Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

MT - Hyosung Kullanıcıları Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    dreamdark - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    pınar muhtemelen görmüşsündür forumlarda ama, motoru hafif öne hareket ettirdiğin zaman boşa almayı dene istersen bir de, o zaman rahat geçiyor. Ben genelde tam durmadan, durmak üzereyken atıyorum boşa, ondan sonra duruyorum. Genelde ışıklara gelirken yapıyorum bu işlemi, duracağımı anladığım zaman.
    Bir de motoru stop ettiğin anda şıp diye geçiyor boşa, 2 sn.liğine sağ eldeki switch'ten stop edip, boşa alıp tekrar çalıştırmak da, çaresiz başımın ürettiği alternatiflerden biri

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Suzuki SV650s
    Alıntı dreamdark adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    pınar muhtemelen görmüşsündür forumlarda ama, motoru hafif öne hareket ettirdiğin zaman boşa almayı dene istersen bir de, o zaman rahat geçiyor. Ben genelde tam durmadan, durmak üzereyken atıyorum boşa, ondan sonra duruyorum. Genelde ışıklara gelirken yapıyorum bu işlemi, duracağımı anladığım zaman.
    Bir de motoru stop ettiğin anda şıp diye geçiyor boşa, 2 sn.liğine sağ eldeki switch'ten stop edip, boşa alıp tekrar çalıştırmak da, çaresiz başımın ürettiği alternatiflerden biri
    Hareket ettirmeyide deniyorum. Diyorum ya hepsini sıradan deniyorum tek bi ışıklarda :D
    Olmayacağı tutuyo bazen inatlaşıyo ama durmadan boşa almak mantıklı. Bunu deniycem bu gece..

ailgazdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250 siyah
    bosa gecme problemi beni de deli etmisti, c&c motors a gittim ufak bir debriyaj ayarıyla bu sorun halloldu...
    lakin debriyajın biraz sertlestigini söylemem lazım
    [FONT="Impact"][/FONT] [COLOR="Black"][/COLOR] [SIZE="5"][/SIZE]Atakan:bounce:

0 RH +

eby78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Benelli TNT 25
    arkadaslar ıstedıgınız marka ve modelı belırtın bana 15 gun ıcınde sıparısınız elınızde ;) bana pm den ulasın bu konuda ve dıger aksesuarlar konusunda cok cok uygun fıyatlara yardımcı olacagım sızlere..

Motosikleti
    YAMAHA FZ6 FAZER ABS
    merhaba arkadaşlar GT 250 R modelinden bir arkadaşıma alacağız. yeni başlamak üzere olan bu arkadaşıma; boşa geçmesinden ve stop etmesinin 1000 bakımdan sonra kaybolduğu hususunda formlarda başka bir şey göremedim. başka problem olup olmadığı hususunda bilgi verirseniz sevinirim.

yeni başlayan biri olduğu için problemlerini aktaracam ve çözüm yollarını anlatacam. bilgiler için tşk ler.

tkalfaoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC750S DCT
    Alıntı ek.engin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar GT 250 R modelinden bir arkadaşıma alacağız. yeni başlamak üzere olan bu arkadaşıma; boşa geçmesinden ve stop etmesinin
    Yani zaten çok az problem çıkaran bir motor, malum Suzuki ye motor üretiyor bu firma.

Ben çok memnunum benim motordan.
    -turgut
    ---
    Honda NC750S..... Honda VFR 2008... Hyosung GT250R

Motosikleti
    2006 HYSONG
    arkadaşlar ...inşallah kimsenin başına gelmez ama eger gelipte granajlarınızı kırarsanız motorunuzun çoook iyi bir usta buldum şıp diye yapıyooo... hemde sudan ucuz.. hani o maslaktaki hasan usta war yaa o eline su dökemez.. aklınızın bii ucunda tutun derim ben lazım olyr..
    [COLOR="Red"][B]FOREVERFENERBAHCE:pr: [/B][/COLOR]

ailgazdag - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt250 siyah
    Alıntı ek.engin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar GT 250 R modelinden bir arkadaşıma alacağız. yeni başlamak üzere olan bu arkadaşıma; boşa geçmesinden ve stop etmesinin 1000 bakımdan sonra kaybolduğu hususunda formlarda başka bir şey göremedim. başka problem olup olmadığı hususunda bilgi verirseniz sevinirim.

yeni başlayan biri olduğu için problemlerini aktaracam ve çözüm yollarını anlatacam. bilgiler için tşk ler.

engin kardeşim ben geçen sene ekim ayında aldım motorumu (gt250 siyah)
    motor alım sürecimi, benim durumumda çok arkadaş olduğunu düşünerek dürüstçe anlatmak isterim...baştan uyarıyorum biraz uzun olacak

öncelikle motorsiklet alabilmek için hayatımdaki herşeyi ayarlayabilmek, siz de takdir edersiniz ki kolay olmadı hatta, babamın motorsiklet kavramını çok tehlikeli bulmasından dolayı, motor aldığımı ona hala söylemedim ki 30 yaşında, evli çok afedersiniz eşşek kadar adam olmama rağmen

gerçi motoru aldıktan 10 gün sonra gerçekten çok kötü birşey oldu...babam haklı çıkmıştı galiba
    dünyalar tatlısı emrah ünsalan kardeşimi bir motor kazasında kaybettik, bütün aile ve sevenleri üzüntüye boğuldu çünkü abartısız söylüyorum onu tanıyan herkes çok severdi...
    yaklaşık 10 gün garaja inmedim...sonra düşündüm "vazgeçmemi istermiydi" diye...tabi ki istemezdi

ben motorumu almadan önce bütün forumları a dan z ye hatmettim, çok da faydası oldu hem sürüş tekniği açısından hem de mekanik anlamda çok şey öğrendim, tabi hala öğreniyorum...

ilk hoşlandığım motor monster 620 ydi ancak kimle konuştuysam "başlangıç için ikinize de yazık olur" dedi ben de "bu kadar adam haksız olacak değil ya" diye düşünmeye başladım, o sırada karşıma kara oğlanım çıktı..."tamadır" dedim

emrah cığım bi cumartesi aldı beni arkasına, gittik motoru gördük...
    ben gördüğüm an koydum kafama almayı, neyse motoru aldım yavaş yavaş da ilerlettim şu anda rodajı tam tarif edildiği üzere 6000 deviri geçmeden tamamlanmış maksimum 2 ay arayla kontrol ettirilmiş 3000 km ye henüz gelememiş ve her baktığımda da "ulan çok güzel maşallah yaa" dediğim bi oğlum var

gelelim ÖNEMLİ kısma...benim motorumda yaşadığım en büyük sorun boşa geçmeme problemi oldu, hatta bir gün balmumcu dan yukarıya çıkıyorum, trafik çok sıkışık motor öyle bir şişti ki herhalde, imkanı yok vites değişmedi
    1. viteste 2 km kadar uzaktaki işyerime gittim işim birkaç saat sonra bittiğindeyse hiç birsey yokmuş gibi evime, göztepeye döndüm, sanıyorum yağ çok incelmişti zira ertesi gün uğur da(c&c) öyle olabileceğini söyledi
    ufak bir debriyaj ayarı ve şu anda hemen hemen hiç yaşamıyorum o sorunu...

bir diğer problemcik de genellikle 2. veya 3. viteste yaşanılan gaz yememe olayı açıkçası canımı sıkmıyo değil ama ciddi bir dert haline gelmedi çok şükür...

performansından son derece memnunum 250 lik bir motor gibi değil kesinlikle, istediğiniz zaman yeterince güç üretiyor...

kısaca motorumu çok seviyorum, arabamla karşıya geçmek zorunda olduğum zamanlar dünya başıma yıkılıyo ve her gün bu zevki sağ salim bana yaşattığı için de allah a şükrediyorum...elbette bir süre sonra 650 lik bir motor alıcam fakat biraz daha touring tarzı bişeyler olacak galiba zira yolcu açısından çok da rahat bir motor olduğunu düşünmüyorum...

biraz uzun olduğunu farkındayım ...hepinize sağlıklı ve mutlu günler arkadaşlar
    [FONT="Impact"][/FONT] [COLOR="Black"][/COLOR] [SIZE="5"][/SIZE]Atakan:bounce:

0 RH +

selam arkadaşlar ben cometimin sarı deposunla sarı kuyruğunu siyahlarıyla değiştirmek istiyorum .siyahlardan sıkıldığım zaman yine sarıları takarım .bana kaça maal ?yardımlarınızı bekliyorum

KAPTANTIGER - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    SUZUKI GSR 600
    şu boşa geçmeme sorunu nasıl oluyor maşallah ben hiç yaşamadım birde yağ 10-50 deneyin hiç pişman olmazsanız
    Söz Uçar Yazı Kalır...:cat:

Motosikleti
    hyosung karion
    benımde kario 125 rt var.... grank kolu sorunluydu ama bı hafta icinde geldı ve bu sabah motorumu ustama teslım edecımmm bence kısa bı sure ve zaten hafta sonuna ve 23 nısan deng gelmesınden kaynaklandı gercekten cok guzel ve sağlam motorlara sahıp hyosung ve ilgilerden dolayı tum calışanlarında ve ve fromdakı arkadaşlarımızın paylaşımcılığına tşkler ederımmmm ve boşa gecme sorunu yanı işik olayını bende yaşamadım daha once kullandığım,da vardııı tabı hyosung değıldııı

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''

Efsane geri döndü:)

Uzun zamandır yazmadığım hyosung forumuna geri dönüyorum.Herkeze selamlar tüm hyosung kullanıcılarına ve diğerlerine iş yoğunluğu sebebiyle bir süredir aranızdan uzaktım.
    Şimdiye kadar gerçekleşmesinde ön ayak olduğum 2 büyük hyosung buluşmasından sonra bir sürü hyosung kullanıcısıyla tanıştık arkadaş oldu yeni suratlar görmek çok hoş.

Gelelim kronolojiye:

Gt 250 r:KIRMIZI rED Giselle 2005 te aldım 5 ay kadar bindim o zamanlar bu kadar çok yoktu ve görenler wowwww diyordu şimdi heryerde ne güzel.

Gt 250 comet:Kırmızı benim bebeğim canımdı gitti şimdiye kadar satıpta üzüldüğüm tek motorum gri şase ki bence siyahtan güzeldi

Gv 250 :Serinin son motoru ve yeni bebek.

Ne hyosung bayisiyim ne bir çıkar ilişkim var bu kadar hyosunga güveniyorsam inanın bildiğim birşey vardır.

Hyosungların genel bir arızası var cdi den kaynaklanan çoğu motorda var konuştuğum çoğu kişide Bu motor 6000 devirde 2-3 saniye mola verir sonra devam eder ben buna bir nevi fişikleme diyorum hatta serviste düzelttiklerinde çok bozulmuştum manyakmısın sen demişlerdi e ben seviyordum problem yoktu.

Her türlü sorunuza cevap verebilecek durumdayım sanırım sevgiler hapinize

Jakop the last engineer.şu avatar değişmelimi ne?
    To know me is to love me....

Motosikleti
    Hyosung Gt250R(mart'ta insallah)
    merhabalar,
    sonunda siyah gt250r ıma kavustum :D bende artk sizden biriyim.
    hepinize merhaba :D

Motosikleti
    cbr 125
    Manve motorun hayırlı olsun artık darısı benim başıma inşallah arkadaşlar gt250r almak istitorum yarım saattir istanbullu bır gt250r kullanıcısı arıyorum sorucak bırseyım var bayılıkle ılgılı sımdı burda bana en yakın olan bayı kızıltopraktakı ıstanbul motor sanırım ancak burası sadece hyusong mu satar bır ınternet sıtesı fln varmıdır bılmek ıstıyorum bır yardımcı olursanız cook sevınırım arkadaslar birde anadolu yakasında başka bayi nerelerde vardır acaba?
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

100 Oktan Moderatör (Komtan) Gürkan Anbarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer
    Alıntı kirke adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Manve motorun hayırlı olsun artık darısı benim başıma inşallah arkadaşlar gt250r almak istitorum yarım saattir istanbullu bır gt250r kullanıcısı arıyorum sorucak bırseyım var bayılıkle ılgılı sımdı burda bana en yakın olan bayı kızıltopraktakı ıstanbul motor sanırım ancak burası sadece hyusong mu satar bır ınternet sıtesı fln varmıdır bılmek ıstıyorum bır yardımcı olursanız cook sevınırım arkadaslar birde anadolu yakasında başka bayi nerelerde vardır acaba?
    www.istanbulmotor.com İstanbul Motor 'un web sitesi, bayiilere www.globalmotor.com.tr adresindne ulaşabilirsin.

Alıntı manve adlı üyeden alıntı
    sonunda siyah gt250r ıma kavustum :D bende artk sizden biriyim.
    Hadi hayırlı olsun, kazasız belasız kullanırısn inşallah

Alıntı jakobien adlı üyeden alıntı
    Gv 250 :Serinin son motoru ve yeni bebek.
    Kulübe tekrardan hoşgeldin Hakan, sende benim gibi vazgeçemiyorsun 250 'den hayırlı olsun yeni bebeğin.

Motosikleti
    cbr 125
    çook teşekkür ederim komtan umarım alınca motorumu aranıza katılırım en kısa surede
    ZAFERE KADAR DAİMA!!

Motosikleti
    Hyosung Gt250R(mart'ta insallah)
    kirke saolasin.darisi senin basina

teşekkür ederim komtan insallah öle olur

jakobien - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL 650 ''MAVİ GRİ ŞASE GÜZELİNDEN''
    hehe sağol seninde yeni! gt hayırlı olsunyarın teslim alıyorum malum 1 mayıs zart zurt
    To know me is to love me....

vıceroy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gv650 - RKS 150-kuba xf139
    Değerli arkadaşlar, Mersin üniversitesinde 30 nisan-4 mayıs arası yapılan 13. kültür ve spor şenliği devam ediyor. güzel ortamın ve kaliteli konserlerin haricinde motorsiklet dostu Ahmet abimizin açtığı stand gerekli ilgiyi görmekte ve doğal olarakta bizim mekanımızdır.
    işte bazı resimler...

Süper Moderatör (BBRR) Barış Şuşut - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    jakobien
    tekrar hoş geldin
    alıp bindiğin her üç motorlada baya bi km yaptım inan bana gidon genişliği hariç içlerinde en oturaklısı gv 250 3 motorda aynı güçteki motorları kullandığı için hız ve performansta hiç bir değişiklik olmayacak .son İstanbul ziyaretimde bir gv 250 yi yaklaşık 700km kullanma şansım oldu ..her ne kadar tarz-ım olmasada motorun yol tutuşu ve dengesi çok etkileyici idi bende GT250 yi sattım .. ama bu sefer 250 değilde gt650 alma niyetindeyim
    [B][COLOR="DarkOliveGreen"]"İnanç, görünmeyene inanmaktır. Görünmeyene inanırsanız kimsenin göremediğini görürsünüz"[/COLOR][/B] [B]A. Şerif İZGÖREN[/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler