Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    açıkyol ,nasılsın dostum iyisin umarım verdiğin veriler için teşekkür ederim böylece herkes kendisiyle kıyaslama imkanı buluyor..

the suda ,sende hoş geldin tekrardan nerelerdeydin gerçi bende sınavlar,iş güç derken yoktum başlıkta ..zaten eskilerde uğramaz yazmaz oldular..
    neyse global motor gerçekten çok ilgililer vede zaten sana davranışları ilede bunu göstemişler..fakat hatırlayamadım sorun neydi ,2 ay motorsuzmu bekledin yoksa bu sürede est motorunu mu kullandın anlayamadım..açıklamalarını bekliyorum.

lautreamont
    ,dostum motorun gerçekten çok güzel..chopper tarzım olmasada bu motoru param olsa bende alırdım geçen senenin başında ilk çıktığında görünce aşık olmuştum. bence en spor en genç duran chopper ve bu haliyle çok şık. bi gün bizi de gezdirirsin umarım.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Arkadaşlar Hyosung gt250 r,ilanlarına bakıyorumda 7500 ytl den aşşağıya yazan yok.Sıfıra gücümüz yetmiyor ikinci el alalım diyoruz oda nerdeyse sıfır fiyatıyla kafa kafaya,bir fikri olan var mı?
    Bir gün mutlaka ...

Syriana - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT25
    Alıntı TheSuda adlı üyeden alıntı
    Uzun Sürelik aradan sonra yeniden merhabalar arkadaşlar. Yaşadığım bunca problemden sonra 2. ayında motoruma kavuşabildim. Şuan sorunsuz çalışıyor ve yeniden global motor'a teşekkürlerimi iletmek isterim, cidden çok ilgilendiler açıkcası ben bukadar beklemiyodum. Motorun sorununu buradaki servis ile çözmiyince direk global i aradım ve hemen harekete geçtiler. Bana buraya kendi test motorlarını getirdiler ve benim motorumu tamir için aldılar. Yani motorsuz kalmadım. Ve motoru bana teslim ederken satış sonrası müdürü ve servis müdürü bizzat kapımın önüne kadar gelip motorumu teslim ettiler. E artık başka söylenecek bişey yok herhale ama benim anladığım global motor sattığı ürünün sonuna kadar arkasında arkadaşlar sakın aklınızda bir soruişareti olmasın arkamızda gerçekten sağlam bi distiribitör var.
    helal olsun global motora vallahi tebrikler , sanırım böyle güzel ve sağlam bi distribütörün izinden gider diğerleride özellikle kawasaki z-moto....
    Rüzgara Karşı Koşmamışsan, Onunla Esmeyi Bilemezsin; Henüz Motora Binmediysen, Yaşıyorum Diyemezsin !!!

clint - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar ben GV250'nin çok ekonomik olduğunu duymuştum, hatta yanılmıyorsam bizim siteden bir arkadaş bir gezisini anlatmıştı, epeyce az yakmış olduğunu öğrenmiştik oradan. Rodaj tamamlanmadığı için mi bu kadar yakıyor yoksa sürekli böyle mi? Bu konuda bilgi verir misiniz acaba? Regal'e fazla yakıyor derken bu daha fazla çıktı yahu.

Bu arada yeni alan arkadaşlara da hayırlı olsun, güvenli sürüşler.
    "Bir adamın makosenleriyle bir kilometre yürümeden onun hakkında karar verme." (Kızılderili Atasözü) - (Clint is Cloud)

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT

Hyosung ların harcama miktarları

Arkadaşlar, işte Hyosung ların resmi harcama oranları..

Gonderemedim, PDF icin limit 20KB imiş, dosya 30 KB :(
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı tkalfaoglu adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar, işte Hyosung ların resmi harcama oranları..

Gonderemedim, PDF icin limit 20KB imiş, dosya 30 KB :(
    Selam hemşehrim

PDF'i zip'leyip tekrar dener misin lütfen? PDF güzel sıkışır.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Yedek parça fiyatlarını 17000 20000 ytl fiyata satılan bir marka ile(Honda CBR)kıyaslamanın pekte doğru olmayacağını düşünüyorum sonuçta bizim motosikletlerimiz 7000 8000 ytl fiyat etiketine sahip asıl önemli olan marka kullanıcı müşteri genel portföyüne bakmakta fayda var anladığım kadarıyla burada tanıdığım bir çok arkadaşım ya öğrenci yada maaşlı çalışan insanlar.Hyosung satışları bu ivme ile devam ederse ki öyle görünüyor çevremden aldığım tepkiler bu yönde sirkülasyon artacak daha çok motosiklet ve yedek parça girişi olacaktır buda haliyle fiyatlara yansıyacaktır.Diğer benzer markaların yedek parça fiyatlarına bakmadım nasıldır bilemiyorum daha sağlıklı bir fikir oluşturmak için elimizde fiyat bilgileri olmalı sonuçta kullanılmış olan malzemenin kalitesi ve bulunulurluğuda çok önemli asıl merak ettiğim başka markaların yedek parçaları motosikletimizde kullanılabiliyormu insanlar Suzukinin parçalarının uyabileceğinden bahsettiler sonuçta ben yedek parça konusunda global kaynaklı bir sıkıntı yaşayacağımızı tahmin etmiyorum sonuçta benim yaşadığım bir tecrübe var iki günde parça elimde oldu eklemeliyim eski distribütör bu konuda çok sıkıntı yaratmış...

Motosikleti
    Er6f abs
    Arkadaşlar , bende bu motoru çok beğeniyorum geçen gün benim keeway ile gezerken ışıklarda rasladım bitanesine kırmızı gt250r biraz konuşurken adam satacağını söledi , 600cclik alacakmış bunuda 5750 ytl ye verecekmiş, dedim ikinci eli bu kadar düşükmü ... eee bunlar japon değil dedi ne yapacaksın. adamın hemen telefonunu aldım bu hafta düşünme aşamasındayım belki adamı arar satın alabilirim sonuçta 5750 ye race alıyorusun...

Daha sonra internetten ikinci el ilanlarına batkım millet 7500 ytl yazmış , yaw kardeşim zaten sıfır 8450, e bide ikinci el alınca noter + sigorta + ruhsat parasıda eklenecek. o fiyatlara imkansız adam 500 ytl daha verir sıfır alır... ikinci elde bu kadar değerli olacağını zannetmiyorum , bende mesale 2006 keeway 150 superlight var sıfırı 3200 ben ancak 2000 ytl verebilirim, yani bu tür japon harici motorlarda ikinci elde direkt % 30 kayıp olur bilginize.....

ledo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio Beverly , Hyosung GV 650
    Alıntı METALİ adlı üyeden alıntı
    yani bu tür japon harici motorlarda ikinci elde direkt % 30 kayıp olur bilginize.....

"japon harici"
    Önemli olan, sadece yazarken veya konuşurken değil, hergün hayatı yaşarken adam olabilmektir.

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Arkadaşlar, İzmir'deki AKSAN Sigorta (Bornova Yamaha bayisi aynı zamanda) nuh diyor peygamber demiyor, illa ki kapalı alan şart diyor. Ege Bolge ile falan da konusmuslar, olmaz demiş.
    Bu forumdan bahsettim hatta bir mesajı gönderdim onlara, yine de olmadı.
    Ne yapmamı önerirsiniz?

Sagolun, -turgut
    ---

gt 250Rın 4000 km bakımına ne kadar ödediniz dostlar???

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    muritu;
    sağol dostum iyiyim,bi fırsat bulup Gelişim'in eğitimine katılmak için İstanbul'a gelip,sizlerle tanışmayı çok istiyorum.Sağolsun İbrahim Bey de aradı konuştuk olayı ama işte çok yoğunum maalesef.
    tkalfaoğlu;
    önceden kasko yaptıran arkadaşların çoğunda kapalı alan şartı yok.Ben de Koç Allianz'dan yaptırdım,benimkinde de öyle bir madde eklenmedi.İstersen diğer sigorta şirketlerine de sor.
    melih24;
    Bin bakım ücretlerindeki farkları duyduktan sonra ben de merak ediyorum 4bin bakım ücretini.Bu hafta benim de 4bin bakımını yaptırmam gerekiyor.

birde benim bi sorunum var motorum gt 250r

arkadaşlar benim motorun arka fren balatası 2000kmde bitti evet yanlış duymadınız bitti... diske bile zarar verdim istemeden

yaptırdığımda sorunun bende olduğunu ayağımı arka frende unuttugumu söylediler... eywallah dedim hata bendedir diye düşündm

sonra çook dikkat ettim ve şimdi 4250 kmdeyim yine balatam bitti demir sesi geliyor :(

dostlar şimdi ben napıcam kime başvurucam????

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    melih24
    bu kesinlikle normal değil...bence hemen global le iletişime geç ...onlara durumu anlatan bir mail at...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Ben motoru aldığımda (650 km civarıydı) Arka diskteki aşınma dikkatimi çekmişti. Arka kaliperi söküp baktığımda balatalardan birisinin oldukça aşındığını farketmiştim.

Otomobillerden farklı olarak bizim motorlarda kaliperin sadece bir tarafında balataları diske bastıran hidrolik piston bulunmakta (2 adet). Piston sağ taraftaki (motorun arkasından bakıldığı zaman) balatayı diske bastırdıktan sonra oluşan basıçla, kaliper bağlantı noktasındaki 2 adet pim üzerinde komple sağa kayarak sol taraftaki balatanın da diske temas etmesini ve fren işleminin başlamasını sağlar.

Buraya kadar herşey normal, ancak inceleyince kaliperin yukarıda bahsettiğim iki pim üzerinde kaymadığını (sanırım toz veya pislik yüzünden bir tıkanma oluyor) sadece sağ balatanın fren diskine temas ettiğini keşfettim. Pimle aşağıdaki resimde kırmızı yuvarlaklarla işaretlenmiştir.

Bunu engellemenin en basit yolu bu kısmı arada bir yağlamak ve sıkışma durumunu kontrol etmek için elimizle arada bir ileri geri zorlayarak kaydığını görmek.

Not: Fren problemi olduğunu anlamanın başka bir basit yolu arka freni hiç kullanmadan yapılacak 10 dakika turdan sonra fren disklerine dokunarak herhangi bir ısınma olup olmadığını kontrol etmek.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

bu pazar günki pikniğe olcay (Eyong) RT 125 le gelecek bu hafta onu test ediyo motoru görmek ve yakından incelemek isteyen olursa pikniğe katılabilir....
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    nası yani senin motor şu an Olcaydamı...
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

yok be mete rt diyom rx değil hani büyük lastikli olan varya o işte

mete_han - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Melmeket Uşak/Manisa.2020 NC 750 X DCT/2015 CBF150
    he anladım...olcay beni artçı alsana hacı Rivaya...ama 125 lik çekeremi ikimizi....
    Gerçekler acıdır/Metehandro acıtır//Pinokyo/BMX/Star103/Cobra105/Dt125/İnnova125/Lıberty200/Ybr125/CBF150/PCX/Activa/Inazuma/NC700S/750S/750 X/750SDCT
    (1992/2020) Köftestar&Pandastar&Banstar

Motosikleti
    Honda NC750S DCT

Hyosung ların harcama miktarları

evet sagolun dostlar, aynı dosyayı ZIP olarak gondermeye calısıyorum şimdi. Hatırlarsanız PDF olarak 20KB (!) limitine ulaşmıştım board'un.

PS: "Email ile uyarı" işi çalışmıyor mu? Birisi cevap yazınca bana bir email gelmiyor şu anda?
    -t
    ---

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler