Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Millet bu sabah maalesef ilk sorunumu yaşadım ve yolda kaldım.
    Aslında dün bişeyler olduğu belliydi ama emin olamamıştım.Birkaç kez motor gaz yememişti,yığılma olmuştu.
    Bu sabah evden gayet normal çıktım ama az sonra motor stop etti viteste.
    Boşa alınca çalışıyor,vitese takınca tekrar stop ediyordu.
    Bikaç kez aynı şey olunca biraz bekleyip tekrar denedim,güç bela motoru garaja bırakıp arabayla işe geldim ama moralim çok bozuldu ve hala düşünüyorum,debriyajdan kaynaklanan bi problem mi var sizce?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    sahilkentli007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250R
    Alıntı açıkyol adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet bu sabah maalesef ilk sorunumu yaşadım ve yolda kaldım.
    Aslında dün bişeyler olduğu belliydi ama emin olamamıştım.Birkaç kez motor gaz yememişti,yığılma olmuştu.
    Bu sabah evden gayet normal çıktım ama az sonra motor stop etti viteste.
    Boşa alınca çalışıyor,vitese takınca tekrar stop ediyordu.
    Bikaç kez aynı şey olunca biraz bekleyip tekrar denedim,güç bela motoru garaja bırakıp arabayla işe geldim ama moralim çok bozuldu ve hala düşünüyorum,debriyajdan kaynaklanan bi problem mi var sizce?
    gecmiş olsun.. ya bu bendede oldu bi kaç defa ama ço sık rastladıgım bişey değil... ama tesasdüf belkide 10-15 derece yukarıya doğru yokuşta durdugum zaman 1. viteste 2 defa aynı şey oldu stop etti. bende gaz yememe olayındada çok farkedilmeyecek derecede 2 defa falan oldu belkide benimki buna doğru gidiyor... :( sorun herneyse...!!!!!
    [B]^^ Akdeniz Akşamları ^^[/B]

Motosikleti
    Aklıma 2 ihtimal geliyor;
    1.Debriyajda sorun var,
    2.Ayaklık sensoru bozuk.

Boştayken gayet güzel çalışıyor çünkü.
    Bakalım ne çıkacak.

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Büyük ihtimalle yan ayak müşürü bozuk yada ayak tam kapalı değil (pislik çamur vb.)

CaBRioLeT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R 1150 RT
    Artık iyi bir motor almanın zamanı geldi derken elindekimi satamayacağımdan pazar motoru yapıp 2. si için bakınırken uzun süredir burayı takipteyim... motoru çözmeye çalışıyorum ama anladığım kadarı ile sorunları olan bir motor şimdilik uzak durmakta fayda var gibi...
    O KASKI Hemen Kafana Geçir.......

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı sahilkentli007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    BBRR ve aytskal ilginize tşk ederim.. verdiğiniz bilgilerede... sanırım değişmesem en iisi bu olacak... sadece bi hevesti benimkisi yani... tşkler tekrar...
    Bravo aklın yolu bir...Hiç elletme hatta bi sorun olurda deişmek lazım olursa aynısı ile değiş eksozunu..
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Motosikleti
    GT 250R
    Akdenizde yaşayan abiler ve kardeşler... bi sorum olacak ... akdeniz iklimine uygun yag seceneginiz nedir acaba... böyle bi konu varmı bilmiyorum ama varsa özür dilerim.. acaba siz kaç numara yag ve ne marka veya nasıl bi yag kullanıyosunuz... tecrubelerinizi paylaşabilirmsiniz, tabiiki bilgilerinizede... tşkler...

BBRR tekrar tşk. ederim abi... ;)

öylebiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hoysung GT250R Kan Krmızı
    slm arkadaşlar bundan 1 ay önce aldıgım hoysung gt250r motorsikletimle 2gün önce bakırköyde bulunan kızılay ilkyardım hastanesinin önündeki o keskin virajda kaza yaptım hızımda öyle yüksek değildi 30 40 falandı viraj çok keskin olduğundan dönemeyip çelik halatlı bariyerlere girdim ve sol kolumu halatlar parçaladı ve sol baş parmağımdaki tırnağım yerinden koptu ben race kullanmaya bu motor ile başladım. race motorlar ile dönüşlerin zor olduğunu duymuştum ama bukadarı beklemiyodum race motorlarda dönüş tekniği nedir arkadaşlar lütfen cvp yazarsanız sevinirim enazından benim gibi yeni başlayan arkadaşlara bu tür teknikleri öğretin.. allah kimsenin başına vermesin butür kazalar neyseki ucuz kurtulduk zararı ben aldım motorda çizik bile yok cana geleceğine mala gelsin denir ama bende tersi oldu canım çok yandı ama malımda çizik yok.. saygılar.

Motosikleti
    GT 250R
    büyük gecmiş olsun...

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı öylebiraz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    race motorlarda dönüş tekniği nedir arkadaşlar lütfen cvp yazarsanız sevinirim enazından benim gibi yeni başlayan arkadaşlara bu tür teknikleri öğretin.. allah kimsenin başına vermesin butür kazalar neyseki ucuz kurtulduk zararı ben aldım motorda çizik bile yok cana geleceğine mala gelsin denir ama bende tersi oldu canım çok yandı ama malımda çizik yok.. saygılar.

Sevgili kardeşim, öncelikle büyük geçmiş olsun ! Buna da şükür.

Dönüş tekniği ile ilgili olarak en güzel anlatımları bulabileceğin yer DD Reşat Arbaş'ın kitabıdır. Ya bu kitabı satın al ! Ya da bizim forumdan viraj ile ilgili kısımları bularak oku !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Açıkyol...
    Geçmiş olsun motosikletin hava kanalları ve filtresini kontrol edersen iyi olur johhny bu sıkıntı nedeniyle(yakıt hava karışımı) yolda kalmıştı belki olabilir.Ayaktaki switch te problem çıkarmış olabilir ancak yığılmadan ve boşta çalışıpviteste çalışmadığından bahsediyorsun debriyaj gibi aktarma organlarındada sıkıntı olabilir dediğin gibi.Motoru iyice ısıtmadan yola çıkmış olma ihtimalin yok sanırım...
    Öylebiraz...
    Aramıza hoşgeldin çok geçmiş olsun umarım eldivenin ve montun vardır...

öylebiraz

arkadaşım geçmiş olsun ...yeni başlayan arkadaşlara ısrarla anlatmak istediğimizi sen malesef yaşamışsın ....
    Gelişim sürücü kursu yanılmıyosam 100 ytl gibi bir rakama ADAC sertifikalı eğitmenler ve kendi motorunla ileri sürüş teknikleri veriyo..bu iş kitap okumayla olmaz burda malesef Levent hocama katılmıyorum ...Muhakkakki faydası dokunur ama gazı açarken yaşayacağın deneyimi hiç bir kitap sana veremez..ayrıca www.emok.org sitesinde tanıtıcı bir cd var onuda temin etmeni öneririm bu resimleri senin için ekliyom ..bir nevi geçmiş olsun temennisi olarak kabul et

sahilkentli007
    ben 1000 deişiminde 10-40 magnetec koyacam hep bu yağı kullanıyorum çokta memnunum ...

[B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

öylebiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hoysung GT250R Kan Krmızı
    sağolon arkadaşlar allah kimsenin başına vermesin yollarda çok dikat edin özellikle ist yollarında ben viraja girerken bukadar keskin olacağını görmedim zaten yola bakıldığında o virajın öyle keskin ve içeri doğru daraldığını kimse anlayamazdı bu arada o virajın ismide ölüm virajı olduğunu öğrendim ve birkez daha şok yaşadım:( kendinize dikkat edin arkadaşlar..

Motosikleti
    aytskal;
    sağolasın.
    motoru 4 bin bakımından yeni çıkarmıştım ve hava filtresinin temizlendiği söylenmişti bu nedenle o ihtimali gözardı ettim.
    bu gece nöbetteyim ama yarın ilk iş şu ayaklık sensörüne detaylıca bakacağım.
    dah debriyajı hiç bırakmadan,vitese atar atmaz stop etmesi de bana o sensörle veya ayaklıkla ilgili bir sorun olacağını düşündürüyor.
    bu arada yeni motorlanan arkadaşlara hayırlı olsun,pişman olmayacaklarını düşünüyorum.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    öylebiraz geçmiş olsun keşke motora zarar gelseymişte sana bişey olmasaymış neyse verilmiş sadakan varmış allah korumuş tek teselli iyi olman ve motorunda bişi olmaman bu arada yeni hyosung ailesine katılanlara selamlar

BBRR kardeş ayıp ediyosun ama bu kaçıncı resim yeter artık yaw şeytan dio atla motora bas marmarise arkadaşlar gçen gün geldi zaten çok fena diolar fotolarda bizi bayıltıyo nyse bide istek yapcam ben 2 adet hatunu motorun üstünde görmek istiyom mümkünmüdür acaba rica etsek
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

ceko35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X-EVO & Ducati Monster
    Arkadaslar herkese merhaba.. uzun zamandır yazmıyorum kayıpım biliyorum ;)
    tatilimi yaptım geldim uzun zaman oldu .. bazı seylerin gecmesini bekledim acıkcası ve sonrada yazımı cok detaylı sekilde yazdım. HYO kullanan dostlarım bu hikaye tadında yazımı okurlarsa sanırım akıllarındaki bazı seylere cevap verebilirler..
    son olarak soyliycegim odurki HYO iyi bir marka ve Global bu motorun arkasında, fazlasıyla arkasında ellerinden geldigince yardımcı oluyorlar...
    sorun her motorda olur ama onemli olan arkasındaki destek, mekaniktir yapılır devam edilir... çok fazla takmaya gerek yok bi cok seyi...

herkese keyifli guzel gunler dilerim dostlar, kendinise cok cok iyi bakın yakında toplantılarda gorusmek uzere

http://www.motosiklet.net/forum/showthread.php?t=20239
    KSK FOREVER ... 35½

Motosikleti
    GT 250R
    arkadaşlar kusura bakmayın...ben gene bir soru soracagım.. forumda lüzumsuz soru sormak istemem ama bunu ustalara yani sizlere sorayım sonrada ustaya gidecegim.. ya benim motorda cik cik cik die bir ses geliyodu sag taraftan.. şimdi bu ses yag değiştirdikten sonramı arttı bilemiyorum..km.den sonramı artıyor.. biraz bi cik cik cikler artmaya başladı... bu ses sekmanmıdır nedir zararı varmıdır acaba..tşkler...

Bu arada BBRR abi resimler supper... benim makinadaki hatun resimlerini koyamıyorum üstsüz oldukları için... :p

trasher
    Ayıpsın bu gün yeniler var ekliyim ..ama senin için çiftte çekeriz hiç aklıma gelmemişti

Bu arada BBRR abi resimler supper... benim makinadaki hatun resimlerini koyamıyorum üstsüz oldukları için... :p
    çok ayıp ...sen bana özelden at o resimleri

Motosikleti
    GT 250R
    çok ayıp ...sen bana özelden at o resimleri [/QUOTE]

ahahahhah... :D bakalım duruma göre... veya bulabilirsem tabiiki formatla gitmediyse.. bu arada bi soru sormuştum ama cik cik le ilgili.. neyse.. sanırım müsait değilsiniz...

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı sahilkentli007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ...ya benim motorda cik cik cik die bir ses geliyodu sag taraftan...
    Motora kus kacmistir

(Kusura bakma dayanamadim)
    Sert cisimlere çarpmayın. Sert cisimlerin size çarpmasına izin vermeyin. Düşmeyin. Lastik kısmı aşağıda, parlak kısmı yukarıda tutun.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler