Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    bmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    bu resimler kesinlikle bbrr ın resimleri ile kıyas kabul etmez ama genede bi bakın derim çok guzel bir çalışma yapmış arkadaşlar...

http://www.motosiklet.net/forum/show...&postcount=159

gt650r buldum bir kaç tane ilki repsol modunda çok değişik olmuş....

http://www.onroadzone.com/zboard/vie...c=asc&no=22027

http://www.onroadzone.com/zboard/vie...c=asc&no=22666

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Global Motor RT 125 in 4950 YTL olan fiyatını, MT üyeleri için 4400 YTL olarak belirlemiştir Bu fiyat sadece bugün kü tarihten önce kayıt olmuş üyeler için geçerlidir

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Global Motor RT 125 in 4950 YTL olan fiyatını, MT üyeleri için 4400 YTL olarak belirlemiştir Bu fiyat sadece bugün kü tarihten önce kayıt olmuş üyeler için geçerlidir
    Valla Bravo ! Hem Globale hem Site Yönetimine !

Bu site artık kendini aşıyor, gönülden tebrik ediyorum !
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

lautreamont - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ledo adlı üyeden alıntı
    Valla Bravo ! Hem Globale hem Site Yönetimine !

Bu site artık kendini aşıyor, gönülden tebrik ediyorum !

)))))))))))))))))))))))) kimler aşmıyor ki ledo

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    tebrikler global motor ..uamrım bizim gibi eski üyeler ve hala alamayanlar için de cometlerde indirim yaparsınız.. cengizbey selmlar
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

TheSuda - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Tebrikler Global ve siteye Helal olsun.... Muritu kardeş benim motor cidden baya km yapıyo bende bi anlam veremedim fakat şehir içinde 5 bin devrin
    üstüne çıkarmassan hiç bişiy yakmıyor uzunyoldada 7-5 8 bin devir kulanırsan gayet ekonomik oluyo ki ben aradada devirlendiriyorum ama yinede aldığım veriler çok iyi enson yaptığım 320 miydi 340 mıydı neydi hala 2 lt de benzin vardı şaşırdım kaldım ben sanıyorum 260 - 270 km de falan bi baktıp trip e gözlerim açıldı ama dediğim gibi şehir içinde devri düzgün verirsen pek yakmıyor ama azcık basarsan değerler hemen değişiyo yani iş binicinin naarin bileklerine kalıyor birikincisi bu debriyaj teli olayınla ilgili bişey daha iletiyim bunu globalin servis müdürü ile konuştum eger şanzumanınız çok dişli ise (yani sert geçiyosa ) debriyaj telini söktürüp yağlatın çok faydası oluyo kuş gibi oluyo adeta çok rahat geçiyo ama telin ömrünü uzatırmı orasını bilmiyorum görücez bide benden tavsiye bütün kulanıcılara. yazaylarında 15/50 yağkullanın özellikle uzun mesafe giden kullanıcılar çok farkediyo yanlız 15/50 sentetik kullanmayın daha değişik bi ismivardı gelmiyo aklıma şimdi hehe bide bolbol dikslerinizi ve balatalarınızı balata speryi ile temizleyin hem diskin hemde balatanın ömrünü uzatmış olursunuz vede diskten gelen gıy gıy gıy sesi bihayli azaltıyo.
    BİNLERCE KİLOMETRE YÜZLERCE KADIN ....

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti dün en sonunda bir fırsat yakalayıp servise götürdüm sübap vurmasına benzer ses için baktırdım.Usta sesi dinledi devirlendirdi devir kesti sonra emme monifoldunun olduğu bölümden kaynaklanıyor ben besleme kanalının orayı bakımda daha rahat nefes alsın diye açtım dedi bilginize...
    Ben bu ön frenden gelen sesin pistonların yada eğer varsa (emin değilim) yayların diski tam çekememesi nedeniyle olabileceğini düşünmeye başladım çünkü frene tekrar bastığımda ses kesilebiliyor acaba bu bölümü yağlama imkanı varmı?Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı
    Ben bu ön frenden gelen sesin pistonların yada eğer varsa (emin değilim) yayların diski tam çekememesi nedeniyle olabileceğini düşünmeye başladım çünkü frene tekrar bastığımda ses kesilebiliyor acaba bu bölümü yağlama imkanı varmı?Bu konuda bilgisi olan varsa paylaşırsa sevinirim...
    Selam - disk fren konusunda haklısın, pistonlar toz/kirden yapışabiliyor ve tam geri çekemeyebiliyor. Sanırım söküp temizlemek lazım, dışardan yapılabilecek bir müdahale degil. Dikkat: Fren sıvısı korozyon yapar -- hem cilde, hem kumaşa, hem motora zararlı.. -t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Süper Moderatör Olcay Avşar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 750X
    Pistonlar geri çekilmezler, çalışma mantıkları sadece ileri itmedir. Frene basdığınızda yağ basıncı pistonu ileri iter ve piston balatayı sıkıp diski sıkıştırır. Freni bıraktığınızda balatalar kasılmayı bırakır ve olduğu yerde kalır, sanırım bu ses olayı balatanın sert malzemeden üretilmesinden kaynaklanıyor. Geçici olarak fren ve balata temizleme sipreyi kullanılabilir. Ama ilk balata değişiminde daha yumuşak bir balata seçilmelidir.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Eyong adlı üyeden alıntı
    Pistonlar geri çekilmezler, çalışma mantıkları sadece ileri itmedir. Frene basdığınızda yağ basıncı pistonu ileri iter ve piston balatayı sıkıp diski sıkıştırır. Freni bıraktığınızda balatalar kasılmayı bırakır ve olduğu yerde kalır, sanırım bu ses olayı balatanın sert malzemeden üretilmesinden kaynaklanıyor. Geçici olarak fren ve balata temizleme sipreyi kullanılabilir. Ama ilk balata değişiminde daha yumuşak bir balata seçilmelidir.
    Benim yaşadığım sıkıntı ön frene basmadığım halde seyir halindeyken ön frenden ses gelmesi bazen tekrar frene basıp çekince ses kesiliyor sprey ve 3 bar basınçlı hava ile temizledim sonuç değişmedi.Bu arada havayı tutunca diskin etrafından bayağı bir siyah duman (diskin materyali) ve pislik attı anlaşılan sıkça bu şekilde temizlemek gerekiyor...

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    yaw arkadaşlar kaçırmış olabilirim ama ben göremedim geçen hafta salı akşamı tatile çıkyodum 1.köprüden 2 ye baglanırken gece 12.30 sıralarında motor kazası gördüm ve jonny rook kaza yerindeydi otobüsü durdurup sormak istedim ama durmadı serefsizler contiye sordum oda haber alamamış kimdi jonny rook sen biliyosun merak ettim tşk.
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

öylebiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hoysung GT250R Kan Krmızı
    slm arkadaşlar ben bu motor dünyasına 1 sene kadar oldu gireli ve ilk kullandığım motor kweey 150 almıştım ama sizlerin çok bahsettiği
    hoysung 250gtr gidip bayisinde inceledim ve gerçektende bahsettiğiniz kadar mükemmel bir makine olduğunu anladım ve hemen ertesi günü motoru 8,500 satın aldım motor daha 5 km'de ve olağan üstü performans alıyorum rodajı tamamlanınca kimbilir neler olacak sizlere tavsiyem hiç daha fazla düşünmeyin ve satınalın ben bayisiyle uzun uzun konuştum adam bana söylenildiği gibi parça sıkıntısının olmadığını ve ileriki zamanlarda insanların düşündüğü gibi fiyatta bir indirim olmayacağını söyledi aksine zam gelecekmiş şimdiden bence elinizi çabuk tutun ve bu olağan üstü makinayı kaçırmayın derim ben heleki benim gibi 150cc bir çin malı motordan inipte 250cc hoysunga binmek tam anlamıyla eşşekten inipte bmw'e binmiş gibi oldum motorda giderken hiç titreşim yok yağ gibi akıyor ve 250cc bir motora göre çok seri özellikle race motorsikletlerden çok iyi anlayan deneyimli bir yakınıma bir test sürüşü yaptırdım ve sonuç!! adam inanamadı 250cc bir motor için bu muhteşem bir sürüş zevki dedi son olarak tekrar söylüyorum hoysung benim ileriki yıllarda vazgeçemeyeceğim tek marka oldu tavsiyelerimi lütfen dikkate alın temin ederim asla pişman olmayacaksınız saygılar...

Şunuda eklemek istiyorum arkadaşlar makinanın tek kötü yanı egzoz sesi hiç yakışmıyo aslanım motoruma acaba bana tavsiyede bulunabileceğiniz ekzoz markası vermı sıfır veya ikinci el farketmez ve fiyatını biliyorsanız lütfen cvp yazın.. teşekkürler

Alıntı öylebiraz adlı üyeden alıntı
    slm arkadaşlar ben bu motor dünyasına 1 sene kadar oldu gireli ve ilk kullandığım motor kweey 150 almıştım ama sizlerin çok bahsettiği
    hoysung 250gtr gidip bayisinde inceledim ve gerçektende bahsettiğiniz kadar mükemmel bir makine olduğunu anladım ve hemen ertesi günü motoru 8,500 satın aldım motor daha 5 km'de ve olağan üstü performans alıyorum rodajı tamamlanınca kimbilir neler olacak sizlere tavsiyem hiç daha fazla düşünmeyin ve satınalın ben bayisiyle uzun uzun konuştum adam bana söylenildiği gibi parça sıkıntısının olmadığını ve ileriki zamanlarda insanların düşündüğü gibi fiyatta bir indirim olmayacağını söyledi aksine zam gelecekmiş şimdiden bence elinizi çabuk tutun ve bu olağan üstü makinayı kaçırmayın derim ben heleki benim gibi 150cc bir çin malı motordan inipte 250cc hoysunga binmek tam anlamıyla eşşekten inipte bmw'e binmiş gibi oldum motorda giderken hiç titreşim yok yağ gibi akıyor ve 250cc bir motora göre çok seri özellikle race motorsikletlerden çok iyi anlayan deneyimli bir yakınıma bir test sürüşü yaptırdım ve sonuç!! adam inanamadı 250cc bir motor için bu muhteşem bir sürüş zevki dedi son olarak tekrar söylüyorum hoysung benim ileriki yıllarda vazgeçemeyeceğim tek marka oldu tavsiyelerimi lütfen dikkate alın temin ederim asla pişman olmayacaksınız saygılar...

Şunuda eklemek istiyorum arkadaşlar makinanın tek kötü yanı egzoz sesi hiç yakışmıyo aslanım motoruma acaba bana tavsiyede bulunabileceğiniz ekzoz markası vermı sıfır veya ikinci el farketmez ve fiyatını biliyorsanız lütfen cvp yazın.. teşekkürler
    ben almak için cok düşündüm bu makinayı,
    ama racing makina icin düşünülen ilk şeyler,

Performans
    Görünüm
    Egzoz

Görünüme tamam 10 numara..
    Ama RACE bir makinaya göre bir süre sonra 170 km/h yetersiz kalcağını düşünüyorum.. ve yine racing bir makina deyince, devil, yashi flan geliyor aklima..

8.500 yerine 1500 daha verilip 2001 modellerinde 15.000 km seyirlerinde çok temiz CBR600f bulunabilir.

Başlangıç için okey iyi makina.. Ama bence "R" modeli değil
    Comet ine bişi demiyorum. Tek kelime ile mükkemmel
    Ama "R" icin.. Racing görünümlü naked demek geliyor içimden.

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Geçen hafta motorumu 1000 km bakımı için İzmir Kahramanlar'da Gold Motor'a götürdüm. Ne yazık ki benim için oldukça tatsız bir tecrübe oldu. Detayları daha sonra vakit bulduğumda paylaşmayı umuyorum ama şimdi kısaca standart yağ/filtre değişimi ve gözle kontrol için çıkardıkları hesabı yazayım, bilginiz olsun:

3 lt Repsol Moto 4T 10W-4 ... 60 YTL
    Hyosung yağ filitresi ... 45 YTL
    İşçilik ... 40 YTL
    Toplam ... 145 YTL

Fatura isteyince bunun üzerine 26 YTL ilave.

driver13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyousung gt250r
    selam dostum ,ben daha 1000 km bakım yaptırmadım ,ama aldığım yere sordum nekadar diye 40 ytl yağ için 20 de filtre için toplam 60 ytl falan tutar ,işçilik almıyoruz dedi zaten garanti belgesindede 1000 km (ilk bakım)ücretsiz yazıyor ,bilgi almak istersen global motorun sitesinden bulabilirsin, bence bunu globale bildirirsen iyi olur çünkü işçilik parası alınmaması lazım artı yağ fiyatıda sanırım abartılı

bighakan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 MC
    GT 250 için:
    1000 km. bakımı işçilik ücretsiz
    2lt. yağ markaya göre 30-40 ytl.
    yağ filtresi 10-20 ytl. servise göre değişiyor.
    Servislerde bir standart yok
    lütfen farklı fiyatları globalmotora bildirin ki bir standart gelsin.

iyide adamın motoru gt650s....

bizim gt250r lar zaten 1.9lt yağ alıyo

skorpiyo normal fiyat modele göre

Forumdan Uzaklaştırıldı giallorosso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250 sarı
    ben bu motora binerim arkadaşım

Alıntı death adlı üyeden alıntı

.

8.500 yerine 1500 daha verilip 2001 modellerinde 15.000 km seyirlerinde çok temiz CBR600f bulunabilir.
    ben ve arkadaş gibi motora yeni başlamış birisi gidip 2001 model motor almaz zaten bu işi bilmiyoruz bide 2.elle uğraşılmaz arabayı alırım 2.el
    ayrıca 600f diyosun 250 ile alakası olmayan motor değerleri
    benceu gt250r yeni başlayanlar için mükemmel

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar bas bas bağırıyo burda herkes yağ filtresi 8€ diye alacağı yağ belli hatta servise yağınızı alıp kendiniz götürewbilirsiniz ...işçilikte yok ...yani kaç para ödeyeceğiniz baştan belli

10-40 yağ yaklaşık olarak fiyatı 15-20 ytl 2lt 30-40 ytl arası 8€=14,87 ytl bugünkü kurdan yani çıkacak fiyat yaklaşık olarak 45-55 ytl arası olacaktır...

scorpi0
    olayı anlatan bir mail atıyorum globale bakalım ne diyecekler
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

öylebiraz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hoysung GT250R Kan Krmızı
    Alıntı death adlı üyeden alıntı
    ben almak için cok düşündüm bu makinayı,
    ama racing makina icin düşünülen ilk şeyler,

Performans
    Görünüm
    Egzoz

Görünüme tamam 10 numara..
    Ama RACE bir makinaya göre bir süre sonra 170 km/h yetersiz kalcağını düşünüyorum.. ve yine racing bir makina deyince, devil, yashi flan geliyor aklima..

Başlangıç için okey iyi makina.. Ama bence "R" modeli değil
    Comet ine bişi demiyorum. Tek kelime ile mükkemmel
    Ama "R" icin.. Racing görünümlü naked demek geliyor içimden.

tamam iyi hoş ama bizim gibi yeni başlayanlar için bence biçilmiş kaftan ve ayrıca hoysug diğer 200cc çin malı raceler gibi değil gerçekten kaçışları mükemmel motoru test etmeni çok isterim emin ol bana hak vereceksin:D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler