Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    tulgacan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar, 3700km de alıp 5000km 4 ayda 5000km yaptıktan sonra zincirdn gelen o sürtünme sesi artık canımı öyle sıkmıştıki en sonunda değiştim.

Sonuç; motordan çıkan zincirinbağlantı aralarındaki yüksüklerin yarısı, muhtemelen sert vites değişiminden kırılmışlar, sesi onlar yapıyormuş, sürekli olan bollaşmada bundan kaynaklanıyor.

Şimdiki durum ise, motor adeta sessizce kayıyor giderken tık yok, ön dişliden de şüpheliydik fakat o sağlam çıktı.

Zinciri ses yapanlara değişim yapmalarını şiddetle tavsiye ederim, çünkü ses sadece yağsız ve eski olmasından değil, o bağlantı aralarındaki yüksüklerin kırılması ve ön dişlinin altında bi yuvada birikmesinden de kaynaklanıyormuş..

Birde ek bilgi. Motor belli bir devirde giderken, örneğin, 30-50km hızda veya vitesi değişirmeye yakın zamanda, genelde titreşimin bol olacağı ve motordan gelebilecek sesleri duyacağımız hızlarda, önden km saatinin oradan bir çır çır sesi gelir, ses kopan bir vidanın hızla giderken sağa sola çarpıp çıkardığı sese benzer birşey, dün ön kaportayı söküp kaynağı araştırmaya girdim, km saatine vurunca elimle sesin orda geldiğini farkettim. Dedim çinde bir vida düştü yada bi parça kırık herhalde ondan geliyor, ön koruyucu cam kapağını söktüm bidaha vurdum ses yok, tam vida düştü derken koruyucu kapak elimde sallandı ses ondan geldi.

Baktım ses şu gösterge panelindeki bastığımız 2 tane tuşun çevresinin çok boş olup çevresine titreşimde vurarak çıkarmasından geliyormuş. Hemen o akşam yediğimiz birkaç çekirdek kabuğunu boşluğa sokarak boşluğu kapadım, o bazen insanı çıldırtan sesten 2 çekirdek kabuğu ile kurtuldum diyebilirim. Aklınızda olsun muhtemelen başınıza gelmiştir bu ses veya gelecektir...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    overcloud - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    XL650V Transalp
    Alıntı TEKTEKER_RAMÇO adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizde müşürlü sistem yapacaz... silindir ısısı nı baz alacağız.. otomatik kendi açılacak ve kapanacak....
    selam ramço. ne yaptın fan işini?

geçen gün benim motor bakımdayken ustadan rica ettim fanı manuel olarak bi çalıştırdı. çok sessiz çalışıyodu deviri düşük olabilir, sanki bilgisayar fanı gibiydi.

cbr için yeterlidir belki ama gt250 için belkide etkili olmaz. su daha çabuk soğuyor olabilir mi yağa göre

eğer almadıysan boşa para verme diye söyliyim dedim belki daha yuksek cc'li motorlarda çıkma bi fan bulursun.

bu arada herkese hayırlı bayramlar.
    the evil that men do - cbr 125r 7500km - ninja 250r (tabiki yeşil) 25000km - transalp ile yollarda

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    tulgacan, kardeş o ses bendede vardı ben pek araştırmadım ama depoyu doldurunca da gidiyor o ses, neyse zaten moturumuda sattım artık yenisi için tecrübe oldu
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Kozyatagi yakininda oturan var mi arkadaslar? Haftasonlari biraz takiliriz. Ne kadar cok hyo o kadar guzel

Istanbul olmasi da yeter.

Bayramda zor ya, hem havaya baksana, motor durduğu yerde uçuyor, ok rüzgar var.

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Bir konu hakkinda goruslerinizi merak ediyorum arkadaslar:

Evim kozyataginda. Isimse guneslide.
    Ise.bazen servisle bazen arabayla ama sIk sIk da motorla gidiyorum. Motorla gitmemin yek sebebi motorla yol almak. Servis 7.15de geliyor. Motorla gittigimde ise evden 6 gibibya da daha once cikiorum. Hem yol bs oluyor basiyorum hem de trafik cekmiyorum. Sorum su: ben yolda giderken normalde 100-110 la gidecek olqn kiytirik hyundai sqhibi arkadaslar beni 140la solluyor. Gecen gun bi BMW320 takildi pesime. Adam bassa gecer gider ama trafik o kadar bos degil. Ben de makasa girdim. Adam pesimde ama gecmio sadece dibimden takip ediyor. 250 ibaresini farketimi bilniyorum ama adam oynamak istedi. Sorun degil. Zaten duz yolda kapatsa yetisemem. Maksimim gordugum simdiye kadar zaten 174km saatte. Onu da youtubeda gordugum videodaki dogru mudur die denemistim. Rampa asagisimiydi hatirlamiyorum. Yiene TEMdi ama. herneyse, bir gun bi hyundai ben 168le giderken beni benim seridimden gitmek suretiyle solladi. İcimden dedimki sen normal zamanda ... bu hizda gidersin. Adam tabi kirmizi siyqh hyoyu ve full korumali soforu gorunce gaza geldim herhalde

Sorum su: bu. BMW ve Hyundai kullanan arkadaslari farkadince ne yapmak lazim? Ha birde transporterlar var milimle kuyrugumu teget gecip serit degistiren ve basip giden. Basima bisi gelirse bu hanzopardan gelecek. Ben yola cikinca herkes F1 pilotu kesiliyor yaw

Yorum yapin arkadaslar. Sizde durum nasil?

PS: yazim hatalari icin kusura bakmayi . Cepten yaziyorum

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    motosikletler km olarak biraz fazlamı gösteriyo acaba navigasyon cihazı kullanıp ordaki hızla karşılaştıran varmı ne kadar fark ediyo ? mesela bizde opel astra var ondada 8-10km fazla gösteriyo arabanın göstergesi. göstergeler dijital değil arabada zaten göz kararı söylüyorum bunu.yani aslında bi fark yok denebilir. navigasyonu olan arkadaş varsa hyoda dijital olduğu için km saatinin ne kadar doğru çalıştığını ölçen varmı acaba?
    @dptlk
    abi zaten binek araçların hepsi top speedde hyo yu geçer sonuçta 250cc motor ama hafif trafiktede hyo onlarla dalga geçer çünkü motosikletin girdiği makaslara giremezler bu bi gerçek
    bide yazınızda q lar yerine g harfini kullanırsanız daha anlaşılır olur biraz okunmakta zorluk çekiliyorda.
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Normal sartlarda da Motosikletler; Normal hızın üzerinde gösterirler ibrede...
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Qlar cePten yazmaktan kaynaklaniyor. Kusura bakmayin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 18:02 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:21 ----------

Trafikte sIkIstIriIlmakla ilgili soruma cevaplarinizinbekliyorum arkadaslar. bir soru daha ekleyecegim onu da cevaplarsiniz isterseniz:

Simdi ben GT 250 R kullaniyorum ve zevk de aliyorum bundan, ama degistirmek istedigimi de biliyorum. Mali planlarima gore henuz degil ama 2 yila degistirecegim motoru. Simdi bi motoru ne kadar kullandiniz ve bunun ardindan hangi motora gecmeyi planliyorsunuz? Benim hayalim CBR 600 RR Ama ucuzundan Fazer da olabilir. Sonrada bakariz keyfimize gore.
    Rahat kullanim tarzi motoru sevdikten sonra onempi degil
    Yorumlarinizi bekliuorum.

Sevgiler

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben ER6F'e geçiş yaptım şimdi de Suzuki GSX 600 F katana kullanıyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Ayiptir soylemesi bodrumda plajda yayarken iphonedan katiliyorum yarismaya. Kafamda cakir sayilir. Ondan keyifliyim imlaya takilmayin

Tekrar iyi bayramlar herkese

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet acaba ne kadar fark ediyo

Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ayiptir soylemesi bodrumda plajda yayarken iphonedan katiliyorum yarismaya. Kafamda cakir sayilir. Ondan keyifliyim imlaya takilmayin

Tekrar iyi bayramlar herkese
    o oh iyi keyifler
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    keeway sl150 , hyosung gt250r
    slm arkadaslar. gecen cuma keeway superlight 150 den gt250r'a gectim.2006model 14binde sarı bir hyo sahibiyim artık.. ve cok mutluyum.. eski motorumuda cok seviyordum ama bunla gezmenin keyfi gercekten cok farklı..

Motosikleti
    Hyosung GT250 R
    Alıntı ersinpolat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm arkadaslar. gecen cuma keeway superlight 150 den gt250r'a gectim.2006model 14binde sarı bir hyo sahibiyim artık.. ve cok mutluyum.. eski motorumuda cok seviyordum ama bunla gezmenin keyfi gercekten cok farklı..
    Hayirli olsun. Sarisini da bi yakindan goremedim

Motosikleti
    S&T gt 250 R
    Alıntı dptlk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayirli olsun. Sarisini da bi yakindan goremedim
    hayırlı olsun arkadasım allah kaza bela vermesın

tt Adnan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    S&T GT250R
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, 3700km de alıp 5000km 4 ayda 5000km yaptıktan sonra zincirdn gelen o sürtünme sesi artık canımı öyle sıkmıştıki en sonunda değiştim.

Sonuç; motordan çıkan zincirinbağlantı aralarındaki yüksüklerin yarısı, muhtemelen sert vites değişiminden kırılmışlar, sesi onlar yapıyormuş, sürekli olan bollaşmada bundan kaynaklanıyor.

Şimdiki durum ise, motor adeta sessizce kayıyor giderken tık yok, ön dişliden de şüpheliydik fakat o sağlam çıktı.

Zinciri ses yapanlara değişim yapmalarını şiddetle tavsiye ederim, çünkü ses sadece yağsız ve eski olmasından değil, o bağlantı aralarındaki yüksüklerin kırılması ve ön dişlinin altında bi yuvada birikmesinden de kaynaklanıyormuş..

Birde ek bilgi. Motor belli bir devirde giderken, örneğin, 30-50km hızda veya vitesi değişirmeye yakın zamanda, genelde titreşimin bol olacağı ve motordan gelebilecek sesleri duyacağımız hızlarda, önden km saatinin oradan bir çır çır sesi gelir, ses kopan bir vidanın hızla giderken sağa sola çarpıp çıkardığı sese benzer birşey, dün ön kaportayı söküp kaynağı araştırmaya girdim, km saatine vurunca elimle sesin orda geldiğini farkettim. Dedim çinde bir vida düştü yada bi parça kırık herhalde ondan geliyor, ön koruyucu cam kapağını söktüm bidaha vurdum ses yok, tam vida düştü derken koruyucu kapak elimde sallandı ses ondan geldi.

Baktım ses şu gösterge panelindeki bastığımız 2 tane tuşun çevresinin çok boş olup çevresine titreşimde vurarak çıkarmasından geliyormuş. Hemen o akşam yediğimiz birkaç çekirdek kabuğunu boşluğa sokarak boşluğu kapadım, o bazen insanı çıldırtan sesten 2 çekirdek kabuğu ile kurtuldum diyebilirim. Aklınızda olsun muhtemelen başınıza gelmiştir bu ses veya gelecektir...

yav bende de bu zırıltı sesi kulağıma geliyor sürüş esnasında . demekki zincirden geliyor anlaşılan. 7500 km' de şu an makine. zincirdendir diyorum , çünkü boşta gaz verince zırıltı yok gibi . zinciri yine aynısı ile mi değiştiriyorlar, veya başka marka mı takıyorlar servisde. eğer aynısı ise, sorun yine hortlar doğal olarak.

selamlar
    Bu bir Tutku ve Tarzdır. TT Selamlar

Alıntı tt Adnan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yav bende de bu zırıltı sesi kulağıma geliyor sürüş esnasında . demekki zincirden geliyor anlaşılan. 7500 km' de şu an makine. zincirdendir diyorum , çünkü boşta gaz verince zırıltı yok gibi . zinciri yine aynısı ile mi değiştiriyorlar, veya başka marka mı takıyorlar servisde. eğer aynısı ise, sorun yine hortlar doğal olarak.

selamlar
    Ben zinciri servisinde değil mahallei motorcu ustama değiştirttim. Resimde görünen zincir sıfır olan. Eskisindeki yüksüklerin yarısı kırılmıştı, yani 3 var 5 yok 5 var 3 yok derken yarısı yoktu, oda parça parça denk geldiğ yerde ses yapıyormuş. Şimdi kaymak gibi gidiyor. Zincirin yüksükleriin kırılma nedeni ise sert vites geçişi olarak tahmin ediliyor...

Serk21 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM DUKE 390
    Alıntı cakalaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster

çako sen hyoyla 101 le giderken ben seni 95 le solluyordum :D :D

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hahaha

Tabi canım
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

zonta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250RR
    Alıntı tulgacan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben zinciri servisinde değil mahallei motorcu ustama değiştirttim. Resimde görünen zincir sıfır olan. Eskisindeki yüksüklerin yarısı kırılmıştı, yani 3 var 5 yok 5 var 3 yok derken yarısı yoktu, oda parça parça denk geldiğ yerde ses yapıyormuş. Şimdi kaymak gibi gidiyor. Zincirin yüksükleriin kırılma nedeni ise sert vites geçişi olarak tahmin ediliyor...

selam hayırlı bayramlar .sizin yüksük diye bahsettiginiz şey O ring dir.bunun X ring i X2 ring olanlarıda var.kırılma nedeni sert vites geçişleri olabilir ama daha çok zamanında temizlik yapılmamasından bu keçeler kuruyup sertleşir ve kırılmaları çok kolay olur.ama 5-6 bin km de zinciri o hale nasıl getirdiniz anlamadım.benim orjinal zincirim 15 bin km dayandı.zinciri degiştirecek arkadaşlara yukarda reklamı olan entel enerji yi tavsiye ederim.D.İ.D marka O ring li yada X ringli olanları düzenli bakımla 20 bin km yi görür.
    bu arada tulgacan resimdeki zincir O ringsiz standart bir zincir yani sana en fazla 7-8 bin km dayanır.
    NE MUTLU TÜRK'ÜM DİYENE

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)

Bu Konudaki Etiketler