Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Hyosung gt 250R
    Eyvallah kardeşim bende oyle düsünmüstüm yanlız sık sık temizlemek lazımmış temizleyene kadar canım cıktı baya uğraştım

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kuralkan.net de baktım marş motoru 219tl
    Sahibinden.com da aradım şöyle bi tane buldum 120tl iyi gibi
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...motoru/detay/?
    ilgine teşekkürler kardeş.o dediğin numarayı aradımmecidiye köy metrobüsün karşısındaki vodafonun arka köşesindeki merkez motor muş adı elindeki o marş motoru orjınal değilmiş yanı dış bağlantıları uymazmış ama içini çıkarıp direk bizim motorların marş dinamosunun icine takıyormuşsun bırebır uyuyormuş işte bu marş motorunun hangi motora ait oldugunu bilsem hemen burdan alırdım aynısını sadece içini değiştirirdim.yokmu merkez motorda tanıdığı olan veya yolu düşen hangi motorunki uyuyor söylesede hemen burdan alsam kargo vs beklemesem : )))

Motosikleti
    Hyosung S&T Kanuni GT 250R
    Arkadaşlar günaydın. Ben aranızda yeniyim, Hyo mu 20 temmuzda aldım. Başlangıç motorum, daha önce hiç kullanmamıştım. Motor ile ilgili çok birşeyde bilmiyorum. Kafama takılanları sizlere sorarım...
    Şimdi benim motor 2010 model, 2011 mart da trafiğe çıkışlı. Benzini biraz fazla yakıyor gibi. motoru 3650 km deyken Bursa'dan alıp, Antalya'ya getirdik. Yol boyu aldığım benzinler ve kilometreler aynen şu şekilde:
    3645 km de iken 60TL benzin ile çıktık yola. Sonra
    4000 km.............55TL benzin aldım
    4417 km.............20TL
    4505 km............55 TL
    Şu an 4750 civarında ve benzin göstergesi tek küp göstermeye başladı. yaklaşık olarak 4400 km den sonra şehir içi kullanmaya başladım. Bir sıkıntısı mı var acaba ne dersiniz?

Bunun dışında 2. veya 3. viteste, normal giderken, devir biraz düşünce bazen stop ediyor. Devri mi düşük, neden oluyor anlamadım...

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bizim motorlarin renk kodu neresinde yazıyo bilen varmı?
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı m.fatih06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar günaydın. Ben aranızda yeniyim, Hyo mu 20 temmuzda aldım. Başlangıç motorum, daha önce hiç kullanmamıştım. Motor ile ilgili çok birşeyde bilmiyorum. Kafama takılanları sizlere sorarım...
    Şimdi benim motor 2010 model, 2011 mart da trafiğe çıkışlı. Benzini biraz fazla yakıyor gibi. motoru 3650 km deyken Bursa'dan alıp, Antalya'ya getirdik. Yol boyu aldığım benzinler ve kilometreler aynen şu şekilde:
    4417 km.............20TL
    4505 km............55 TL
    Şu an 4750 civarında ve benzin göstergesi tek küp göstermeye başladı. yaklaşık olarak 4400 km den sonra şehir içi kullanmaya başladım. Bir sıkıntısı mı var acaba ne dersiniz?

Bunun dışında 2. veya 3. viteste, normal giderken, devir biraz düşünce bazen stop ediyor. Devri mi düşük, neden oluyor anlamadım...
    hocam egsoz orjinal değil performans egsozuysa ondan olabilir yakıt, 5LT civarı yakıyordu benimkisi, orjinal egsoz taktım 4 LT ortalama yaptım.
    2. 3. ve ya daha yüksek viteslerde devir ne kadar düşüyo? 2binin altına düşmezse 2de stop etmez sanırım sadece tekler tabi 4bin devirin altında kullanmamak lazım bence.

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    4417 km.............20TL
    4505 km............55 TL

tek diş yanmaya başladıysa 100km daha gider diyerek şöyle bir hesap yapıyorum.

Toplam 1200km gitmiş olacaksınız 190TL ederinde benzin almışsınız.

190TL ile 4,3TL litre fiyatından ~44LT benzin eder.

44/1200 * 100 = 3,6LT

100Km de 3,6 LT yakmışsınız. Çok anormal bir durum yok.Biraz acemilik sebebiyle fazla yaktırma, biraz gaza yüklendiyseniz(130 civarı ve üstü)
    eğer birde yolda artçınız varsa normal artçı uzun yolda 100km de 0.5lt civarında fark ettiriyor.

Bunlar bir sürü ihtimal saydıklarım. Çünkü gördüğüm uzun yolda 3,2 ile 3,5 arasında yakıyor. Daha az yakmaz

Motosikleti
    Hyosung S&T Kanuni GT 250R
    @bugay, şöyle söyleyim, motoru aldığım çocuk kendisi gidip sanayide egsoz yaptırmış. 3650 km ile 4400 km arasında o egsoz vardı. 4400 km ye gelince, antalya' da ilk işim orjinal egsozu taktırmak oldu. Yani şu an orjinali takılı. Devir, 2000 iin altına düşmeden stop ediyor.. Ya bir de benim ilk motorum, ilk deneyim, ilk gözağrısı, biraz ben mi pimpirikli davranıyorum bilemiyorum. Siz değerler normal diyorsanız içim rahat edecek )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tek diş yanmaya başladıysa 100km daha gider diyerek şöyle bir hesap yapıyorum.

Toplam 1200km gitmiş olacaksınız 190TL ederinde benzin almışsınız.

190TL ile 4,3TL litre fiyatından ~44LT benzin eder.

44/1200 * 100 = 3,6LT

100Km de 3,6 LT yakmışsınız. Çok anormal bir durum yok.Biraz acemilik sebebiyle fazla yaktırma, biraz gaza yüklendiyseniz(130 civarı ve üstü)
    eğer birde yolda artçınız varsa normal artçı uzun yolda 100km de 0.5lt civarında fark ettiriyor.

Bunlar bir sürü ihtimal saydıklarım. Çünkü gördüğüm uzun yolda 3,2 ile 3,5 arasında yakıyor. Daha az yakmaz

Yaşadığım yer küçücük bir ilçe. İlçe içerisinde çok yavaş kullanıyorum, motoru asla bağırtmadan... Burada bir arkadaşda da aynı motordan var, karbüratörlü modeli, kendisinin dediği 120 kuruş yakıyormuş. Hatta bazen 1.05 kuruşa düşüyor dedi. şaşırdım. benim motor da 170 kuruştan fazla yakınca (tam net hesaplayamadım henüz) tedirgin olmadım değil..

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    orjinal egsoz ile yakıt düşmesi lazım. 2 bin devir bile çok düşük rolantide 1.5 devirde falan stop etmiyorsa sıkıntı etme 1. vites haricinde 4bin devirin altına düşme bakımını eksik etme o km'deki hyo sorun çıkarmaz sen biraz araba gibi kullanmaya çalıştın heralde düşük devirde stop ettiğine göre bence ideali 5 - 8 bin devir aralığı azı da zarar fazlası da

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    @bugay, şöyle söyleyim, motoru aldığım çocuk kendisi gidip sanayide egsoz yaptırmış. 3650 km ile 4400 km arasında o egsoz vardı. 4400 km ye gelince, antalya' da ilk işim orjinal egsozu taktırmak oldu. Yani şu an orjinali takılı. Devir, 2000 iin altına düşmeden stop ediyor.. Ya bir de benim ilk motorum, ilk deneyim, ilk gözağrısı, biraz ben mi pimpirikli davranıyorum bilemiyorum. Siz değerler normal diyorsanız içim rahat edecek )

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Yaşadığım yer küçücük bir ilçe. İlçe içerisinde çok yavaş kullanıyorum, motoru asla bağırtmadan... Burada bir arkadaşda da aynı motordan var, karbüratörlü modeli, kendisinin dediği 120 kuruş yakıyormuş. Hatta bazen 1.05 kuruşa düşüyor dedi. şaşırdım. benim motor da 170 kuruştan fazla yakınca (tam net hesaplayamadım henüz) tedirgin olmadım değil..
    Orjinal eksozu taktıntan sonra yakıt tüketimi düşmüştür. Karbüratörlü arkadaş biraz abartmış.Küçük yerlerde daha çok benzin yakarsın çünkü gidilecek yol kısa mesafedir ve motor hep soğuk çalışacağı için ortalama yakıt tüketimi artar bu arabalar için de böyledir.

12 kuruş yakması demek 100kmde 2.8LT yakması demektir. Böyle bir imkan yok. CBF150 ler okadar yakıyor.
    14 kuruş olsa 3,2LT yakamış olur 100km de ve bunu da ancak uzun yolda sağlarsın.
    17 kuruş yakması 100km de 4LT yapar bu yarım litre fazla demektir onun sebebi de eksozsur.

Değiştirdikten sonra ölç göreceksin ki 3,3 ile 3,6 arası yakacak.
    Hatta karbüratörlü dediğin arkadaşla depoları fulleyin 100km yol yapın girin benzinliğe yeniden fulleyin işte o zaman ak -kara belli olur. Karbüratörlüler enjeksiyonludan her zaman fazla yakıyor.

Motosikleti
    Hyosung GT250R(Gri/siyah)
    beyler kim ne derse desin benim motosikletimde el yapmı egzoz var.. DI ve birdaha orjinal egzozdan başka egzozu motoruma takmayı düşünmüyorum aşırı şekilde performans düşüyor yakıt çok aşırı artıyor... avcıalrdan maltepeye 10 liraya rahatla gidip geliyorum sakin giderek... ama aöık egzozla 20 tl ye gidip dönüyorum bu yüzden kimseye egzozunu değiştirmeyi önermemmm...

performans olarakta açık egzozla 177 max yapıyor.. orjinal ile 190 a kadar yolu var ben 185 gördüm... açık egzozda 177 de devir kesiyor hatta 4. viteste bile çok erken devir kesiyor...

açık egzoz ile orjinal egzoz yakıtta çok aşırı fark ediyor bilginize....

bu arada benim motorda baya değişiklikler var sizlere yakında fotoları atıcağımm
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]
    [B][COLOR="Red"]Drift religion[/COLOR][/B]:cat:

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Arkadaşım bak sana 3.6 diye bi hesap cıkarmıslar şükretmelisin :D Benim motoru biliyorlardır önceden de yazmıstım yakıt konusunda benim performans egsozu takılı olduğu için 3 lü rakamlar göremedim söyleyenlere hep şaşırdım nasıl oluyor diye Bugayında dedigi gibi 5 litre civarı yakar performans egsozuyla.. 3.6 iyidir Bilmiyorum nasıl kullandın sen mi sürdün motoru? Sen sürdüysen ilk tecrübeyle yavaş kullanmışındır sakin kullanmışındır diye düşünüyorum ilerde biraz daha agresif kullanımla 3.6 hatta 4 çok iyi

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşım bak sana 3.6 diye bi hesap cıkarmıslar şükretmelisin :D Benim motoru biliyorlardır önceden de yazmıstım yakıt konusunda benim performans egsozu takılı olduğu için 3 lü rakamlar göremedim söyleyenlere hep şaşırdım nasıl oluyor diye Bugayında dedigi gibi 5 litre civarı yakar performans egsozuyla.. 3.6 iyidir Bilmiyorum nasıl kullandın sen mi sürdün motoru? Sen sürdüysen ilk tecrübeyle yavaş kullanmışındır sakin kullanmışındır diye düşünüyorum ilerde biraz daha agresif kullanımla 3.6 hatta 4 çok iyi
    Agrasif kullanımda 4-4.5litre yakar
    Benim motorda sakin kullanımda 3.4litre ölçtüm ama 180kmh hızda gazlayınca 4.5litreye kadar çıktı

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    180 gördün mü sen yav :D

Motosikleti
    Felon a katılıyorumm.... gazlarsan çok yakıyor... gazlamassan kokluyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:00 ----------

kanıt var yakında videoyu yolluyoruz.. ben 185 gördüm 196 gören arkadaşımda var 205 gören ustamda var bunların hepsi kesin....! görmez demeyin görüldü... yakın zamanda 180 videosunu atıcağız.. ali ile rahatlıkla 180 i görüyoruz.. beni tanıyanlar bunları gördüğümü bilir
    [B][COLOR="Gray"]Hyosung [/COLOR][COLOR="DeepSkyBlue"]GT[/COLOR]250[COLOR="Red"]R[/COLOR][/B]

180i düz yolda rüzgarlı havada görüyo ama 180 sonrası yolun eğimine bakıyor
    Rüzgarlı hava neden dersen, buna bizde bi anlam veremedik ama rüzgarı yiyince coşuyo motor.Ram air girişleri olmadığından rüzgar bi noktada ram air girişi görevi görüyor sanırım.
    Tabi bu hızları yapabilmek için motora iyi kapanmak vites geçişlerini yedirerek yapmak gerekli.
    Videoda yakında geliyo Aslında motoru yatırmasaydım bu hafta sonu 180 videosu yapmayı düşünüyodum ama şuanda motor naked sanırım 160ı geçmez bu haliyle

Motosikleti
    Beyler varmı bu forumda daha dolusu şuanda ? benim makina bu...

Henüz daha çok ful değil yapılıcaklar elbetteki bitmiyor ama şuan sade bir modifiye çalışmam var motor üstünde..

Motosikletimde olanlar;

• Double Puig Ön Cam
    • RR yukarı katlanır aynalar
    • Mavi Renkli keiti Vida seti
    • Motographic Gidon pad ,depo kapağı pad,Yan dizlik ve kayma önleyici konfor padleri
    • UnderTail Hyosung için özel yapım amerikadan ithal stop
    • MV Racing el yapımı motosiklet egzozu
    • 6000k Xenon
    • Carbon Fiber kısa ön sinyaller
    • Redline Kısa spor manetler
    • Mavi Elcikler
    • Ön kafa far kenarı siyah özel kesim parlak stickerlar
    • Michellin pilot power 2CT Lastikler
    • Mini RR anahtarlık

Stop frene basıldığında 3 lü halde yanmaktadır..

Makina bana aittir lütfen fotoları sahibinden vs gibi sitelerde izinsiz kullanmayalım...aksi halde ilgili yerlere şikayet edilcektir..

vay vay Görkem seni buralarda daha sık görmek isteriz
    bende bi resim ekleyeyim bari

Red Dragon Gt250r Resimleri ve daha fazlası için:
    www.bikepics.com/members/bokmavisi/

@bygrm
    Bu hafta sonu motorun naked haliyle bol bol fotoğraf çalışması yapalım çok hoş oldu motor stunt bike gibi oldu

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    180i düz yolda rüzgarlı havada görüyo ama 180 sonrası yolun eğimine bakıyor
    Rüzgarlı hava neden dersen, buna bizde bi anlam veremedik ama rüzgarı yiyince coşuyo motor.Ram air girişleri olmadığından rüzgar bi noktada ram air girişi görevi görüyor sanırım.
    Tabi bu hızları yapabilmek için motora iyi kapanmak vites geçişlerini yedirerek yapmak gerekli.
    Videoda yakında geliyo Aslında motoru yatırmasaydım bu hafta sonu 180 videosu yapmayı düşünüyodum ama şuanda motor naked sanırım 160ı geçmez bu haliyle
    Kameranda tamam artık bi video bekliyoruz senden Bu arada bygrm 196 ve 205 yapan hyo videolarınıda izlemek çok keyifli olur inanmamak açısından söylemiyorum hani bi video olsa da izlesek

Kameranda tamam artık bi video bekliyoruz senden Bu arada bygrm 196 ve 205 yapan hyo videolarınıda izlemek çok keyifli olur inanmamak açısından söylemiyorum hani bi video olsa da izlesek
    180 sonrası eğim sayesinde olduğu için onun bi keyfi kalmıyor ama yapılır yani sonuçta hiç olmadı debriyajı sıkarsın eğim ve motorun ağırlığı sayesinde 220de yaparsın.
    Videoda ramazan sonrasına kalabilir şuanda gt250 var bende R yok (grenajlar söküldü )

my91 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250R
    @bygrm motor çok temiz ve alımlı gözüküyor maşallah geçen felonun videoda stop lamban dikkatimi çekmişti . Güzel görünüyor Vida setini nerden temin ettin? Ben de almayı düşünüyorum boyutu kaç olanlardan ?
    33 KDC 64
    Mustafa YERLİKAYA B rh+ /İTÜ Uçak Mühendisliği-2009

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler