Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı hayatımHepyek adlı üyeden alıntı
    cbf250 demişken bu motorun çnünde gt250 ye benzer ama sadece iki sıra bi yağ radyatörü gibi bişi farkettim geçenlerde.
    Ertuğrul+1
    Selam. karterin yağ soğutması var. O yüzden radyatörü var yani..
    -turgut

Alıntı BBRR adlı üyeden alıntı
    cbf 250 gt 250 karşılaştırmaları yaparken gt 250 beni yoldan çıkardı bu gün sparişini verdim Allah kısmet ederse pazartesi motorum burda kasko ve plaka işlemlerini çarşambaya kadar halledersem kara yılanım çarşamba altımda olur sizlere resimleri geçerim yavaş yavaş deneyimlerimide cbf le birebir kıyaslıyarak hiç tarafsız aktarırım bölece cbf ve gt kıyaslamasını her iki motorlada ilgilenenler tarafsız bi şekilde bulur...
    Harika! Tebrik ederim, benim "kırmızı yılan" da bugün geliyor inşallah

-turgut

Hyosung GT250R

GT250'nin ekzosunu değiştirmeyin diye kitabında bangır bangır yazıyor.
    Bu lafa tam sayfa ayırmışlar.. -turgut

Alıntı Ralf adlı üyeden alıntı
    Bence benzinde sorun yoksa eğer, yan sehpadaki müşür arıza yapmış olabilir 5. viteste uygun hızda değilsen aşırı sarsıntıdan motoru yan sehpa aşağıya inmiş gibi stop ettiriyor,
    Sorun o değilse, bazı motorların yeterince hava alamadığını okudum, hava filtresinin açıklığının ve karbüratöre girişin çok ufak olduğunu okudum, bu deliklerin büyütülmesini tavsiye ediyorlardı, yabancı bir listede (Yahoogroups'daki COMET listesinde)

-turgut

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Ralf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mulhacén 659
    Bir kaç güzel Hyosung fotoğrafını burada paylaşmak istedim, özellikle GT650S TOURER modelini (sarı olan) Türkiyeyede görürüz inşallah.

Motosikleti
    mr 250 destro
    bende kymco var seneye satıp hyosung 250 racıng alıcam tıpı ve performansı cok guzel tabı kız arkadasımında baskısı var

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250

Fabrikasyon arıza çıktı.

Merhaba herkese,
    Bugün gt250 mi teslim aldım fakat motorda fabrikasyon bir arıza çıktı
    Motoru 2km kullandım eksozstan gelen patlama sesinden dolayı servisi aradım, anormal bir durum gelin bakalım dediler hemen götürdüm bende.Biraz incelemeden sonra motorun tek silindiririnin,arızalı sübaplar yüzünden çalışmadığı anlaşıldı.

Sonuç olarak servis garanti kapsamında bir arıza olduğunu söyledi.Motor serviste kaldı, .Pazartesi günü servis,Globalle konuşacak ve sonucu bana bildirecek.Ben yeni motor istediğimi söyledim .Bakacağız artık pazartesi ne olacak.

Bu arada Motoru tek silindir kullanmama rağmen performansı baya kuvvetli geldi.

Herkese kazasız belesız,keyifli sürüşler...

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    Arkadaslar selam,

Benim motorun on farlarini philipsin osram cool blue su ile degistirdim. Goruntu cidden cok hos oldu. Resimlerini cektim ama anca yarin gonderebilirim. Hem beyaz isik hem %10 daha fazla
    Bi tek park i degistirmeyi unutmusum, oda siritiyo zaten. Pazarteside ilk isim onu degistirmek olcak.

Sizelere bisey sorucaktim. Su plakaligi iptal edipte plakayi kuyruga takan varmi aranizda ? Varsa nasi yapti onu ? Ben plakaligin oldugu kismi soktum ama stop ve sinyallerle birlikte geldi

Tesekkurler
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

Motosikleti
    Mulhacén 659
    Alıntı heLL adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar selam,

Sizelere bisey sorucaktim. Su plakaligi iptal edipte plakayi kuyruga takan varmi aranizda ? Varsa nasi yapti onu ? Ben plakaligin oldugu kismi soktum ama stop ve sinyallerle birlikte geldi

Tesekkurler
    Ben bir başkasında gördüm arka çamurlukla beraber, yolcu koltuğunun altında çıkan kanatlarıda sökmüş sinyalleri burada takılabilecek boyutta küçük sinyallerle değiştirmiş. Plakayı kuyruğun altına alıp üstüne de bir ufak stop eklemiş

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    To know me is to love me....

Motosikleti
    Mulhacén 659
    Alıntı jakobien adlı üyeden alıntı
    Çok güzel videolar, eline - klavyene sağlık, darısı yerli Hyosung Comet kullanıcılarının başına...

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı heLL adlı üyeden alıntı
    Arkadaslar selam,

Benim motorun on farlarini philipsin osram cool blue su ile degistirdim. Goruntu cidden cok hos oldu. Resimlerini cektim ama anca yarin gonderebilirim. Hem beyaz isik hem %10 daha fazla
    Bi tek park i degistirmeyi unutmusum, oda siritiyo zaten. Pazarteside ilk isim onu degistirmek olcak.

Tesekkurler
    Bu tip bir şey yapabilirsin sadece paslanmaz bir plakaya bakar fenada görünmüyor bence...

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar merahaba tatilden geldim ama forum kısalmış sanki gereksiz mesajlar falan mı silindi yoksa benim pc de mi bi sorun var anlayamadım nyse azönce motoru çıkarttım arkadaş saolsun temizlemiş ben gelene kadar çizik kalmamış sadece sinyali taktırıp yola devam edecem bide ayna biraz yamulmuş onu demirciye götürsem ısıtarak hafif eğebilirmi çünkü parça döküm oldugu için normal anda eğersek kırılabilir dediler...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    benim kankaların şirkette bi alet var acaip bişi kyruğu söktü o aletle inanılmaz düzgün bi şekilde kesiti plakanın takılı olduğu kısmı .plakayı alta yapıştırdı. sinyal ve stoplar duruyor aynen ama plaka olan kısmı kesti foto koyarım 1-2 güne..
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    evet 24 sayfa silindi
    To know me is to love me....

heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    Bende gecen gun gordum bi tane, natilus isiklarinin orda. Kirmizi bi gt 250r sinyallerle stoplar duruyodu, plaka alttaydi. Cidden cok hosduruyodu. Yapan yer varmidir bunu ? Adres telefon verirseniz hafta sonu gdim yaptiriyim

Philips Osramli resimler;

Sirasiyla kisa-kisa-kisa-kisa yansima-uzun-uzun-uzun yansima
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    Biraz evvel Globalmotor'dan Rahmi Gürsoy bey ile telefonla görüştüm.
    Kendisine iki konu aktardım.Konular ve cevapları:
    1.Motoru aldığım firma ile sözleşmemin anahtar teslimi olduğunu ancak
    firmanın yatırması gereken motorlu taşıtlar vergisini süresinde yatırmadığını
    ve devamlı oyaladığını söyledim.
    R.G.: Bunu firma ile çözümleyeceksiniz.
    2. 1000 km. ilk bakım için yetkili servise gittiğimi ancak serviste ve globalmotorda yağ filtresi bulunmadığı için bakım yaptıramadığımı , haftasonuna doğru gümrükten gelebileceğini söylediklerini bu arada yapacağım km.lerin ne olacağını sordum.
    R.G.: Şu anda büyük bir parça stoğunun gümrükte olduğunu bununda servislere dağılımının haftasonunu bulacağını bakımın o zaman yapılabileceğini
    ve yapacağım 150-200 km. nin sorun olmayacağını söyledi.

Konuşmadan sonra bir servisi daha aradım onların elindede yağ filtresi yok.Ya istanbuldaki bütün servisleri teker teker arayacağım yada parçaların servislere ulaşmasını bekleyeceğim.İşimde uzak servislere gitmeme müsait değil.Bu durumda rodajda 1040 km. özenle kulandığım motorumu (GT250)kullanmakta istemiyorum.Dört tekere talim.
    Bakım yaptıracak arkadaşların dikkatine....

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Benim servis, 1000 KM yi beklemeden ilk bakıma getirmemi salık verdi, mesela 500KM de getir dediler.. -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    İlk bakım 1000 km.de ve unutmayın rodaj 1600 km.de bitiyor.
    Ancak satıcılar ve eski motorcular 500 km. de sadece yağ değişimi tavsiye ediyorlar.Bende tavsiyeye uyarak 500 km.de yağ değiştirdim.Şu anda 1040 km.deyim.1000 km.de ilk bakımı yaptıramadım(servislerde ve globalde yağ filtresi yok).Yağ değişiminden, alışmasından veya benden bilmiyorum ama vites geçişleri yumuşadı ve boşa daha rahat geçiyor.İyi sürüşler...

asaf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt 250 r
    selamun aleyküm bende gt 250 r var çok memnunum iykide almışım diyıyorum global motora teşekürederim.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    bnde şu kuyruk olayını düşünüyorum esasında ama kesilmesi gerek en mantıklısı öle olur ozamanda orjinalliği bozulacak ama kesmedende olmıcak gibi gözüküyo bu arada caddede dün bi sarı bi siyah 2 gtr gördüm mc ile biraz gerisinde onlar kimdi acaba mesajlar silinince bi garip olmuş alışamadım

asaf hoşgeldin kendini tanıtırsan ii olur hayırlı olsun motorun..
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Lastik fiyatları konusunda ne diyorsunuz? Ben bir pirelli'nin 190 euro olduğunu duydum, afalladım :(

-t
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Can. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 F6
    Arkadaşlar merhaba,

Çok acil bir tercih yapmam lazım ve bir konuda kararsız kaldım.
    16500 peşin para verip CBR 600F mi alayım yoksa 11.900 YTL verip GT650R mı kararsız kaldım. Arada 4600 YTL fark var. Aslında forumu baştan sona okusam bu konuda daha sağlıklı karar verebilirim ama acil karar vermem gerekiyor. GT650R kullanan arkadaşlar görüş bildirebilirlerse çok makbul geçer gerçekten.
    kalite, dayanıklılık , performans, yakıt sarfiyatı, yol tutuş, servis ağı ve yeek parça ile servis maliyetleri açısından bir kıyaslama yaptığımızda paraya kıy CBR 600 F mi al dersiniz? (106 -76 HP farkı biliyorum.Performans derken sadece bu adımı es geçin lütfen. Aynısını beklemiyorum bu bakımdan)
    Fikir paylaşacak arkadaşlara şimdiden teşekkürler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler