Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    TVS Apache RTR150 2011 Opel Corsa D 2011
    Alıntı .RocknRoLLa. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herhangi bir marka model alabilirsin. Kalite olarak cok büyük farkları yok.Ben Motomax den Motorgraphics marka almıştım. Kaliteli bence yapıştığı yerden herhangi bir şekilde sökülmedi.Sökülcek gibide durmuyor. Motoruna uygun olan bi renk seçebilirsin. Görsel açıdan tamamen senin zevkine kalmış bi olay.
    Tank pedin görsellikten ziyade birde çizilmelere karşı koruma gibi bi görevi var. Mesela pantolonunun kemerinin tokası, tam depo ile sele nin birleştiği noktaya yakın bi yere denk geliyor. tank ped yapıştırırsan kemerin deponu çizmez. ki zaten bana göre motoru alır almaz yapılcak 2 şey var.
    1. Tank ped
    2. Jant sticker
    alayım hemen bir tane o zaman bende motomaxtan almayı düşünüyordum motor montu ve pantolonuyla binsemde ufak tefek çizikler oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Toplamda 10lira bişey tutar ama butonu güzel bişey yapmak lazım
    En zor şey güzel bir buton bulmak.

Alıntı aycanborea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba , uzun süren bir aradan sonra tekrar motosiklet sevdasına dönüş yapmak istiyorum. Motor olarak GT 250 R yi belirledim. Yaptığım araştırmalarda piyasada, çok geniş bir fiyat aralığı oluştuğunu görüyorum. 2008-2010 arası servis bakımlı kazasız bir örneğine rastlar isem kaç liraya kadar almalıyım. Kullanıcılar yardımcı olursa sevinirim. İyi sürüşler...
    Şunlara dikkat et araç al kullan durumda mı yoksa kısa süre sonra bazı şeyler isteyecek mi ?
    KM deki rakam acaba geri sardırılmış mı? 10.000deyse bir motosiklet. Zinciri hala orjinal olması lazım vs gibi detaylar incelenebilir.

İlk önce lastikler ne alemde? iyi bir lastik seti 500 -600tl yi geçer rahat bir şekilde

Mesela 25.000 yaklaşık (kullanıma göre değişir) artık motorun bazı ayarlarının bozulduğu yeniden yapılmayı istemeye başladığı zamanlardır. Gergi zinciri, sübap ayarı(şimler), senkron ayarı vs gibi bakımlar isteyebilir bunlar 400-500tl gibi
    işlemler. Rakamları tam bilen arkadaşlar tam rakam versin lütfen.
    Trafik borcu, veya sigorta zamanı gelmesi yakın mı?

bu saydıklarım ve aklıma gelmeyen bir sürü şey size kısa zamanda para harcatır. İşte bu sebeple aynı yıl üretimli iki araç arasında çok fark olabilir.
    Bir de fark olmasında malını kıymetli bulma sebebiyle fark olabilir. Bu tamamen satıcının kendi fikridir. Başka bir kişiyi tercih etmekte serbestsiniz. Fakat malını kıymetli bulan yağını normal zamanın yarısında değiştirmiştir. Devirleri redlinea yaklaştırmadan kullanmıştır gibi artıları vardır. Bu da motorun daha az yıpranmasını ve daha iyi durumda olmasını sağlar ki değer arttırmada haklı olur kendisi.

kısaca işten anlayan insan ile gitmek vs 50 100tl ye kıyıp serviste GERÇEKTEN İNCELETMEK lazım. Yoksa ustanın 3dk binip
    -"iyi alet" demesi ile iş olmaz.

Alıntı cagatay16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hadi ya en yakın zamanda bir karadeniz turu yapayım o zaman bugünde aracım bozuldu 2011 model corsa kilitlendi moral takviyesi olur
    Yap yap hemde nasıl ama bu ara yağmurdan gözünü açamazsın karadenizde her an gelip tependen aşaı yağmur boşaltıp kaçabilecek bulutlar sinsice havada dolaşır

Alıntı UmutR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumda biraz sikinti yasamaya basladim, sanki verimi dustu gibi geliyor. yagini degistirecegim, yag filtresi 5.000 km once degismisti. KN-131 var ustunde. sizce filtreyide degistirmelimiyim, yoksa idare edermi dersiniz.
    Yağ filitresinin durumuna bakılması lazım. Sadece km değil kirlilik durumu değerlendirilmeli.

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı ugur_m adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi fabrikadayım ama Pazar günü olursa beni yazın
    Uğur fabrika derken ? haha
    [COLOR="#FF0000"][/COLOR][B]Şeytana Uymuyorum, Sadece Aynı Fikirdeyiz ! ! ![/B] :wiinkk:

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Önceki sayfalarda mavi elcikli mavi vidalı bir hyo vardı gri model olandan. Kimindi o ? Az önce gördüm okulun önünde motoru biliyorumda sahibini hatırlayamadım
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Motosikleti
    GT250R
    Alıntı fatih545 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Önceki sayfalarda mavi elcikli mavi vidalı bir hyo vardı gri model olandan. Kimindi o ? Az önce gördüm okulun önünde motoru biliyorumda sahibini hatırlayamadım
    Görkem'in Gtr ıdır Bygrm
    [COLOR="#FF0000"][/COLOR][B]Şeytana Uymuyorum, Sadece Aynı Fikirdeyiz ! ! ![/B] :wiinkk:

fatih545 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '16Pulsar200-16'MT07
    Hadi ya aynı okuldaymışız
    *İyi gelişmiş refleksler şanstan daha hızlıdır.

*Ön sezilerini dikkate almayı öğren.Bir gün hayatını kurtarabilir.

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    En zor şey güzel bir buton bulmak.

Şunlara dikkat et araç al kullan durumda mı yoksa kısa süre sonra bazı şeyler isteyecek mi ?
    KM deki rakam acaba geri sardırılmış mı? 10.000deyse bir motosiklet. Zinciri hala orjinal olması lazım vs gibi detaylar incelenebilir.

İlk önce lastikler ne alemde? iyi bir lastik seti 500 -600tl yi geçer rahat bir şekilde

Mesela 25.000 yaklaşık (kullanıma göre değişir) artık motorun bazı ayarlarının bozulduğu yeniden yapılmayı istemeye başladığı zamanlardır. Gergi zinciri, sübap ayarı(şimler), senkron ayarı vs gibi bakımlar isteyebilir bunlar 400-500tl gibi
    işlemler. Rakamları tam bilen arkadaşlar tam rakam versin lütfen.
    Trafik borcu, veya sigorta zamanı gelmesi yakın mı?

bu saydıklarım ve aklıma gelmeyen bir sürü şey size kısa zamanda para harcatır. İşte bu sebeple aynı yıl üretimli iki araç arasında çok fark olabilir.
    Bir de fark olmasında malını kıymetli bulma sebebiyle fark olabilir. Bu tamamen satıcının kendi fikridir. Başka bir kişiyi tercih etmekte serbestsiniz. Fakat malını kıymetli bulan yağını normal zamanın yarısında değiştirmiştir. Devirleri redlinea yaklaştırmadan kullanmıştır gibi artıları vardır. Bu da motorun daha az yıpranmasını ve daha iyi durumda olmasını sağlar ki değer arttırmada haklı olur kendisi.

kısaca işten anlayan insan ile gitmek vs 50 100tl ye kıyıp serviste GERÇEKTEN İNCELETMEK lazım. Yoksa ustanın 3dk binip
    -"iyi alet" demesi ile iş olmaz.

Yap yap hemde nasıl ama bu ara yağmurdan gözünü açamazsın karadenizde her an gelip tependen aşaı yağmur boşaltıp kaçabilecek bulutlar sinsice havada dolaşır

Yağ filitresinin durumuna bakılması lazım. Sadece km değil kirlilik durumu değerlendirilmeli.

Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Son bir sorum olacak, kişiden kişiye değişmekle birlikte çok temiz diyebileceğiniz bir 2008-2009-2010 model için maksimum fiyat belirleyebilir misiniz? (20.000 km yi geçmemiş, tam servis bakımlı, hasarsız,boyasız, lastik durumu iyi bir motoru kastediyorum)Bunu en iyi motoru bizzat kullanan, alım-satım kaygısı olmayan kullanıcılar olan sizlerin belirleyebileceği kanaatindeyim.
    İnternet alım-satım piyasasına göre aldanıp,değerinden fazla para verir duruma düşmekten korkuyorum, bu nedenle değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı aycanborea adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Verdiğiniz bilgiler için çok teşekkürler. Son bir sorum olacak, kişiden kişiye değişmekle birlikte çok temiz diyebileceğiniz bir 2008-2009-2010 model için maksimum fiyat belirleyebilir misiniz? (20.000 km yi geçmemiş, tam servis bakımlı, hasarsız,boyasız, lastik durumu iyi bir motoru kastediyorum)Bunu en iyi motoru bizzat kullanan, alım-satım kaygısı olmayan kullanıcılar olan sizlerin belirleyebileceği kanaatindeyim.
    İnternet alım-satım piyasasına göre aldanıp,değerinden fazla para verir duruma düşmekten korkuyorum, bu nedenle değerli fikirlerinize ihtiyacım var. Teşekkür ederim.
    Fiyat konusunda başka arkadaşların rakam söylemesi daha iyi olur. O konuda pek anlaşamıyoruz başkalarıyla
    Fakat şöyle birşey önerebilirim 2010 model tercih etmeniz KM sayacı geri sardırılmamış bir araç alma olasılığıunızı %90dan yukarı çıkarır. Diğer kısımlar yukarıda saydığım gibi. Bir de eğer lastikleri değiştirilmiş Michlen vs takılmışsa çok daha iyi bir tercih olur.

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler bizim motorlara şöyle gömme ön sinyal olurmu?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...1858678/detay/
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Millet 2011 lerin kuralkan daki parça fiyatlarına baktınız mı ?
    Dudağım uçukladı :|
    Sakın bi parçası bozulmasın
    (Daewoo olanlar 2011 diğerileri 2010 ve öncesi)

GİRİŞ HAVA BASINÇ SENSÖR KABLOSU 50.26 59.30
    GİRİŞ HAVA BASINÇ SENSÖR KABLOSU (Daewoo ECU) 152.36 179.79

ALTERNATÖR 417.16 492.25
    ALTERNATÖR (Daewoo ECU) 601.59 709.87

(Beyin)
    MOTOR KONTROL ÜNİTESİ 681.67 804.38
    MOTOR KONTROL ÜNİTESİ (Daewoo ECU) 1642.75 1938.45

Motosikleti
    Alıntı UmutR adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Motorumda biraz sikinti yasamaya basladim, sanki verimi dustu gibi geliyor. yagini degistirecegim, yag filtresi 5.000 km once degismisti. KN-131 var ustunde. sizce filtreyide degistirmelimiyim, yoksa idare edermi dersiniz.
    motorun bakım aralıkları max 4000 km değil mi sen 1000 km daha geçirmişsin bu aralıkları verim düşmesi normal yağın eskir yağ filtren tıkanmaya başlar hatta çok fazla bekletirsen yapısındaki bozulmalardan dolayı parçalanabiiliyorda ben şehir içinde kullandığım için 2000kmde bir bakım yaparım yağında ömrü var sonuçta belirli saat kullandıktan sonrada belirtilen km ömrünü tamamlamış gibi bozuluyor aynı şeyi diesel corsamda da yaparım her 5 binde bir yapını değiştiririm zift gibi çıkar vede sulanır

---------- Post added at 14:40 ---------- Previous post was at 14:23 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Millet 2011 lerin kuralkan daki parça fiyatlarına baktınız mı ?
    Dudağım uçukladı :|
    Sakın bi parçası bozulmasın
    (Daewoo olanlar 2011 diğerileri 2010 ve öncesi)

GİRİŞ HAVA BASINÇ SENSÖR KABLOSU 50.26 59.30
    GİRİŞ HAVA BASINÇ SENSÖR KABLOSU (Daewoo ECU) 152.36 179.79

ALTERNATÖR 417.16 492.25
    ALTERNATÖR (Daewoo ECU) 601.59 709.87

(Beyin)
    MOTOR KONTROL ÜNİTESİ 681.67 804.38
    MOTOR KONTROL ÜNİTESİ (Daewoo ECU) 1642.75 1938.45
    valla bu döviz işi çok sakat ya tl fiyatları herhalde verdiklerin

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    2011lerde nasıl bi beyin var arkadaş 2bin lira minacık bir kutu organ naklimi yapıyoruz ne oluyor
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

onur42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Çelik 125 SK
    gerii geldimm forumdan uzak kalmak iyi birşey değil
    AKLINI BAŞINA KASKINI KAFANA AL !!

Motosikleti
    2011lerde nasıl bi beyin var arkadaş 2bin lira minacık bir kutu organ naklimi yapıyoruz ne oluyor
    arabaların ki bile 1.5 2 bin tl ken motorunkinin bu fiyata satılması hele birde 9600 tl olan bir motorun sadece beyni 2 bin tl olması çok garip nasıl bir mantıktır anlamadım

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Ben de ki beyin sizinkinin iki katı yaaa :D
    Harbiden boyut olarak da iki katı. 2010 comet olan arkadaşta Hyundai marka beyin varken benim makinada onun iki katı büyüklüğünde Daewoo marka var. Daha eskilerde Mitsubishi olabilir

TL değerleri fakat ben bunun dolar kuru ile alakalı bir durum olduğunu düşünmüyorum. Sonuçta orada 2010 ve eski modellerin yedek parça fiyatları da var. Tamamen satış politikası
    Gavur sitelerini kurcalıyordum sonuç olarak kesin bilgi olmamakla beraber şöyle birşey söyleniyor.
    Yeni modellerdeki beyin üretim maliyeti olarak daha ucuz fakat daha iyi/kötü sonuç veriyor mu noktasında kesin birşey yok. yine fakat bazı dergi eleştirilerinde daha iyileştirilmiş FI sistem var deniyormuş.
    Daewoo ve ST group şuan aynı holding bünyesinde bulunuyor gibi birşey de söyleniyor.

2011lerde elektirik sisteminde ve bazı parçaların yerlerinde dolayısıyla kablo uzunluklarında vs vs bir çok değişiklik var haberiniz olsun. Fiyatların bukadar pahalı olması ise hiç mantıklı değil. Artan fiyat kadar kalite de artsa amenna fakat kocaman soru işeretleri var. Kalite artmadı fiyata zam yapmamak için(yurtdışı fiyatı) parçalar ucuzundan seçildi diyen de var. Hayır parçalar daha iyileştirildi diyen de var. Doğrusunu zaman gösterecek.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Motosikleti
    BMW F800S
    selamlar, zannedersem akümün değişmesi lazım,
    nerden kaça bulabilirim acaba?

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    @bygrm, bu viraj foto - videolarını dağ yollarında yapmalısın bence hem sen daha çok zevk alırsın hem daha güzel fotolar ortaya çıkar, ayrıca stoppie yapmak bu mototra olur mu ya hyoların ön takım dandik diye duydum hemen keçe patlatıp, amortisör yamulması falan yapar dikkat et. Bir de fotolar burda çıkmıyo galiba bi el atıver ona da

@memnunkygsz 40 TL'ye alınabiliyo, motor parçaları satan bi yere sorabilirsin ya da sanayiden bulabilirsin. 30 TL'ye de vardı galiba ama çok dandik demişti ustam, 40 TL'ye fena değil dedi hiç bi sıkıntı yapmadı (markasını bilmiyorum)

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    bugay bizde viraj yapılabilicek bir riva var.. ama yollar yol değil ne çıkıcağı belli olmuyor eve dönerken motoru yatırdım zaten sol tarafına... yolun tozlu oluşundan dolayı bu yüzden bence yollarda güvenli değil... keşke pist e çıkabilsem.... forolarda çıkmadı nedense ama linklerini koydumm.

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:33 ----------

konu açtım

http://www.motosiklet.net/forum/moto...ml#post2466334
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650

ÇOK BEĞENDİK
    Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler