Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    conti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R
    BBRR ve tkalfaoglu açıklamalarınız için çok teşekkürler

İlk fırsatta yağ filtresini değiştireceğim. Ancak servisler ellerinde olmadığı için mi acaba "değiştirmeye gerek yok temizlemek yeterli" diyorlar anlamıyorum. Umarım yağ filtresini değiştirmeden motosikletimi kullandığım için zarar vermemişimdir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

Fischer MRX 650

A"merikanın ilk superbike motosikleti " sloganıyla piyasaya çıkan bu motosiklet. Hyosung gt650 nin motor ve yürür aksamını kullanmakta.

Firma sahibi Dan Discher, motor olarak rakipleri arasında Hyosungun motorunu tercih etmesinin nedenini Suzuki SV650 veya Ducati Monster 800 e oranla daha fazla tork ve beygir üretmesi olarak açıkladı. İleride superchargerl modelini de üretmeyi plandanmakta.

Motosikletin Amerika satış fiyatı 8000 Dolar.

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka gibi ya...benim 1.4 dizel fiestada 4.4 yakıyor...
    fiestada var mı bu zevk

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı trigger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birşey sorucam debriyaj ya da gaz teli kopan oldu mu ben daha önceki moturmda yaşamıştım bi daha yaşamayı istemiorum acaba 4000 de deiştersem mi diorum? acaba gerekli mi yani ömrü azalmış mıdır yoksa daha götürür mü?
    4500 kmde debriyaj telim koptu benim, kavramadan, gerginlikten anlaşılıyor zaten, dikkatli olmakta fayda var özellikle 4000 bakımında motorun sağına soluna iyice baktır benim gibi yağını değişip, kitapçığını imzalayıp göndermesinler

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı komtan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4500 kmde debriyaj telim koptu benim, kavramadan, gerginlikten anlaşılıyor zaten, dikkatli olmakta fayda var özellikle 4000 bakımında motorun sağına soluna iyice baktır benim gibi yağını değişip, kitapçığını imzalayıp göndermesinler
    Bence debriyaj telini yağlattırın ilk serviste.. Ben yaptım.

Karşı uçtan yağ çıkana kadar yag basmaları lazım tele.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Fiesta bu hazzı veriyor mu?
    16-17 yıllık motor sevdalısına bunu demeyin yav...üzmeyin beni...

Alıntı giallorosso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fiestada var mı bu zevk

Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir kaç gün önce makineyi ısıtıp yola çıkayım işe gideyim dedim...Çıkmaz olaydım benzin kokusu geldiğini farkettim çektim kenara incelemek için resimde görülen noktadan sanırım keçeden makinenin fazla miktarda benzin attığını farkettim resmen gaza dokunsan fışkırtıyor çok düşük devirde hemen eve döndüm iş çıkışı motosikleti bakıma götürelim dedik işler başladı ya ters gitmeye Tedaş(elektrik kurumu) mahalleyi komple kazmış şans işte motor evde hapis kaldı tadilatları bitsin servise götüreceğim bağlantı vidaları gevşemiş olabilir eğer keçedense değiştirilmesi gerekiyor canım sıkıldı makineyi kullanamayacağım servise götürene dek garanti kapsamında olduğu için dokunmuyorum bu şekilde kullanmakta olmaz makine sıcakken motora benzin damlarsa yangın çıkma ihtimali var arkadaşın keeway ARN si ile idare edeceğiz artık birde yanıt alabilseydik mutlu olacaktık ama neyse hayırlısı olsun diyorum!

evettt gelelim sözün özüne...sizlerle paylaşmak istediğim bir detay var...inşallah kronik bir arıza değildir...en son moto fuarda Hyosung standında sergilenen ve test sürüşünde kullanıldığı belirgin plakalı...(daha doğrusu orta malı olmuş...eralpin testde kullandığıydı) gt 250 r da işte bu noktadan benzin akıtıyordu...hatta standı kaplamış buram buram benzin kokusuna yapılacak bişey yoktu o an...akan benzin damlalarını 5 dakkada bir silen bir görevli arkadaş vardı...o an dedimki herhalde bu gt 250 r köklenmiş motor ayarları ondan bozulmuş olabilir...önemsemedim...bu 2.şahit olduğum olay...dediğim gibi kronikse kötü...aytsakal motoru 165e vurdun uzun süreli...nedeni aşırı zorlamamı sence...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    16-17 yıllık motor sevdalısına bunu demeyin yav...üzmeyin beni...

evettt gelelim sözün özüne...sizlerle paylaşmak istediğim bir detay var...inşallah kronik bir arıza değildir...en son moto fuarda Hyosung standında sergilenen ve test sürüşünde kullanıldığı belirgin plakalı...(daha doğrusu orta malı olmuş...eralpin testde kullandığıydı) gt 250 r da işte bu noktadan benzin akıtıyordu...hatta standı kaplamış buram buram benzin kokusuna yapılacak bişey yoktu o an...akan benzin damlalarını 5 dakkada bir silen bir görevli arkadaş vardı...o an dedimki herhalde bu gt 250 r köklenmiş motor ayarları ondan bozulmuş olabilir...önemsemedim...bu 2.şahit olduğum olay...dediğim gibi kronikse kötü...aytsakal motoru 165e vurdun uzun süreli...nedeni aşırı zorlamamı sence...
    Ben tarz olarak kesinlikle hız yapmayı seven biri değilim hatta belki inanmayacaksınız ama motorum bir kere 150 km hızı gördü oda rodajda sıkıştırmak gerektiğini tavsiye ettikleri için...daha sonra 120 km den yukarı çıkmadım.Bu siteden beni tanıyan arkadaşlar bilir.Hız istesem gidip 600 cc motor alırım bakımını yapan ustada gördüğü en temiz makine olduğunu söylüyor inan abi kendime yapmadığım bakımı masrafı ona yapıyorum kapalı garajda saklıyor her türlü dikkat ediyorum...Bilirsiniz bir süre sonra çocuğunuz gibi olmaya başlıyor üzerine titriyorsunuz bambaşka bir sevgi bu asla onu zorlamam...Elbette arıza olacak doğal bu ama benim bir süredir rahatsız olduğum bazı durumlar var bu makine ile ilgili değil ondan çok memnunum standart olmalı bazı yaklaşımlar doğrultu değişken olmamalı haftaya servise götüreceğim ondan sonra gönül rahatlığı ile herşeyi paylaşırım...

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Şu sayfaları biraz takip eden birinin,servisler hakkında genel olarak edindiği izlenim ne olmuştur sizce?
    Ben söyleyim,tamamen amatör mantıkla çalışan,ne ustalık ne de fiyatlandırmalarda belli bir standardı olmayan
    (kimisi 30 YTL,kimisi 70 YTL ödüyor ücretsiz bin bakımına)
    ama distribütör firmanın gayretleriyle belli bir düzey tutturmaya çalışan bir marka imajı.
    Yoksa bu sayfalarda paylaşılan sorunlar,birkaç kronik durum dışında her markada olabilen şeyler.
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

Ben bu parçanın mantığını kavrayabilmiş değilim filtremidir basınç düzenleyicimidir tahliyemidir anlayamadım sorun keçe gibi gözüküyor tıkanma olmuşta olabilir resimde dikkat ederseniz tahliye deliğide var zorlama kaynaklı olabilecek bir sorun değil sanıyorum çünkü sadece benzin geçişi var başka hiç bir bağlantı yok...Bakalım makine şu an evde yatıyor haftaya servis sonrası sonucu birlikte göreceğiz...
    Ben uzun yıllardır teknik bazda mesleki çalışan bir insanım servisin kalitesi takım ekipman zenginliğinin yanısıra herşey ustada biter bakımı yapan adamın zekasında tecrübesinde el becerisinde öngörü ve gözlem yeteneğinde iş ciddiyetinde kendi adıma fiyat hariç servislerde sıkıntı yaşamadım hatta memnunum diyebilirim altını çiziyorum fiyat hariç..

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Bildiğim kadarıyla bizim motosikletlerde yakıt pompası yok. Yakıt yerçekimi ile kendiliğinden karbüratörlere akıyor. Cometleri bilmem ama R modellerinde benzin musluğu olmadığı için sistem otomatik hale getirilmiş.

O görünen parça içerisinde bir diyafram ve diyaframı sürekli kapalı halde tutan bir yay bulunmakta. Bu parçaya bağlı bir hortum hava filitresine gitmekte. Motor çalıştığı zaman hava filitre kutusundaki vakum etkisi bu boru vasıtasıtla diyafram üzerine taşınmakta ve difaframın yayın gücünü yenerek açılmasını sağlamakta. Diyafram açılınca karbüratörlere benzin inmekte. Bu da motor çalıştığı sürece içinden benzin geçen bir sistem oluşturmakta.

Sorunun tahmini kaynağına gelince: Daha önceki sayfalarda bu motorların hava filitre kutusundaki tasarım hatası nedeniyle yüksek süratlerde motorun havasızlıktan stop ettiği konusu geçmişti. Bu durumda hava filitre kutusunda dolayısıyla ona hortumla bağlı bulunan bu yakıt ünitesi üzerindeki diyaframda da motoru durduracak kadar vakum oluşmakta. Muhtemelen diyafram bu vakuma dayanamayarak yırtılmış olabilir.

Tabi benimki sadece tahmin yürütmek. Sebebini öğrendiğinde yazarsan sevinirim.

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Dün Taksimden Beşiiktaşa inerken yanımdan Comet 250 geçti...siyah...arkadada çantasıyla kurye bir arkadaşdı...cbf250 alacağıma aslanlar gibi bunu alırım diyen bir kurye ise alkışlarım...Hyosungla gördüğüm ilk kuryeydi...benim tezim beğenileri piyasayı kuryeler belirler...(belli küçük hacimli segmentler için tabi..)

2 yıl öncede beldeyemaya 2006 ybr tasarım ve teknik testleri için çağrıldığımda hep kurye arkadaşlar vardı...ben numune kişisel kullanıcı olarak oradaydım...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    şaka gibi ya...benim 1.4 dizel fiestada 4.4 yakıyor...
    benim bi arkadaşımda corsa 1.0 lt var.. o daha az yakıyor hem...
    [FONT="Trebuchet MS"][B][SIZE="2"][COLOR="Red"]hocusfocus[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    Alıntı TEASER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    benim bi arkadaşımda corsa 1.0 lt var.. o daha az yakıyor hem...
    benim cooper delicesine yaktığı için motora başladım yaz ayları

Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bildiğim kadarıyla bizim motosikletlerde yakıt pompası yok. Yakıt yerçekimi ile kendiliğinden karbüratörlere akıyor. Cometleri bilmem ama R modellerinde benzin musluğu olmadığı için sistem otomatik hale getirilmiş.

O görünen parça içerisinde bir diyafram ve diyaframı sürekli kapalı halde tutan bir yay bulunmakta. Bu parçaya bağlı bir hortum hava filitresine gitmekte. Motor çalıştığı zaman hava filitre kutusundaki vakum etkisi bu boru vasıtasıtla diyafram üzerine taşınmakta ve difaframın yayın gücünü yenerek açılmasını sağlamakta. Diyafram açılınca karbüratörlere benzin inmekte. Bu da motor çalıştığı sürece içinden benzin geçen bir sistem oluşturmakta.

Sorunun tahmini kaynağına gelince: Daha önceki sayfalarda bu motorların hava filitre kutusundaki tasarım hatası nedeniyle yüksek süratlerde motorun havasızlıktan stop ettiği konusu geçmişti. Bu durumda hava filitre kutusunda dolayısıyla ona hortumla bağlı bulunan bu yakıt ünitesi üzerindeki diyaframda da motoru durduracak kadar vakum oluşmakta. Muhtemelen diyafram bu vakuma dayanamayarak yırtılmış olabilir.

Tabi benimki sadece tahmin yürütmek. Sebebini öğrendiğinde yazarsan sevinirim.
    Diyafram varsa amaç basınç dengelemesi(hidroforlardaki gibi)yada mekanik bir anahtar dahası veriye tahrike göre yol verici demek oluyor eğer diyafram yırtık olsaydı çalışmada sürüş esnasında düzensizlik olması gerekir diye düşünüyorum ben bu tip bir problemle sürüş aksaklığı karışıklığı ile karşılaşmadım..Gaz verdiğimde dışarı benzin atmış olması savını destekliyor zaten ben eminimki sen mutlak parçayı söküp incelemişsindir çok yüksek ihtimal içerde kapalı denge sağlayan keçe yada dış bağlantı vida gevşemesi diye düşünmüştüm ama artık içinde diyafram olduğunu öğrendikten sonra bende yırtılmış olabileceği varsayımınıda dikkate almaya başladım...Servis sonrası kesinlikle sorunun ne olduğunu paylaşacağım arkadaşlar...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Parçayı sökmedim. sadece tahminlerim bu yönde. depo üzerinde buna banzer daha küçük bir parça daha var muhtemelen bahsettiğim sistem depo üzerindeki parçadadır. Aksi taktirde içerisinde benzin varken söktüğümüzde akıtma yapması gerekliydi.

Peki o zaman bu parça ne ? Hımm. Depoyu söktüreceksin bana.

----------------------------------------Edit-------------------------
    Az önce servis kılavuzuna baktım. Kılavuzda comet 250 ler benzin musluklu ve elektrikli benzin pompalı olarak gösterilmiş. Benim motorda elektrikli pompa yerine, kılavuzda comet 125 ler için kullanılan senin fotoğrafını çektiğin tipte bir pompa kullanılmış. İlginç

richy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaslar www.globalmotor.com.tr adresinin türkçe bölümü neden açılmıyor acaba?
    ==============================
    ==============================

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar www.globalmotor.com.tr adresinin türkçe bölümü neden açılmıyor acaba?
    Aciliyor ki... http://www.globalmotor.com.tr/index.asp?firmaid=102
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

yalgin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    dragstar 650
    Alıntı richy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Internet Explorer dışında bir tarayıcı kullanıyorsan hata verebilir.
    ben Firefox Mozilla ile açamıyorum, ama Internet Explorer ile açılıyor.

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Maslak yücel motora.500km de yağ değişimi yaptıracağım magnetek full sentetik öneriyomusunuz dedim.Cevap olarak full sentetik yağların bizim motorlar için uygun olmadığını,bizim motorların yağlı debriyaj sisstemi olduğundan yarı sentetik kullanmamız gerektiğini söyledi.Aksi taktirde debriyaj kaçırırımış.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maslak yücel motora.500km de yağ değişimi yaptıracağım magnetek full sentetik öneriyomusunuz dedim.Cevap olarak full sentetik yağların bizim motorlar için uygun olmadığını,bizim motorların yağlı debriyaj sisstemi olduğundan yarı sentetik kullanmamız gerektiğini söyledi.Aksi taktirde debriyaj kaçırırımış.
    Çok garip benim usta da full sentetik yağ tavsiye etti??
    off off..

ha, herhangi bir kaçırma yaşamadım 1000km önce dolduruldugundan beri..

Simdi GT250 Service manual dan bakıyorum:
    "Use an API classification of Over SG Oil with SAE 10W/30 or 10W/40 viscosity"

..benim usta 10/50 tavsiye etti ve koydu.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler