Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    _Kotto_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung Gt250 r (2012)
    Alıntı ustavolkan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motorumu sattım bilginize;

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-hyosung-sifir-ayarinda-gt250r-2012-model-5250-km-8500-tl-132075641/detay/
    Haha volkan abi sen forumdanmıydın iyi bari zaten forumdan birinden almak istiyodum tesaduf işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Herşey bi yana gerçekten motor sürdüğümü anladım kalıbı gosterısı titreşimsiz olması yağ gibi kayıyo motor sadece şu 2. vitesten 1. vitese düşürürken kırıldı sanıyorum ama geriye kalan herşey harika iyi ki almışım diyorum zaten sıfır gibi aldım motoru sağolsun volkan abide bi ton ekipman verdi yani herşey harika
    tr_select bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haha volkan abi sen forumdanmıydın iyi bari zaten forumdan birinden almak istiyodum tesaduf işte

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:06 ----------

Herşey bi yana gerçekten motor sürdüğümü anladım kalıbı gosterısı titreşimsiz olması yağ gibi kayıyo motor sadece şu 2. vitesten 1. vitese düşürürken kırıldı sanıyorum ama geriye kalan herşey harika iyi ki almışım diyorum zaten sıfır gibi aldım motoru sağolsun volkan abide bi ton ekipman verdi yani herşey harika
    Yağı değiştirirsen vites geçişleri rahatlar. Bir kaç arkadaş bir markadan bahsetmişti... Sorunsuz vites geçişleri filan. 4-5 alt sayfaya bak.
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler şu devir düzensizliğine sebep olan parça bu değilmi ?

http://www.motosikletparcalari.net/U...r-pmu4877.html

Hava sensörü ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Biraz araştırma yaptım...

http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=706

Bu başlığın olucağı kanaatindeyim.
    sakın almayın o sensörü :D 5 para etmez afedersiniz bi boka yaramıyor yayı felan atıyor parasını basın orjinalini alın

ustavolkan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250R'ı vardı
    Alıntı _Kotto_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kazasız belasız sürüşler aman hız yapma 250cc de olsa tehlikeli, ben aleti ömürlük olsun diye almıştım ama kısmet sanaymış, umarım hakkını verirsin )
    2012 Hyosung GT250R EFI Kırmızı Siyah

ilovetechn0 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Neyse, daha büyük bir sıkıntı çıkmamasına sevindim. Şimdi bu yazıyı okuyacak arkadaşlar iyi anlasınlarki böyle bir sorunda sorun %80 buji başlığıdır. Her usta anlayamaz... Beyini, enjeksiyonu kurcalarlar. Sakın elletmeyin solunu sağını... Kurcalattırmayın.

Buji başlığını değiştirin. 10-20 lira arası satılıyor. %20 sorun beyindendir. Halen düzelmediyse başka bir beyin ile deneyin...

Kendi kendine gaz veriyorsa, gazda bir anormallik var ise sorun hava sensörüdür....

Başkada bir sorunu yok bu makinenin. Bu sorunlar harici kolay kolay arıza vermez.
    hocam bir de şu başlığı inceleyebilir misin uyar mı bizim motorlara.
    http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=882

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam bir de şu başlığı inceleyebilir misin uyar mı bizim motorlara.
    http://www.ngkbujimarket.com/product.php?id_product=882
    Uyacağını düşünüyorum ama denemeden bilinmez tabikide. Orjinalin fiyatı 20 veya 25 tl olması lazımdı. Neden orjinal takmak istemiyorsunuz, aynı şey tekrar olur diye ?

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    arkadaşlar motoru kendiniz evde yıkarken neyle yıkayıp sürtüyorsunuz ben yıkıyorm siyah demir şasede illa su lekesi kalıyo bazı arkdaşlara bakıyorum hiç yok gölgede siliyorum aslında birde mikrofiber bez var ama şampuanmı alıyorsunuz özel bişimi var bezleriniz nasıl biraz öneri verirmisiniz birde motor bölümünde illa kir kalıyor yıkamcılar birşey sıkıp fırçayla aralara giriyo ben nasıl yapabilirim ne sıkıyorlar

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Uyacağını düşünüyorum ama denemeden bilinmez tabikide. Orjinalin fiyatı 20 veya 25 tl olması lazımdı. Neden orjinal takmak istemiyorsunuz, aynı şey tekrar olur diye ?
    Şimdi baktımda orjinalin fiyatı 18 lira 39 kuruş yazıyor kendi sitesinde. Sipariş verin, 2 güne kadar elinizde olur. Kendiniz değiştirirsiniz...

Yedek parça fiyatlarına baktımda, kanuni kafayı yemiş bence. Bazı parçalar japonlardan daha pahalı Motoru parça parça satsak yeni kasa 600RR alırız ,

Egzoz 2400 tl yazıyor Ön amortisör 3900 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar motoru kendiniz evde yıkarken neyle yıkayıp sürtüyorsunuz ben yıkıyorm siyah demir şasede illa su lekesi kalıyo bazı arkdaşlara bakıyorum hiç yok gölgede siliyorum aslında birde mikrofiber bez var ama şampuanmı alıyorsunuz özel bişimi var bezleriniz nasıl biraz öneri verirmisiniz birde motor bölümünde illa kir kalıyor yıkamcılar birşey sıkıp fırçayla aralara giriyo ben nasıl yapabilirim ne sıkıyorlar
    Tozunu çamurunu nazik nazik su tutup yumuşatıyorum, akıtıyorum. Carrefourdan oto şampuanı almıştım. Cila katkılı... Süngere döküp tozunu kirini akıttığım yerlere güzelce yediriyorum köpüklü şekilde. Hortum tutunca ne su lekesi ne kireç lekesi kalıyor...
    Bir abimizden şampuanlara koyulan saf bitki yağı almıştım. Cila gibi bir şey. Lastiklere süngerle yediriyordum... 1 hafta lastiklerim simsiyah, tozsuz kalıyordu
    Acayip bir şeydi. Grenaja sürüyordum, toz bile tutmuyordu üzerinde. Litresi 10 dolara satılıyormuş. Kimyager arkadaşından almış o maddeyi. Bitki öz yağı imiş. Şampuanlara koyulan, saçı yumuşatmasını sağlayan yağ diyebilirim kısacası...

Not: Aralardaki tozu çamuru silmek için boya fırçası kullanıyorum. Su tutunca akıyor, gidiyor zaten
    yusufozugenc bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Şimdi baktımda orjinalin fiyatı 18 lira 39 kuruş yazıyor kendi sitesinde. Sipariş verin, 2 güne kadar elinizde olur. Kendiniz değiştirirsiniz...

Yedek parça fiyatlarına baktımda, kanuni kafayı yemiş bence. Bazı parçalar japonlardan daha pahalı Motoru parça parça satsak yeni kasa 600RR alırız ,

Egzoz 2400 tl yazıyor Ön amortisör 3900 tl

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:53 ----------

orjinalini almak istedim ancak ellerinde yok olsa 3 güne gelicek ama yurtdışından getirtecekleri için en az 20 günü buluyor. 20 liralık parça için de o kadar beklemek istemiyorum. şuan motorla uzun yola çıkamıyorum çünkü idareten bantla pipoyu yapıştırdık. pek dayanmaz yani. o yüzden uyan bir parça bulayım 20 lira zaten onu takarım o sırada da maksat uyuzluk olsun servisten garantiden parçayı getirtmesini isterim. motor getiriyorlar parça getirmiyorlar nasıl bir satış politikasıdır bu kuralkanın bir çözemedim gitti.

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalini almak istedim ancak ellerinde yok olsa 3 güne gelicek ama yurtdışından getirtecekleri için en az 20 günü buluyor. 20 liralık parça için de o kadar beklemek istemiyorum. şuan motorla uzun yola çıkamıyorum çünkü idareten bantla pipoyu yapıştırdık. pek dayanmaz yani. o yüzden uyan bir parça bulayım 20 lira zaten onu takarım o sırada da maksat uyuzluk olsun servisten garantiden parçayı getirtmesini isterim. motor getiriyorlar parça getirmiyorlar nasıl bir satış politikasıdır bu kuralkanın bir çözemedim gitti.
    Dostum istanbulun neresinde oturuyorsun ? Dudullu taraflarında yedek parça satan bir dükkan var. Aklına gelebilecek her parça var adamlarda ve fiyat olarak aşırı ekonomik. Toptancı misali kocaman bir dükkan düşün... Dudullu ümraniye taraflarına gelme ihtimalin var ise deneyerek alalım, takalım. Karşı tarafında motor servisi var. Orada hurda hyo görmüştüm... Olmadı onun pipoyu söker takarız.

Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    istanbul da fatihteyim ama motorla gelebilirim motor çalışıyor. cuma akşamı istanbula gelicem, cumartesi gelebilirim dostum. halledebilirsek çok iyi olur valla. ben özelden teli atayım paslaşalım.

ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    arkadaşlar bir ara bir arkadaş paylaşmıştı ucuza egsoz diye :D orjinalide bozmak istemiyorum ama şöyle bi heves 10-20 günlük takıcam varmı öyle bir egsoz ucuz ,, bazıları eriyor felan demişti

Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Eriyor diyen kişi bendim.

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...3959958/detay#

Scooter'da yüksek ısıdan dolayı ilk 50-100 km süresince uç susturucu kısmından erimeye başlıyor. Scooter egzozları haddinden fazla ısındığı için normal aslında.

Nincada erime yok. cup tarzı motorlarda erime yok. Gt250R için deneme-görme şansım olmadı. Bir kaç arkadaş egzoz takmıştı 10-15 sayfa önce.
    Şöyle

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...99980213/detay
    ve şöyle
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...25351620/detay
    Modeller buldum.

100TL satılan egzozu bir arkadaş calibreye takmıştı. Erime vs yoktu... gt250R'da deneyen oldumu hiç, bende merake ettim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:23 ----------

Resmi buldum.

ozzzy222 bunu beğendi.

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Hevesini almak isteyen arkadaşlar egzosu söküp takılabilirler. Daha etkileyici bir sesi var o şekilde

Pistolero_10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 Hyosung GT 250 R & '08 Honda CBR 600RR
    Arkadaşlar İlanı güncelledim 2012 Hatasız sıfırdan farksız çiziği bile yok pazarlıklı
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...4187378/detay/
    05363024439 bu numaradan ulaşabilirsiniz

Motosikleti
    Hyosung GT250R 2008
    Merhaba Arkadaşlar bende sonunda 6 yıl boyunca hayalini ettiğim motorsikletimi aldım aslında alır almaz bu sayfaya üye olup yazacaktım ama motordan fırsat bulupda yazamadım... :D
    alır almaz 800 km yol yaptım yalnız küçük bir kaç sorum olacak..1.si bu motorların arka freni kötü demişlerdi de bu kadar mı ya? ya da benim motorumda mı problem var :S 2008 model 25.000de ancak arka frene hafif dokunmamda teker direk kitlenir ve arka kaymaya başlıyor???
    2.si motorsikletim boşa almadan çalışmıyor nerdeyse daha doğrusu çalışıyor ama bir kaç denemeden sonra başka arkadaşta böyle problemler var mı acaba?
    3.sü arka teker eski acaba yeni bir lastik alsam bu kitlenme problemi ortadan kalkar mı?
    uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinir.

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla güzel bir sünger al bir de kurulama için 2 fiber bez yıkamadan önce suyu tut motoru yumuşat sonra köpürt motorunu yalnız köpük kurumasın köpüklediğin yeri 1dk geçmeden yıkasan da olur sonra önce suyunu çek fiberle ardından iyice kurula gölgede motorun pırıl pırıl olur ben yıkamacıda olduğundan daha çok parlatıyorum motoru
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

yusufozugenc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-07 Race Blue
    Alıntı emresadik adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba Arkadaşlar bende sonunda 6 yıl boyunca hayalini ettiğim motorsikletimi aldım aslında alır almaz bu sayfaya üye olup yazacaktım ama motordan fırsat bulupda yazamadım... :D
    alır almaz 800 km yol yaptım yalnız küçük bir kaç sorum olacak..1.si bu motorların arka freni kötü demişlerdi de bu kadar mı ya? ya da benim motorumda mı problem var :S 2008 model 25.000de ancak arka frene hafif dokunmamda teker direk kitlenir ve arka kaymaya başlıyor???
    2.si motorsikletim boşa almadan çalışmıyor nerdeyse daha doğrusu çalışıyor ama bir kaç denemeden sonra başka arkadaşta böyle problemler var mı acaba?
    3.sü arka teker eski acaba yeni bir lastik alsam bu kitlenme problemi ortadan kalkar mı?
    uzun oldu ama yardımcı olursanız çok sevinir.
    2008den beri aynı lastikse muhtemelen değiştirdiğinizde düzelir, zaten eski lastikle gezip risk almayın
    emresadik bunu beğendi.

Desvandi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Z800
    Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla güzel bir sünger al bir de kurulama için 2 fiber bez yıkamadan önce suyu tut motoru yumuşat sonra köpürt motorunu yalnız köpük kurumasın köpüklediğin yeri 1dk geçmeden yıkasan da olur sonra önce suyunu çek fiberle ardından iyice kurula gölgede motorun pırıl pırıl olur ben yıkamacıda olduğundan daha çok parlatıyorum motoru
    Anladm walla benm hatam sanirm kopuk ustunde kuruyo hemen ondn ozaman onu kouklicez hemen su tutcaz ortayi yikicaz sus tutcaz 3 e ayircaz motoru yoksa kopuk pat kruyo ama su cilali araba sampuanlarindan denicem arkadas ovdu baya normalde sac sampuanlarindan suya karistrip kopurtuyordm ara yerler icinde bi fircayla aralari parlatocak bisi almak lazm onu bilmiyorm

TheArcheus - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    arkadaşlar egzantriğinizden ses felan gelirse sakın ihmal etmeyin , otomatik gergi bozuluyor ekzantrik zincir boşa çıkıyor ve subap kesiyor ,2 kez benim başıma geldikten sonra motoru yedek parçaya ayırmıştım ve bugun benimkilerde dahil 5. gergi bozma vakası ile karşılaştım (parça için arayan müşteriler) . belli km lerden sonra otomatik gergileri değiştirmekte fayda var sanırım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 19 kullanıcı var. (0 üye ve 19 misafir)

Bu Konudaki Etiketler