Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    otomobillerde motor yağı ve sanzıman yağı ayrıdır...motorda ise hem şanzıman hem motor aynı yağı kullanır...bu yüzden 15 -40 üzeri yağ motora kalın gelecektir...uygun yağ 10-40 15- 40 olabilir... Full sentetik yağlarda 10-40 gayet iyidir
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar www.globalmotor.com.tr...de çok harika modeller gördüm...hele gt250r modelini görmeniz lazım...8 sübap...çift silindir...29 beygirlik...8400 ytl diyor...hiçde fena değil...barış abi ne dersin bu motora...bu paraya değermi...parça ve detayları atlarsak para ve karşılığı mantığıyla ne diyon bbrr abicim...

yani googledan araştırdığıma göre hyosung dünyanın her yerinde var..anladığımdan değil....

21-11-2005, 11:35 AM

kasım 2005 te dikkatimi çekmiş motor...millete önermişim...yani kendimle gurur duyuyorum...

ben biliyordum Hyosungun patlayacağını...ama herşey zamanla oluyor...zaman doğru yolu gep gösterir...

Barış abi benim sormak istediğim benzin tüketimiyle alakalı bilgi vardı sayfaların birinde...aradım bulamadım...yardım lütfen...gt 250-r... 650 ve r tüketimlerini rica edeceğim...

birde crato nerelerde abi...eleman hayalet oldu...

bide son sorum beni seviyomusun abi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

metehan seni çok seviyorum ...

benim alet 1000 bakımına kadar azalan bir çizgiyle 0,15 ytl den 0,135 ytl gibi yaktı şu an zannedersem 0,12 gibi yakıyor... 650 lilerin teknik verileri vardı ama o veriler özel şartlarda elde edilmiş gerçek kullanımda ulaşılamayacak değerler ...olcay yazmıştı ama gerilere bakarsan bulursun
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

benim alet 1000 bakımına kadar azalan bir çizgiyle 0,15 ytl den 0,135 ytl gibi yaktı şu an zannedersem 0,12 gibi yakıyor... 650 lilerin teknik verileri vardı ama o veriler özel şartlarda elde edilmiş gerçek kullanımda ulaşılamayacak değerler ...olcay yazmıştı ama gerilere bakarsan bulursun
    too sir Barış...

baba 0.15...0.135...0.12 ambiansını çözemedim...bizim bildiğimiz 125.000 liramı yakıyo...abi çok değilmi kurban olduğum...çift silindirle alakalı daha az yakması diye birşey sözkonusumu sence...öyle olmalımıydı...80.90.000 yakması daha mantıklı değilmi sence...dizel araba gibi şerefsiz...

olcayın mesajını arıyodum bende...4.4 gibi bişey yazıyodu galiba dimi abi...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT

conti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R
    Alıntı death adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Büyük bir başarıymış gibi söyledin..
    Haklısın ama Türkiye de ehliyet ha deyince alınmıyor.
    3 aylık zorlu bir maratondan sonra 2 hafta önce ehliyeti mi aldım.

Zaten yazdığım yazıda Anlatmak istediğim ehliyetsiz motosiklet kullanmanın faydalarından değildi.
    Sadece gtr250 'nin iyi bir motosiklet olduğuydu.

yaptırdığım bakımlarda dikkatimi çeken birşeyi sormak istiyorum?
    şu ana kadar 2 kere bakım yaptırdım. 1000 bakımında servis yağ filtresini benzinle temizledi ve Değiştirilmesi gerektiğini söylediğimde buna gerek olmadığını söyledi.
    İkinci yaptırdığım bakımda ise yağ filtresinin olduğu bölümü usta açmadı bile
    acaba bu normal mi ?

Yağ filtresinin değişmesi gerekiyor mu ?

Teşekkürler

sahilkentli007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R
    slm arkadaşlar.. motorun 1000 bakımını yaptırdım ama 70 ytl para istedi usta ben 60 verdim.. acaba bu bakım ücretli olsaydı kaç verecektim bilemiyorum... :( yoksa benmi büyüttüm.. sizler ne kadar vermiştiniz acaba.. ???
    [B]^^ Akdeniz Akşamları ^^[/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    şimdilik avatarımdan gösteriyim motorumu teslim aldığımda bol bol fotosunu yüklerim .)

conti
    motoru teslim aldığında yanında bir kullanım klavuzu verildimi (türkçe)
    eğer verildi ise bu şema o kitapçığın içinde var...ilk 1000 de takiben 4000 de ve 8000 de ve takip eden her 4000 de hem yağ hemde yağ filtresi değişecek... ve servis o kitapçıktaki yere bakımı yaptığına dair kaşe vuracak imza atacak
    işte şema

sahilkentli007

bak okuyun ...diye bakım nasıl yapılıyo ve ne kadar ödenmesi lazım resimli fiyatlı anlattım ...sadece yağ ve yağ filtresi ücreti ödenecek.. aşağıdaki linke bir bak sorunun cevabı orda var

http://www.motosiklet.net/forum/show...&postcount=165

giallorosso

Sonunda muradına erdin hayırlı olsun kazasız belasız binersin işallah ..ayrıca renk çok güzel

