Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    heLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    07' GSX-R 600
    600cc lik makinanin sesi cikmaz
    Suzuki [B]GSX-R 600[/B] '07
    [B]2[/B] Fast [B]4[/B] You

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    Tamer, peki koruma demiri için de fiyat verdi mi ? keşke bir resmi falan olsaydı
    ben motorumu henüz satın almadım almadan önce yaptırdım koruma takozunu.takoz konusunda düşme anında kesin olmasa da şaseyi eğebilir görüşleri çıkınca motor koruma demiri yaptırmaya kara verdim.alınca motoru koruma demirini bağlatıp fotoğraflarını da koyarım.Fiyat konusunda ise takoza yaklaşık bişi olur herhalde(120$).Motoru ve beni korusunda parası okadar mühim değil bi kere verecem sonuçta bu parayı.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Tamer. Motorun şimdiden hayırlı olsun.

sport motorlardaki koruma takozları ne yazıkk ki cruiser motorlardaki koruma barları gibi bacağını koruyamaz. eğer motor üzerine devrilecek olursa bacağın her halükarda altında kalacaktır (koruma takozu en fazla granajdan 10 cm taşar. bacağının kalınlığı en az 30 cm).

Ayrıca motor devrildiğinde bu takoz alt kısmı korur ancak bu sefer de motorun yükü gidon ve depo üzerine binecektir. deponun hemen altındaki kalın şase parçasına da bir düşme takozu yaptırmalısın. (şasiyi delmeden de bu işi yapabilirsin.)

[COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250
    Alıntı Ertuğrul_Öz adlı üyeden alıntı
    Tamer. Motorun şimdiden hayırlı olsun.

sport motorlardaki koruma takozları ne yazıkk ki cruiser motorlardaki koruma barları gibi bacağını koruyamaz. eğer motor üzerine devrilecek olursa bacağın her halükarda altında kalacaktır (koruma takozu en fazla granajdan 10 cm taşar. bacağının kalınlığı en az 30 cm).

Ayrıca motor devrildiğinde bu takoz alt kısmı korur ancak bu sefer de motorun yükü gidon ve depo üzerine binecektir. deponun hemen altındaki kalın şase parçasına da bir düşme takozu yaptırmalısın. (şasiyi delmeden de bu işi yapabilirsin.)
    teşekkürler.ben koruma tokozunu komet için yaptırmıştım ve boyu tam 14 cm.Bağlandığı yer motorun depo kısmına yakın böylikle motor devrildiğinde depo ve pegler yere değmiyor 75-80 derece lik bir açıda koruma takozu devreye giriyor.bar yaptırdığımda ise barın boyunu 15-20 cm yapmam yeterli.Şaseyi delmeden yaptırdım zaten.
    30 cm bacak ben kimsede görmedim bu aradasumocu binerse belki motora o başka
    bağladığımda fotoları koyarım isteyen faydalanır.

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Ertuğrul depoyu nasıl söktün ya bravo sana filtreyi temizlemek için şart...
    Motosikletten düşünce ayağım altında kaldı ama bir şey olmadı dizimi yere çarptım o kadar dikkat ederseniz arka görünüşüne formu gereği depo ile arka grenaj bacakların durduğu yerden daha dışarda bir miktar koruyor olmalı beni korudu çünkü...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Evet sonunda motoru şöle bi bakım için servise verecem ...eee hakketti ...bi orasını burasını mıncıklasınlar...heralde bu forumda benim km yi yapan başka bi hyo yoktur...2,5 sene km teli olmadan kullandım şu an 37 000 de demekki rahat 50000 i devirdik ...bana rağmen motor hala yürümekte ısrarlı ...
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar başımda çok ilginç bir dert var, acil yardımınıza ihtiyacım var, kısaca anlatayım
    şu an gt 250de 3300 kmdeyim. 3000 kmye kadar en ufak bir sıkıntım olmadı, 10 gün falan önce her zamankinden farklı bir benzinciden benzin aldım, normalin dışında tek yaptıgım bu, sonra 5-6 kere başıma şöyle bir olay gelidi o günden beri (bu arada o depo bitti, yeni ve temiz bir depo daha aldım ve bugün yine yaptı)
    tam olarak 5.viteste oluyor, tam gaz giderken, genelde 100-120 arası birden hiçbir sebep yokken yani durup duruken motor stop ediyor yani 120 ile giderken yolun ortasına yığılıyor motor o an ve kesinlikle gaz yemiyor, sanki o hızda birden motoru bilerek kapatıp boşa almışım gibi motorun gaz ile tüm ilişkisi kesiliyor, hemen sağa çekiyorum ve bir iki dakika sonra çalıştırdıgımda hiç bir şey yokmuş gibi çalışıyor, şimdi
    1. Her 5. vitese çıktıgımda bunu yapmıyor
    2. Kullandıgım yollar ve şartlar tamamen aynı yani fazladan rüzgar gibi şeyler olmuyor
    3. Motorun normal çalışmasında hiç bir gariplik yok
    bugün ustaya sordum (3 farklı) hiç kimse bir fikir yürütemedi, ilk akla karbüratör geldi ama eger olsaydı kenara çektikten sonra çalışmaz tekrar dediler, bu durumda motoru açacaklar, beyin ile ilgili olması kuvvetle muhtemel ama işin garip tarafı hata tekrar tekrar olmuyor, ben önce bir size sorayım dedim, benzer bir durum daha önce herhangi birsinin başına geldi mi diye ?

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Sanırım beyinle ilgili bir problem olabilir.

Benim hyo bazen 1. viteste debriyaja bassam bile çalışmıyor. ama kontağı kapatıp açtıktan sonra çalışıyor. Eğer başına bir daha böyle birşey gelirse yavaşlarken hemen vitesi boşa al, marşa bas. Olmazsa kontağı kapatıp tekrar aç marşa bas.

Eğer çalışırsa sorun beyinde demektir. Umarım sorunun garantiden değişir.

Ertuğrul depoyu nasıl söktün ya bravo sana filtreyi temizlemek için şart...
    Motosikletten düşünce ayağım altında kaldı ama bir şey olmadı dizimi yere çarptım o kadar dikkat ederseniz arka görünüşüne formu gereği depo ile arka grenaj bacakların durduğu yerden daha dışarda bir miktar koruyor olmalı beni korudu çünkü...
    aslında depoyu sökmek gayet kolay.depo altındaki iki adet hortumu çıkarın, koltuğu da tabi. sonra depoyu şasiye bağlayan civatayı sökün. İşin püf noktası deponun arkasını 5 cm kadar kaldırdıktan sonra motorun arkasına doğru hafif sallayarak çekmek (dikkat edin depoyu düşürmeyin). Eh artık bakalım burada yetkili bir servis açılmış. yakında göstereceğim. Eğer garanti kağıtlarını kaşeletemezsem zaten motor garanti dışı kalacağı için ertelediğim tüm bakımları yapmaya başlarım artık. Önce subap ayarı gerekli. istediğim dökümanları da buldum.

arkadaşlar başımda çok ilginç bir dert var, acil yardımınıza ihtiyacım var, kısaca anlatayım
    şu an gt 250de 3300 kmdeyim. 3000 kmye kadar en ufak bir sıkıntım olmadı, 10 gün falan önce her zamankinden farklı bir benzinciden benzin aldım, normalin dışında tek yaptıgım bu, sonra 5-6 kere başıma şöyle bir olay gelidi o günden beri (bu arada o depo bitti, yeni ve temiz bir depo daha aldım ve bugün yine yaptı)
    tam olarak 5.viteste oluyor, tam gaz giderken, genelde 100-120 arası birden hiçbir sebep yokken yani durup duruken motor stop ediyor yani 120 ile giderken yolun ortasına yığılıyor motor o an ve kesinlikle gaz yemiyor, sanki o hızda birden motoru bilerek kapatıp boşa almışım gibi motorun gaz ile tüm ilişkisi kesiliyor, hemen sağa çekiyorum ve bir iki dakika sonra çalıştırdıgımda hiç bir şey yokmuş gibi çalışıyor, şimdi
    1. Her 5. vitese çıktıgımda bunu yapmıyor
    2. Kullandıgım yollar ve şartlar tamamen aynı yani fazladan rüzgar gibi şeyler olmuyor
    3. Motorun normal çalışmasında hiç bir gariplik yok
    bugün ustaya sordum (3 farklı) hiç kimse bir fikir yürütemedi, ilk akla karbüratör geldi ama eger olsaydı kenara çektikten sonra çalışmaz tekrar dediler, bu durumda motoru açacaklar, beyin ile ilgili olması kuvvetle muhtemel ama işin garip tarafı hata tekrar tekrar olmuyor, ben önce bir size sorayım dedim, benzer bir durum daha önce herhangi birsinin başına geldi mi diye ?
    hyosungcular yok mu ya bu konuda net bir fikri olan beyinden kuşkulandık ama belkide gerçekten sebebini bilen olur diye düşünmüştüm, genele mi taşısam acaba ?

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    hyosungcular yok mu ya bu konuda net bir fikri olan beyinden kuşkulandık ama belkide gerçekten sebebini bilen olur diye düşünmüştüm, genele mi taşısam acaba ?
    motor durur durmaz da stop ediyordu benim başıma geldiğinde, iki sefer karşılaştım ve her ikisinde de sebebini bulmak zor olmadı. yanlışlıkla acil motor durdurma düğmesine basmışım

eğer sorunun bu olmadığından eminsen makineyi iyice bi incelettir derim. beyinle alakalı olabilir.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

yok kesinlikle eminim stop düğmesine basmadığıma, ilk sana sordugumda bende acaba dedim çünkü emin değildim ama sonradan sorun tekrar etmeye başladı, kesin servise götürcemde ben daha çok aynı problem başka birininde başına geldimi diye merak ettim, hani giderken bilgim olsun diye

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    yok kesinlikle eminim stop düğmesine basmadığıma, ilk sana sordugumda bende acaba dedim çünkü emin değildim ama sonradan sorun tekrar etmeye başladı, kesin servise götürcemde ben daha çok aynı problem başka birininde başına geldimi diye merak ettim, hani giderken bilgim olsun diye
    Arkadaşlar neler oluyor tüm gün tek mesaj!Johnny Ertuğrulun dediği gibi kontağı açıp kapatırsan beynin enerjisini kesiyor dolayısıyla resetlemiş oluyorsun aslında bu ciddi bir sorun özellikle yüksek süratlerde tekerleklerin kilitlenmesine bile yol açabilir bende beyinden olabileceğini düşünüyorum yada altta ayaklıktaki switch te devreyi kesiyor olabilir bu motosikletlerin elektrik şemasına ulaşma imkanımız varmı elinde olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.Bu şema olsa ben devre elemanlarını inceler sana sebeb ihtimal çıkarabilirdim.Ayrıca alınan kötü benzin bujilerde ateşleme sorununa yolaçmış olabilirnmi bundan pek anlamadığım için bilen biri yanıtlar fikir üretirse sevinirim.
    Ertuğrul garanti kağıtlarını kaşeletemezsem motor garanti dışı kalır ne demek ya sen o motosikleti sıfır aldın modifikasyonda yapmadın tabiki garanti geçerli olacak sübap ayarında devlet meselesi haline geldi Nasıl yaptığını paylaşırsın artık...

aiqa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R
    ayaklıktan dolayı olması mantıklı gibi geliyor kulağa. Belki bir çukurdan geçerken sarsılıp hafif açılıyordur. Ama sadece 5. vitesede yüksek hızda giderken olması ilginç
    Life, in itself is just a fraction of being, a game of time on the material.

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Motosikleti
    Alıntı aytskal adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar neler oluyor tüm gün tek mesaj!Johnny Ertuğrulun dediği gibi kontağı açıp kapatırsan beynin enerjisini kesiyor dolayısıyla resetlemiş oluyorsun aslında bu ciddi bir sorun özellikle yüksek süratlerde tekerleklerin kilitlenmesine bile yol açabilir bende beyinden olabileceğini düşünüyorum yada altta ayaklıktaki switch te devreyi kesiyor olabilir bu motosikletlerin elektrik şemasına ulaşma imkanımız varmı elinde olan varsa benimle paylaşırsa sevinirim.Bu şema olsa ben devre elemanlarını inceler sana sebeb ihtimal çıkarabilirdim.Ayrıca alınan kötü benzin bujilerde ateşleme sorununa yolaçmış olabilirnmi bundan pek anlamadığım için bilen biri yanıtlar fikir üretirse sevinirim.
    Ertuğrul garanti kağıtlarını kaşeletemezsem motor garanti dışı kalır ne demek ya sen o motosikleti sıfır aldın modifikasyonda yapmadın tabiki garanti geçerli olacak sübap ayarında devlet meselesi haline geldi Nasıl yaptığını paylaşırsın artık...
    Bu Topicin ilk sayfasında gt250 için manuellerin bulunduğu kısımda 3.gt125/gt250 (servis manuelleri alt başlığı altında) Motor hakkında her türlü bilgiyi (sübap ayarından, sökülmesinden, elektrik şemalarına kadar) bulabilirsin.

Daha önce farketmemiş olman doğal çünkü benim elime de yani geçti. sağolsun ctato da 2-3 gün önce ilk sayfaya ekledi.

Tavsiye ederim.

Not: benim motor şu anda 3300 kmde. Samsun'da şu ana kadar yetkili servis olmadığı için bütün bakımlarını kendim yapıyordum. Bu yüzden bir garanti dışı kalma durumu söz konusu olabilir.

arkadaşlar dün başka bir hyosung servisine gittim orada da direkt olarak sebep şudur diyemediler, büyü ihtimalle elektrik devreleri ile ilgili olabilirmiş kapsamlı bakacaklar ama haftaya çarşambaya gün verdiler, bu kadar beklemek istemiyorum devamlı motorun üstündeyim, son çare bugün Globali arayacagım

Motosikleti
    07' GSX-R 600
    Benim basima bu olay Suzukide geldi. Motorla 130-140 giderken aniden gaz kesip stop ediyordu. Sorunun ilk once benzin pompasinda oldugu soylendi, ama sorun depodaydi. Motor 97 model oldugu icin ve daha once islem gordugu icin deponun ici paslanmis. Paslar koparak hortumlari ve karburatoru kapatiodu falan. Depoyu Lag lattik, karburatoru temizlettik bi daha tekrarlamadi.
    Tabi 3000 km lik bi motor icin boyle bi olay olurmu bilmem.

hell, bu bahsettigin sorun devamlı mı oluyordu ? yani her 130 çıkışında da oluyormuydu ? bendeki sorun tekrar etmiyor, şimdiye kadar 5-6 kere yaptı ve sadece 5.viteste yapıyor,
    valla çok pis bir durum, sonunda benzer de olsa başına gelen biri çıktı

Motosikleti
    07' GSX-R 600
    Benimde devamli basima gelmiyodu, depo hareket edince tikaniklik geciodu. Yani arada bi yapiyodu bunu. Ama hep olmiyacak durumlarda yapiyodu. Mesela makas atarken falan. Sonra arkadaki arabay el kol hareketi yapmak zorunda kaliodum

Motosikleti
    Fazer
    Merhaba arkadaşlar,
    36 yaşından sonra geçen hafta ilk motorum alarak GT250 comet ailesine katıldım. fırat buldukça biniyorum ama henüz 100 km bilr yapamadım.
    Birkaç sorum olacaktı, formun çoğu sayfasını okudum, belki de atlamışımdır. Yönlendirirseniz sevinirim
    1) Koruma demiri ile ilgili yardımcı olabilecek var mı (görebildiğim kadarıyla sizlerin de benzer araştırmaları var)
    2) Top case taktıranınız varsa, nereyi ve hangisini tavsiye eder
    3) Bazen çok rahat geçmesine rağmen, anahtarı kilitleme moduna getirdiğimde takılı kalıyor, çıkartamıyorum (Mutlaka basit bir yöntemi vardır?)
    bir de vitesi boşa almada bazen sorun yaşıyorum ama bu konuda forumda bir cevap görebildim
    şimdiden teşekkürler

MadCaT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Selam arkadaşlar,
    2 aydan fazladır forumu takip ediyorum, RR almaya niyetlenmişken hyo gv-250 ile tanışma fırsatı buldum. Kararımı vermemde fikirlerinizin ve dayanışmanızın çok çok payı var.. Acaba senetle taksitlendirme yapan bir bayii biliyor musunuz?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler