Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Kanuni Gt 170 (Yeni Model)

Motovento
    REKLAM ALANI
    Exslans44 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı emrekıyar17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar
    bu motor çok hosuma gitti ama 1 2 aydır sizlerin yorumlarını takip ediyorum ama aklımı karıstıran çok yorum var
    bu yaz almayı niyetleniyordum ama çoğu kişi titreşimden şikayet ediyor... kafam karıştı iyice iki motor arasında kaldım.
    Kanuni gt 170
    RKS Titanıic 150
    Yorumlarınıza göre hareket edicem
    Teşekkürler..

Arkadaşım söylediğin doğru yorumlar kafa karıştırıyo bende gt 170 kullanıcıyım bende titreşim var dedim geçmiş yorumlara bakarsan eğer fakat kafama takıldı ybrye baktım oda titriyo honda titanda mondial de tvs apachede titriyo ondan sonra baktım bukadar titremesi normal dedim. Motorun çekişi çok güzel hız konusunda pek bişey diyemem hız motoruna benzemyo benim motorda 450 kmde bence kanuni gt 170 derim hiç olmasa duyulmuş bir marka her nekadar okadar iyi olmasada bu rks den felan iyidir parça sorunun olmaz kafan rahat olur...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    omerturkoglu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar 200 NS
    exslans44 sana zahmet bide video cekip koyarmısın bende gt 170 düşünüyorum ama henuz karar veremedim

hasanaydin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 170
    titreşim yok arkadaşlar rahat olun

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Motorun ne kadar yaktigini en ince hesabina kadar yaptim arkadaslar. 73 TL lik benzin almistim tamami bitti hatta motor stop edene kadar kullandim. Tam 572 km gitti. Yani kmde 0.127 TL yakmış. Buda demektirki 100 kmde 2.69 litre yakiyor.
    fast rider ve ivin bunu beğendiler.

Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı omerturkoglu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    exslans44 sana zahmet bide video cekip koyarmısın bende gt 170 düşünüyorum ama henuz karar veremedim
    İnşallah ilk fırsatta videosunu çeker yüklerim

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    GT 170 R veya GT 170 Kullananlar kaçıncı km'lerdesiniz ? Herhangi bir sıkıntı çıkarttı mı motorunuz ?

fast rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kanuni windy s & GT170 R
    Alıntı hakanmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorun ne kadar yaktigini en ince hesabina kadar yaptim arkadaslar. 73 TL lik benzin almistim tamami bitti hatta motor stop edene kadar kullandim. Tam 572 km gitti. Yani kmde 0.127 TL yakmış. Buda demektirki 100 kmde 2.69 litre yakiyor.
    bu motor bu kadar az yakarsa titreşim felan vız gelir

ben kullanamıyorum şu an plaka çıkaramadım plakayı alınca ilk işim uzun yolda yakıtı ölçmek olucak

Tsubasa - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Demir At
    Alıntı hasanaydin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    titreşim yok arkadaşlar rahat olun
    sen bunu neye göre söyledin bilemiyorum ama
    ben cbf ybr kanuni bora gibi motorlarım oldu. 50 bin kilometre yol yaptım total de.
    ama bu motosikleti deneme imkanım oldu, bariz titrediğini söyleyebilirim
    özellikle de yapılan bir mühendislik bir hatası oldugunu @seko arkadaşımızda makina mühendisi oldugu için teknik olarak acıkladı.
    kullanılan balansör sistemi 170 cc ye uygun olmadıgını kanuninin cc yükselterek balansörü değiştirmediğinden kaynaklanıyor demişti.
    motor alacak olan arkadaşlara öneri olarak bir test imkanı bularak denemelerini az da olsa sürmelerini tavsiye ediyorum..
    cakturkc bunu beğendi.
    # motosikletle.blogspot

Motosikleti
    gt 170
    akaryakıtı çaldılar malesef motor çok şükür sağlam
    arkadaşlar elimizde 1 güvenlik kamerası görüntüsü var ama kişiler net belli değiller ben bu videoyu nasıl izlerim netleştirmeyi nasıl yaparım ışık yetersiz olduğundan yüzler belli değil
    ne yapabilirim

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Alıntı fast rider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motor bu kadar az yakarsa titreşim felan vız gelir

ben kullanamıyorum şu an plaka çıkaramadım plakayı alınca ilk işim uzun yolda yakıtı ölçmek olucak
    Yaptigim hesaptan çok eminim, çünkü depoyu komple bitirdim. Tabi bitime yakin benzin istasyonundan uzak yerlerde kullanmadim
    Birde rodajda oldugu icin 7000 deviri pek gecmedim. Yani genel olarak 6000 devir civari kullandim sonuc bu çıktı.
    Titreşim konusu benim hiç umrumda degil, daha öncede yazdigim gibi 3000 TL ye aldigim motordan mercedes konforu bekleyecek halim yok, kaldiki milletin abarttigi kadar zangir zungur titreşim yok. Kiyasladiginiz ybr veya cbf fiyat olarak bundan % 50 daha pahalilar, yanlis motorlarla kiyasliyorsunuz bence.
    fast rider bunu beğendi.

Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Arkadaşlar benim bir sorum olacak bu rodaj döneminin bittiğini veya motorun açıldığını nasıl anlayacaz bir belirtisi olurmu acaba hiç sıfır motorsiklet kullanmadığım için ve rodaj yapmadığım için pek bir bilgim yok bu konuda...

Motosikleti
    gt 170
    Kardeşim söylediklerine saygı duyuyorum ve katılıyorum ama gerçekten 3000 liralık motara normal değilmi sence ben şahsen cbf de kullandım çok rahat mükemmel ama parasıda çok oluyor ha! bütcen rahattır alırsın kafan rahat olur ama şahsen benim bütçeme göre bu motor çok iyi ve çok rahatsız edici beni yavaşlatacak bir titeme yok bu herkesin kendi zevki ben böylede mutlu olabiliyorum Allahtan çincikler() böyle makinalar yapıyo yoksa honda yamaha nerede binebileceğiz haksızmıyım Teşekkür ederim ..

"titreşim var ama 3000 tl ye göre düşünürsek titreşim yok rahat olun" saygılarımla

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    Kardeşim söylediklerine saygı duyuyorum ve katılıyorum ama gerçekten 3000 liralık motara normal değilmi sence ben şahsen cbf de kullandım çok rahat mükemmel ama parasıda çok oluyor ha! bütcen rahattır alırsın kafan rahat olur ama şahsen benim bütçeme göre bu motor çok iyi ve çok rahatsız edici beni yavaşlatacak bir titeme yok bu herkesin kendi zevki ben böylede mutlu olabiliyorum Allahtan çincikler() böyle makinalar yapıyo yoksa honda yamaha nerede binebileceğiz haksızmıyım Teşekkür ederim ..

"titreşim var ama 3000 tl ye göre düşünürsek titreşim yok rahat olun" saygılarımla
    Sana sonuna kadar katiliyorum. Sifir motora verecek 10 000 TL param olsa buna hic bakmam zaten. Gider yamaha suzuki honda ktm falan alirim

onegi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni GT 170
    Alıntı hakanmn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sana sonuna kadar katiliyorum. Sifir motora verecek 10 000 TL param olsa buna hic bakmam zaten. Gider yamaha suzuki honda ktm falan alirim
    hasanaydin ve hakanmn arkadaşlarımıza sonuna kadar katılıyorum 3150tl'ye hemde 12 taksitle motor alıyorsan (ben daha taksit bile ödemeye başlamadım) belli şeyleri ister istemiz kabul etmek zorunda kalıyorsun. bende isterdim honda veya apachi alayım ama gücümüz bu kadarına yetti ve bizde bu titreşim olayını birazda SS olsa da kabul ettik.

Yapacak bir fazla bir şey yok ne demişler "Ne kadar para o kadar köfte"

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:26 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:18 ----------

Alıntı Red*X adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    GT 170 R veya GT 170 Kullananlar kaçıncı km'lerdesiniz ? Herhangi bir sıkıntı çıkarttı mı motorunuz ?
    Red*X kardeşim benim motor 410km'de ve şu ana kadar
    1- ikinci defa zincir ayarı yaptırmam gerekiyor çünkü yine ses yapmaya başladı.
    2- depoyu en son fullediğimden bu güne 140km yol yaptım ama benzin ibresi hiç düşmedi. ya bu alet hiç yakmadı yada ibrede bir sorun var.
    3- kasislere girdiğimde amortisörden bazen bir gıcırtı geliyor ama onun için bir şey yaptırmadım.
    4- birde motor bloğu üzerindeki GTI yazan kapaktan yağ kaçırıyordu oda oring contasının montajının yanlış yapılmasından kaynaklıymış servis iki dakikada düzeltti.
    Red*X bunu beğendi.
    Yüz milyarlarca galaksiden sadece biri olan Samanyolu adlı bir galaksinin ücra bir köşesindeki bir yıldızın, yani güneşin çevresinde dolanan bir toz zerreciği üzerinde yaşıyoruz. Bir daha Düşünün DEĞERMİ...

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Herkese merhabalar.Bu motosiklet hakkında bi soru sormak istiyorum,konu hakkında fikri olan ve gt 170 kullanıcıları yardımcı olursa sevinirim.Bu motosiklet orta sehpada dururken arka tekeri elimle yukarı çektiğim zaman boşluk var ve yukarı doğru haraket var.Konuyu servise anlattım kanuni fabrikasıyla görüşeceğini söyledi bana.Daha önce hiç belden kırma bi motosiklet kullanmadım bu durum normal midir? sizin motorlarınızda böyle bi şey var mı? yardımcı olursanız sevinirim,hayırlı sürüşler..

Motosikleti
    TVS Apache [ Temmuzda ]
    Teşekkürler onegi.

Motosikleti
    Bajaj Pulsar NS 150
    634 kmde henuz bi sorunum yok. Ne bir gicirti var ne yağ sizmasi.
    Ufak bir sorun yaşadım aslinda oda benim bilgisizligimden oldu. Arka amotisorun oradan aşağı dogru sarkan iki boru var. Ikiside şeffaf biri kalin ucu kapali, digeri ince ucu açık. Bi ince ucu açık boru akuden geliyormuş akunun fazla suyunu dışarı atmak için. Ben onu merakimdan bu neymiş diye bakarken ucunu sol ayagimin oldugu yere cikarmisim. O gün yeni bez ayakkabi almistim. Akunun asitli suyu ayakkabinin yan tarafina ve pantolonun pacasina sicramis. Ertesi gun ayakkabinin yan tarafi ve pantolonun pacasi parça parça döküldü )) ona dikkat edin arkadaslar.

Motosikleti
    KANUNİ GT 170
    Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhabalar.Bu motosiklet hakkında bi soru sormak istiyorum,konu hakkında fikri olan ve gt 170 kullanıcıları yardımcı olursa sevinirim.Bu motosiklet orta sehpada dururken arka tekeri elimle yukarı çektiğim zaman boşluk var ve yukarı doğru haraket var.Konuyu servise anlattım kanuni fabrikasıyla görüşeceğini söyledi bana.Daha önce hiç belden kırma bi motosiklet kullanmadım bu durum normal midir? sizin motorlarınızda böyle bi şey var mı? yardımcı olursanız sevinirim,hayırlı sürüşler..
    evet arkadaşım öyle bişey var motor çift ayaklıkdayken jantı yukarı doğru kaldırdımı kalkıyor hatta bende tereddütte kaldım vidaları felan sıkayım dedim ama orjinali öyleymiş esneme payı bırakmışlar kanuni racer 200 de öyle mesela...

Alıntı ergunerbaş adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Orta sehpada dururken aynı boşluk bende de var motoru inceleyen bir usta arkadaşımın dikkatini çekti, bu boşluğun normalde olmaması gerektiğini söyledi. Yakın zamanda ilk bakım için servise götürdüğümde göstereceğim. Şu anda km 600'ü geçti, verdiğim paraya göre hakkıyla motora bindiğimi düşünüyorum. Her şey toz pembe mi ? tabii ki değil... mesela, aldığım günden beri direksiyonda bir boşluk mevcut, ön freni kullandığımda direksiyon oynuyor ve güvensiz his veriyor. Bunu servise gösterdim, direksiyon şase bağlantısı arasındaki parçaları garantiden istediler fabrika ilgili parçaları gönderdi, değişimi gerçekleştireceğiz. Titreşimle ilgili çok soru ve yorum görüyorum, motosikletin 70-80 km hızlarda kullanıldığında asla titreşim olmadığını altını çizerek söylüyorum ancak 8000 üzeri devirlerde kullanıldığında ve hız göstergesi 100'ün üzerine çıktığında titreşim hissediliyor. Motor ile olumlu ilk izlenimim ciddi manada tatmin edici torku idi. 600 km'yi devirdikten sonra buna ek olarak yakıt tüketimini de sayabilirim. Hatırlayan arkadaşlar olacaktır ilk koyduğum 50 tl'lik benzinler 381. km'de benzinim bitmişti. Bunu takiben depoyu fulledim 73 tl'lik benzin aldı bu benzini kullanmaya başladığımdan itibaren 200 km.'ye kadar ibre kımıldamadı bile ki bir tuhaflık mı var diye birkaç kez depoyu açıp baktım. Seviye çok az düşmüştü. Tamamen bitince veriyi buraya yazacağım o zaman çok daha net bir fikir oluşacak ama şimdiden yazmakta mahsur görmüyorum motor az yakıyor arkadaşlar. Alan arkadaşlara ısrarla uyarım vidaların sık sık kontrolü. Ben önem taşıdığını düşündüğüm vidaların hepsini söküp vida sabitleyici sıvıya bulayarak yeniden yerine taktım şu an bununla ilgili olarak hem problem yaşamıyorum hem de kafam rahat.
    h.dural ve gondor bunu beğendiler.

ergunerbaş - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XT 660 Z Tenere
    Yazdıklarınızı okudum,teşekkür ederim

REKLAM ALANI
31. sayfa BirinciBirinci ... 21293031323341 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)