TEASER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mayıs '06
    Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı Mesajı göster

arkadaşlar benim motor 1750 km de ve biraz evvel adığım benzinin neticesine göre 14,1 LT benzin ile 320 km yol yaptım yani 100 KM de 4,4 lt yakmışım.... 0,128 YTL km de bence çok iyi.. he bu arada üstelik bu yakış ölçümünün hemen hemen yarısı iki kişi ile gidilmiş yol ve ortalama 100 km hız üzeri gidiş...
    [FONT="Trebuchet MS"][B][SIZE="2"][COLOR="Red"]hocusfocus[/COLOR][/SIZE][/B][/FONT]

sahilkentli007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R
    sahilkentli007

bak okuyun ...diye bakım nasıl yapılıyo ve ne kadar ödenmesi lazım resimli fiyatlı anlattım ...sadece yağ ve yağ filtresi ücreti ödenecek.. aşağıdaki linke bir bak sorunun cevabı orda var

BBRR
    evet abi tşkler...(her zamanki gibi ilgilenmişsin herkesle) ... buda ayrı bi konu şimdi adamın kitabı okudugunuda zannetmiyorum.. motorun yanında durmama bile kıl oluyo herif.. adamın huyu buymuş.. tamir ederken yanında adam olmıycakmış.. walla bi kaç defa bişeyler sölicek oldum... bana "ben bu işiin o..pusu oldum.. " diyor adam..çok afedersiniz... ben iyice kıllanmaya başladım.. sadece benım şikayet ettiğim yerlere baktı sasnırım adam.. kitabı okudugunu kesinlikle zannetmiyorum...bunuda hava basıncını sordugum zaman anladım.. kafadan yapıyor hava ayarınıda.. yani anlıycaanız.. ben sanırım şu an motorumu ne yapacagımı şaşırmış durumdayım... korkuyorumda açıkçası... orada bırakmak işimede gelmiyo... arka fren hidroliği değiştir dedim..(biraz eksilmişti) onu bile yapmamamış.. off yaa... :((( ben motorumu seviyorum ve çok alıştım... o kadarki eve girse içeri sokacagım motoru... bunları içimi dökmek içinmi söledim veya ne amaçla söledim bilmiyorumda bugun çok dertliyim abiler... bişey olacak diye kokrkuyprum.. mesela silindir vidaları diyor.. egsoz vidaları diyor.. hayati önem taşıyan bi vidayı atlar ve bu benim başıma ilerde patlarsa.. kullanıcı hatası diyip geçecekler.. asıl korkumda bu zaten... :( neyse başınızı agrıtmıyayım.. farınız ve yolunuz açık olsun cümleten....!!!
    [B]^^ Akdeniz Akşamları ^^[/B]

sahilkentli007
    www.globalmotor.com.tr ye bir maille başvur..
    hatta telefonla ara Rahmi bey var onu iste olayları anlat bence kesinlikle ilgileneceklerdir...

memin1857 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fazer
    Hyosung motosikletlerin HP (Beygir Gücü) değerleri sağlıklımı?
    adında bir başlık açtım. Fikirlerinizi beklerim:

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=20911

Motosikleti
    Velespit :)
    oraya yazdım. buraya da taşıyorum:

verilen değerler yanlış değil. ama eşşek yükü benzin yaktığın müddetçe... asıl sorun da sanırım bu.

Motosikleti
    Alıntı TEASER adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim motor 1750 km de ve biraz evvel adığım benzinin neticesine göre 14,1 LT benzin ile 320 km yol yaptım yani 100 KM de 4,4 lt yakmışım.... 0,128 YTL km de bence çok iyi.. he bu arada üstelik bu yakış ölçümünün hemen hemen yarısı iki kişi ile gidilmiş yol ve ortalama 100 km hız üzeri gidiş...

şaka gibi ya...benim 1.4 dizel fiestada 4.4 yakıyor...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bir kaç gün önce makineyi ısıtıp yola çıkayım işe gideyim dedim...Çıkmaz olaydım benzin kokusu geldiğini farkettim çektim kenara incelemek için resimde görülen noktadan sanırım keçeden makinenin fazla miktarda benzin attığını farkettim resmen gaza dokunsan fışkırtıyor çok düşük devirde hemen eve döndüm iş çıkışı motosikleti bakıma götürelim dedik işler başladı ya ters gitmeye Tedaş(elektrik kurumu) mahalleyi komple kazmış şans işte motor evde hapis kaldı tadilatları bitsin servise götüreceğim bağlantı vidaları gevşemiş olabilir eğer keçedense değiştirilmesi gerekiyor canım sıkıldı makineyi kullanamayacağım servise götürene dek garanti kapsamında olduğu için dokunmuyorum bu şekilde kullanmakta olmaz makine sıcakken motora benzin damlarsa yangın çıkma ihtimali var arkadaşın keeway ARN si ile idare edeceğiz artık birde yanıt alabilseydik mutlu olacaktık ama neyse hayırlısı olsun diyorum!

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı conti adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın ama Türkiye de ehliyet ha deyince yaptırdığım bakımlarda dikkatimi çeken birşeyi sormak istiyorum?
    şu ana kadar 2 kere bakım yaptırdım. 1000 bakımında servis yağ filtresini benzinle temizledi ve Değiştirilmesi gerektiğini söylediğimde buna gerek olmadığını söyledi.
    İkinci yaptırdığım bakımda ise yağ filtresinin olduğu bölümü usta açmadı bile
    acaba bu normal mi ?

Yağ filtresinin değişmesi gerekiyor mu ?

Teşekkürler
    Ben 500 KM de hem yagı hem yag filtresini değiştirdim, hatta usta otomatik olarak yaptı.. Bence hic bekletme, hemen filtreyi değiştirt. içinde bol çapak da vardır yeni motor diye..

-t

Alıntı mete_han adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şaka gibi ya...benim 1.4 dizel fiestada 4.4 yakıyor...
    Fiesta bu hazzı veriyor mu?
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

dark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyo gt250 dark
    bosa gecme olayi giderek rahatladi. ben pek vitesi bosa alma geregi duymuyorum ama su anda neredeyse sorunsuz bosa geciyor diyebilirim. ozellikle 4000km bakiminda sentetik 10-50 yag koyulduktan sonra. kullanilan yag motor ustunde yazandan farkli. fakat bakimi yaptirdigim usta mukemmeliyetci bir insan gibi [?] idi ve bu ona guvenmem icin yeterli oldu. musteri memnuniyeti denilen piyasa laflari bir makyaj sadece. eger karsinizdaki insan sizi degilde yaptigi isi onemsiyor ise ve hele mukemmeliyetci ise mesele bitmistir benim icin.
    4000km bakimini urla da sabri usta ve ogullarin da yaptirdim;
    o gun cok yogun bir zamana sikistirilmis bir bakim olmasina karsin kullanma kilavuzundaki tum kontroller yapildi. [subab ayari ve galiba buji temizligi haric?] bakim olayi 1saat civari vakit aldi. ayrica silindirler arasindaki senkronizasyon ayari yapildi ki her seye deger. [bir makine kullanilarak ve en az 5dk ugrasilarak yapildi. goz karari degil.] motor sesi ve vibrasyonu degisti, motor daha bi huzurlu calismaya basladi. konuya hakim degilim ama bu yakit tuketiminide olumlu etkiliyecektir diye tahmin ediyorum.
    birde servis ucretleri konusunu standartize edebilsek. pazarliktan hic hoslanmamda.
    [SIZE="1"][B]Look into cities eyes\ Mirror of souls\ Now tell me what you see\ Beneath the hole\ Another sick\ Another poor\ Another slave\ Another weak\ Another lost\ Another dark\ System Decay[/B][/SIZE]

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    aytskal;
    abicim geçmiş olsun,umarım ciddi bişey yoktur
    depodan karbüratöre giden hortum mu resimdeki?
    bu tip arızaları serviste sorun çıkarmadan garantiden değiştiriyorlar mı?
    AKLIN MOTORUNUN ÖNÜNDE GİTSİN

aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    bende geçen hafta 1000 bakımını yaptırdım. Ehliyet olmadığı için bir aydır kullanmıyordum motoru, o nedenle arttıramadım kilometreyi. havalar bozmazsa 4000`i kış olmadan görmek istiyorum. vites kemikli geçiyor ama boşa alma sorunu genelde yok. bakımdan sonra öyle çok büyük bir değişiklik de olmadı.
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aytskal;
    abicim geçmiş olsun,umarım ciddi bişey yoktur
    depodan karbüratöre giden hortum mu resimdeki?
    bu tip arızaları serviste sorun çıkarmadan garantiden değiştiriyorlar mı?
    Teşekkür ederim zaten garanti doğal olarak bu durumlar içindir arızalar çıkabilir bu olağan bir durum önemli olan gerektiği gibi halledilebilmesi değişime gerek kalacağını sanmıyorum en fazla keçe değişir ilk olarak depo çıkışından bu cihaza (benzin otomatiği yada filtre vb?) geliyor o hortuma dikkat etmedim ama benzin geçişi var oradan daha önce incelemiştim biliyorum metal korumaya dikkat edin tam yerinde dursun yoksa sıcaktan hortumu delebilir bağlantılarda geçme kelepçe kullanılmış montaj ve demontajda kolaylık sağlasada tekniğini bilmezsen söker takarken zarar verirsin formunu bozarsanda asla randman alamazsın zaten garantide ben müdahale etmem...Benim benzin sarfiyatının neden ara ara 5 litrelere dayandığı anlaşıldı ...Bir an önce servise gitmeliyim ama dedim ya şanssızlık evden çıkartmama imkan yok yolun açılmasını bekliyoruz...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler