Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    2006 cbr 1000rr kırmızı siyah
    evet cok yaklastı 600 luk motora ama bunun cok buyuk bor oranı vergı bırde kar...ahh ahh bıraz ucuzlatsalar....bu arada renkler cok gusel olmus
    [COLOR="Red"]CBR 1000 RR[/COLOR][COLOR="Black"]SON KARAR[/COLOR]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Arkadaşlar, özellikle GT 250 R kullanan arkadaşlar,

Bana bir bilgi verebilir misiniz?

Diyelim ki, GT 250 R'yi aldım, 2 ay sonra motor krank kesti, krank, conta ve bilimum ıvır zıvır değişecek...

Bu iş bana kaça mal olur? Bir bilginiz var mı?

aksoyy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Ybr125 ,pulsar ns 200 , kawasaki er6n
    bu gidişle hyo ya yeni rakip çıkması lazım ki rekabet oluşsun yamah çıkardı fakat oda 9000 liradan giriş yaptı vede açıkcası hyo kadar hızlıda değil bende hyo alacam ama kafam karıştı alacaksın 1 sene kullanmadan satacam bukadar fiyat da verilmezki bi geçiş motoruna umarımki fiyatlar düşer...
    Herkesten hızlı sürmek,yalnız süreceğinin garantisidir Zonguldak-MT

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Aksoyy;

Zaten derdimiz bu.

250 lik alacağız 1 yıl sonra "satalım" diyeceğiz, 5.500 e motor var ama, insan güvenemiyor.

garantili bir 250 lik motoru 6.500 den aşağı bulmak zor.

2. el alınca, devir+tescil masrafları motorun ufak tefek çıkacak masraflarını koyunca bu 7.500 YTL oluyor.

E sıfırı zaten 8.750 (Ki, bu fiyat üzerinden mutlaka bir indirim yaparlar)

O zaman da şu problem oluyor: bu sene 8.750 ver motor al, seneye satmak isteyince motor 5.500-6.000. nereden bakılsa 2500-3000 YTL zarar.

İnsan ister istemez 650 R düşünmeye başlıyor.

Hiç olmazsa, "yok krank kesecekti", "acaba ilk sahibi red-line ye soktu mu" derdi yok.

Motosikleti
    aslında gecenlerde derbinin 125 ligi felan vardı ona baktım kullandım da aslında hiçde fena değil sesi biraz sivri sinek gibi çıkıyor vede benzin sorunu var cok yakıyor hatta yakmıyor içiyor fiyatları uygun şeklide güzel hyoya göre biraz ince ama çok yakıyor oda gene döndüm dolaştım hyoya geldim

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar, özellikle GT 250 R kullanan arkadaşlar,

Bana bir bilgi verebilir misiniz?

Diyelim ki, GT 250 R'yi aldım, 2 ay sonra motor krank kesti, krank, conta ve bilimum ıvır zıvır değişecek...

Bu iş bana kaça mal olur? Bir bilginiz var mı?
    Bildiğiniz,temiz,hor kullanılmış bir motor olursa bunları düşünmeyin hocam.

Ortaya çıkacak maliyeti göze alacak kadar vahim bir piyasa yok

Hem acil satılık motorlar içinde uygun motorlar var. Her ucuz motorda her zaman kötü motor değildir.

Bir motor 1000 lira da masraf çıkarsa 100 lira da masraf çıkarsa bu tarz şeylerle uğraşmak insanın canını sıkar.

Tahminen 750 ile 1000 ytl arası bir masraf çıkar ama bu gibi bir durumda.

Alıntı Maverick35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aksoyy;

Zaten derdimiz bu.

250 lik alacağız 1 yıl sonra "satalım" diyeceğiz, 5.500 e motor var ama, insan güvenemiyor.

garantili bir 250 lik motoru 6.500 den aşağı bulmak zor.

2. el alınca, devir+tescil masrafları motorun ufak tefek çıkacak masraflarını koyunca bu 7.500 YTL oluyor.

E sıfırı zaten 8.750 (Ki, bu fiyat üzerinden mutlaka bir indirim yaparlar)

O zaman da şu problem oluyor: bu sene 8.750 ver motor al, seneye satmak isteyince motor 5.500-6.000. nereden bakılsa 2500-3000 YTL zarar.

İnsan ister istemez 650 R düşünmeye başlıyor.

Hiç olmazsa, "yok krank kesecekti", "acaba ilk sahibi red-line ye soktu mu" derdi yok.
    Devir teslimin kaçı kaç para hocam ?

Emniyet'e ödenecek dahil 300 liraya yakın bir masraf oluyor devir teslimde. Onun dışında ortaya çıkacak masrafları önceden motoru satan kişi ile konuşmak lazım. (motora ettiklerini çaktırmayıp "tertemiz motor bu abi" ayağına yatan tiplere denk gelmezseniz)

650R düşünüyorsanız cidden ona vereceğiniz paraya biraz daha ekleyin ve 600'lük Japon'lara falan bakın.

650R'ı da önerdiğimi düşünmeyin.

Diğerleri çok hızlı da 650R falan değil. Belki en az büyük Japon'lar kadar benzin harcıyor. Ve de ses yok

Alıntı aksoyy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında gecenlerde derbinin 125 ligi felan vardı ona baktım kullandım da aslında hiçde fena değil sesi biraz sivri sinek gibi çıkıyor vede benzin sorunu var cok yakıyor hatta yakmıyor içiyor fiyatları uygun şeklide güzel hyoya göre biraz ince ama çok yakıyor oda gene döndüm dolaştım hyoya geldim
    Derbi'nin Hyo'dan daha seri ve keyifli bir motor olduğunu söylüyorlar.

Ama sesi sinek vızıltısı gibi noktasında katılıyorum Motoru kullanana sesi hoş geliyordur ama uzaktan dinleyince garip geliyor.

bu gidişle hyo ya yeni rakip çıkması lazım ki rekabet oluşsun yamah çıkardı fakat oda 9000 liradan giriş yaptı vede açıkcası hyo kadar hızlıda değil bende hyo alacam ama kafam karıştı alacaksın 1 sene kullanmadan satacam bukadar fiyat da verilmezki bi geçiş motoruna umarımki fiyatlar düşer...

Yamaha Ninja 250R az birazda olsa Hyo'dan hızlıdır.

33 hp ve Hyo'dan daha hafif yanlış bilmiyorsam.

Ama görünüşü hoş değil bence.

Tamam Hyo epey kaba,ama Ninja 250R da küçük yahu.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

Motosikleti
    ninja yamahanınmıydı yoksa kawa nınmı ben yamahanın yzf 125 r modelini demiştim kawanın kini bilmiyorum ama kawanın modeli gercekten pekde güzel değil ama yamahanın modeli güzel hos hyoyla yanyana görmedim

asm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '13 Kymco G-Dink 250i
    ninja yamahanınmıydı yoksa kawa nınmı ben yamahanın yzf 125 r modelini demiştim kawanın kini bilmiyorum ama kawanın modeli gercekten pekde güzel değil ama yamahanın modeli güzel hos hyoyla yanyana görmedim
    Ben yanlış anlamışım

Yamaha'nın YZF 125

Kawasaki'nin ki Ninja 250R

YZF 125, GT250R'dan daha yavaş bir motor tabi.
    Atın iyisi alayda,kabın iyisi kalayda belli olur.

cakalaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Hyo nun Pembesine bayıldım be arkadaş
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    kız arkadsaımda o renge bayıldı hatta benden doğum günü hediyesi olarak pembe hyo istedi

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    ASLında Orjinal renk olarak cok güzel renkler secebilirler ama piyasada bazı renklerle tutunmak istiyorlar sanırsam
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

Motosikleti
    evet kesinlikle renk konusunda pek üzerinde durulmamış çünkü alan ömürlük değil geçiş motoru olacağı için müşterilerinin bu konuda pek sıkıntı yapmıyacaklarını düşünmüşlerdir diye düşünüyorum ...

Motosikleti
    off off alana kadar bende bunları o kadar cok dusundumkı 2 gram zevk yasıcaz derdı olmasın dıye gıttım sıfır aldım...aldıgıma hıc pısman degılım...nasıl bı hıstır guvensızlık duygusu onuda bılırım...cok ucuza makına aramak yanlıs ben bunu anladım aldıgın ucuz makına sana bakımlarıyla yaptıgı arıza malıyetlerıyle o fıyatı bulucak hatta gecıcek 6500 7000 ytl arası 10000 km ye kadar bu motor alınır cok degıl arkadaslar...bu makınanın cok buyuk ıhtımalle bı problemı olmaz ama ne zaman ederınden dusuge satılır nakde sıkısıklık harıc o zaman bu motorun saglıgı tehlıkededır demektır...

Motosikleti
    CBR1000RR "2017
    Faik ;

6000 YTL 'ye Haşat Motorlar da satıyorlar ! Buna karşın 5000 YTL'ye tertemiz motorlar da satıyorlar... Neyine dikkat edeceksin ; Cok iyi anlamak lazım motordan ikinci elinde; ya da cok iyi tanıdığından alacaksın
    Ya KASK TaK ; Ya ÖL

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    doğan o bana attığın resim vardıa 600rr yalovadaki :D
    sahibi bi arkadaş çıktı hahaha :d

facete profili açıkmıdır bilmem ama mahmut yazıcılar diye arat bi sen
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    ya şimdi şuda varki sonuçta 5000 liraya bi motor sıfır gibi olamaz illaki masraf çıkartacak bence alırken bunu bilip alınmalı sıfır motorla kıyaslanmamalı....

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    ya şimdi şuda varki sonuçta 5000 liraya bi motor sıfır gibi olamaz illaki masraf çıkartacak bence alırken bunu bilip alınmalı sıfır motorla kıyaslanmamalı....
    siteden erhan bu sene gt 250 r almıştı tekirdağdab 5500e almıştı sanırım çokte iyi durumdaydı motor km'side çok azı 2000 mi 3000 küsürdemi neydi 6500e sattı sonra izmirde bi subaya sanırım bi oda bi 4bin kadar kullandı sanırım yazın sadece ama tek masrafıfren balataları ve debriyaj oldu oda ilk sahibi sanırım fazla zorlamış balatalarıda debriyajıda kaçırtarak kullanmış sanırım çok ondandır diyorum sorunsuz alet aldı ve sattı
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    inşallah banada öle temiz bi motor nasip olur ben yalnız yaz doğru alcam anca para biriktiririm

Motosikleti
    B]cakalaz [/B]
    kardes 5000 ytl ye bu motorun 2006 sını alırsın temızse oda...mıllet motorun fıyatının pahalılıgından sıkayet edıoda bende zamanında bunun ne demek oldugunu yasadım ve gordum onu aktarmak ıstedım sadece bısı demeye calısmadım tabıkı dedıgın fıyatlara motor var...

bu moyotun masrafının az olmasını ıstıosan bıraz kesenın azını acıcaksın 6500 temızınden alıcaksın bakımından bakımına gıdıceksın sadece...

mhyen - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı < iLk@yy > adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    siteden erhan bu sene gt 250 r almıştı tekirdağdab 5500e almıştı sanırım çokte iyi durumdaydı motor km'side çok azı 2000 mi 3000 küsürdemi neydi 6500e sattı sonra izmirde bi subaya sanırım bi oda bi 4bin kadar kullandı sanırım yazın sadece ama tek masrafıfren balataları ve debriyaj oldu oda ilk sahibi sanırım fazla zorlamış balatalarıda debriyajıda kaçırtarak kullanmış sanırım çok ondandır diyorum sorunsuz alet aldı ve sattı
    Yanlışlık olmasın da sonra millet biz niye o kadar ucuz bulamıyoruz lan İlkay demesinler
    Erhan 3000 km civarında aldı 4000 civarında da sattı.6500'e 3 eksoz ve kaskla aldı.Yine o fiyat civarlara da tek eksozla(kaskı verdi mi bilmiyorum) sattı.Bir kere bujisi yağlandı durduk yere ve son zamanlarında da arka fren balatası bitmeye başlamıştı.
    Honda Ses Dylan 150 >> Hyosung GT250R >> Gilera Runner VXR 200 >> Honda CBR 250R

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler