Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    arkadaşlar sese çözüm diyordu herkes 2 gün önce süleyman memnuna gittim akropovic taktırdım fena değildi ses konuştum sayı artarsa fiyatta düşüş yaptırabiliriz belki fiyat 400 euro 4 taksit yapılıo peşin fiyatına onun dışında vadeli daha uzun taksitte yaparım dediler. ne dersiniz?
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    conti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R

artık benimde gtr 250'lim var.

Herkese merhabalar
    arkadaşlar bugün ilk işim tavsiyeleriniz üzere istinye motora gitip hakan beyle görüşmek oldu.
    ve kaporayı verdim muhtemelen cumartesi günü motorumu teslim alacağım. (siyah )
    ancak. şöyle bir problemim var ben istinyeden motoru kocamustafapaşa ya nasıl getirceğim. ?

çünkü; ehliyetim yok ayrıca motorsiklet kullanmayı yeni öğreneceğim.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    arkadaşlar bugün köprüde plakamı düşürdüm tekrar başvuru yaptım sabah sabah şimdi bana plaka bastırılabilecek beşiktaş taksim civarı bi yer lazım bildiğiniz bi yer varsa sölerseniz sevinirim...
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar hepinize günaydın,
    İki gündür net e giremedim, özlemişim hyosung ailesini valla...........
    pazar günü caddede turladım, fenerbahçeye falan da girdim ama
    hiç kimse ile karşılaşmadım, şans işte..........ceko yazmış oralardayım
    diye

dönüşte ilginç bir olay yaşadım,
    üsküdar sahilde haremden üsküdara dogru yolun sağından ağır ağır
    gidiyorum, maksat manzaraya bakmak, bu sırada iki tane motorlu
    yunus yanıma geldi, ben hiç istifimi bozmuyorum, ağır ağır gidiyoruz
    güleç bir yüzle,
    -acemisin galiba
    -yooooo....çok değil
    -senin şimdi ehliyetinde yoktur, hemen ehliyet al
    -aslında var ehliyetim, ilk onu aldım
    bir anda gazladılar ve gittiler, ben de peşlerine takıldım, dört tekerler
    yunusları gördügü anda mum gibi oluyorlar, bu sayede bunu da öğrenmiş
    oldum
    aslında tavırları bayağı hoşuma gitti, korumacı bir hava ile yaklaşmaları
    yani, ne diyim helal olsun bazı polislere.......

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey

Göstergeye güvenmeyin

Bu sabah yine benzin bitti yolda kaldım.

Allahtan tanıdıklara rastladım, benzin getirdiler.

Ayrıca motor eski hyoma nazaran biraz fazla hararetleniyor ve sübap sesi veriyor gibi. Sanırım kısa zamanda sübap ayarı yapmak gerekli.

----------------------------Edit----------------------
    Gt 250R nin sübap boşluğu nedir? Kullanma ve servis kılavuzlarına söyle bir göz attım ama bulamadım
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Hem cumartesi hem pazar günü Ankara 1.motosiklet fuarındaydım.
    Global yetkililerini göremedim.2 hafta sonra düzenlenecek test sürüşüne kayıt yaptırdım.Özellikle GV 650 Aquila'yı ve GT650R'ı çok merak ediyorum.Test gerçekleşirse izlenimlerimi yazarım.
    Bu arada Hyosung'un tavsiye ettiği Shell Advance 10-40 yağların ltsi 10 YTL'ydi fuarda.Sanırım garanti süresince başka yağ kullanamıyoruz.

Motorlarınız kac km de...

Arkadaslar merhaba motorlarınız kaçar km de ve bu km ye gelene kadar ufakta olsa ne gibi sorunlar yaşadınız tüm hyosung kullanıcılarının bilgi vermesi güzel olur..

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Kartal23 adlı üyeden alıntı
    dostum bu taksici milletini böyle durumlarda kaskla kafayı gömüceksin... şerefsiz taksiciler yüzünden 1.kes motorumu yatırmak zorunda kaldım... şerefsiz diyorum kusura bakmayın.. taksici durdu ... şerefsiz çünki yerden kalktığımı görünce hemen topuk yaptı..
    Hassasiyetin için teşekkür ederim yine aynı olay yine salak bir taksici geçen hafta Mithatpaşada başıma geldi yine kaydım yine toparladı motosikletim ben önemle belirtirim sadece bu tip bencil kullanan taksicileri kastediyorum belediye otobüsleri ve dolmuşlarında onlardan pek bir farkı yok aslında...

Conti hayırlısı olsun sen sitemizin yetkili etkili demirbaşı Metehan abimize ulaşırsan sana rodajı bile zevkle halledecektir ...

Arkadaşlar ben motosikletimi aldığımda garanti belgesi servis formu ve türkçe kullanım klavuzunun olduğu kitapçık basım aşamasındaydı çoktan ulaşmış ama biz heyecandan atladık unutmuşuz sabah bayiden aldım benden başka atlayan yoktur herhalde ama yinede bir dip not düşelim hatırlatalım

Benim gaz telim biraz gevşedi(1 cm) ama sorun değil zaten devirli kullanmıyorum üstelik iyide oldu gaz arası dolayısıyla hassasiyette azaldı...

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    vampire181
    benimkisi 2130 km de, henüz hiç bir sorun yaşamadım,
    bir tek geçen gün 3. marş ta motor çalıştı , ben de şok oldum valla
    böyle konuşuyoruz ama umarım nazar değmez........

gamas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 2006
    arkadaşlar
    1 saat önce sola sinyalsiz ve (ben gireceği yolun köşesini geçmişken) aniden dönüş yapan
    bir araca çarpmamak için ani fren yaptım ve motoru yatırdım.
    2 ayna ve sağ sinyal camı kırıldı.Bende birşey yok çünkü tam korumalıydım.Bu araç benim düştüğümü görmesine ve diğer araçların korna çalmasına rağmen durmadı ve kaçtı.
    Karakola gittiğimde araca çarpma olmadığı için sigorta sirketinin hasar ödemediğini ancak zabıt tutularak kişisel mahkemeye verebileceğim söylendi.
    Parçalar için sağolsun Aksaray Öncel'den Emre arkadaş ilgileniyor.Globalmotora faks çekip getirtecek.Bu durumda biraz motorsuz kalacağım.
    34 VD 3346 plakalı beyaz mitsubishi minibüse dikkat..Trafik canavarı ve insan değil.Bu araç sultançiftliğinde benim hayatımla oynadı.İstanbulun her yerinde olabilir.
    Hepinize kazasız günler dilerim.

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    trasher sen bayaa öğrenip gezmeye başlamışsın ha dostum .hadi ahyırlısı olsun..

conti sen naptın ..haber alamadım senden sonra ..gittinmi istinye motora..hakan beyi buldunmu..

gamas ;sanada çok geçmiş olsun.. .sigorta nasıl ödemez..yani eğer senin kendi sigortan varsa ödemesi lazım..anlamadın?? umarım büyük hasarın yoktur. .tekrar geçmiş olsun. sana bişey olmasın.

istinye motor hoş geldiniz..siz yokkende biz yardımcı oluyorduk arkadaşlara, sizde varsınız artık tam takım olduk bide ben alabilsem..dimi ama yaa..
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Son susturucuyu sökünce nasıl ses çıkardığını merak ettim.(kayıt biraz bozuk)

Bu normal sesi.
    http://rapidshare.de/files/22870075/IMGP0060.AVI.html

Bu da susturucu olmadan. (Ortalığı yıkıyor, kesinlikle tavsiye edilmez)
    http://rapidshare.de/files/22876015/IMGP0061.AVI.html
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

conti - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250R
    merhaba muritu,
    seninle konuştuğum gibi pazar sabahı erkenden istinye motora gittim. aslında seni arayacaktım ama pazar günü rahatsız etmek istemedim. hakan beyle görüştük istinye motor da sağolsun çok iyi davrandı ilk kaporayı verdim. ve motorsikletimi cumartesi alacağım. geç almamın nedeni ise birazcık plaka takımtım olması. arkadaşlar bu arada ben motor kullanması iyi bilmiyorum (yada bilmiyorum. ) ve benim motorum istinyede
    ben kocamustafapaşadayım.
    ne dersiniz.

Gamas çok geçmiş olsun,

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı conti adlı üyeden alıntı
    merhaba muritu,
    seninle konuştuğum gibi pazar sabahı erkenden istinye motora gittim. aslında seni arayacaktım ama pazar günü rahatsız etmek istemedim. hakan beyle görüştük istinye motor da sağolsun çok iyi davrandı ilk kaporayı verdim. ve motorsikletimi cumartesi alacağım. geç almamın nedeni ise birazcık plaka takımtım olması. arkadaşlar bu arada ben motor kullanması iyi bilmiyorum (yada bilmiyorum. ) ve benim motorum istinyede
    ben kocamustafapaşadayım.
    ne dersiniz.

Gamas çok geçmiş olsun,
    Motosiklet kullanan bir arkadaşın olmayışı talihssizlik ben tanıdıkla teslim aldım o götürdü eve bir panelvan yada kamyonetle alabilirsin yanlız ağırlığı konusunda uyarmalıyım en az 4 adet kuvvetli arkadaşa ihtiyacın olacak gerçekten çok ağır aslında en güzeli satın aldığın yerden rica etsen belki bir yolunu bulurlar burada bazı firmalar panelvan ile eve kadar aracı bırakıyorlar Plaka için sevk irsaliyesi yanında olunca sorun etmeyiz demişlerdi polis arkadaşlar ben bir süre plakasız kullandım sorunda çıkmadı yanlız tecrübem yok diyorsun birilerinden yada bir kuruluştan eğitim almanı şiddetle tavsiye ederim motosiklete alışmak biraz süre alıyor ehliyet durumu nasıl merak ettim...

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    conti de aramıza katıldı. da bakalım kimler alıp katılacak bi de biz alsak gt250 cometi hemde siyahından conti ehliyetini mutlak gelişimden al.. bende oraya kayıtlıyım.tavsiye ederim.kullanıp öğrenebileceğin bi kurs.

trasher senin nasıl gidiyor eğitim-rodaj.. dur bakiim ben snei bi ariim ,özeldim,heyecanına ortak olayım.

hyosung bekle beni bigün bende binicem sana ...

açıkyol,jhoony rook hiç sesiniz çıkmıyormu yoksa bana mı öyle geliyor..motorlar kaç km de ..yakıt sarfiyatı nasıl ..arada bi resim yükleyin yahuu. şöle kalitelileriden..ne resimsiz renksiz bi ortam oldu bu yaaa
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    slm muritu;
    sesimiz çıkıyor elbette ama gereksiz yazıp da topik kirliliği yapmayalım diye uğraşıyorum malum64 sayfa olmuş.Yoksa satır satır takipteyim topiğimizi.
    1200 km'deyim bakım sonrası sanki daha bir yağ gibi akıp gidiyorum.Vites geçişleri de sorunsuz artık.Arabayı çektim garaja işe de motorla gidip gelmeye başladım.
    Sen de nazlanma artık comette karar kıldın anlaşılan,koy son noktayı.
    Hadi bekliyoruz müjdeli haberini.

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    selam açıkyol,
    Global yetkilileri Cuma öğlenden sonra ve cumartesi günü Ankara Bayisi Çağ Motor'un standındaydı.Eğer standa bizleri sorsaydınız mutlaka görüşebilirdik.Test sürüşü için kayıt yaptırmana sevindim ki bu konuda ilği büyüktü.Test sürüşünde GV 650 yi ve GT 250R modellerini test etme şansına sahip olacaksın.Bir aksilik olmaz ise orada görüşebiliriz.

trasher - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT250R
    Alıntı GV 650 adlı üyeden alıntı
    selam açıkyol,
    Global yetkilileri Cuma öğlenden sonra ve cumartesi günü Ankara Bayisi Çağ Motor'un standındaydı.Eğer standa bizleri sorsaydınız mutlaka görüşebilirdik.Test sürüşü için kayıt yaptırmana sevindim ki bu konuda ilği büyüktü.Test sürüşünde GV 650 yi ve GT 250R modellerini test etme şansına sahip olacaksın.Bir aksilik olmaz ise orada görüşebiliriz.

bu motorlarmıza egsoz taktırmak istiyoruz napcaz peki bi egsozla garanti dışı mı kalacak hala net bi cevap yok lütfen olumlu cevap yazın noluuurrrrrr
    [COLOR="Black"][B][FONT="Comic Sans MS"]yellow storm[/FONT][/B][/COLOR]

trigger - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250R
    gamas sana kaskodan para alamayacağnı kim söylediyse hiç bişi den haberi yokmuş!!eski motorumla kaza yaptım zabıt tutturmadım beyanat yazdım(şu saatte şurada bi araba bana çarpıp kaçtı plakasını alamadım motorumdaki hasarın giderilmesi için gereknin yapılmasını rica ederim şeklinde bir yazı) kasko karşıladı ve yine 2 sene önce arkadaşım alkollü kaza yaptı kendi kendine başka araç karışmadan zabıt tutturmadık ve beyanatla 4 milyarlık hasarı kaskodan yaptırdı. plaka vermemeni tavsiye ederim çünkü kasko dava açar adama sen de dahil olursun iş uzar o hayvana da bişi olmaz delil olmadığından...plakasını alamadığım de bence ben öyle yapmıştım kasko direk ödedi...zaten sen tek başına kaza yapınca zabıt tutmuyorlar o zaman sen motoru devirince kaskonun ödememesş gerekio öle saçma bişi olabilir mi?yer ıslak düştüm e o zaman zabıt yok e ozaman kasko da ödemio !yok öle bişi ödüyorlar.

ben de bu tarz bi olaydan bahsetmek itiyorum motorumu abim direğe sürterek geçmesi sonucu sağ ayna sağ sinyal kırıldı egzozumda çok dikkatli bakılınca fark edilen çizikler var ve kaskoya verdimburaya kadar herşey tmm da daha önceden isviçre şu an ise koç allianza yaptırdığım kaskodan aynı saçmalık yaşıyorum.şu ki sigortaları anlaşmalı motor servisi olmadığı için siin istediğiniz serviste aracınızı glip görüyorlar foto çekiolar aynen arabalarda olduğu gibi o da tmm ama kasko ödemeyi servise değil size yapyor ama ödeme yapması için sizin faturayı vermeniz gerekiyor e para ödemeden parçalar gelmeden servis fatura vermiyor!!yani servi önce para sonrra fatura sigorta da önce fatura sonra para diyor..sonuç ya servis size boş fatura kesiyor siz paranızı alıp servise eriyorsunuz ya da iz parayı ödeyip motoru yaptırıyorsunuz sonra paranızı sigortadan alıyorsunuz.böyle saçma bir uygulama nerde görülmüş ya!!yan ben maddi yükü fazla bi kaza yapmışsam o zaman ne olacak 4000 ytllik hasar olsa mesela önce bu parayı çıkartıp vermem gerekio ancak ondan sonra tabii servis tmm fatura keserm derse ki aslında yaparsa suç işlemiş oluo alınıp satılmayan bi parçanın faturasını kestiği için.dahası var fatura kesip verse bil servis bi iilik yapıp eğer kasko parayı size verip anında çıktı parçaları almak için servise giderse parçaları bulamıyor ve o servisi kara listeye alıyor. bunun neresi sigorta nası sigorta bu anlamıyorum ki benim hasarı yaptıracak param olması gerekiyorsa????benim hasarım ufak bişi ayna sinyal bi de egzozda daha büyük bişi olsa yürüyen akam hasarlı olsa motora ihtiyacım olsa acil??

bu olayla öğrendiğm parça fiyatları:

ayna 92$+kdv
    egzoz 400$
    sinyal 20$+kdv kdv% 18

parçalar pahalı koç aliianz 599 ytl taksitli fiyatıdır en uygunu da bu kilit altında olmaksızın karşılıyor 250cc ve üstünü buna gt250ler de dahil.

YAKIT

fuledim 99 km kullandım 17 ytlye tekrar fulledim yani 170 kuruş yaktı ama sakin kullanım değildir muhtemelen 130 140 yakar sakin kullanımla.

şimdilik bu kadar yeni bilgiler gelirse aktarırım...
    utku özer
    Sevdim seni birkere başkasını sewemem...

GV 650 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GV 650
    Selam,Türkiye'ye ithal edilen tüm araçlar için garanti süresi iki yıl'dır ve km tahtidi yoktur.
    Kısaca aracın üzerinde yapılacak her türlü operasyon aracın garanti kapsamı dışında kalmasına neden olacaktır (Egzost,teyp takmak yada modifiye gibi operasyonlar ).Bu nedenle üreticilerin yada ithalatçıların ürettikleri yada kendileri tarafından kabul görmeyen bir parça takılamaz.
    Şuan için Global Motor'un ve HYOSUNG tarafından kabul edilip takılabir olan bir egzost bulunmamaktadır. Fakat bazı sitelerde görülen parçalar ve aksesuarlar ülke dağıtıcılarının kendi insiyatifleriyle olmaktadır.
    Fakat HYOSUNG tarafından üretilen ve kalitesi onaylanan ekipmanların kullanılması halinde garantinin devre dışı kalmayacağı bilinmelidir.Yinede bu konudaki insiyatif tamamen tüketicinin sorumluluğundadır.Fabrika değerlerinde ki egzost mesala belki sesin güzel çıkmasına yada beygir gücünün artmasına neden olacak ama araç üzerinde farklı parçalarında aşırı çalışıp zorlanacağı da unutulmamalıdır.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler