Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    NiyomaniA - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    beyler hepiniz racing'çisiniz heralde özür dileyerek bir soru sormak isterim Hyosung MS3 125cc nerede bulabilirim fiatı hakkında bilginiz var mı? tanks....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    selam herkeze bi scooter kullanıcısıyım
    forumunuzu nerdeyse baştan sona okudum
    2.el gt250 comet düşünüyorum
    alırken nelere dikkat edilmeli?
    bide comet 250 nin 0-100 hızlanması nedir?
    performans konusunda R modelden aşşağı kalırmı?
    biçoğunuz şanzımansorunundan bahsetmiş sonuç ne oldu çözüldümü?
    modifiye durumu nedir 2.el ilan sitesinde birisi 41hp ye yükselttiğini sölemiş doorumudur?
    uzun yol yapmayı seviyorum comet yorarmı?
    comet virajda bi racing kadar yatarmı?
    arka lastiği 150 sanırım maksimumda kaçlık uyar?
    lastik değişirse yakıt tüketimi artarmı artarsa ne kadar artar?
    dielimki frenlerden memnun kalmadım ön çatala 2. bi disk taktırabilirmiyim?
    artçının uzun yoldaki durumu nedir çok yorulurmu?
    bide akıllı uslu kullanımda toplam kaç kilometre görür bu mutur (ömrü nedir)

cevaplar için şimdiden teşekkürler..

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    GKN...
    Kesinlikle alırken motorun zorlanıp zorlanmadığına baktırmalısın iyi bir ustaya.Performans bence aynı gibi şanzıman problemi yavaş yavaş aşılıyor süre geçtikçe.Biraz yoruyor ama kesinlikle R kadar değil ben yorulmuyorum hatta çok zevk alıyorum.Frenlere dikkat.Ben 50 - 60 dereceye kadar rahatlıkla yatıyorum yola tutunuyor Lastik çapı ile oynarsan elbette tüketim değişecektir.Bende zorlamadan gezinti amacı ile kullanıyorum göreceğiz hep beraber motor ömrünü...
    Hoşgeldin...
    Scorpio İzmirden Merhabalar...

snrtrt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    keeway sl 150 / hyosung gv 650
    evet beyler tahminimce sizin daha çok ve daha güzel anlatacak sürüş deneyimleriniz vardır ama ben size bostancı sahilde ışıklardan kalkışımı anlatıcam...

benim keeway i abime postalyıp motorları değiştikten sonra bost. sahile indik..

tabi önce ısınma olayını aştık sonra ışıklara geldik. yanda hatunlar bakıyorlarmış ama ben motora konstre olmuşum ne hatunu
    ışık yandi ve ben en önden fırrrrrladım .. tabi herkeez ayar olmuştur ama motorada yapıştım öne doğru 115 km hızı görünce bıraktım tabi...

alet çok seri imiş bizim sl 150 düldül kalıo haaliylede kullanmak çok zevkli böyle bi motoru..

tabbii karizmasıda cabası..

ama ilk acemilikten olsa gerek ayaklarımı tam koyamadım hatta biraz egzosa değdim sandım ama ne egzos da nede ayakkabımda herhangibi bi iz olmadı .. neyse aman fazla hızlanmadan kazasız sürüşler..

emniyet emniyet kontrolsüz güç GÜÇ değildir....
    güç sizinle olsun
    koluna taktığın kask kafanı korumaz

KARABURUN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2 Ayak
    merhaba arkadaslar.deli gibi o motor mu bu motor mu su motor mu diye sağa sola saldırırken,gv 250 aquila ve gt 250 r arasında kaldım. biliyorum iki tür farklı ama bu ilk motorsikletim olacak herhalde kısmet olursa 3-5 sene kullanacağım. acaba izmirde satış servis yönünden rahat olur muyum? izmirden arkadas var mı aranızda? ve bu fiyatlara (gv 250 aquila ile regal karşılaştırarak düşünelim) değer mi? yardımlarınız için şimdiden teşekkürler...

Motosikleti
    GT 250 COMET SİYAH
    [QUOTE=gamas]Biraz evvel Globalmotor'dan Rahmi Gürsoy bey ile telefonla görüştüm.
    Kendisine iki konu aktardım.Konular ve cevapları:
    1.Motoru aldığım firma ile sözleşmemin anahtar teslimi olduğunu ancak
    firmanın yatırması gereken motorlu taşıtlar vergisini süresinde yatırmadığını
    ve devamlı oyaladığını söyledim.
    R.G.: Bunu firma ile çözümleyeceksiniz.

gamas merhaba, ben de istinye motor'dan aldım motoru ve motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksidini firmanın ödemediğini "gelirler.gov.tr" adresinden görüyorum. firmayı aradım, yatırdık gibi bişeyler dediler ama tatmin olmadım. sen halledebildin mi bu konuyu, hallettiysen nasıl??

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı deneter adlı üyeden alıntı
    gamas merhaba, ben de istinye motor'dan aldım motoru ve motorlu taşıtlar vergisinin birinci taksidini firmanın ödemediğini "gelirler.gov.tr" adresinden görüyorum. firmayı aradım, yatırdık gibi bişeyler dediler ama tatmin olmadım. sen halledebildin mi bu konuyu, hallettiysen nasıl??
    aynı sorunu biz de yaşamıştık. gittik kendimiz ödedik.

İstinye Motor ile görüşün, yine kendiniz yatırmak zorunda kalacaksınız muhtemelen ama enayi olmadığınızı ve bundan sonra ki müşterilerde dikkatli olmaları gerektiğini anlasınlar.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    [QUOTE=deneter]
    Alıntı gamas adlı üyeden alıntı
    Biraz evvel Globalmotor'dan Rahmi Gürsoy bey ile telefonla görüştüm.
    Kendisine iki konu aktardım.Konular ve cevapları:
    1.Motoru aldığım firma ile sözleşmemin anahtar teslimi olduğunu ancak
    firmanın yatırması gereken motorlu taşıtlar vergisini süresinde yatırmadığını
    ve devamlı oyaladığını söyledim.
    R.G.: Bunu firma ile çözümleyeceksiniz.

Arkadaşım benim iki konuda çözüme ulaşmış değil.Bakım konusu sanırım bugün hallolacak.Üç gündür devamlı temas halindeyim.
    Motorlu taşıtlar vergisi daha yatmadı.Bayi parayı muameleciye verdiğini söylüyor.Muamelecide okeyliyor.Ancak bu konuda bayi sorumlu.
    Eğer bu parayı (tutarı önemli değil ama) ben yatırırsam şu ana kadar yapmadığımı yaparak firmanın ismini burada yazacağım.

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı crato adlı üyeden alıntı
    GT250R'da amortisör ayarı bulunmakta, istersen servisinde yaptırabilirsin. ama unutma alçaldıkça amortisörün sertleşecektir.

crato, iki servise + bayiye de sordum, yok öyle ayar falan dediler, daha önce bunu yapmış biri yada bir yer var mı bildigin ?
    bir tanesi sadece amortisör sertleşir, alçalma olmaz dedi hatta

Motosikleti
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    crato, iki servise + bayiye de sordum, yok öyle ayar falan dediler, daha önce bunu yapmış biri yada bir yer var mı bildigin ?
    alla alla, zahmet edip de eğilip amortisöre bir baksalarmış (GT250R da var sadece) ayarlı amortisör neden konulmuş.
    bu arada ben amortisör sertleşince bir miktar alçalır diye biliyorum. çünkü sertleştirmek için yayı sıkıştırıyor, yay sıkışınca da haliyle alçalma oluyor.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    Resimde görülen kırmızı yuvarlak içine alınmış noktadaki alyan civataları gevşetip motosikleti alçaltmak mümkün bağlantı amortisör üzerinde diğer şekilde arka amortisördede ayar varmı? ayar yapılabilecek bir yer göremedim ben...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    [QUOTE=aytskal]Resimde görülen kırmızı yuvarlak içine alınmış noktadaki alyan civataları gevşetip motosikleti alçaltmak mümkün bağlantı amortisör üzerinde diğer şekilde arka amortisördede ayar varmı? ayar yapılabilecek bir yer göremedim ben...

Dostum peki bunu yaparsak sadece ön taraf alçalmaz mı ? arka için de bir işlem gerekir herhalde, bilmedigim için.....

[QUOTE=johnny_rook]
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı
    Resimde görülen kırmızı yuvarlak içine alınmış noktadaki alyan civataları gevşetip motosikleti alçaltmak mümkün bağlantı amortisör üzerinde diğer şekilde arka amortisördede ayar varmı? ayar yapılabilecek bir yer göremedim ben...

Dostum peki bunu yaparsak sadece ön taraf alçalmaz mı ? arka için de bir işlem gerekir herhalde, bilmedigim için.....
    Evet bizim arka amortisörde yaylı ön için tabiki sadece ön yere iner alçalır arka amortisöre baktım biraz önce ayar için civata yada herhangi bir şeye rastlamadım crato bu ayar nereden yapılıyor paylaşırsan bizimle...
    Gerçi sadece GT R da var demişsin ama...

driver13 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyousung gt250r
    arkadaşlar,hepinize merhaba,pazar günü bir organizasyon var sanırım,program varsa ne olduğu hakkında bilgi veren olursa makbule geçer,şimdiden teşekkürler

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''

sarı gt 250 r ı olanlar kıskansın
    To know me is to love me....

sarı gt 250 r ı olanlar kıskansın[/QUOTE]
    Jakobien yenge görmesin...
    Arkadaşlar alt devirlerde motordan tıkırtı duyan varmı merakla yanıt bekliyorum ben çok rahatsız olmaya başladım bundan elimize almayalım sübapları.Ertuğrul sen ne yaptın aştınmı hallettinmi bu sıkıntıyı...

freeboy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Majesty 250,Hyosung GT250R
    Arkadaşlar,Maslak Yücel Motor'a sordum ama amortisörden motorun yüksekliği değişmiyor.Motorun altındaki iki adet lamanın çıkarılıp daha uzun lamaların takılması gerekiyor.Başka çare olarak selenin süngerini traşlamak olabilir.Paranız varsa daha ince yanaklı arka lastik taktırmakta moturun yüksekliğini düşürürmüş.Ama amortisörden bu iş olmuyor.Ben lamaları değiştirip motorun orijinalliğine değişiklik yaptırmak istemiyorum.Ya selenin süngerini traşlatacağız yada böyle kullanmaya devam edeceğim.

Arkadaşlar,aynen devam edeyim:Yücel Motor Yasin Usta benim motoru ön suspansiyonlardan alçaltmak için civataları gevşetti ama olmuyor.Bizim motorlarda ön süspansiyonlardan motor yüksekliğini düşürmek olmuyor.Valla artık para biriktireceğiz ve ince yanak bir arka lastik alacağız bu durumda.Bari motorun havasıda değişir

GKN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    R1
    tekrar soruorum ama,
    nedir bu gt 250 nin 0-100 ü
    bide modifiye durumu sölediim gibi birisi 41 hp ye yükseltmiş yapılabilirmi
    egzos ve hava filtresiylemi yapılıo yoksa makinaya müdahalemi
    bide arka tarafa en çok kaçlık lastik uyar?

Motosikleti
    Alıntı GKN adlı üyeden alıntı
    tekrar soruorum ama,
    nedir bu gt 250 nin 0-100 ü
    bide modifiye durumu sölediim gibi birisi 41 hp ye yükseltmiş yapılabilirmi
    egzos ve hava filtresiylemi yapılıo yoksa makinaya müdahalemi
    bide arka tarafa en çok kaçlık lastik uyar?

0-100 arası 7-8 sn civarında olması lazım.

sadece egzoz ve hava filtresiyle öyle bir artık mümkün değil. tahminim krank mili ve silindir kapaklarıyla da oynanmıştır.
    Ben, crato’yum.

arabaci - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Balıkesir gazi net adnan menderes...
    hyosung zamlandımı ben mi yanlış gördüm yada sadece aygün motor mu yaptı bu zamı.?
    G@Zİ net balıkesir

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)

Bu Konudaki Etiketler