Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ince54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tvs apache
    sahibinden.com da beyin satan yok kazalı bır ıkı motor var onlarda beyınlerı satmıslar bıde sımdı soyle bıse var sonucta beyın bu tutpda beyın alıp arızalı cıktıgında kı kazalı vs motrlarda sıkıntı cıkma ıhtımalı cok yuksek gerı veremeyız beynımde yanlıs konjektor yuzunden dolayısıyla fazla sarj yuzunden beyın yandı izmirde kalıyorum ve ıkı kısı varmıs elektrık ısıyle ugrasan bırı suanda mugladaymıs yanı izmirde bi kişi var sezai isminde o arkadas da beynı aldı gıttı tamır edıcem dıye sımdı kayıp telefonlarına felan ulasılmıo ortadan kaybolmus butun motorcular arıo kendısını

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    puser - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı ince54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sahibinden.com da beyin satan yok kazalı bır ıkı motor var onlarda beyınlerı satmıslar bıde sımdı soyle bıse var sonucta beyın bu tutpda beyın alıp arızalı cıktıgında kı kazalı vs motrlarda sıkıntı cıkma ıhtımalı cok yuksek gerı veremeyız beynımde yanlıs konjektor yuzunden dolayısıyla fazla sarj yuzunden beyın yandı izmirde kalıyorum ve ıkı kısı varmıs elektrık ısıyle ugrasan bırı suanda mugladaymıs yanı izmirde bi kişi var sezai isminde o arkadas da beynı aldı gıttı tamır edıcem dıye sımdı kayıp telefonlarına felan ulasılmıo ortadan kaybolmus butun motorcular arıo kendısını
    beyinin yandığını nereden anladınız? ne tip bir belirti veriyor?

Motosikleti
    tvs apache
    öncelikle ilk olarak balıkesirde yolda kaldım motoru ordakı hıc bır tamırcı yapamadı cekerek izmire getirdim bu arada balıkesırde yolda kaldıgım zaman ekran gıttı yanı km ve elektrık kesıldı koltugun ltını actım akü şişmişti aküyü değiştirdim ama yine elektrik yok daha sonra izmire getirdik adam motoru calıstırdı kmnın ıcındekı 3 adet dıyot yanmıs km takılı deılken kullanmaya devam ettım bu sefer yıne stop ettı kaldı bu sefer motordan duman cıkıo hemen kontagı kpattım yıne motorcuya gıttık soktuk koltugu anahtarı acar acmaz beyının ıcınden duman atıyo kapattık cagırdık tekrar o elektrıkcıyı aldı ben tamır ederım dedı gıttı gıdıs o gıdıs haber yok motor fazla şarj ettıgı ıcın yapıo km takılı olmayınca bu sefer beyne zarar verdı konjektoru de sakaryada mecburı kalmıstım degıstırdım 1 ay sıkıntı yaratmadı daha sonra bunları actı basıma

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    sakaryada orjinalin haricinde bir konjektör takılmış. duman çıkaracak şekilde yandı ise o beyinden hayır gelme olasılığı düşük zaten. şuan motorunuz çok büyük bir ihtimalle beyin ve konjektör değişimi ile sağlıklı çalışacak durumda değil. bütün elektirik tesisatını gözden geçirtin. elektriği üreten statörünüzde de büyük olasılıkla sorun var.

sailor33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sakaryada orjinalin haricinde bir konjektör takılmış. duman çıkaracak şekilde yandı ise o beyinden hayır gelme olasılığı düşük zaten. şuan motorunuz çok büyük bir ihtimalle beyin ve konjektör değişimi ile sağlıklı çalışacak durumda değil. bütün elektirik tesisatını gözden geçirtin. elektriği üreten statörünüzde de büyük olasılıkla sorun var.
    Puser hocam maşallahınız var. Hyosung ustası gibisiniz
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

onuroz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Diversion F
    puser istanbula geldiğimde benim motoru sana vereyim bi bak hocam ne sıkıntısı var

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    Alıntı sailor33 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Puser hocam maşallahınız var. Hyosung ustası gibisiniz
    Alıntı onuroz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    puser istanbula geldiğimde benim motoru sana vereyim bi bak hocam ne sıkıntısı var

eyvallah

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Benim motoru servise gönderdim. Marş basıyor motor çalışmıyor. Garanti kapsamında servise götürdüm. Beyni değişecek dediler beyin istemişler geldi. Bu akşam gel al dediler gittim. Motoru çalıştırdı f1 yanıyor bak dedim. " sonra kapanır o abi dedi." İyi dedim kontağı kapattım arka selenin altından eldiveni mi aldım , kaskımı taktım. Kontağı çevirip marşa bastım yine aynı. Dedim sen bunu nasıl yaptın? Akşam akşam yollara düşürüyorsun beni birde. Eee abi motor kalsın ben yarın ateşleme bobinlerine falan bakim. Zaten bu halde nasıl götürecem zaten kalacak dedim.

Ulen nasıl bir servistir. Nasıl beyinden arıza olduğuna karar verdin? Nasıl f1 motor çalıştıktan sonra geri kapanması lazımken daha sonra keser kapanır diyorsun. Bunlar adamı kanser eder

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bana da beyin arızasını kafadan atmışlar gibi geldi. f1 hatasının ne olduğuna baktılar mı, hala f1 ışığı yanıyor mu? yalnız fazla boşa marş ile aküyü enerjisini dibe indirsen, bu sefer gerçekten beyin bozulabilir. enjeksiyonlu araçlarda vurdurma işlemi de pek tavsiye edilmez.
    sailor33 bunu beğendi.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    zaten bisey bulamayinca beyne bok atmasalar ayip olur. naneler. gecmis olsun valla allah sabir versin su süreçte.
    sailor33 bunu beğendi.

Motosikleti
    VFR 800 (INTERCEPTOR)
    Alıntı puser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana da beyin arızasını kafadan atmışlar gibi geldi. f1 hatasının ne olduğuna baktılar mı, hala f1 ışığı yanıyor mu? yalnız fazla boşa marş ile aküyü enerjisini dibe indirsen, bu sefer gerçekten beyin bozulabilir. enjeksiyonlu araçlarda vurdurma işlemi de pek tavsiye edilmez.
    Zaten beyinli motorun vurdurulmayacağını biliyorum. Beyin konusuna gelince zaten yeni beyni takmıştı. Çok uğraştırdılar beni. F1 lambası biraz sonra söner diye tutturuyor adam. Ulan zaten motor çalışır çalışmaz sönmesi lazım. Sen bunu bilmiyorsan boşa servis yetkisi almışsın. Hayırlısı bakalım. Zaten 30 iş günü süresi var. Yaptı yaptı yapamaz ise malın değişimi ya da iadesi hakkım doğacak.
    Önemli olan nereye gittiğin değil, seni bekleyenlere sağ sağlim dönmektir.

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    arkadaşlar önemli bir konu anlatacağım bilgisi olan arkadaşlar bilgisini paylaşırlarsa sevinirim. biliyorsunuz bizim motorlarda buji piposu sorunu vardı vs. ben buji başlıklarını değişmiştim motorun çekişi, son sürati vs. düzeldi. ancak geçenlerde motoru temizlemek için söktüğümde sağdaki ve soldaki gaz kelebeklerini elimle iterek silindirlere tek tek gaz vereyim dedim ön silindirin kelebeğini açtım ön silindirin çalışması aralıksız çalışırken arka silindirin kelebeğini açınca kesik kesik çalıştığını farkettim. daha sonra servise götürdüm ve problemi anlattım. servis makinaya bağladı bir sorun gözükmedi, elektrik aksamndaki parçaları değişti sorunu bir türlü bulamadı. en son kazalı bir motor gelmiş ona bakmış o da aynı çalışınca bana dedi kendini de harab ettin valla bizi de. ancak benim kafamdaki soru işareti bu çalışma prensibi doğru mudur. v motorda ön silindirin hiç kesilmeden arka silinidirn aralıklarla kesilerek çalışması. sanki ön silindir arkayı besliyor gibi. eğer bu sorun bir üretim hatasıysa fabrikaya açıp konuyu anlatacağım ancak burdaki arkadaşlardan bu konuda bilgisi olan vardır diye danışıyorum. sizdeki motorlarda bizim için bir test yapabilirmisiniz. yan grenajları sökmeden eli aradan sokunca gaz kelebeklerine ulaşılıyor. motorun iki yanında da ayrı ayrı kelebekleri açıp bir bakıp haber verebilir misiniz? rica ediyorum. bana gelen mesajlarda da bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var. daha önce yazdığım bir mesajı okuyan arkadaş şöyle yazmış:

yazdıgınız mesajı okudum aynı problem benım motosıkletımde de mevcut arka sılındıre gaz verdıgımde sonuna kadar cevırsem bile hiçbir faalıyet yok yada tekleyerek calısıyor , sogukkende gaz yemesi ilk 1-2 dakıka için bogularak oluyor dedıgınız gıbı hızlanmada falan herhangı bir şey yok , siz bu soruna bir cozum bulabıldınızmı yada bu hyosunglar ıcın normalmıdır
    bılgı verırsenız sevınırım
    saygılarımla
    MeLiHK bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    ilovetechn0, o normal bir durum. 2008'den 2013'e kadar olan bütün enjeksiyonlularda var. giderken, silindirlerden birinde güç kaybı, boğulma olsaydı bunu çok rahat anlardın. çekişte bariz fark edilir düşme olur du. iki kelebek birden açıldığında iki silindir de düzgün çalışır. sadece arkayı açarsan boğulma olur. sadece önü açarsan, motor ön kelebekten alabildiği hava ölçüsünde sağlıklı çalışır.
    Ahmetcan45 bunu beğendi.

Motosikleti
    tvs apache
    puser arkadaşım verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederım zaten beyın ve konjektor degısmesı gereken parcalar ondan sonra bı elektonıkcıye tüm tesısatı elden gecırtıcem yalnız bugun ıstanbuldayım beyın arastırdım kendı sayfasında 700 lıra olan beyının cıkmasına o paraları istıolar fatıh kılıclı ve karızma motora gıttım 500 lıa gıbı bı fıyat cekıo o zaman dırek sıfır almak daha mantıklı en azından garantısı vardır bunların calısıp calısmayacagı bıle bellı deıl beyin sıfır vaya ıkıncı el uygun fıyata nerde bulabılırım bana yardımcı olabılırmısınız

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 & GT650
    bazen yetkili servislerin elinde de ikinci el beyin olabiliyor, bence tek tek arayın. sizin motosiklet beyninin sıfırı 850tl.

Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar önemli bir konu anlatacağım bilgisi olan arkadaşlar bilgisini paylaşırlarsa sevinirim. biliyorsunuz bizim motorlarda buji piposu sorunu vardı vs. ben buji başlıklarını değişmiştim motorun çekişi, son sürati vs. düzeldi. ancak geçenlerde motoru temizlemek için söktüğümde sağdaki ve soldaki gaz kelebeklerini elimle iterek silindirlere tek tek gaz vereyim dedim ön silindirin kelebeğini açtım ön silindirin çalışması aralıksız çalışırken arka silindirin kelebeğini açınca kesik kesik çalıştığını farkettim. daha sonra servise götürdüm ve problemi anlattım. servis makinaya bağladı bir sorun gözükmedi, elektrik aksamndaki parçaları değişti sorunu bir türlü bulamadı. en son kazalı bir motor gelmiş ona bakmış o da aynı çalışınca bana dedi kendini de harab ettin valla bizi de. ancak benim kafamdaki soru işareti bu çalışma prensibi doğru mudur. v motorda ön silindirin hiç kesilmeden arka silinidirn aralıklarla kesilerek çalışması. sanki ön silindir arkayı besliyor gibi. eğer bu sorun bir üretim hatasıysa fabrikaya açıp konuyu anlatacağım ancak burdaki arkadaşlardan bu konuda bilgisi olan vardır diye danışıyorum. sizdeki motorlarda bizim için bir test yapabilirmisiniz. yan grenajları sökmeden eli aradan sokunca gaz kelebeklerine ulaşılıyor. motorun iki yanında da ayrı ayrı kelebekleri açıp bir bakıp haber verebilir misiniz? rica ediyorum. bana gelen mesajlarda da bu sorunla karşılaşan arkadaşlar var. daha önce yazdığım bir mesajı okuyan arkadaş şöyle yazmış:

yazdıgınız mesajı okudum aynı problem benım motosıkletımde de mevcut arka sılındıre gaz verdıgımde sonuna kadar cevırsem bile hiçbir faalıyet yok yada tekleyerek calısıyor , sogukkende gaz yemesi ilk 1-2 dakıka için bogularak oluyor dedıgınız gıbı hızlanmada falan herhangı bir şey yok , siz bu soruna bir cozum bulabıldınızmı yada bu hyosunglar ıcın normalmıdır
    bılgı verırsenız sevınırım
    saygılarımla
    mesajı size ben yazmıstım aynı sorunla ilgili ; arka sılındır hava basınc sensoru arızasıyla ilgili olabılecegı hususunda 'puser' arkadasımla konuyu detaylı inceledık , sayesınde bılgı sahıbı oldum , önumuzdekı hafta hava basınc sensorunu (arabalarda MAP sensoru olarakta biliniyor ) detaylı bir şekilde voltaj ölcumlerını yapıp arızalı yada saglam oldugunu tespıt edecegım arızalıysa yenısını alıp duruma göre bılgı verıcem

arka silindirin ön sılındır kadar olmasada kelebekten gaz verdıgımızde muhakkak gaza tepki vermesı gerekıyor benım motorumda arka sılındır kelebegını cevırdıgımde gaza tepki vermıyor ve sorunlu oldugunu süşünüyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:48 ----------

Alıntı ince54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    puser arkadaşım verdıgın bılgıler ıcın tesekkur ederım zaten beyın ve konjektor degısmesı gereken parcalar ondan sonra bı elektonıkcıye tüm tesısatı elden gecırtıcem yalnız bugun ıstanbuldayım beyın arastırdım kendı sayfasında 700 lıra olan beyının cıkmasına o paraları istıolar fatıh kılıclı ve karızma motora gıttım 500 lıa gıbı bı fıyat cekıo o zaman dırek sıfır almak daha mantıklı en azından garantısı vardır bunların calısıp calısmayacagı bıle bellı deıl beyin sıfır vaya ıkıncı el uygun fıyata nerde bulabılırım bana yardımcı olabılırmısınız

hyosungsource sitesınde 490 tl cıvarlarında +45 tl de kargo ucretı var , satın alırken siteyle irtibat kurup ürün bedelını düşük gösterterek gümrükte sıkıntı olmadan gecıs yaptırabılırsınız bu konuda da sıtede yardımcı olabıleceklerını yazmıslar , hangi ecu ise motorunuzdakı burdan bakıp alabılırsınız
    http://www.hyosungsource.com/index.php?main_page=advanced_search_result&search_ in_description=1&keyword=ecu

ercan41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Piaggio X9 500&Sym Wolf 250
    Beyler eski kasalarda deposunda veya başka bir yerinde hyosung ve logosu yok hepsinde st kanuni yazıyor.Ama yeni 2013 kasalarda hyosung markası yazıyor.Şimdi bu eski kasaların motor aksamıyla yenilerin kalite farkı varmı ? yani bu st kanuniler taklit hyosung mu ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44090573/detay şunu düşünüyorum yardımcı olurmusunuz vede kronik problemleri varmıdır hyosungların ?

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ercan41 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler eski kasalarda deposunda veya başka bir yerinde hyosung ve logosu yok hepsinde st kanuni yazıyor.Ama yeni 2013 kasalarda hyosung markası yazıyor.Şimdi bu eski kasaların motor aksamıyla yenilerin kalite farkı varmı ? yani bu st kanuniler taklit hyosung mu ?
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...44090573/detay şunu düşünüyorum yardımcı olurmusunuz vede kronik problemleri varmıdır hyosungların ?
    Telif hakları nedeniyle st-kanuni-hyosung ayrımı var o kadar. Taklit vs öyle bir durum yoktur.
    Modellere göre beyin, grenaj, gösterge ve ufak farklar var...
    Kanuni isim hakkı nedeniyle açılan davayı kaybetti... Bundan sonra gelen motorların hepsinde HYOSUNG yazıcak...

Biraz araştırırsanız farkları ve telif hakkı muhabbetini ayrıntılı öğrenebilirsiniz.

Bu arada depoyu iyice bir incele. Suzuki yazısı yapıştırılmış. Normalde ST-KANUNİ yazısının üstünde astar vardır. Yazıyı sökünce, st kanuni yazısı bariz belli olur (Oluşan boşluk yüzünden)
    Nasıl bir işlem uygulanmış depoya, boyanmışmı vs vs iyice bir inceleyin derim. Şimdiden hayırlı olsun.
    ercan41 bunu beğendi.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    arkadaşlar beyin konusunda ,kayalar motorda bir beyfendi vardı türkiyede sadece beyine yazılım atma cihazı onda vardı. geçen sene gt250r 2008 enjeksiyonlu model motoruma 150 tl gibi bir fiyata yazılım attırdım garantili.çok ilgililer ve cihaza takıp motorun daha önce ne hatalar verdiği ne arıza verdiğini felan görebiliyorlar. beyinde sıkıntı olmuştu moto r 4-5 bin devirde çalışıyordu sürekli düzelmedi beyini istanbula yolladım yazılım atıldı geldi kusursuz olmuştu motor. nefret etmiştim enjeksiyonludan :D bilginiz olsun . güncel olarak o cihazdan başka servislerde var mı artık bilmiyorum ama bi sorun götürün derim.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar beyin konusunda ,kayalar motorda bir beyfendi vardı türkiyede sadece beyine yazılım atma cihazı onda vardı. geçen sene gt250r 2008 enjeksiyonlu model motoruma 150 tl gibi bir fiyata yazılım attırdım garantili.çok ilgililer ve cihaza takıp motorun daha önce ne hatalar verdiği ne arıza verdiğini felan görebiliyorlar. beyinde sıkıntı olmuştu moto r 4-5 bin devirde çalışıyordu sürekli düzelmedi beyini istanbula yolladım yazılım atıldı geldi kusursuz olmuştu motor. nefret etmiştim enjeksiyonludan :D bilginiz olsun . güncel olarak o cihazdan başka servislerde var mı artık bilmiyorum ama bi sorun götürün derim.
    Bu bahsettiğiniz yer İSTANBUL-AVRUPA yakasındaydı sanırım ?
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler