Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    < iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    zaten o 4shared sitesinin gözünü seveyim aradığım tüm mix clubber parçalar oradan çıkıo

servis kitapçıklarım bilem çıktı daha ne olsun
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    StuArT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z750
    paylaşım için sağol arkdaşım bu kitapçık iyi oldu gerçektende

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 AM ----------

beyler motorun yağını kendiniz mi değiştiriyosunuz,servise mi değiştirtiyosnuz ?
    daha önceki konularda göremedim ama bi sorim dedim eğer önceden de açıklandıysa mazur görün .

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Ben Yağı ve Filtremi alıp ; iyi bir ustada veya serviste değiştirtiyorum
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawasaki Z750
    Peki filitre olarak orjinal mi kullanıyosunuz K&N fln varmıdır marka bişi faydası bi ekstrası olurmu var sa nette pek bulamadım ben ama,orjinal filitresini buldum 35 lira normal mi ?

Motosikleti
    hyosung 250gt
    herkeze slm beyler ben bu buji yi degıstrmek ıstıyorum sız ne kullanıyorsunuz bırde bujiyi aradım bulamadım tam olarak nerede
    dünya yı yağlamak lazım pas dan güzel dönmüyor:bounce:

gursus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600F
    Alıntı aya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kitapçığı indirdim. gerçekten de service manual kitapçığı bu. paylaşım için teşekkürler. bu tür kitapçıklar standart kullanıcılara verilmez hatta bir çok markada yetkili servislere bile parayla satılır. çünkü normal kullanıcıların yararlanacağı bir kitapçık değil, servislerin kullanımına uygun kitapçıklardır. elimde olması çok faydalı olacak, tekrar teşekkürler...
    Alıntı StuArT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    paylaşım için sağol arkdaşım bu kitapçık iyi oldu gerçektende

---------- Mesaj ekleme zamanı: 10:38 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 10:19 AM ----------

beyler motorun yağını kendiniz mi değiştiriyosunuz,servise mi değiştirtiyosnuz ?
    daha önceki konularda göremedim ama bi sorim dedim eğer önceden de açıklandıysa mazur görün .
    işinize yaramasına sevindim hatta ben 151 rs min servis manuelini anlamaya çalışırken googlenin translate özelliğini kullanıyodum ihtiyacınız olan bölümü metin halinde yapıştırın çok iyi bir çeviri yapmasada bişeyler anlanılabiliyor

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    Alıntı StuArT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki filitre olarak orjinal mi kullanıyosunuz K&N fln varmıdır marka bişi faydası bi ekstrası olurmu var sa nette pek bulamadım ben ama,orjinal filitresini buldum 35 lira normal mi ?
    ahhh, ah... şu garanti muhabbeti olmasa 3 bin km'de bir 120-130 lirayı bayılmayacağım servise de, işte mecburen, elimiz mahkum napalım...

köprüyü geçene kadar katlanacağız artık...

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Valla ben Orjinal filtresini aldırdım İST dan! Kargo ile geldi bana kargo dahil 20 Lira tuttu... 15 TL filtreye verdim.. 30-35 Diyen sahtekarlara aldanmayın !
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    Kawasaki Z750
    ahhh, ah... şu garanti muhabbeti olmasa 3 bin km'de bir 120-130 lirayı bayılmayacağım servise de, işte mecburen, elimiz mahkum napalım...

abi bende servise götürdüm arka fren balatalar değişti adamlar hiç işlediği ettiği yok servisin ne önemi kaldı anlamadım ki ?
    honda da öle değildi mesela farklıydı anlamadım gitti yani bende ....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    serhan, genelde rutin bakımları işliyorlar, onun dışındaki işlemleri deftere işlemiyorlar. çünkü, bu bakım defteri yarın bir gün garantilik bir işin olduğunda lazım olacak onlar için. yani yarın bir gün bir sorun için gittiğinde servise, bakacaklar bu deftere, eğer aksatmışsan bakımları o zaman diyecekler ki "arkadaş bak, sen bakıma gelmemişsin, bakımını zamanında yaptırmamışsın, onun için bu arızanı garanti kapsamına sokmuyoruz", ya da tersi olacak, diyecekler ki "hııımmm, evet, sen sürekli gelmiş, bakımlarını bizde yaptırmışsın, o zaman bu arızanın garantiden giderilmesi mümkün". tabii bu son cümlenin sonuna mutlaka "amaaaaaa" diye ekleme yapıp lafı "gözünün üstünde kaş var"a getirip, başka bahanelerle garanti dışı işlem yapmak için binbir takla atacaklardır emin ol. öyle bir durumda mesele, senin ne kadar "dişli " çıkacağına göre değişecek. eğer mülayim olursan, kaybedeceksin, sonuna kadar çarpışırsan da mücadeleden galip çıkma şansın olacak...

Motosikleti
    Kawasaki Z750
    yavuz,çok güzel açıklamışsın da garanti defterim bile yok :s ben kafadan yandım zaten,motoru aldığm adam maddi sıkınıtıdaymış son zamanlarda adam yağını falanda zaten kendi değiştiriyomuş garantiden işletmeden bi cacıktan bihaber anlayacağın...
    he bu saatten sonra benim düzenli servise götürmemin yani onarımlarını serviste yaptırmamın bi faydası olcak mı ? onuda bilemiyorum açıkçası.. hayırlısı bakalım

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    valla serhan, o zaman senin yapacak bi şeyin kalmamış. sen kendi yağını kendin değiştirebilirsin. zaten ben de yetkili servise götürüp yaptırıyorum, defterime işletiyorum, güya garanti devam ediyor ama, yarın garantilik bir sorun olsa, kimi nerde bulacaksın o da ayrı mesele. kanunen normalde, ithalatçı global'in işleri tasfiye etmiş olması hiç bi şey değiştirmez, bu aletlerin devamında ithalatını yapan firma yani kanuni, bizim sorunlarımıza da yasal olarak üstlenmek zorunda ama adım gibi biliyorum ki, böyle bir sorun olsa ve gidip kanuninin kapısına dayansam kırk dereden su getirirler. haaa, ben karadenizliyim, biraz da gücümüz var çok şükür, inat eder, ben de onların burunlarından getirir, sonuna kadar giderim ama, neticede baktığında yıpranmaya ve bu kadar kavgaya değer mi bilmiyorum. yani öyle bir durum o anki psikolojime göre de değişir. ya "siz mi yamansınız yoksa ben mi, görelüm bakalım" der gittiği yere giderim üstlerine, ya da "lanet olsun, Allahınız'dan bulun" der geçerim. garanti maranti ayağına servis kullanıyor olmam, benim için işin ruhsal rahatlığı o kadar....

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    Alıntı gursus adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aradığın şey service manuel benim çin li scooter ımın bile var gt250 r nin olmaması imkansız gibi bulmasına bulursun yani yabancı forumlarda ama ingilizcedir muhtemelen

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:03 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 03:59 AM ----------

hatta buyrun bu linkte pdf olaraka gt 125 ve 250 nin service manueli mevcut tahmin ettiğim gibi ingilizce ;)

http://www.4shared.com/file/47433272...GT125-250.html

---------- Mesaj ekleme zamanı: 04:06 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 04:03 AM ----------

hatta buyrun bu linkte pdf olaraka gt 125 ve 250 nin service manueli mevcut tahmin ettiğim gibi ingilizce ;)

http://www.4shared.com/file/47433272...GT125-250.html
    çok makbule gecti kardeşim sağol yalnız bende acılmadı indirdiğim neyle acıyodu dosyayı?

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:58 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:50 AM ----------

Aynen dostum katılıyorum sana garantiden cıktığı an artık biz devralıcaz bakım olaylarını çok zor duruma girmedikce gerek yok bence öyle luzumsuz yere bir dünya para bayılmaya..
    benim motor 2008.8. ay cıkışlı daha 3450'de biliyon bende büyük ihtimalle yaza yapcam o bakım olayını, garanti olayında da haklısın sadece motorlarımızda değil aldığımız tüm ürünlerde böyle satıcılar müşteriye kitlemek için ellerinden geleni yapıyorlar.. sen direnirsen anca kazanıyosun yada kavga ediyosun... sayıp cıkıyosun işin içinden.
    geÇTi gEçİYoR haYaT deDiğİN...:silent:

canercamalan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250 ЯЯ
    teşekkürler arkadaşlar bende kaydettim neolur neolmaz ;)
    ۞۞۞۞Drift Religion۞۞۞۞ GT 250RR

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    program olyı tamam actım dosyayı tekrar teşekkürler cok yararlı oldu ) (Adobe Reader kurup acabilir acamayanlar)

Motosikleti
    düşünme aşamasında
    acrobat raeder olmadan açmaz bir iki arkadaş sölemiş olsun bende sölim
    [B][COLOR="Green"]1908 Üsküdar İnfaz 1908[/COLOR][/B]

İSTANBULU İZLİYORUM ÇAMLICADAN

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    artık yok
    pdf formatlı dosyadır ve acrobat reader'la açmak gerekir. çok arkadaş söylemiş ama ben de geri kalmayayım...

Motosikleti
    2008 S&T GT 250R
    söylemeyen kalmasın madem

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    merak ettiğim bi konu var

st kanunilerde gösterge paneli değişti biliyorsunuz bu panel eski panelle uyumlumu yani daha şık görünsün diye gidip yenisinden alıp takmak mümkünmüdür yoksa imkansızmıdır (=

bu konuda bilgi sahibi olan varmı aranızda banada bi akradaşım sormuştu gecenin bu vaktinde sormak aklıma geldi benimde
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    Kawasaki Z750
    valla serhan, o zaman senin yapacak bi şeyin kalmamış. sen kendi yağını kendin değiştirebilirsin. zaten ben de yetkili servise götürüp yaptırıyorum, defterime işletiyorum, güya garanti devam ediyor ama, yarın garantilik bir sorun olsa, kimi nerde bulacaksın o da ayrı mesele. kanunen normalde, ithalatçı global'in işleri tasfiye etmiş olması hiç bi şey değiştirmez, bu aletlerin devamında ithalatını yapan firma yani kanuni, bizim sorunlarımıza da yasal olarak üstlenmek zorunda ama adım gibi biliyorum ki, böyle bir sorun olsa ve gidip kanuninin kapısına dayansam kırk dereden su getirirler. haaa, ben karadenizliyim, biraz da gücümüz var çok şükür, inat eder, ben de onların burunlarından getirir, sonuna kadar giderim ama, neticede baktığında yıpranmaya ve bu kadar kavgaya değer mi bilmiyorum. yani öyle bir durum o anki psikolojime göre de değişir. ya "siz mi yamansınız yoksa ben mi, görelüm bakalım" der gittiği yere giderim üstlerine, ya da "lanet olsun, Allahınız'dan bulun" der geçerim. garanti maranti ayağına servis kullanıyor olmam, benim için işin ruhsal rahatlığı o kadar....
    valla doğru diyorsun,ben gözlemlediğim kadarıyla kanuni servislerinden bi halt olmaz.Sıradan bi tamircilerden farkı yok çünkü.Hyosung un keşke kendi servisleri olsaymış.Artık hepimiz için hayırlıs olsun ,Allah garantilik bi duruma düşürmesin diyelim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler