Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    puaha, on numarasın kanka, kaska ben de hastayım ama bizim buralarda takarsam öyle bir kask döverler beni....

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

merhaba arkadaşlar bikaç sorum olacak. öncelikle aslında apache rtr 150 cc almayı düşünüyodum fakat daha iyi bir iş teklifi geldi 250 ccleri araştırmaya başladım. hyo cok hoşuma gitti altın elbiseli adamda falan da çok kötü şeyler denmemiş. cbr 250r ve gt 250r arasında kaldım. sıfır motor alacağım. sağlamlık açısından ve yakıt açısından hangisi daha iyidir? hız çok önemli değil zaten 130un üzerine pek çıkmayı düşünmediğim için. titreme varmı? hyo'da sele rahatlığı nasıl? artçının rahatı nasıl olur? bilgi verirseniz sevinirim. topiği biraz okudum ama tek tek bakmak imkansız. hepinize iyi sürüşler...

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı emreaktas88 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar bikaç sorum olacak. öncelikle aslında apache rtr 150 cc almayı düşünüyodum fakat daha iyi bir iş teklifi geldi 250 ccleri araştırmaya başladım. hyo cok hoşuma gitti altın elbiseli adamda falan da çok kötü şeyler denmemiş. cbr 250r ve gt 250r arasında kaldım. sıfır motor alacağım. sağlamlık açısından ve yakıt açısından hangisi daha iyidir? hız çok önemli değil zaten 130un üzerine pek çıkmayı düşünmediğim için. titreme varmı? hyo'da sele rahatlığı nasıl? artçının rahatı nasıl olur? bilgi verirseniz sevinirim. topiği biraz okudum ama tek tek bakmak imkansız. hepinize iyi sürüşler...
    Tüm sorularına cevap CBR250r dir bence onu almalısın.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tüm sorularına cevap CBR250r dir bence onu almalısın.
    yuh
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı otopsici adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yuh
    Niye Benim gördügüm ve verdigim cevaplar
    Sıfır motor alacağım.
    Bence:Eger sıfır alacaksan Hondanın teknik servisi ve garanti olayı kesinlile bir gömlek üste cbr250 5000 km de yağ eksiltti 1,2 lt hemde motor sıfırlandı tek alınan para 7 tl...

Sağlamlık açısından ve yakıt açısından hangisi daha iyidir?
    Bence:Sağlamlık acısından ve malzeme kalityesi acısından CBR250r bence daha iyi ama motor bloğu ve ve kronik sorununun olmaması acısından gt daha iyi hondalar yağ yakıyor ne yazık ki. yakıt konusunda tek silindir ezici bir sütünlüğü var son gezide gördük benim neredeyse yarım kadar yaktı.

Hız çok önemli değil zaten 130un üzerine pek çıkmayı düşünmediğim için. titreme varmı?
    BEnce:130 u geçmiycek Hyo nun en büyük avantajı beygiri ve torku 130 gecmiycekse Honda da olur. Titreme Hyo daha güclü oldugu icin mi seleden mi bilmiyorum cbrden cok daha fazla titriyor. özelikle 5000-5500 devirlerde.

Hyo'da sele rahatlığı nasıl? artçının rahatı nasıl olur?
    Bence:gt250r ile cbr250r nin rahatlıgı kıyaslanamaz bile buna itiraz edene söverim toplamda 50 km kullandım bel bilek kalmadı alışmaktan kaynaklı olabilir ama cbr de kesinle safkan race degil bildigin spor turing bu yüzden kesinlikle daha rahat dik otuyorsun ayaklarını cok geri gitmiyor cbf150 nin abisi gibi. gt250 comet ile kıyaslanırsa gt 250 comet cok daha rahat dik oturmayı seviyorum ben cünkü. artcı konforuna gelince artcımın yorumu cbr yi daha cok sevdi tahmnim benim amotrosorumun gt650 olmasından dolayı cok sert arka sele gtlerde cbrden daha yüksekte benim cometin ivmelenmesi cok olduğundan artcıda tırsma etkisi oluşturuyor.

Ha madem öyle sen neden gt250 aldın dersen burda cok ince bir sorudan sonra ayrılıyoruz 130 km hız olayı ben uzun yolda stabil 130 gitsin kalıplı olsun beygiri cekişi iyi olsun fiyatı daha uygun olsun dedigim icin gt yi aldım ayrıca race motor (granajlı ) sevmiyorum cbr lerin atom karınca aynalarını sevmiyorum ben o motora oturunda arkadan baktıgında motor totoma kacmış gibi duruyor :D özelikle o yüzden 2011 model öncesi koca g.tlü modelini daha cok seviyorum :D
    ferdinandd, RuzgarSA ve tekhancer bunu beğendiler.

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Sıfır motor alacağım.
    Bence:Eger sıfır alacaksan Hondanın teknik servisi ve garanti olayı kesinlile bir gömlek üste cbr250 5000 km de yağ eksiltti 1,2 lt hemde motor sıfırlandı tek alınan para 7 tl...

Bence:Sağlamlık acısından ve malzeme kalityesi acısından CBR250r bence daha iyi ama motor bloğu ve ve kronik sorununun olmaması acısından gt daha iyi hondalar yağ yakıyor ne yazık ki. yakıt konusunda tek silindir ezici bir sütünlüğü var son gezide gördük benim neredeyse yarım kadar yaktı.

Hız çok önemli değil zaten 130un üzerine pek çıkmayı düşünmediğim için. titreme varmı?
    BEnce:130 u geçmiycek Hyo nun en büyük avantajı beygiri ve torku 130 gecmiycekse Honda da olur. Titreme Hyo daha güclü oldugu icin mi seleden mi bilmiyorum cbrden cok daha fazla titriyor. özelikle 5000-5500 devirlerde.

Bence:gt250r ile cbr250r nin rahatlıgı kıyaslanamaz bile buna itiraz edene söverim toplamda 50 km kullandım bel bilek kalmadı alışmaktan kaynaklı olabilir ama cbr de kesinle safkan race degil bildigin spor turing bu yüzden kesinlikle daha rahat dik otuyorsun ayaklarını cok geri gitmiyor cbf150 nin abisi gibi. gt250 comet ile kıyaslanırsa gt 250 comet cok daha rahat dik oturmayı seviyorum ben cünkü. artcı konforuna gelince artcımın yorumu cbr yi daha cok sevdi tahmnim benim amotrosorumun gt650 olmasından dolayı cok sert arka sele gtlerde cbrden daha yüksekte benim cometin ivmelenmesi cok olduğundan artcıda tırsma etkisi oluşturuyor.

Ha madem öyle sen neden gt250 aldın dersen burda cok ince bir sorudan sonra ayrılıyoruz 130 km hız olayı ben uzun yolda stabil 130 gitsin kalıplı olsun beygiri cekişi iyi olsun fiyatı daha uygun olsun dedigim icin gt yi aldım ayrıca race motor (granajlı ) sevmiyorum cbr lerin atom karınca aynalarını sevmiyorum ben o motora oturunda arkadan baktıgında motor totoma kacmış gibi duruyor :D özelikle o yüzden 2011 model öncesi koca g.tlü modelini daha cok seviyorum :D
    Bir yorum anca bu kadar objektif olur Ama bana sorarsan Hyosung derim.Oturuş pozisyonuna gelince bir çok kişi buna takılmış durumda ama ben cruzer motordan gt 250 r 'a geçmeme rağmen oturuş pozisyonunda öyle rahatsız edici bir durum hissetmedim.Güç her zaman iyidir illa şu km geçmeyeceğim demekle olmuyor, gün gelir o güce ihtiyacın olur.Elinin altında olmsı her zaman iyidir.Asıl önemlisi bir Super Suport motor kullanıcısı olmak istiyorsan,Cbr bunu sağlayamaz.Artçı nın rahatlığına gelince ; Kendi motorumda 1 kere arçtı oldum hakkaten rahatsız etti.Super Suport tarzında artçı en son planda doğal olarak.
    zenon bunu beğendi.
    Bir gün mutlaka ...

Kitivarsuii - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR600FA PC41
    Eger cbr la gt nin arasinda kaldiysan cbr i secmen daha mantikli olur , en onemli neden servis ve iscilik . Ben hic cbr i hic dusunmedimden direk gt aldim .

çelikatlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bende apache rtr 150yi satınca ikisi arasındaydım gidip ikisinede oturdum inceledim aralarındaki fark elmayla armut gibi çok farklı. hyo yakışıklılık olarak rakipsiz.

otopsici - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha tracer 900 - Yamaha tracer 700
    Sabit şaka yaptım sadece hacı bukadar kaliteli açıklama yapacağını bilsem biraz daha kızdırırdım
    Helal olsun sana kardeşim objektiflik harika
    zenon ve ARCHANGEL bunu beğendiler.
    Doğru yüz kişi yalanlasa da DOĞRUDUR.
    Yanlış yüz kişi doğrulasa da YANLIŞTIR.
    Dürüst olun DANSÖZLERİ kimse sevmez

Sepetçioğlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKİ VERSYS 650
    Harbiden çok objektif olmuş

Sıfır motor alacağım.

Olduğunuz yerde durarak, olmak istediğiniz yere varamazsınız!

hisvarlar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW K1600GTL Exclusive
    Gt250r ilk çıktığında yapılan incelemelerden birisi. Eski ancak güzel bir yazı

http://goo.gl/e9ttj

artık 2013 modeli bekleyeceğim zaten sıfır motor için. peki hyonun kronik bir sorunu varmıdır? ben hala daha kararsızım gt 250 r mı cbr 250 r mı diye. çift silindir, kalıplı ve sesinin iyi olması beni hyo'ya çekiyo. diğer yandan hondanın her anlamda adı var. beygir farkları çok değil. 2013 modelde acaba ne gibi değişiklikler olacak..

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    artık 2013 modeli bekleyeceğim zaten sıfır motor için. peki hyonun kronik bir sorunu varmıdır? ben hala daha kararsızım gt 250 r mı cbr 250 r mı diye. çift silindir, kalıplı ve sesinin iyi olması beni hyo'ya çekiyo. diğer yandan hondanın her anlamda adı var. beygir farkları çok değil. 2013 modelde acaba ne gibi değişiklikler olacak..
    Bütün şüphelerin boşuna, al hyosung, spor motor sürmenin keyfine bak...
    Bende ilk hyo'mu alırken, olmadı satar cbf alırım diyodum (hani lafta tamirciyle kanka olacaktıkya)... Şimdi o düşünceme gülsemmi kızsammı bilemiyorum .
    Cbr alırsan, sürüşün sana vereceği keyif, altındaki motorun egona olan katkısı hyo'nun yarısı bile olmaz.Cbr'ınla Bi hyonun yanındayken hayattan soğursun... Anca sorun cıkartmıyo diye kendini ağutursun, sanki hyo cıkartıyomuş gibi...

Bu arada bi resim ekliyim ;

zenon ve tekhancer bunu beğendiler.

kronik sorun yoksa kesinlikle kırmızı beyaz bi hyo alacağım o zaman 2013 de inşallah aranızdayım 2013 model kırmızı-beyazla krank kırma falan bende olmaz hız tutkunu da değilim zaten.. bekle beni hyo gt 250 r. birde abs yok diye biliyorum bunlarda. olsa tadından yenmezmiş.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bütün şüphelerin boşuna, al hyosung, spor motor sürmenin keyfine bak...
    Bende ilk hyo'mu alırken, olmadı satar cbf alırım diyodum (hani lafta tamirciyle kanka olacaktıkya)... Şimdi o düşünceme gülsemmi kızsammı bilemiyorum .
    Cbr alırsan, sürüşün sana vereceği keyif, altındaki motorun egona olan katkısı hyo'nun yarısı bile olmaz.Cbr'ınla Bi hyonun yanındayken hayattan soğursun... Anca sorun cıkartmıyo diye kendini ağutursun, sanki hyo cıkartıyomuş gibi...

Bu arada bi resim ekliyim ;

http://b1211.hizliresim.com/13/7/fq9d6.jpg
    Görkem ben senin motoru daha önce yalavoda ilk sahinde görmüştüm :D bu gün kullaklarını cınlattık bende diyorum bu motoru biryerden tanıyorum ;) facebook grubunda Metinde ekli ;)

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    kronik sorun yoksa kesinlikle kırmızı beyaz bi hyo alacağım o zaman 2013 de inşallah aranızdayım 2013 model kırmızı-beyazla krank kırma falan bende olmaz hız tutkunu da değilim zaten.. bekle beni hyo gt 250 r. birde abs yok diye biliyorum bunlarda. olsa tadından yenmezmiş.
    Kronik sorun yok denecek kadar az, ayaklık müşürü falan arızalanıyo, onuda ayaküstü iptal edebilirsin.Bazen sigortada sorun cıkıyo, oda ayaküstü elektrikçi-elektronikcilerin bile yapabileceği kadar basit birşey.Forumu düzenli takip ediyosan, bu sorunu yaşayanların cok olduğunu görürsün... Ama hepsi bu kadar yani, başka birşey yok.Atıyorum 20-30 bin km sürersin bu dediklerimden biri veya ikisi başına gelir en fazla olacağı o.İcin rahat olsun, gözün kapalı al bence . Bu işte önemli olan kesin kararı vermek, gerisi kolay.

Görkem ben senin motoru daha önce yalavoda ilk sahinde görmüştüm :D bu gün kullaklarını cınlattık bende diyorum bu motoru biryerden tanıyorum ;) facebook grubunda Metinde ekli ;)
    Evet Yalavo'dan getirdim.Normalde bırak istanbul dışını Pendiğe bile gitmem motor almaya, ilan kriterlerimden biride evime yakın olmasıdır . Bu sefer kacırmak istemediğim bi motor icin istisna yapiyim dedim ama sorun olmadı, Yenikapıya ben cok yakınım, yalova ya o cok yakın.Biraz feribot yolcuğunda sıkıldım ama olsun o kadarda değdi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Görkem_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet Yalavo'dan getirdim.Normalde bırak istanbul dışını Pendiğe bile gitmem motor almaya, ilan kriterlerimden biride evime yakın olmasıdır . Bu sefer kacırmak istemediğim bi motor icin istisna yapiyim dedim ama sorun olmadı, Yenikapıya ben cok yakınım, yalova ya o cok yakın.Biraz feribot yolcuğunda sıkıldım ama olsun o kadarda değdi.
    Biz orhan gaziye köfte yemeğe giderken feribotu özelikle seciyoruz havadar havadar iyi oluyor :D ama senin ki heycandan sıkıldın galiba :D birdahakine zevkine binersen daha iyiolur.

Twin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ninja 300 / MT-07-09 / 600RR
    Bu yazıyı 3r3n isimli üye başına gelen olayları anlatmak amacıyla yazmış. Başına buna benzer olaylar gelen oldumu? Servisin ilgisizliği vs gibi?

Bu yazıyı 7000-8000 km GT250R kullanarak yazdım.Olurda almak isteyenler tecrübelerimi yaşayarak değilde masrafsız bi biçimde okuyarak kazansın istedim.

ST Kanuni GT250R ve Bana Öğrettiklere

1) Kesinlikle Japon ve Dört Büyüklerden Şaşma
    Bunu ilk motosiklet alacağım dediğimde çok duyardım ve çok saçma gelirdi.Belli markalara karşı gereksiz bir fanatizm olarak algılardım.Çinli ya da işin içinde Türk var abi bu alet alınmaz dendiği zaman bizde ya da Çin de Japonlardaki mühendis yok mu kardeşim diye savunmaya gerçerdim. Ama anladım gerçekten bu işi beceremiyorlar.

2) Servis Baban olsa güvenme
    Bunu birkaç kez çok acı şekilde öğrendim. Bir seferinde motorumu bir arabanın sıkıştırması sonucu ufak bir çukura düşürdüm ve sol amortisör keçem patladı. Bende hemen motorum garantide diye illa gittim bulunduğum şehirdeki en yakın yetkili servise.Y----- Motora motorumu teslim ettim.Masraf ne çıkacak diye önce bilgi ver sonra onay verirsem yaparsın dedim ve telefonunu beklemeye başladım.Motorumun ne arızası olduğunu kesin biliyordum ve önceden bir iki yere telefon açıp tahmini bir fiyat aldım.Sonra 2 saat geçti baktım adam aramadı ve meraklandım sonra dedim ben arayayım.Aradım motorun tamamdır dedi usta olacak dengesiz. Dedim ne kadar usta 220 TL ver yeter !!!
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/mot...ettikleri.html
    70 liraya hallolacak iş için kavga ede ede 200 tl verdim.Küfürün bini bi para

3) Parça değişecek bi durum varsa değişen parçayı kontrol et
    Kaynak: Motor Delisi Motosiklet grubu, motosiklet etkinlikleri, gezileri, motor videoları, resimler, yarışlar, 2. ikinci el motosilet ilanları http://www.motordelisi.com/forum/showthread.php?t=77742
    Motorun gaz teli koptu ve yine en yetkilisinden bir servise gittik.Bahçelievler desem bilen bilir. Bi dünya para verdik adam bisiklet telinden bozma bişey yapıp takmış.Sonradan öğrendik. Atı alan üsküdarı geçmiş

4) Bakımların tam yapıldığından emin ol
    Sen bakım yaptıracağım diye bi dünya para ver. Adamlar ön bujiyi sökmesi zor ya onu hiç değiştirmemişler sadece arka buji değiştirilmiş hep.Bunu da başka bi servis kendi ağzıyla söylüyor. Genelde üşenir bizim ustalar değiştirmez sizinki de ona denk gelmiş diye. Suratımda hafif bir tebessüm ve aklımda kocaman bir soru işareti BEN NERDE YANLIŞ YAPTIM?

5) Gittiğin servis yetkili mi? Emin misin
    Adamları arıyorum 8000 bakımına geleceğim garanti kağıdından başka getirmem gereken bir şey var mı diye hemde randevu almak için yok diyor sen gelmeden ara malzemelerini hazırlayalım. Bi yerde tesadüfen öğreniyorum Yetkili servisliği elinden alınmış hala tokatlayacak adam arıyor Bahçelievler in Vizyonu geniş servisi.

6) Servisin dediğine güvenme
    Motorumu ikinci el aldım 7-8 aylık falandı.Garantisi hala devam ediyor dedi vatandaş bende teyit etmek için servisine gittim dedim motor garantide mi hala sorunu yok değil mi? dedim. Evet bizim motor her şeyini biz yapıyoruz hiçbir sorunu yok temiz motordur dediler. Motorum durduğu yerde arıza yaptı garantide diye 60 km uzağa kamyonet tuttum taşıdım bi dünya masraf yaptım. Motorum garantide değilmiş. Sağolsun o kendini yetkili atamış yetkisiz servis bakımları tam işlememiş zamanında yapmamış yanlış bilgi vererek uygun bakım yapılmasını sağlamamış ve benim garantide sandığım motorum garantiden yararlanamıyor. Ohh ne ala memleket 1000 lira masraf ödesin zevkine düşkün Türk İşine güvenen, enayi gencim benim.Demek ki yetkili servisin lafına güvenerek bakımları yapmayacaksın en az 5 farklı yere sorup öğreneceksin ki kazıklanmayasın.

7) ST Kanuni müşterisinin arkasında mı?
    Bu yaşadığım sorunları satış sonrası destek birimine ilettim bana attıklar cevabı direk yapıştırıyorum

‘’Öncelikle S&T Kanuni' yi tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Tarafımıza iletmiş olduğunuz konu ile ilgili yetkili servisimizin vermiş olduğu bilgi doğrudur. Aracın bakımları düzensiz yapıldığında garantisi iptal edilir ve garantiden faydalanamazsınız. Aracın bakımları size teslim edilen garanti belgesi üzerindeki km' lerde yapılması gereklidir. Bu konuda bunun dışında vereceğimiz farklı bir cevap bulunmamaktadır. Ayrıca daha önce başvurmuş olduğunuz servis M….zyon 13/04/2009 tarihi itibari ile yetkili servisliği iptal edilmiştir. Bu servisin vermiş olduğu bilgiler ile değil, yetkili servilerimizin vermiş olduğu bilgiler doğrultusunda hareket etmenizi tavsiye ederiz. Bilgilerinize sunarız.’’

Saygılarımızla,

S&T Kanuni Müşteri Hizmetleri
    KURALKAN Mot. Arç. Ürt. S. Ve Dış Tic.A.Ş.’’

Ama ben o yazılan tarihten önce Yetkili iken gittim o servise Yetkili servisten aldığım bilgiler doğrultusunda hareket ettim.Sağolsun anında satışa getiriyorlar müşterilerini direk dedikleri gibi Müşterilerini mağdur etmiyorlar direk arkalarındalar  Ben ürününü kullandığım firmanın arkamda değil yanımda olmasını isterim. Arkamdayken ne yapacağı belli olmuyor.
    RuzgarSA ve tekhancer bunu beğendiler.
    Koydunmu bir kere seleye TOTOYU, asla bırakamazsın MOTO'YU!!!

ARCHANGEL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 FAZER 8
    Benim grenajın vidalarından birini uçurmuşlar otoparkta.Birkaç firmaya baktım ama bulamadım.Grenaj vidasını nerden bulabilirim fikri olan var mı?
    Bir gün mutlaka ...

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı ARCHANGEL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim grenajın vidalarından birini uçurmuşlar otoparkta.Birkaç firmaya baktım ama bulamadım.Grenaj vidasını nerden bulabilirim fikri olan var mı?
    Mercimek başlı vidaları sanayide falan aradık ama bulamamaıştık zamanında UNdocab için tek kaynak Kanuni ama oda sanırım tel göndermiyor set olarak tümünü gönderiyor sanırım yada ellerinde yok ne güzel değil mi?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler