Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Aprilla Pegaso,Hyosung 250comet(satılık)
    Akira;
    naçizane tavsiyem öncelikle motorunu sıfırıyla değiştirmeye çalışmandır.
    Gerekirse sen de şartlarını zorla bu konuda.
    Tribünlere de çıkma çünkü bu topic sadece hyosung sahiplerinin değil,sevenlerinin de.
    Tekrar çok geçmiş olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    scorpi0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyo' GT650S
    Alıntı bikehoper adlı üyeden alıntı
    DOSTLAR
    sizlerin verdiği bilgi ve tavsiyeler sonucunda GT-250 aldım.Umarım pişman olmam ve ilk etapta İzmirdeki Hyosung kullanıcıları ile tanışmama vesile olur.
    Tekrar herkese sevgi ve saygılar.Görüşmek üzere...
    selam bikehopper. oncelikle yeni motorun hayirli olsun. keep the shiny side up

ben de izmir'deyim. 600cc, 60-70 hp civarinda ikinci el temiz bir alet ariyorum kendime. daha once yurtdisinda gs500'um vardi, bir sene ona bindim. Ondan sonra sv650'ye gecmeyi planliyordum ama daha once yurda donus yaptik. burda da malum sv'ler hem pahali hem de ikinci elde populer degil.

haftasonu istanbul'a motor bakmaya gitmistim, ilgilendigim bir kac ducati monster 600, 620ie wardi. kiziltoprak'ta gezerken hyosung'lari gordum. gorunus olarak bayagi hosuma gitti. sv650'nin motorunu zaten begenirdim. lakin motor harici aksamin japon kalitesinde olmamasi ve servis/parca olayinin halen soru isareti olmasi kafami kurcaliyor.

izmir'de nerden aldin senin aleti? gorebilecegimiz bir showroom'lari var mi? global motorun listesinde iki tane bayii gorunuyor ama servis gorunmuyor. servis isini nasil halletmeyi dusunuyorsun?

tesekkurler, keyifli surusler...

-G

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben yokken anahtarı babamdan alan komşumuzun, motorumu hurdaya çevirmesi nedeniyle bir süre sizleri tribünlerden izlemekle yetineceğim.

Motosikletimin tamiratı ile ilgili gelişmeleri buradan yazarım. Balalım Globalmotor söylediği gibi yedekperça sorununu hızlı çözebiliyormuymuş.
    dostum çok geçmiş olsun inan benimde içim sızladı.. lakin komşunun sen yokken senden izinsiz motoru nasıl alabiliyor anlayabilmiş değilim. neyse umarım o da iyidir. ayrıntıları paylaşman ve çabuk toparlanman dileğiyle.
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

sindoman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv 250
    Akira kardeş geçmiş olsun önce. Motoruna hangi parçalar lazım bildirirsen sana bir an önce yardımcı oluruz.Görüşmek dileğiyle.
    Global Motor
    Rahmi Gürsoy
    Yedek Parça

aytskal - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Akira adlı üyeden alıntı
    Arkadaşlar ben yokken anahtarı babamdan alan komşumuzun, motorumu hurdaya çevirmesi nedeniyle bir süre sizleri tribünlerden izlemekle yetineceğim.

Motosikletimin tamiratı ile ilgili gelişmeleri buradan yazarım. Balalım Globalmotor söylediği gibi yedekperça sorununu hızlı çözebiliyormuymuş.
    Akira hemen umutsuzluğa kapılma global ile görüş bak sana mesajda yollamışlar ben eminim yardımcı olacaklardır hallolur merak etme sen...

Alıntı scorpi0 adlı üyeden alıntı
    selam bikehopper. oncelikle yeni motorun hayirli olsun. keep the shiny side up

ben de izmir'deyim. 600cc, 60-70 hp civarinda ikinci el temiz bir alet ariyorum kendime. daha once yurtdisinda gs500'um vardi, bir sene ona bindim. Ondan sonra sv650'ye gecmeyi planliyordum ama daha once yurda donus yaptik. burda da malum sv'ler hem pahali hem de ikinci elde populer degil.

haftasonu istanbul'a motor bakmaya gitmistim, ilgilendigim bir kac ducati monster 600, 620ie wardi. kiziltoprak'ta gezerken hyosung'lari gordum. gorunus olarak bayagi hosuma gitti. sv650'nin motorunu zaten begenirdim. lakin motor harici aksamin japon kalitesinde olmamasi ve servis/parca olayinin halen soru isareti olmasi kafami kurcaliyor.

izmir'de nerden aldin senin aleti? gorebilecegimiz bir showroom'lari var mi? global motorun listesinde iki tane bayii gorunuyor ama servis gorunmuyor. servis isini nasil halletmeyi dusunuyorsun?

tesekkurler, keyifli surusler...

-G
    Servis kahramanlarda arkadaşım global motor ben az önce bakım için görüştüm aynı yerde bayiside var yakında istersen özelden bu noktaları mesaj atabilirim sana...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Alıntı sindoman adlı üyeden alıntı
    Akira kardeş geçmiş olsun önce. Motoruna hangi parçalar lazım bildirirsen sana bir an önce yardımcı oluruz.Görüşmek dileğiyle.
    Global Motor
    Rahmi Gürsoy
    Yedek Parça
    Sağolun Rahmi bey

Bugün size kırmızı GT250R için parça faksını gönderen bendim. Faksımı hemen değerlendirmeye aldığınız ve cevapladığınız için teşekkür ederim. Ancak sizinde bir hyosung kullanıcısı olarak taktir edeceğiniz gibi, fiyatlar çok yüksek geldi. (hatta toplamda beklediğimin 2 katı )

Ne yazık ki parça, işçilik, nakliye masrafları yeni motorun fiyatını geçtiği için motosikleti tamir ettirmek gibi bir durum söz konusu değil.

Hayat böyle işte arkadaşlar. Tam herşey güzel gidiyor derken suratınızın ortasına şamarı yiyorsunuz. Size tavsiyem pahalı demeyin kaskonuzu yaptırın.
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

yavuzk2004 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    akira bu motoru neden yaptırıyorsun? bu senin suçunmu? hayır, o zmn düşüren yaptırsın yada yenisini alsın, çünkü sen motoruna gözün gibi bak başkası gelsin darmadağın etsin sonrada neyse parası verelim yaptıralım desinler. ben olsam kesinlikle yenisini yada sıfırının (yani şu an satsan kaç para ederse) onun parasını isterdim. bu motoru onlara sat bence

TAMER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KEEWAYsuper light150,HYOSUNG GT250

Aksesuarlar

MERHABA,
    Arkadaşlar bende comet almayı düşünen biri olarak formu takip ediyorum.Kısmet olur alırsam bende aksesuar ve koruma demirlerini yaptıcağım.

gv250 ve gt250 için koruma demirleri,sissy bar gibi aksesuarları yaptırabileceğiniz profesyonel bir atölye var.Ben şu an kullanmakta olduğum motora(keeway SL)özel yapım sissy bar ve ayna yaptırmıştım,şu an bu yaptırdığım parçalar keeway bayileri tarafından orjinal aksesurlar olarak satılıyor.
    Eğer gv250 ve gt250 sahiplerinden biri motorlarını ölçü almak için atölyeye getirirlerse,talep karşılığında seri üretime başlarlar ve tüm hyosungcular bu aksesuarlardan yararlanma fırsatı bulur.Ayrıca burda yapılandan daha iyisi olmayacak parçalar için fazladan para ödemekten kurtulunur.

İlgilenen arkadaşlar olursa Atölyenin yeri ve telefon nosu;

Metal Sanatları Atölyesi/Arslan usta
    tel:0212 219 88 24
    cep:0536 521 49 92
    Hüriyet mah. Dr.Cemil Bengü Cad. Fidan Sok.17/A Çağlayan

YENİ FARLAR

Arkadaşlar Photoshopta comet için bir kaç farklı far modeli yaptım.Bu haliyle motoru daha şık gösterdiğini düşünüyorum.

http://img130.imageshack.us/img130/8...farcopy6bt.jpg
    http://img130.imageshack.us/img130/6...iftfar26re.jpg
    http://img130.imageshack.us/img130/9...iftfar39cy.jpg

Arkadaşlar sizin motosikletlerin rölanti devri nedir özellikle gt cometler şu soğutma da kullanılan yağ ile ilgili bilgisi olan varmı makine ile dün 60 km yol yaptım 1

johnny_rook - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Tamer
    Ben m.köydeyim fırsat bulunca gider bakarım ama bir sorum olacak,
    gv250 nin çok sorun olacagını düşünmüyorum ama bu bahsettiğin
    atölyede gt 250 için koruma demiri örneği var mı ? seri üretime
    geçmek için öncelikle bir model olması gerekiyor ama şahsen ben hiç
    bir yerde gt 250 için yapılmış bir koruma demiri örneği göremedim bugüne
    kadar, internet de dahil buna. İşin ilginç tarafı motorda koruma demiri
    bağlantısı yapacak dahi bir yer bulamadım.
    Belki bu konuda daha fazla bilgi sahibi olan bir arkadaşla beraber gitmek lazım
    oraya sonuçta dizayn sorun değilde, ölçü ve bağlantı nasıl yapılacak
    bunu çözmek lazım

sade7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha
    arkadaslar,gv 250 icin hard case yan cantalar ariyorum yakisan bi tane bilen varmi yada yaptiran istanbulda nerede var acaba....

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı
    Eğer gv250 ve gt250 sahiplerinden biri motorlarını ölçü almak için atölyeye getirirlerse,talep karşılığında seri üretime başlarlar ve tüm hyosungcular bu aksesuarlardan yararlanma fırsatı bulur.Ayrıca burda yapılandan daha iyisi olmayacak parçalar için fazladan para ödemekten kurtulunur.
    Bu adreslerde örnekler var
    http://rocketrogersmotorcycles.com/C...or_hyosung.htm
    http://www.simamoto.fr/Home/SMAACC.N...MET.EQUIPEMENT

Bonus:
    Airbrush Yapılmış GT250
    Modifiye Comet (Kırmızı)
    Modifiye Comet (Siyah)

Motosikleti
    Alıntı johnny_rook adlı üyeden alıntı
    Tamer
    Ben m.köydeyim fırsat bulunca gider bakarım ama bir sorum olacak,
    gv250 nin çok sorun olacagını düşünmüyorum ama bu bahsettiğin
    atölyede gt 250 için koruma demiri örneği var mı ? seri üretime
    geçmek için öncelikle bir model olması gerekiyor ama şahsen ben hiç
    bir yerde gt 250 için yapılmış bir koruma demiri örneği göremedim bugüne
    kadar, internet de dahil buna. İşin ilginç tarafı motorda koruma demiri
    bağlantısı yapacak dahi bir yer bulamadım.
    Belki bu konuda daha fazla bilgi sahibi olan bir arkadaşla beraber gitmek lazım
    oraya sonuçta dizayn sorun değilde, ölçü ve bağlantı nasıl yapılacak
    bunu çözmek lazım
    Dediğim gibi eğer motor incelenirse yapılıp yapılamacağı anlaşılır.Yapılacak modelde başka bir modelden kopyalama olmayacak tamammen orda yapılmış bir tasarım olcak.En azından alta takılan spoiler için bağlantı yerleri var.Yan koruma demiri içinde uygun bir bağlantı yeri yapılabilir olmasa bile.Motorunu bir göster istersen zaten yakınmışsın,ustalar bakıp ne yapılabileceğini çıkartırlar.

siteleri inceledim,parça fiyatları uygun değil yurtdışından getirme maliyetleriyle bunlar bir hayli pahalıya patlıyacak,bu sitede 360$ lık sissy bar+kargo masrafı 400$ı bulacak.Aynısını 200$ a burda imal ettirme şansımız var ben modelleri printerdan çıkartıp atölyeye götürecem.Geriye motorlara bağlanacak bağlantı noktalarının ölçülerini vermek kalıyo.Bu kısımda motorlarınızı atölyeye götürmek olarak sizlere kalıyo

serkankiyak - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    fz6
    Çorlu' da da hyosung bayiisi açıldı bir iki ay evvel.Ben gidememiştim fakat volkan(skykaptan) gitmiş ve truva motorun bayiisinin sahibi harun abiyle tanışmiış.banada bahsetmişti bende bu gün gittim ve gt250r aşkı bendede başladı.1,250 peşin diğer 7,000ytl yi bankaya yönlendirerek
    36 aya kadar vade seçenekleriyle bu motora sahip olabiliyor muşuz.valla ne bileyim harbiden niyeti bozdum.'''bende gara pisi aldım''' diye başlık açarsam bir süre sonra şaşırmayın..
    herkeze selamlar..
    [FONT="Georgia"][FONT="Verdana"][B][COLOR="Blue"][SIZE="2"]Biliyorsan konuş,ibret alsınlar.Bilmiyorsan sus, adam sansınlar..[FONT="Georgia"][/FONT][/SIZE][/COLOR][/B][/FONT][/FONT]

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    rolanti devri sorulmuş biyerde 1500 d/d olarak ayarlayabilirsin...
    To know me is to love me....

muritu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    off kararsızlık ve parasızlık :(
    Alıntı TAMER adlı üyeden alıntı
    Dediğim gibi eğer motor incelenirse yapılıp yapılamacağı anlaşılır.Yapılacak modelde başka bir modelden kopyalama olmayacak tamammen orda yapılmış bir tasarım olcak.En azından alta takılan spoiler için bağlantı yerleri var.Yan koruma demiri içinde uygun bir bağlantı yeri yapılabilir olmasa bile.Motorunu bir göster istersen zaten yakınmışsın,ustalar bakıp ne yapılabileceğini çıkartırlar.

siteleri inceledim,parça fiyatları uygun değil yurtdışından getirme maliyetleriyle bunlar bir hayli pahalıya patlıyacak,bu sitede 360$ lık sissy bar+kargo masrafı 400$ı bulacak.Aynısını 200$ a burda imal ettirme şansımız var ben modelleri printerdan çıkartıp atölyeye götürecem.Geriye motorlara bağlanacak bağlantı noktalarının ölçülerini vermek kalıyo.Bu kısımda motorlarınızı atölyeye götürmek olarak sizlere kalıyo
    yabancı sitelerde görülen ve bi önceki sayfada resimleri olan alt spoyler hakkında yaptırabileceğimiz yada yapılmışını alabileceğimiz biyer bilen varmı arkadaşlar?? tamer??
    ah bi kessem ayaklarımı yerden,kanatlanıp rüzgarla ,
    kükreyip motorla,keşfetsem dünyayı başladığı yerden[COLOR="Yellow"]***[/COLOR] [COLOR="Red"]şam piiii yonnn [/COLOR][COLOR="Yellow"]***[/COLOR]

crato - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Triumph Tiger 800XC idi, calindi.
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    yabancı sitelerde görülen ve bi önceki sayfada resimleri olan alt spoyler hakkında yaptırabileceğimiz yada yapılmışını alabileceğimiz biyer bilen varmı arkadaşlar?? tamer??
    tahminim alt granajı ancak o linkten satın alabilirsin. koruma demirleri konusunda da komtan o linkleri oradan alabilirsiniz diye değil, örnek olması amacıyla vermiştir büyük ihtimalle.

birincisi, bu bize gösteriyor ki cometlerde koruma demiri bağlanabilecek yerler mevcut. ikincisi, dikkatli inceleyecek olursanız bu vidaları görebilirsiniz. hem de gt250r da granajları baklamak için kullanılan bağlantı ekipmanları vasıtasıyla birşeyler yapılabilir gibi gözükyor.
    Ben, kimine göre deli, kimine göre keyifli, kimine göre lanet-li, kimine göre pek bi’ dertli, kimine göre efendi, kimine göre sadece biri, kimine göre hiç biriyim.
    Ben, crato’yum.

Motosikleti
    Alıntı muritu adlı üyeden alıntı
    O resimdeki alt spoylerı üreticek firma kalıp yaptırması lazım.Bu da bir hayli masraflı olur az adet için,azncak talep çok olursa böyle bir spoyler burada üretilir yada ona alternatif bir şey yapılır.Bu şekilde olmasa bile metal kıvırma demirden koruma demiri takılabilir alt tarafa bunun da örnekleri mevcut,Givi ve Hepco&Becker gibi markaların var fakat hyosunglara uymaz bağlantı yerleri.Yanlar için ise race motorlar için motora yandan takılan düz ve uzun koruma barları var sizi korumasa da motoru korur.
    Ben yurt dışındaki sitelerden topladığım örneklerin fotolarını print edip atölyeye verdim.Bunlardan yapabileceklerini söylediler,fakat bağlantı yerlerini beliryeyip ölçü almak için birinin motorunu getirmesi lazım.

[QUOTE=jakobien]rolanti devri sorulmuş biyerde 1500 d/d olarak ayarlayabilirsin...[/Q En azından birileri cevap vermiş Jakobien ve Akira teşekkürler benimkisi 1000 devir civarı arttırmam gerekiyor sanırım...

Seni unutmayacağız
    Nur içinde yat
    Ertuğrul_Öz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Dışı büyük içi küçük sarı şey
    Arttır, yoksa muhtemelen yağ pompan sistemde yeterli basıncı oluşturmayacak ve dolayısıyla rölantideyken motor yağsız çalışabilir. (gerçi 1000 devir bana yeterli gibi geldi)
    [COLOR="Blue"]Ne Kadar Yükseğe Çıkarsan, O kadar Yüksekten Düşersin. [/COLOR]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler