Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    ozzzy222 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2013 HYO 1000 KM 170 TL 0.17 KRŞ KOKLUYO KOKLUYO;)))))
    yemişler hacı seni :D kokluyor diye millet 17 kuruşa 5 kişi taşıyor :D tüplü arabayla :D sen tek kişi 17 kuruş çok değil mi ? genelleme yaparsak acaip çok yakıyor bir motorsiklete göre

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    Alıntı ozzzy222 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yemişler hacı seni :D kokluyor diye millet 17 kuruşa 5 kişi taşıyor :D tüplü arabayla :D sen tek kişi 17 kuruş çok değil mi ? genelleme yaparsak acaip çok yakıyor bir motorsiklete göre
    O zaman motorları satıp araba alıyoruz arkadaşlar
    Yurt dışındayım, mesajdan ulaşın.

Motosikleti
    HYOSUNG GT 250 R
    Tüp taktıralım ozaman;)))))

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Motosiklette hacim azaldıkça yakıt verimliliği azalıyor gibi. Verimlilikten kastım yakıt/güç oranındaki değişim. BMW r1200gs ile uzun yolda 5,5 lt yaktığı rotada ben 4 lt yakıyorum. Kawasaki er6f te aynı rotada 4,5 lt civarı bir tüketim sağlıyor. Keza er5 yine benzer. Bir kaç müsrif motor(transalp,cbf500) dışında güce göre tüketilen yakıt düşük cc li motorlarda daha fazla. Kendimden yola çıkarak genelde yüksek rakımlı inişli-çıkışlı rotalarda 250cc nin yetersizliği aynı yakıtla çok daha rahat giden büyük motorları görünce gerçekten çok yakıyor bizim motor Lakin bence 250cc motorlar içinde de yaktığının hakkını veren en iyi motor gt250r.

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    ben de halilin dediklerine katılıyorum. katılmamak elde değil matematik ortada yakıt durumlarımız ortada :D yüksek hacim düşük devirlerde kullanma imkanı sağladığından ve yüksek tork ve beygire sahip oldugundan rahat çalışıyor ve yakıt da buna paralel düşük oluyor ufak cc lere göre..

1000 cc lik bir motosikletle aynı rotada 100-120 bandında seyahat edince max 2.5-3 litre fazla yakıyor o koca 4 silindir

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    8 aylık nacızane tavsıyem. ozellıkle 600lukten korkmayın , yakıt olarak

tekırdag gıt gel tempolu 28 kuruş ustune cıkmadı 97oktan 5.03 ten aldıgımda.

*

gordugum en leş(:D) tuketım ıse 100-110km/h aralıgında 4.6lt/100km

Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*

Kendi adıma konuşursam devamlı elimin altında 4 silindirli motorlar olmasına rağmen 2 silindirli makineler ile gezmeyi tercih ediyorum Tabi iş biraz egzost dinletmeye,gazlamaya yada mekana gitmeye gelince 4 silindirin tadını hiçbişey vermiyor o ayrı
    Bu tamamen kişinin motordan beklentisi ile alakalı. Müstakbel motorum olacak er6 yı tercih etmemdeki en büyük neden her devirde yüksek tork vermesi ve 250cc kadar yakması. 4 silindir bir makinede 7 binden önce hiç tad yok, 7 binden sonra ise bonzai atmış dilinin altında jilet taşıyan travesti gibi çıldırıyor Yani hiç ortası yok, şöyle yumuşak sakin sessiz ama ufacık bir dokunuşla hareketlenen fazla vites istemeyen bir motor olmalı benim alacağım. Tabi birde 4 silindirin hararet sorunu var, azcık şehir içine girince altta ateş yanıyormuşcasına sıcak vermesi benim gibi anında terleyen biri için adeta ölüm nedeni

Lakin dediğin gibi 4 silindirli yeni motorlar verdikleri güce göre fazla yakmıyorlar. En azından 600lük olanları, litrelikler 1 lt kadar oynuyor yine. Zira litrelik endurolar hiç racingten farklı bir tüketim sergilemiyorlar hemde ortalama bir sürüşte !

ysfist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2015 xt660z TENERE
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster

*

RR hakikaten cok şaşırtıcı yakit konusunda. sirf bu sebepten diger ss ler arasinda tercih edilesi makina.

Motosikleti
    pani / 3colore
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kendi adıma konuşursam devamlı elimin altında 4 silindirli motorlar olmasına rağmen 2 silindirli makineler ile gezmeyi tercih ediyorum Tabi iş biraz egzost dinletmeye,gazlamaya yada mekana gitmeye gelince 4 silindirin tadını hiçbişey vermiyor o ayrı
    Bu tamamen kişinin motordan beklentisi ile alakalı. Müstakbel motorum olacak er6 yı tercih etmemdeki en büyük neden her devirde yüksek tork vermesi ve 250cc kadar yakması. 4 silindir bir makinede 7 binden önce hiç tad yok, 7 binden sonra ise bonzai atmış dilinin altında jilet taşıyan travesti gibi çıldırıyor Yani hiç ortası yok, şöyle yumuşak sakin sessiz ama ufacık bir dokunuşla hareketlenen fazla vites istemeyen bir motor olmalı benim alacağım. Tabi birde 4 silindirin hararet sorunu var, azcık şehir içine girince altta ateş yanıyormuşcasına sıcak vermesi benim gibi anında terleyen biri için adeta ölüm nedeni

Lakin dediğin gibi 4 silindirli yeni motorlar verdikleri güce göre fazla yakmıyorlar. En azından 600lük olanları, litrelikler 1 lt kadar oynuyor yine. Zira litrelik endurolar hiç racingten farklı bir tüketim sergilemiyorlar hemde ortalama bir sürüşte !
    son derece haklısın. cbr250yı bazen ozlemıyor degılım zıra 1 senede benı hıc YAKMADI ! :D en olumcul çöl sıcagında mersinde bıle ama rr sagolsun 5dk trafıge gırsen cop sıs kıvamı :D kaprıye elveda mesela . 250lık ıle cok rahat gezıyordum

ama ses dersen orada bı duracaksın ıste.sıralı 4 sılındır 15500dd redlıne adamı dınden ımandan cıkartıyor ıste

tork konusu gorecelı.ben 250cc den gectıgım ıcın bana hala altlar zevklı gelıyor hatta abartmıyorum sehırıcı radarlı - trafıklı yollarda genelde 3000dd dolasıyorum zorlamadan. he ama ısın zevk kısmına gelırsek 1000cc ıle arasında yarı yarıya fark var :D ya da tork bandı olarak er lerden zayıf kalıyordur. secım meselesı dedıgın gıbı. ben cıgırtkan bır sporcu ıstedım.allaha sukur yakıt konusunda da benı uzmedı.beraber yol yaptıgım mt-03 ve vfr800 den az harcadım hep.her kosulda cok memnunum dıyebılırım gonul rahatlıgıyla.

Alıntı ysfist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    RR hakikaten cok şaşırtıcı yakit konusunda. sirf bu sebepten diger ss ler arasinda tercih edilesi makina.
    sadece yakıt olarak degıl,surus dınamıgı cok daha rahat,en hafıf 600luk ve orjınal elektronık gıdon amortısoru (hesd) ıle gelıyor.
    elbette tercıh meselesi sonucta dıger japonlar da cok cekıcı aletler.hayır demek zor herbırıne

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    yahu 600lük segmentinde ne güzel konuşuyorsunuz RR daha güzel veya diğer japonlar çok da haklısınız farz ı misal satış konusunda da kolay herkes japon mu eyvallah alırız diyor... da .. bende bir problem var işte malı alıyorum ama satmayı özüm tutmuyor özgün ve az olana sahip olmak her zaman istediğim şeydir ( şu an hatayda 2012 kırmızı gri tek motora sahibim serkan geldi serkan gitti diye tanınacam az kaldı :D ) bu yüzden 600 klasmanında tercihim triumph daytona 675 R dır. geçenlerde 17.500e vardı sahibindende param yoktu alamadım ama içim hala acıyor. alsam da satamazdım heralde o da ayrı mesele de

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

Alıntı ilovetechn0 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ilk işte sağlam bir ustam var ama servisi değil dediki bobinden sonra götürdüm servise o da bobinden olduğunu kabul edip garantiden bobini getirtti sonra motor oldu al dedi aldım motoru yine tek silindir çalışıyor. bu sefer dedi egzoz sıkıştırıyor diyorum açık egzoz nasıl sıkıştırıcak hadi sıkıştırdı niye tek silindir çalıştırsın anlatamıyosun derdini gelen parçayı mı bozuk yolladı bu kuralkan ne yaptı anlamadım eğer öyleyse 1 ay parça beklemiştim artık sabır da kalmadı. Bana sağlam bu işi çözebilecek bir servis lazım Select senin servis ist. da nerde?
    sayfanın kalanını okumadım da o tek silindir çalışma derdi bir ara başıma gelmişti usta enjeksiyonda bir pislik var dedi bıraktım motoru geri aldığımda problem ortadan kalkmıştı yalnız çalışmayan silindirin buji piposu da değişmişti belki problem ordandır dedim ama kanımca o parçayı çaldı herif ikisini de kontrol ettirmende fayda var hocam
    RAKİBİNİ GEÇ, SINIFINI GEÇ , AMA GÜLÜP GEÇME..

Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yahu 600lük segmentinde ne güzel konuşuyorsunuz RR daha güzel veya diğer japonlar çok da haklısınız farz ı misal satış konusunda da kolay herkes japon mu eyvallah alırız diyor... da .. bende bir problem var işte malı alıyorum ama satmayı özüm tutmuyor özgün ve az olana sahip olmak her zaman istediğim şeydir ( şu an hatayda 2012 kırmızı gri tek motora sahibim serkan geldi serkan gitti diye tanınacam az kaldı :D ) bu yüzden 600 klasmanında tercihim triumph daytona 675 R dır. geçenlerde 17.500e vardı sahibindende param yoktu alamadım ama içim hala acıyor. alsam da satamazdım heralde o da ayrı mesele de

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:44 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

sayfanın kalanını okumadım da o tek silindir çalışma derdi bir ara başıma gelmişti usta enjeksiyonda bir pislik var dedi bıraktım motoru geri aldığımda problem ortadan kalkmıştı yalnız çalışmayan silindirin buji piposu da değişmişti belki problem ordandır dedim ama kanımca o parçayı çaldı herif ikisini de kontrol ettirmende fayda var hocam
    Az olana sahip olmak her zaman keyiflidir. İnsanların bakışı mutlu eder. Taa ki arıza-kaza durumu başa gelene kadar Markayı modeli falan geçtim. Özel renk makineler bile başa bela. En basitinden 600rr için özel renke sahip olmak bile zor. Boyasını tutturamazsın, stickerlar dünya para tutar vs vs. Bu yüzden tutulan renk ve modelleri tercih etmek bizim gibi geliri kısıtlı sürücüler için en doğrusu Ha o değil 3 silindirin sesi dehşet

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:09 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:52 ----------

Yok mu şöyle narin ellere sahip hyocu ?

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-kask-kiyafet-ekipman-aksesuarlar-4riders-yazlik-deri-eldiven-sifir-133738631/detay/

Bu eldiveni çok beğenerek aldım fiyatıda makul ve özellikle sürtünmelere karşı deri aldım ancak elim içine girmedi bile. Başka bedenide yok elimde kaldı.
    sekohtc ve wolrath bunu beğendiler.

Motosikleti
    pani / 3colore
    valla aprılıa rs 125 7000tl ye alınıp ufacık kazada 7000tl hasar cıkarınca japon dısındakılere uzak kalmayı tercıh ettım ben.
    trıumph fenaymıs yalnız. kalıte kokuyor. lakın ılanlarda 46 cıvarı :D

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı ZYFR55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüp taktıralım ozaman;)))))
    başka motorlara taktıranlar var :D bu motor yemez kanımca :D işin aslı böyle işte keyif için veriyoruz yoksa gerçekten bütün motorsikletler taşıdığı yüke oranla acaip çok yakıyor :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 07:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:42 ----------

Alıntı tr_select adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    O zaman motorları satıp araba alıyoruz arkadaşlar
    ya ben dizelciyim bayramdan önce kıyametle takas geldi satacaktım hep tüplü araba geldi keşke biriini üste para verip alaydım :D 1.6 siena kiraladık amasyaya 120 tl ile gidip geldi 880 km yol yaptık içindede köyde o kadar dolaştık yaylaya çıktık geri döndük yaktığı ortalama 12-13 kuruş 3 kişi bindik ben dizel linea ile 22 kuruş yakınca seviniyorum böyle bir fark yok ya :D motorda 18-19 kuruş yakıyor garip ... ben halen çözemedim ....

gazlı arabada işkence ama

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 07:46 ----------

bu motul yağı ankarada bulamadım ben nereden alıyoruz 20-50 motul yağ alacağım bulamadım :S

Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Ben bu siteden almıştım. Sitenin sahibide motorcu ve ilgili bir insan. Kargo bilgisi için aradığımda muhabbet ettik sanırım giresun yada trabzonluydu. Motul yağlarını piyasaya görede ucuz satıyor. Siteye üye olunca 5 tl de hediye çeki veriyor. Ben 4lt yağı kargo dahil 100 liraya satın almıştım. Hediye çekini kargo bedeli olarak kullanabilirsiniz.

http://www.boyassi.com/kategori/motul.aspx

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Alıntı hisvarlar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu siteden almıştım. Sitenin sahibide motorcu ve ilgili bir insan. Kargo bilgisi için aradığımda muhabbet ettik sanırım giresun yada trabzonluydu. Motul yağlarını piyasaya görede ucuz satıyor. Siteye üye olunca 5 tl de hediye çeki veriyor. Ben 4lt yağı kargo dahil 100 liraya satın almıştım. Hediye çekini kargo bedeli olarak kullanabilirsiniz.

http://www.boyassi.com/kategori/motul.aspx
    eyw müdür yarın alayım bende gelsin salı günü 4 lt ile 1 er ayrı ayrı 2 lt mi alsam diye kararsız kaldım

bu 20 -50 niye bu kadar pahalı yaw :S alsak mı iyimi bu dahamı uzun gidiyor

Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    eyw müdür yarın alayım bende gelsin salı günü 4 lt ile 1 er ayrı ayrı 2 lt mi alsam diye kararsız kaldım

bu 20 -50 niye bu kadar pahalı yaw :S alsak mı iyimi bu dahamı uzun gidiyor
    Tek paket 4 lt almak daha mantıklı. Ayrıca ankara ikliminde 20-50 ye ihtiyacınız yok bence. 10-40 yada 10-50 alsanız yeterlidir.

sekohtc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    hyosung gt250r
    boyassi trabzonda ben de 7100ü ordan getirtmiştim de güngör motor mu ne bugün denk geldim 10 40 motul 7100 havale ile 36 tl litresi bana çok uygun geldi getirecem yine

mavibuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    gt 250 r
    Alıntı Desvandi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    geçmiş olsun iyiki kask mont varmış allah korumuş kaç km hızla düştün sağa yatmış sanırım motor ama sol egsoz tarafındaki arkcı ayaklığı nasıl yamuldu anlamadm birde sol grenaj 416 tl ;)
    120 ile giderken sağdan jip sıkıştırdı tam da virajdaydın sol önden bariyere vurdum motor sola yattı 50 metre kadar sürklenmiş ben de yaklaşık 15 - 20 metre kadar sürüklenmişim ve motor sağ bariyere vurarak durdu kaza büyük çekmece yokuşunun en sağ tarafında olu bilenler anlar bariyer olmasaydı ben de motorda uçuruma doğru devam ederdik bu arada ben de sağ bariyere vurarak durdum
    AZRAİL herzaman artçıdır ona göre kullan, yoksa

Sarper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT 250R 2013
    Alıntı sekohtc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    boyassi trabzonda ben de 7100ü ordan getirtmiştim de güngör motor mu ne bugün denk geldim 10 40 motul 7100 havale ile 36 tl litresi bana çok uygun geldi getirecem yine
    5100'de kullandım şuan 7100 var motorumda fakat 5100 bizim motora daha uyumlu sanki. 500 km sonra yağ değişimi geliyor 5100 koyacağım.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250R
    Arkadaşlar bu yağ konusunda 4.44 motora gittim bugün sağolsunlar çok ilgili bir ustaları var epey soru sordum hepsini tek tek yanıtladı

öncelikle yağ konusuna açıklık getirdi ..

- sordum ; motul yağ var mı ? dediki - motul veya castrol vs ne kullanırsan kullan bunların hepsi shell den gelme yağlar hepsi aynı dedi geniş kapsamlı anlattı tabi ben özetliyorum.
    motora SHELL ADVANCE AX7 4T 10W-40 YAĞ koyacaksın yaz kış dedi . değiştirelim dedim randevu alacaksın deyince , yağı satıyormusun dedim satarım dedi , hiç fiyat sormadan aldım 50 tl ye 2 lt yağ

sonrasında eve geldim yağı boşalttım (ilk yağ değiştirme tecrübem epey sürdü grenajı söktüm rahat çalıştım yağ filtresi almamıştım ama zaten yağ 1000 km önce değiştiği için iyice yıkadım temizledim kuruladım geri taktım
    bujilerde taze zaten 1407 km de motor

birde kilit aldım anaconda gibi 50 tlye :D yoruldum vallahi zor işmiş 2 saat sürdü eve in çık onu getir bunu götür :D

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler