüme göre ii motosiklet yarış için değilse vasat ve iyi tasarımlı bi makine bence tam isabet olanıdır yanlış varsa ikmal edin sayın MT sakinleri

REKLAM ALANI
7. sayfa BirinciBirinci ... 56789 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler