Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kawasaki Ninja 300R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı bugs buny adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Diğer arkadaşlarla aynı görüşte değilim. Ben motor alıcak olsam Grenajı kesilmiş, delinmiş bir motor ben tercih etmem.Aynı koruma görevini yapan delme kesme yapmadan montajı olan kaliteli bir slider bence daha makbul.( Tabi benim görüşüm.tercihler farklı olabiliyor)
    piyasada kaliteli koruma takozları mevcut.BEN pUİG Tavsiye ederim.

http://www.motomagaza.com/PUIG-Koruma-Takozu-KAWASAKI-NINJA-300,PR-6500.html
    bende delinmesine karşıyım ama :D bu önerdiklerini epey araştırdım bizim arkadaşta çok övdü , önceki yorumlarda zaten aslen motoru koruduğu , harika bir yerde olduğu düşünce motoru kaydırdığı uzun ve eğimli olduğu için , diğer sizin önerdikleriniz düşük hızlarda bile zaten yana yatan motoru yerdeyken takla attırabiliyormuş buda ağır hasar demek depo ve kafa grenajının ağır hasar alacağını düşünürsek. vallahi bendekini oymuşlar ama gözükmüyor :D bi kere taktıktan sonra hiç çıkarmayacaksanız sorun yaratmaz bence
    Okumak cehaleti giderir, öküzlük bakidir.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Arkadaslar youtube'da ninja 300 kazalarına bakıyorum hep gidon tokatlama yüzünden olmus hiç basına gelen varmı ? Bunu engellemek ıcın ne yapabılırız. Gidon amartisörü işe yarar mı ve ninja 300'e takılır mı tesekkrler

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı Smylon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar youtube'da ninja 300 kazalarına bakıyorum hep gidon tokatlama yüzünden olmus hiç basına gelen varmı ? Bunu engellemek ıcın ne yapabılırız. Gidon amartisörü işe yarar mı ve ninja 300'e takılır mı tesekkrler
    Bence o kadar agresif ve sert sürüyorsan sürekli makas acaip yüksek hızlar :D sen daha tecrübelisin demektir gidon amortisörü konusunda ama :D gerek yok bu motora bence gülerler ,

TimFx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja300SE ABS
    Bu güne kadar sadece bir Ninja 300 sürücüsü arkadaşımın başına geldi (boy 165 kilo 45) . Çok agresif sınırlarda kullanmayı seven birisi kendisi. En sonunda , bir gün köprü üzerinde başına gelmiş (sanırım ızgaraların üzerinden geçtiğinde olmuş. Düşmediği için dua ediyordu.) Yani öyle kolay kolay olan bişey değil. Ninja 300 o kadar torklu bir alet değil.
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    kawasakinin asıl önerdiği yağ elf imiş :D motül e mineralli yağ dedi usta bakımda elf yağ koyduracam bakalım ilk fırsatta

brooklynnn - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Benimde 28500de bakim yapilacak. Bugün yarin giderim

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    Alıntı brooklynnn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benimde 28500de bakim yapilacak. Bugün yarin giderim
    Bakımlarda tür tür farklı :D 12000 bakımı 510 tl 24000 bakımı 1100 tl :D 24000 bakımında egzantrik zinciri değişiyormuş servis söyledi diğer servislerdede var mı acaba böyle bir motorun ömrünü uzatma yolları , müşteride kawasaki aldık geçirdikçe geçiriyorlar der ama 24000 de normal bence ,

4 tane kawasaki servisiyle konuştum :D ,
    beylikdüzü elf koyarım kimse bilmez dedi bilgili bi ustaydı gittim tanıştım
    bahçelievlerdeki daha ilgiliydi 350 tl ye tamamlarız bakımı dedi
    fatihteki usta ile konuştum oda samimiydi ama çok uzak bakım yağ ve yağ filtresi felan 260 tl gibi bişey söyledi :D

nereye gideceğim bilemedim iyi fiyat verirse beylikdüzündekinde yaptıracağım

Motosikleti
    Kawasaki Ninja zx636 Abs krt edition
    Tüm ninja 300 kullanıcılarına iyi akşamlar bugün izmir yetkılı bayısını aradım nınja 300 ün absiz versiyonun türkıyeye gelmeyecegını söyledıler bu konuda bılgısı olan açıklarmı ?

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Alıntı GhostRıderTr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm ninja 300 kullanıcılarına iyi akşamlar bugün izmir yetkılı bayısını aradım nınja 300 ün absiz versiyonun türkıyeye gelmeyecegını söyledıler bu konuda bılgısı olan açıklarmı ?
    Bilgim olmamakla birlikte, abs siz alıcaksanız R25 alın geçin bence ne gerek var 20 bin vermeye...

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    15 gündür ninja ile 1320 km yapmışım , aldığım benzin fişleri ve km ye göre tam 20 kuruş yakmış
    1320 km nin 300 km si şehir içi 1000 km si şehirler arası 100-120 hızda ,

istanbulda bakıma 350-500 arası dediklerinden bakımı yaptırmaya ankaraya gittim , hem ailemi gördüm

bakım 150 tl tuttu

eni yağ
    yağ filtresi
    ngk bujiler
    hava filtresini temizledik sadece

maliyetine bakımı kurtardık

bakımdan sonra motor performansı düştü ,, uzun yolda anında 170 leri gören motor yokuş yukarı 6 dan 5 e düşmeye başladı kafayı yedim bi ara ama sonra shellden benzin alınca düzeldi ,,

sulu benzine denk gelmişiz şans şehirler arası bilindik yerlerdende alsanız su içiyor motor ......

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    BAJAJ PULSAR 200 NS
    Arkadaşlar motorlarınız kaç km de?
    Cbr 250 50 binde motor açıldığını biliyorum onarım gördüğü
    Ninja 300 de motor açılan var mı?

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    28500de bakima soktum. Iridyum bujiler, ipone yag, zincir disli temizligi, yag filtresi, hava filtresi temizligi 335 tuttu.

Bilginize,

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    28500de bakima soktum. Iridyum bujiler, ipone yag, zincir disli temizligi, yag filtresi, hava filtresi temizligi 335 tuttu.

Bilginize,
    peki bu 24000 de değişmesi gereken egzantrik zinciri değişti mi ? var mı böyle bişey ? servis bana 24000 de egzantrik zincirinin motorun ömrü için değişmesi gerektiğini söyledi geçen ,, zaten n0rmalde 30 binde felan değişiyor bir çok motorda agresif kullanımdan dolayı

Crazy_cbr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbr250R
    Merhabalar iyi akşamlar ninja 300 almayı düşünüyorum ikinci el düşük km olucak sanırım
    1 ) Motorda beğenmediğiniz kusurlar var mı
    2 ) egzoz garantiyi bozar mı ?
    3 ) Yakıt sorulmaz canavar var agresif ve sakin kullanım kaç lt ?

Tesekkurler

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    egzantirikle alakalı guvendıgım ustama sordum
    daha var kullan dedı
    ayrıca manuelınde yazmıyorsa bosuna masraf yapmayın
    2-3 bın sonra hıdrolık degıstırecegım
    durum bu

3.8 sakin karısık 4.5-4.8
    braveguy bunu beğendi.

Motosikleti
    KAWASAKİ NİNJA 300
    egzantirikle alakalı guvendıgım ustama sordum
    daha var kullan dedı
    ayrıca manuelınde yazmıyorsa bosuna masraf yapmayın
    2-3 bın sonra hıdrolık degıstırecegım
    durum bu

3.8 sakin karısık 4.5-4.8
    Ustadan ziyade kendiniz epey bindikten sonra durup hafif gaz vererek egsozu kapatın dinleyin hışırdama varsa zincirde yoğun bir ses değiştirin beklemeyin , motoru bitiriyor bu egzantrik zincirinin az bişey bolluğu bile

Sokollu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    24bin değişim için çok erken değil mi ?

Gerdirme payı da vardır hem.

Canına okunmuş bir 600rr'ın egzantrik zincirini görmüştüm, esnemekten lastiğe dönmüş, küçük baklaları yamulmuştu.

Aşırı bir şakırdama,sürtme sesi yok ise gereksiz bir değişim olacağını diye düşünüyorum.

Motosikleti
    yeşil fıstık 300
    Usta etsi şu da kapatıp dinledi ses çıkmadı dedi
    Ayrıca 50 60dan önce sağlıklı kullanilan motorda değişim zor görünmekte.

braveguy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '14 NNJ300SE
    Alıntı OZ@N-GT250R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    15 gündür ninja ile 1320 km yapmışım , aldığım benzin fişleri ve km ye göre tam 20 kuruş yakmış
    1320 km nin 300 km si şehir içi 1000 km si şehirler arası 100-120 hızda ,

istanbulda bakıma 350-500 arası dediklerinden bakımı yaptırmaya ankaraya gittim , hem ailemi gördüm

bakım 150 tl tuttu

eni yağ
    yağ filtresi
    ngk bujiler
    hava filtresini temizledik sadece

maliyetine bakımı kurtardık

bakımdan sonra motor performansı düştü ,, uzun yolda anında 170 leri gören motor yokuş yukarı 6 dan 5 e düşmeye başladı kafayı yedim bi ara ama sonra shellden benzin alınca düzeldi ,,

sulu benzine denk gelmişiz şans şehirler arası bilindik yerlerdende alsanız su içiyor motor ......
    Size tavsiyemdir, eğer tüketim verilerinizi istatistiki olarak takip edecekseniz; hergün fiyatı değişen benzin fiyatı yerine(kuruş hesabı) litre/km cinsinden takip edin. Daha güvenilir bir mukayese veriniz olur elinizde.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:58 ----------

Tank slapper durumu genelde ön/arka ağırlık dağılımı ön taraf ta daha az olacak şekilde dengesiz motorlarda görülüyor. Ortalama boy/kilo oranına sahipseniz, arkanızda biri yoksa yada top case kullanmıyorsanız ninja300'de tank slapper yaşamazsınız.

Memory42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 , CBR 650F, Rc 390
    Krt edition alan yok mu aramızda

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)