Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı swordslinger adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef değil, bunu bende bulmuştum.

http://www.hyosungsource.com/parts/m...3-250?cPath=81

Bizdeki beyin bunun aynısı ama bu beyinde GT250R beyni değil ve biz bunu alma riskine girişemiyoruz. İki beyni karşılaştırırsan S&T motors yazmasına rağmen birinin ince kuyruk EFI diğerininse kalın kuyruk S&T beyni tipinde olduğunu ve girişlernin farklı olduğunu görürsün.

Dediğim gibi aslında bizim beynin girişi ile aynı benim verdiğim link ama farklı motor için yazıldığından dolayı henüz bu riske giremedik.

Ben şimdi bildiğim ucuz yoları deneyeceğim ondan sonra daha farklı riskleri almayı göze alabilirim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Malesef değil, bunu bende bulmuştum.

http://www.hyosungsource.com/parts/m...3-250?cPath=81

Bizdeki beyin bunun aynısı ama bu beyinde GT250R beyni değil ve biz bunu alma riskine girişemiyoruz. İki beyni karşılaştırırsan S&T motors yazmasına rağmen birinin ince kuyruk EFI diğerininse kalın kuyruk S&T beyni tipinde olduğunu ve girişlernin farklı olduğunu görürsün.

Dediğim gibi aslında bizim beynin girişi ile aynı benim verdiğim link ama farklı motor için yazıldığından dolayı henüz bu riske giremedik.

Ben şimdi bildiğim ucuz yoları deneyeceğim ondan sonra daha farklı riskleri almayı göze alabilirim.
    aslında sormak lazım adamlarda bizdeki mantık yok satalımda nolursa olsun mantıgı. kodlarına baktım gt250r fi olanlar 32900HR8600 efi ler ise
    32900H88600 kodları farklı dedigin gibi işe yaramayabilir.

aslında sormak lazım adamlarda bizdeki mantık yok satalımda nolursa olsun mantıgı. kodlarına baktım gt250r fi olanlar 32900HR8600 efi ler ise
    32900H88600 kodları farklı dedigin gibi işe yaramayabilir.
    *please compare the picture to your part and make sure they are exactly the same*.
    * Lütfen, parça numarası ile fotoğraftan tam olarak aynımıdır karşılaştırınız*.

Diyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:10 ----------

VE AYRICA

ECU (Electronic Control Unit), CDI (Capacative Discharge Ignition) Unit neyi kontrol ediyor ?

*İnjeksiyon zamanlaması ve ince ayarı (Fuel Trim)
    *Ateşleme zamanlaması avans ve rötarı
    *Devir Kesici ve Yakıt kesici(Beyindeki komut bozuksa, motorda olsada devir kesiciniz çalışmaz)(Aynen benim şuanda tüm komutlar çalışmasına rağmen komut bozuk olduğu için rolanti sensörünün çalışmaması gibi)
    *Araca göre değişken supap zamanlaması
    *Turbo araçlarda westgate ile basınç kontrolü
    *Otomatik vites araçlarda vitesler bilgileri
    *Emisyon kontrolü ve EGR valf kontrolü

Linkten alıntıdır. http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=13&t=6667&p=81655

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    *please compare the picture to your part and make sure they are exactly the same*.
    * Lütfen, parça numarası ile fotoğraftan tam olarak aynımıdır karşılaştırınız*.

Diyor.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:14 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:10 ----------

VE AYRICA

ECU (Electronic Control Unit), CDI (Capacative Discharge Ignition) Unit neyi kontrol ediyor ?

*İnjeksiyon zamanlaması ve ince ayarı (Fuel Trim)
    *Ateşleme zamanlaması avans ve rötarı
    *Devir Kesici ve Yakıt kesici(Beyindeki komut bozuksa, motorda olsada devir kesiciniz çalışmaz)(Aynen benim şuanda tüm komutlar çalışmasına rağmen komut bozuk olduğu için rolanti sensörünün çalışmaması gibi)
    *Araca göre değişken supap zamanlaması
    *Turbo araçlarda westgate ile basınç kontrolü
    *Otomatik vites araçlarda vitesler bilgileri
    *Emisyon kontrolü ve EGR valf kontrolü

Linkten alıntıdır. http://www.skodam.com/viewtopic.php?f=13&t=6667&p=81655
    bu akünün yanında bulunan ecu mu cdi mi oluyo 2si ayrı şeylermi bi türlü çözemedim internette bakyorum beyin için ikisini birlikte yazan cdi ecu dyen var karıştı kafam baya.

http://www.tuningturkiye.com.tr/foru...ead.php?t=5477

Biraz çorbasal yazım olmuş lakin BEYİN, ECU yada eski adı ile CDI UNIT'in görevleri burada nasıl nezaman niçin vs vs sorularına cevap verebiliyor.

Hataları bile kaydedebilen ECU daha sonra makinaya bağlanarak bu hatalar kaydedilip ECU ya yüklenip o hatalarda giderilebiliyormuş.

Bilgisayarın mucizesi işte ve daha neler neler..

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    http://www.tuningturkiye.com.tr/foru...ead.php?t=5477

Biraz çorbasal yazım olmuş lakin BEYİN, ECU yada eski adı ile CDI UNIT'in görevleri burada nasıl nezaman niçin vs vs sorularına cevap verebiliyor.

Hataları bile kaydedebilen ECU daha sonra makinaya bağlanarak bu hatalar kaydedilip ECU ya yüklenip o hatalarda giderilebiliyormuş.

Bilgisayarın mucizesi işte ve daha neler neler..

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...parcalar/detay

bide böle bişey var ama nekadar güvenilir veya bumudur deilmidir çözemedim açıklamaya bakarsak bu ama bana farklı şeyler gibi geldi.

Hyosung beyni o, dışardan 150tl den daha ucuza alırım Ama bizim pinlere uymaz. Bizimkiler enjeksiyonlu..

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    Hyosung beyni o, dışardan 150tl den daha ucuza alırım Ama bizim pinlere uymaz. Bizimkiler enjeksiyonlu..
    eleman 3kaatçı ozaman yazmış S&T dye açıklamada yada ne sattıgnı bilmiyor

eleman 3kaatçı ozaman yazmış S&T dye açıklamada yada ne sattıgnı bilmiyor
    3 kağıt demeyelimde bilgisizlik denilebilir. Biz baktık bunların hepsine. Teşekkürler.

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    3 kağıt demeyelimde bilgisizlik denilebilir. Biz baktık bunların hepsine. Teşekkürler.
    Senin o valfden giden bi boruyu iptal edince rolanti çok düşmedi mi? yoksa ayarlandı mı daha sonra?

Senin o valfden giden bi boruyu iptal edince rolanti çok düşmedi mi? yoksa ayarlandı mı daha sonra?
    Valfin altında 2 hortum var onları sökersen bağrım bağrım bağıran motor rolantisi normale döner. Lakin valfsiz gideceğin için motor çok yakar ve bu yakmaya bağlı olarak eksozdan çıkan ses değişir ve valfsiz motor vites değiştirdikten sonra gaz verirken önce gazı almıyormuş gibi yapar sonra bi anda hafif bi atma ile gazı alır. Debriyajı bırakmadan gazı verirde debriyajı öyle bırakırsan bunu yapmaz. Ozmanda debriyajı daha çok yer.

Yani öylede ofsayttt böylede.

Ama sonuçta binilir motora..

ShowDown - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yok
    Selam arkadaşlar, hiç plakalık değiştiren oldu mu?Şöyle kibar bi plakalık bakıyorum da tek bi tane var, o da katlanır bişey ve fiyatı 40 lira...Var mı bi fiktir olan?
    facebook.com/kaskafa

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    herkeze selamlae dün 2007 model 2008 trafiğe çıkışlı gri siyah bir 250r aldım 16binde,üzerinde uzun kısa zenon var ön sinyalleri yok.istanbuldan izmite kullanrak geldim minibüs ayarlayamadıgım için. arka teker bi sağa bi sola savurarak =) sorum şu ki motosiklet sadece vites boştayken çalışıyor diğer türlü marş almıyor vitesteyken debriyaja bassamda

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Serk21 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkeze selamlae dün 2007 model 2008 trafiğe çıkışlı gri siyah bir 250r aldım 16binde,üzerinde uzun kısa zenon var ön sinyalleri yok.istanbuldan izmite kullanrak geldim minibüs ayarlayamadıgım için. arka teker bi sağa bi sola savurarak =) sorum şu ki motosiklet sadece vites boştayken çalışıyor diğer türlü marş almıyor vitesteyken debriyaja bassamda
    hayırlı olsun.
    debriyaj müşürün bozuktur.
    Hava kötü lastikte Chınko olunca doğal

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.
    debriyaj müşürün bozuktur.
    Hava kötü lastikte Chınko olunca doğal
    Çok kötüleniyorda orjinal lastikleri ben yagmurdada kullanıyorum zaman zaman herhangi bi sıkıntı yaşamadım, tamam m3 gibi olamaz ama çok aşırıda kötü değil git hemen değiştir dyenler abartyo bence.

Çok kötüleniyorda orjinal lastikleri ben yagmurdada kullanıyorum zaman zaman herhangi bi sıkıntı yaşamadım, tamam m3 gibi olamaz ama çok aşırıda kötü değil git hemen değiştir dyenler abartyo bence.
    her motosikletin orjınal lastikleri sertdir.
    Bunun amacı uzun ömürlü olması.
    Buda performans bakımından zayıf kullanım ömrü uzun olur.
    Amacım kötülemek değil lastıklerin hakkındaki yorumlar bu şekilde.
    Benım cbrında lastikleri böyleydi IRC marka.

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    her motosikletin orjınal lastikleri sertdir.
    Bunun amacı uzun ömürlü olması.
    Buda performans bakımından zayıf kullanım ömrü uzun olur.
    Amacım kötülemek değil lastıklerin hakkındaki yorumlar bu şekilde.
    Benım cbrında lastikleri böyleydi IRC marka.
    yok zaten çok kaliteli değil ama idare etmiyecek berbat bi lastikde degil dedigim gibi yagışlı havada da kullanıyorum bazen aşırı manevra yapmadıktan sonra sorun olcagını sanmam bende olmadı.Yani sonucta idare edilir bazı kullanıcılar dyorda direk değiştir yazık 500-600 tl az değil sonucta bu motor %90 başlangıc motoru oluyor acemi bi insanda zaten aşırı yatırmayacagına göre çokda bi sorun olmaz.

yok zaten çok kaliteli değil ama idare etmiyecek berbat bi lastikde degil dedigim gibi yagışlı havada da kullanıyorum bazen aşırı manevra yapmadıktan sonra sorun olcagını sanmam bende olmadı.Yani sonucta idare edilir bazı kullanıcılar dyorda direk değiştir yazık 500-600 tl az değil sonucta bu motor %90 başlangıc motoru oluyor acemi bi insanda zaten aşırı yatırmayacagına göre çokda bi sorun olmaz.
    Tabikide diyorum ya limitlerde kullanmadıgın sürece uzun ömürlü bir lastık.
    Şimdi gidip pilot power alsan takım 680 Lira Buz motorda salam para.
    Ve yumuşak hamur bir lastik ömrüde kısa 
    RR’lar 2.sezonu zor cıkartıyor.GTlere taksan ne kadar gider bilmiyorum 

Motosikleti
    Gsr 600 arıyor...
    Tabikide diyorum ya limitlerde kullanmadıgın sürece uzun ömürlü bir lastık.
    Şimdi gidip pilot power alsan takım 680 Lira Buz motorda salam para.
    Ve yumuşak hamur bir lastik ömrüde kısa 
    RR’lar 2.sezonu zor cıkartıyor.GTlere taksan ne kadar gider bilmiyorum 
    bende o yüzden takmadım o hakkımı 2.motorda kullancam artık,ilk motorda fazlada zorlamak iyi değil limitleri.

bende o yüzden takmadım o hakkımı 2.motorda kullancam artık,ilk motorda fazlada zorlamak iyi değil limitleri.
    Bnim 2.motorum olcak,bende viraj manyaklığı var düz gitmeyi sevmiyorum
    Yaza bi takım lastik gider
    Yazın haftasonları Full riva-Şile

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler