Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    GT250R gitti/2011 600RR
    Fuel Injection 'ın kısaltmasıdır o. Enjenksiyonlu modellerde bulunur sadece bildiğim kadarıyla. Adı üzerinde benzin enjenksiyonunda sorun olduğunda yanar. Kontağı çevirdiğinde FI ışığı sönmeden marşa basmamanda fayda vardır. Onun dışında yanıyorsa zaten bir sorun vardır, baktırman gerekir.

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a arkadaşlar yaklaşık 1 ay önce filan bi hyosung aldım. Göstergede FI dikkatimi çekti. motorcuya sordum Full injection gibi bişey miş heralde. O yazıyı gösterirken beklemeli mi hareket etmemeli mi yoksa normal mi ne yapmalı yardımcı olursanız sevinirim
    ...eX...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    acayüp - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cawa
    Fuel injection (yakıt enjeksiyonu) anlamındadır.
    Enjeksiyonlu motorlarda yakıt yakıt pompası aracılığı ile hatrısayılır bir basınçla enjeksiyonlara itilir. Kontağı ilk açtığınızda yeterli basınç oluşana kadar bu ışık yanar yada yanıp söner. Söndüğü anda çalışma basıncı oluşmuş ve motor çalıştırılmaya hazırdır anlamına geldiği gibi çalışan motorda başta yakıt pompası arızası olmak üzere enjeksiyon sistemi üzerindeki bir arızayı ikaz eder şekilde yanabilir.
    Aynı zamanda bazı araçlarda stop edildiği zamanda bir süre yanabilir. Sistem üzerindeki basıncı düşürme maksatlı olarak yakıt depoya geri gönderilir.
    Konu hakkında bildiklerim bunlar. Eksiğim yada yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.
    Herkese kazasız sürüşler.
    Ayrıca bazı araçların kullanma klavuzlarında bu ışığın yanış şekillerine göre neyi anlatmaya çalıştığına dair çizelgeler olabilir. Yardım alabilirsiniz.
    Ucuz motor olmaz , Sorunlu motor olur.

Repartitor - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet uzun bir aradan sonra tekleme problemi çözüldü.Valla bu benim ayıbım değildi şöyle ustayım böyle ustayım diyen adamların bulamadığı çok basit bir problemmiş

Cumartesi artık canıma tak etmişti ve kadıköyde kendim motorcu aramaya başladım ve rastgele bir yere girdim adam karbüratörden yapıyordur dedi temizletiriz geçer ve senkron ayarıda çekeriz hiç bişeyi kalmaz dedi.Peki ya fiyat 100tl.Saygılar dedim çıktım

Aramaya devam başka bir yere gittim ufak bi dükkan.Girdim içeri sorunu söyledim.Diğer çok bilenler gibi atıp tutmadı bu motorla bir tur attı ve sorunu kendisi görüp yaşadı ve doğru teşhiside koydu.Elektrik aksamıyla ilgili bir problem dedi.Bugün bırak yarın sorunun hallolmuş bir şekilde alırsın dedi.Bugün gittiğimde de sorunun ayaklık müşüründen kaynaklandığını söyledi onu iptal etti motorada bir güzel ayar çekmiş sağolsun.Bütün pazar uyğraşmış ve elektrik aksamınıda komple temizleyip baştan aşağı kontrol etmiş artık farlarda gaza yüklenince kısılmıyor aksine dha çok aydınlatıyor.Usta 23 yaşında ve bilgisine işçiliğine hayran kaldım.Baba mesleğini devam ettiriyormuş.

Şimdi diyeceksinizki bunları bize neden anlatıyorsun?Demem o ki piyasa şöyle ustayım böyle ustayım diyen çok var.Motora binip sorunu görmek yerine motora bakmadan sallayıp şurdan yapıyor burdan yapıyor diyorlar.Tamam güveniyosun adama orasını burasını değiştiriyosun adam parasını alıyor peki ya senin sorunun?Tabiki devam ediyor!O yüzden götürdüğünüz ustaları iyi tanıyın ve herkesin her dediğine inanmayın derim ben.Ben inandım ve zararlı çıktım ama artık bende uyandım

Bu arada yardımların için teşekkürler pc-kopat kardeş.

erkan ayaklık musurunu nerden iptal etmiş. bende edecem de
    bu arada sorununun çözülmesine sevindim oh bee
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

Motosikleti
    hyosung/2011 250 r

yeni üye

arkadaşlar selam bende bugün scooterdan gt 250 r a geçiş yaptım. çarşamba elimde olucakmış söyledikelrine göre. bi selam veriyim dedim aranıza yeni katıldım.
    ama daha karar vermedim rengine. 2011 de siyah yada beyaz seçeneği var. beyaz da fena değil gibi ama ben sanırım siyahı seçicem. tekrardan herkese merhabalar

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı smallac adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam bende bugün scooterdan gt 250 r a geçiş yaptım. çarşamba elimde olucakmış söyledikelrine göre. bi selam veriyim dedim aranıza yeni katıldım.
    ama daha karar vermedim rengine. 2011 de siyah yada beyaz seçeneği var. beyaz da fena değil gibi ama ben sanırım siyahı seçicem. tekrardan herkese merhabalar
    hayırlı olsun ince kuyruklu olanlardan almışsınız sanırım resimlerini paylaşırsınız aldığınızda tekeriniz düz bassın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

bugay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Bence şu bi gerçek ki gözün alışmadığı renk her zaman daha hoş görünür ayrıca piyasada bu kadar siyah olmasa da ben beyazı seç derdim çok hoş duruyo şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah

Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı Repartitor adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    erkan ayaklık musurunu nerden iptal etmiş. bende edecem de
    bu arada sorununun çözülmesine sevindim oh bee
    Valla Ömer kardeş ben motoru bıraktım gittim O yüzden nerde iptal edildiğini bilmiyorum ama burda illaki bilen arkadaşlar vardır.Sana yardımcı olacaktırlar
    Senin sorunda devam ediyor galiba

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:01 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 18:58 ----------

Hayırlı olsun kardeş

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence şu bi gerçek ki gözün alışmadığı renk her zaman daha hoş görünür ayrıca piyasada bu kadar siyah olmasa da ben beyazı seç derdim çok hoş duruyo şimdiden hayırlı olsun kazasız belasız bin inşallah
    Siyah kullanıcısı olarak siyah daha hoş durur kırmızı zaten alma zevk işi

---------- Mesaj ekleme zamanı: 19:39 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 19:31 ----------

Alıntı acayüp adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fuel injection (yakıt enjeksiyonu) anlamındadır.
    Enjeksiyonlu motorlarda yakıt yakıt pompası aracılığı ile hatrısayılır bir basınçla enjeksiyonlara itilir. Kontağı ilk açtığınızda yeterli basınç oluşana kadar bu ışık yanar yada yanıp söner. Söndüğü anda çalışma basıncı oluşmuş ve motor çalıştırılmaya hazırdır anlamına geldiği gibi çalışan motorda başta yakıt pompası arızası olmak üzere enjeksiyon sistemi üzerindeki bir arızayı ikaz eder şekilde yanabilir.
    Aynı zamanda bazı araçlarda stop edildiği zamanda bir süre yanabilir. Sistem üzerindeki basıncı düşürme maksatlı olarak yakıt depoya geri gönderilir.
    Konu hakkında bildiklerim bunlar. Eksiğim yada yanlışım varsa düzeltebilirsiniz.
    Herkese kazasız sürüşler.
    Ayrıca bazı araçların kullanma klavuzlarında bu ışığın yanış şekillerine göre neyi anlatmaya çalıştığına dair çizelgeler olabilir. Yardım alabilirsiniz.
    yani şimdi FI nın 5 sn kadar yanması filan normal oluyor. Uzun süre yanması yakıt pompasında sorun oldugunu mu gösteriyor

Alıntı MF-Hyo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Siyah kullanıcısı olarak siyah daha hoş durur kırmızı zaten alma zevk işi[COLOR="Silver"]
    siyah FI veriyo siyah alma

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı bugay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siyah FI veriyo siyah alma
    hadi ya öyle mi

Motosikleti
    CBR 600 F
    tabiki beyaz al TR de tek orjinal beyaz ilk sende olacak kaşınıyon sen
    hyrlı uğurlu olsun . artamıza hoşgeldin
    iletişim : 0537 270 56 55 ömer.. yamaha Cygnus X - hyosung gt250r - burgman 400 - Honda 600F - A Rh (-)

Motosikleti
    hyosung gt250r
    tabiki beyaz al TR de tek orjinal beyaz ilk sende olacak kaşınıyon sen
    hyrlı uğurlu olsun . artamıza hoşgeldin
    Ömer onu bunu boşverde sen egzozu bana kaça satarsın ondan haber ver

Motosikleti
    Honda 1000 rr repsol 2016
    arkadaşlar merhaba sizden yardım istiyorum
    benım motor 2000 km de ve setlere bıraz sert girdıgımde sankı lastıkte hava yokta jant yere vuruyor gıbı oluyordu fakat o sesın sert on fıren yaptıgımdada ortaya cıktıgını fark ettım nedenı ön amortisorün vurması oldugunu anladım acaba yagsızmı kaldı yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım patlak falan degıl ondan emınım sadece cok sert setlerde ve cok ani ön firende köpek yola atlamıstı

ön amortisör yağ kaçırabilir ve içi boşalmış olabilir. Ben 1 -2 gün binmezsem tekerin yanında yağ izi görüyorum, mf hyo'nunki de öyle.

Motosikleti
    CBR 600 F
    Alıntı mancuryalı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ömer onu bunu boşverde sen egzozu bana kaça satarsın ondan haber ver
    erkan 300 liraya 10 numara eksoz yapıyolar onu araştır derim.
    kelebek falan koyuluyor içine eksozun bildiğin 4 silindir sesi alıyosun bi ara
    youtube da videosu vardı bulabilirsem linki atarım bi izle .
    adam çapır a taktırmış videosunu çekmiş.
    videoda çapır olduğunu görmesen 4 silindirli racing geçiyor sanarsın
    ben bile o eksozdan yaptırmayı düşünüyorum tabi motorumu satmazsam.
    yada sana şöle bi eksoz yaptıralım sanayide tanıdıklar var )))))))))
    http://www.timsah.com/motosiklet-egz...im/ddQMVy294np

Motosikleti
    hyosung gt250r
    erkan 300 liraya 10 numara eksoz yapıyolar onu araştır derim.
    kelebek falan koyuluyor içine eksozun bildiğin 4 silindir sesi alıyosun bi ara
    youtube da videosu vardı bulabilirsem linki atarım bi izle .
    adam çapır a taktırmış videosunu çekmiş.
    videoda çapır olduğunu görmesen 4 silindirli racing geçiyor sanarsın
    ben bile o eksozdan yaptırmayı düşünüyorum tabi motorumu satmazsam.
    yada sana şöle bi eksoz yaptıralım sanayide tanıdıklar var )))))))))
    http://www.timsah.com/motosiklet-egz...im/ddQMVy294np
    Yok abi ben bunu almiyim Sen bi bak bakalım bulabilirsen uyandır beni ama videoyu bulsak bile nerde yaptırıcaz

Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Alıntı cemdoga adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba sizden yardım istiyorum
    benım motor 2000 km de ve setlere bıraz sert girdıgımde sankı lastıkte hava yokta jant yere vuruyor gıbı oluyordu fakat o sesın sert on fıren yaptıgımdada ortaya cıktıgını fark ettım nedenı ön amortisorün vurması oldugunu anladım acaba yagsızmı kaldı yardımcı olurmusunuz ne yapmalıyım patlak falan degıl ondan emınım sadece cok sert setlerde ve cok ani ön firende köpek yola atlamıstı
    Yağsız kalmış olabilir ve yağ damlattığını farketmemiş olabilirsin.Benim öyle sesle ilgili bi sorunum olmadı ama motor olduğu yerde durunca sol ön amörtisör baya bi yağ damlatıyor şu anda da damlatıyor. Amörtisör keçesiyle alakalı bişey. Keçe değişecek senin motorun amörtisöründe de böyle bi sorun olabilir.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ayayayayyyy ;

yeni kasa hyosunlar da gelmişler ; hosgelmişler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...promotion_chva
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayayayayyyy ;

yeni kasa hyosunlar da gelmişler ; hosgelmişler

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...promotion_chva
    hobaaaaa onn numara arkdan görünüşü birde koltukta anekktar deliği olmayaydı =))

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ama fiyatı honda ile rakip geldi bana
    Yeni kullanıcılarını sabırla bekliyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler