Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    nere.f - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    oda olur inşallah :D
    Ali abiii (felon)
    Naptınız ya ?
    Hadi bakalım hayırlı bi haber bekliyoruz
    Kule kalkışma kızlar inişime hasta!!

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    iyi günler arkadaşlar makinenizin karbüratörü mikuni bs26 mı? eğer öyleyse şamandıra seviyesi nedir ?

Motosikleti
    Bir gün GT 250 R ı olacak
    Merhaba arkadaşlar.
    Mart ayından beri istisnasız her gün forumu takip ediyorum, hatta bakamadığım günler olursa kaldığım yerden keyifle yazılarınızı okuyorum. Yakın zamanda Hyosung veya S&T Kanuni GT250 R almayı düşünüyorum daha doğrusu arkadaşımla birlikte birer tane almayı düşünüyoruz. Aslında temmuz ayı gibi alacaktık fakat 2 ay içinde fiyatlar inanılmaz arttı ve malum öğrenciyiz şuanki fiyatlar bütçemizi sarsacak cinsten oldu, o yüzden biraz daha erteledik sezon sonu almayı düşünüyoruz...
    İlk zamanlar scooter veya cbf150 almayı düşünüyorduk fakat GT250 R ı gördükten sonra motor algımız değişti, ilk görüşte aşk bu olmalı

Sizlere hyosung mu kanuni mi, karbüratörlü mü enjeksiyonlu mu, hangi egzozu almalı, motor kaç binde olsun, krank kırma sorunu var mı, devir kesici nedir gibi soruları sormayacağım rahat olabilirsiniz ki sorsam bile eminim cevap verecektiniz ancak 3 aydır allahın her günü GT250 R ı araştırdığım için naçizane bilgim oldu biraz fakat sizler gibi usta ve bilinçli kullanıcı olmak tabi ki haddime değil...

Şimdilik bu kadar yeter diye düşünüyorum ilerleyen günlerde ben de yorumlarımı paylaşırım inşallah, herkese saygılar....

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Saolun arkadaşlar şu linkdeki motora baktık bu akşam http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6632776/detay/
    Forumdan Slayerrr (rıdvan) ve gv250 si ile birlikte gittik Rıdvan gt250r ı bi 10dk kadar kullandı fiyattada anlaştık yarın servise götürcez motoru servis elemanın bize söylediklerinin dışında bişey söylemezse alıryorum inş söylemezde alırım
    Şimdi motordaki ufak bi şey var şöyleki;
    Boş vites müşürü bozulmuş sürekli boşta gözüküyor.
    Sağ ve sol grenajlarda boya var 2defa yatırmış çizik gözükmesin diye boyatmış (şahsen ben boya falan olduğunu anlamadım boyanmamış parçayla arasında herhangi bi renk tonu farkı yok ama tabi bi usta baksa anlar heralde)
    Bir iki tanede çiziği var gerisi orjinal herşeyi motorun lastikleride dahil
    Açıkcası resimdekinden daha canlı bi motor.
    Rıdvanın 10dk lık deneyimi sırasında herhangi bi ses yada sorun çıkarmadı.Devir kesiciyi bile denemiş rıdvan
    İnş yarın sorun çıkmazda alırım motoru
    Bu arada ben motoru hiç kullanmadım çünkü kullansamda teknik olarak bişey anlamayacağımdan +emanet olduğundan sadece oturdum oda rıdvanın hatırlatmasıyla oldu yarın alırsam eğer karşıdan gelirken scooter gibi kullanıcam sanırım ama vitesli tecrübem gv250 ile az çok var kullanmada sıkıntım olmayacak inş
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

beyler yanlış hatırlamıyorsam 2007 lerde devir kesici olmaması gerekıyor değilmi ? . ozaman ya bugune kadar kandırılmışız yada benım motora özel olarak devir kesici takılmış motor 11 bin devir civarında devir kesici devreye giriyor bunuda rampa cıkarken bi aracı sollamaya yeltendiğim esnada farkında olmadan deviri 11 bınlere cıkartmam sonucu şans eserı farkettım

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    beyler yanlış hatırlamıyorsam 2007 lerde devir kesici olmaması gerekıyor değilmi ? . ozaman ya bugune kadar kandırılmışız yada benım motora özel olarak devir kesici takılmış motor 11 bin devir civarında devir kesici devreye giriyor bunuda rampa cıkarken bi aracı sollamaya yeltendiğim esnada farkında olmadan deviri 11 bınlere cıkartmam sonucu şans eserı farkettım
    dediğin gibi enjeksiyonlularda olması lazım ama ilginç
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Alıntı Felon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dediğin gibi enjeksiyonlularda olması lazım ama ilginç
    valla aldığım arkadaş demişdi alırken devir kesici var die ama içimden hadilen demişdim ama doğruymuş

Motosikleti
    S&T Kanuni GT250R
    Alıntı ColdhearteD adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    senin farkettiğin devir kesici değil hocam, sen devri aşırı zorlamışsın motordan gazı bıraktığında da devam ettiyse bu motor rampa yukarı çıkarken yememiş demektir, devir kesici değil senin bu bahsettiğin kesinlikle, bende arkadaşımın motorundan biliyorum, bide devir kesici sonradan eklenebilecek bişey değil..

fearlesboyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fearlesboyy sağolasın link için,birçok parça stokta yok peki nasıl oluyor bunların alımı?

ColdhearteD sanrım YBN marka aldıgın zincir. benim dişliler iyi durumda bende sadece YBN o ringli zincir alıcam. sen memnunmusun ?

achmalen seni çok iyi anlıyorum, bende dandik ötesi bi usta yüzünden motora bedavadan sıfır piston sekman taktım =)
    burdan dırek sıteden uye girişi yapıp kredi kartıyla ödeyip alabilirsin ama uzun sürüyor 2 günde kargoya cıkıyor.acil lazımsa hemen hemen aynı fiyata bayilerden sipariş ver ordaki parça kodunuz veriyorsun aynı gün ellerinde varsa kargoya veriyorlar reklam olmazsa söyleyeyim ama tel vermiyorum google var bulamazsan özelden yaz vereyim ...kayalar motor yada yeşilyurt motor bu ikisindede pek çok orjinal parça var hatta fiyatları sahibinde kullanılmış satanlardan daha ucuz adama cıkma eksantrik zincirine 130, tl diyar ben sıfır orjınal tanesini 75 tl aldım plakalık sahibindende cıkması 60 tl sıfır 31 tl kdv dahil vs. vs

cihangir151 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Xmax 250 Ironmax
    devir kesici dediğiniz olay cdi da bitiyor. cdi değişmiş yeni nesil takılmışsa devir kesicili olur neden olmasın...

valla tam 11000 yada 11500 dediği anda gücü kesiyor motor düz yoldada oldu aynısı yarın bi denerim dururken

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı fearlesboyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    burdan dırek sıteden uye girişi yapıp kredi kartıyla ödeyip alabilirsin ama uzun sürüyor 2 günde kargoya cıkıyor.acil lazımsa hemen hemen aynı fiyata bayilerden sipariş ver ordaki parça kodunuz veriyorsun aynı gün ellerinde varsa kargoya veriyorlar reklam olmazsa söyleyeyim ama tel vermiyorum google var bulamazsan özelden yaz vereyim ...kayalar motor yada yeşilyurt motor bu ikisindede pek çok orjinal parça var hatta fiyatları sahibinde kullanılmış satanlardan daha ucuz adama cıkma eksantrik zincirine 130, tl diyar ben sıfır orjınal tanesini 75 tl aldım plakalık sahibindende cıkması 60 tl sıfır 31 tl kdv dahil vs. vs
    dostum ben bugun istanbula geldim şirinevlerde bi motora bakmak için,sonra burda motoaya zincir sordum 85 lira dedi sarı renkte bi oringli zincire. ben 60 lira civarına YBN arıyorum. şuan hadımköydeyim yarın kocaeliye dönücem sanırım nerde bulurum bu YBN yi? 5.20 ebat 112 baklaydı dimi?

bu arada 91 model yamaha virago ile geldim,istanbul ne berbat biyer =) metrobüs yolu yanında,şirinevlerden hadımköye gelirken orta şeritte bi toyotaya arkadan vurdum =) ABS li manyak kız frene abandı bende çaktım =) Allahtan bişey olmadı ön lastik denk geldi de =)
    Karadeniz - Giresun.

muratcan7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ben YBN zincir ve dişli seti siparişi verdim. 150 lira fiyatı. Yarın öbürgün gelir. Zincir hakkında düşüncelerimi yazarım fotoğraflamaya çalışırım.
    Cygnus Rs | CBF150 | RRaptor | CBF150 | GT250 |...

Motosikleti
    Yamaha R1
    e-baydan almış oldugum debraj maneti geldi fren maneti yolda renkli en kısa zamanda montajdan sonra resimleri paylaşırım.
    yeni makine yeni tat.

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaşlar benım arkadaşda kanuni racer 200 var yokuş asagıya ınerken her zaman benzınden tasarruf yapmak ıcın motoru ıstop etıp öyle ınıyor bunun motor ıcın ve sürücü için bir tehlıkesı varmı acaba yanı bızım motorlarda yaglaması keser bu durum oyle degılmı

ferhatdm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benım motorun amortisörleri sert bi cukura geldıgımde hafıften vuruyordu özellikle iki kişi iken gecen hafta avcılardakı servıse gıttın ve her ıkı kolada yag tamamlandı direksıyondan ses gelıyordu oda düzeldı aynı sorunu yaşayan arkadaşların dıkkatıne genelde hysongların fabrıka cıkışı ön amartisörine az yağ konuyormuş 1 haftadır dınlıyorum tık yok 250 km yol yaptım.
    bizim mt uyesi bir arkadaşımında ön amotisörü( gtr 250 ) patlamış anadolu yakasında tavsiye ettiginiz usta varmı

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Motoru stop ettirip gitmek diye birşey olamaz. Hem sürücü hemde motor için çok risklidir. Ayrıca yokuş aşağı inerken kompresörde inmek yaktırmaz zaten. Ayrıca ani bir durumda gaz vermek gerekebilir. Krank kırmaların çoğu hızla giderken boştan vitese atmak gibi nedenlerden oluyor. Hem o yokuştan motoru kapatıp inmek ne kadar kâr sağlayabilir ki ? Bir ara gaz yapınca o elde edilen kâr uçup gider zaten. Ekonomi isteyen o amaçla bir motor almalı. Makinalar fazla değil hakkı olanı yakıyor.

Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı nashua adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e-baydan almış oldugum debraj maneti geldi fren maneti yolda renkli en kısa zamanda montajdan sonra resimleri paylaşırım.
    link yada fiyatı konusunda bilgi verirmisin.nu arada kardeşimin hyosunun flaşörünü hallettim 5 tl : )) dısarda 45-60 tl dediler sahibindende hiç farkı yok orjınalle.

bu arada hyostrider nasıl omus acerbis kafa düşünenlere

Motosikleti
    KMT Duke 250
    Ben beğendim gayet güzel olmuş. Gece Aydınlatması nasıl acaba ?

Ayrıca sinyaller içeride sanırım Uzun kısa farklı mı yoksa iki farında uzun kısa özelliğimi var ? Biraz ayrıntıları alabilirsek güzel olur

Not: Fiyatını sormuştım.Kendim buldum. 125 lira aşağıdaki linkte.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...152191/detay/?

Buradada farklı bir modelin var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...748813/detay/?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

merkezyedekparca Sitesinde 50 liraya aynı ürün var.

Tek merak ettiğim bu ürünlerin içinde ampüller geliyor mu ? Yanda sinyaller olduğundan diğer sinyaller iptal mi oluyor ? Her halde ikisini birlikte yakma imkanımız vardır kablo ekleyip bir şekilde.

Gece zifiri karanlıkta aydınlatmam yetersiz geliyor. Çift ampül olacağından sıcak bakıyorum. Hatta sinyal yerlerine bile gerekirse 2 ampül daha atarım ışıl ışıl olur yolda Akü kaldırırmı orası tartışılır. Ama 2 tane 35 watt'lık ampülün randıman vereceğini sanıyorum.

Kullananlar gece aydınlatma performansı hakkında bilgi versinler lütfen.

Motosikleti
    YAMAHA MT

slm

Alıntı muratcan7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben beğendim gayet güzel olmuş. Gece Aydınlatması nasıl acaba ?

Ayrıca sinyaller içeride sanırım Uzun kısa farklı mı yoksa iki farında uzun kısa özelliğimi var ? Biraz ayrıntıları alabilirsek güzel olur

Not: Fiyatını sormuştım.Kendim buldum. 125 lira aşağıdaki linkte.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...152191/detay/?

Buradada farklı bir modelin var.

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...748813/detay/?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 21:35 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 21:21 ----------

merkezyedekparca Sitesinde 50 liraya aynı ürün var.

Tek merak ettiğim bu ürünlerin içinde ampüller geliyor mu ? Yanda sinyaller olduğundan diğer sinyaller iptal mi oluyor ? Her halde ikisini birlikte yakma imkanımız vardır kablo ekleyip bir şekilde.

Gece zifiri karanlıkta aydınlatmam yetersiz geliyor. Çift ampül olacağından sıcak bakıyorum. Hatta sinyal yerlerine bile gerekirse 2 ampül daha atarım ışıl ışıl olur yolda Akü kaldırırmı orası tartışılır. Ama 2 tane 35 watt'lık ampülün randıman vereceğini sanıyorum.

Kullananlar gece aydınlatma performansı hakkında bilgi versinler lütfen.
    aydınlatma konusunda genelde hep şehir içi kullanılıyor burda genelde heryerde sokak lambaları var bu yüzden aydınlatma olayı tam deneyemedim ama fena degil ayrıca ben yandakı sinyal lambalarınada far lambasını bagladım yanı 4 birden yanıyor ön görünüş süper ötesi oldu tam transforms oldu her gecen bakıyor.önlerede minik led sınyal taktım.resimlerde yok ama akü kaldırma olayına gelince şuanda bir sıkıntım yok ama fara role vs baglanıyormuş daha güçlü olması için banada dediler ama ben yapmadım.içinde far ve baglantı klipsleri vs herşey full geliyor
    unutmadan bunlar tek devre ama lambaları değiştirip uzun kısa yapılabilir bence ama benimki sadece bir tahmin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 15 kullanıcı var. (0 üye ve 15 misafir)

Bu Konudaki Etiketler