Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ara elimde projeler ve yüksek lisans finalleri var motosiklete binemiyorm bile. Tahminim 1ay sonra bu işlemlere başlıycam. Çok sürmez.

Değişmesi muhtemel parçalar.
    -Gidon
    -Gaz teli
    -debriyaj teli
    -fren hortumları

Sordum tabi elemanlar çok rahat 100 110 ortalam ile gidiyolar. Özellikle ben 8500RPM 130KM -140KM ile gitmek istiyorum(yoksa yol bitmez) bu da sürekli ve uzun kullanımda motosikletin ömrünü erken bitirmez mi diye sordum.
    Motosikletin ön arka dişli değişiminden sonra zaten 7000 RPM 'de 135 yapmasını bekliyorum. Yani normal sakin kullanır gibi gittiği için bir sıkıntı olmayacak inşallah.
    Yakıt tüketimi de uzun yolda 7000RPM de 3.5 lerde dolaşır.

---------- Post added at 10:46 ---------- Previous post was at 10:40 ----------

Arka amortisör sorunu yaşayan arkadaşlara öneri.
    Suzuki GS500 ve bandit600 lerin arka amortisörü direk olarak bizim motosikletlere uyuyor.Zaten aynı şase var.
    Aklınızda olsun ;)
    100KM hızla yolmu biter arkadaş öyle 500binde yapar o motor tabi kullanmıyormuş ki
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100KM hızla yolmu biter arkadaş öyle 500binde yapar o motor tabi kullanmıyormuş ki
    Valla 1,5 yılda 39 bin km yaptım ben gayette güzel bitiyor gazci değiliz biz amac yolu sindirmek a noktasında b noktasına en kısa sürede gitmek değil :D aramın gezilerine motorlarınada baktım ciddi geziciymiş adam
    UNdocab ve alicanblnr bunu beğendiler.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Ali Feyizoğlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elbette zaten bu sebeple Cometler daha uzun ömürlü oluyor.
    Ama şunu söyleyeyim; çok uzun yol yaptık. Ana yol- otobanlar dışında zaten 120 üzerinde gitmek pek mümkün değil. Gezilerde de zaten ara yollarda amaç A noktasından B noktasına gitmek değil çevreyi görmek ve gezmek olduğu için aslında 110 120 gayet yeterli. Benim daha önce 650 almak istememin sebebi sadece Zaman kısıtlı olduğu için ana yollarda zaman harcamamak, hızlı geçmek için 140 150 ile gitmek. 140 150 nin de motosikleti öldürmemesi. 650 de bu hızlarda gayet rahat gidiyor.Ve tabi ki yakıt. uzun yolda bu hızlarda 250 ile 650 nerdeyse aynı yakar. E o zaman?

Kararımı değiştirip bu motosikleti 100.000km kullanmaya karar verdim. Eşek niyetine kullanıcam işte
    Kısmetse 2 yıla da bitane ducati 848 evo alma niyetim var.

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

aynı zamanda yazmışız ve nerdeyse aynı olayı anlatmışız
    zenon bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Elbette zaten bu sebeple Cometler daha uzun ömürlü oluyor.
    Ama şunu söyleyeyim; çok uzun yol yaptık. Ana yol- otobanlar dışında zaten 120 üzerinde gitmek pek mümkün değil. Gezilerde de zaten ara yollarda amaç A noktasından B noktasına gitmek değil çevreyi görmek ve gezmek olduğu için aslında 110 120 gayet yeterli. Benim daha önce 650 almak istememin sebebi sadece Zaman kısıtlı olduğu için ana yollarda zaman harcamamak, hızlı geçmek için 140 150 ile gitmek. 140 150 nin de motosikleti öldürmemesi. 650 de bu hızlarda gayet rahat gidiyor.Ve tabi ki yakıt. uzun yolda bu hızlarda 250 ile 650 nerdeyse aynı yakar. E o zaman?

Kararımı değiştirip bu motosikleti 100.000km kullanmaya karar verdim. Eşek niyetine kullanıcam işte
    Kısmetse 2 yıla da bitane ducati 848 evo alma niyetim var.

---------- Post added at 11:21 ---------- Previous post was at 11:19 ----------

aynı zamanda yazmışız ve nerdeyse aynı olayı anlatmışız
    uuuu harvi Evo vardı gt650 nerden cıktı olum tekne sonra evo dedin gt ye baglıyordun nerdeyse Evo isteriz gt de günlük kullanım için kalır iyi olur :D

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    uuuu harvi Evo vardı gt650 nerden cıktı olum tekne sonra evo dedin gt ye baglıyordun nerdeyse Evo isteriz gt de günlük kullanım için kalır iyi olur :D
    Şuan bozuk para yok. En kısa sürede ;)

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Şuan bozuk para yok. En kısa sürede ;)
    alda bir tur verirsin artık :D

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı zenon adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla 1,5 yılda 39 bin km yaptım ben gayette güzel bitiyor gazci değiliz biz amac yolu sindirmek a noktasında b noktasına en kısa sürede gitmek değil :D aramın gezilerine motorlarınada baktım ciddi geziciymiş adam
    vala biz genelde d-100lerden e-5lerden gitiğimiz için bize 100km pek sıcak gelmiyor 100km ile gidiceksem tvs apache alırım yani daha az yakar tabiki dediğiniz bi yerde doğru gezilerde veya köy yollarında ara yollarda zaten hızlı gidemiyoruz ama alinin ve benim demek istediğim ana yollarda 100km cok sakin bize :D
    UNdocab bunu beğendi.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

_oXXo_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT 250 KIZILL + NC 700 KIRMIZII
    arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin. bizim cometlerde zaten 44t değilmi arka dişli benmi yanlış hatırlıyorum ??
    birde ön dişliyi 14 den 15 e çıkarmak torkda düşüş yapmazmı ??
    '' NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE ''
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı _oXXo_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar yanlışım varsa düzeltin. bizim cometlerde zaten 44t değilmi arka dişli benmi yanlış hatırlıyorum ??
    çok fazla hissedilecek bir düşüş yaratacağını sanmıyorum.. ayrıca bizim arka dişli 46, 44 gt650 modeller de kullanılıyor..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Seri kalkışlarda ivmelenmelerde fark olucaktır ama hisedilir mi bilmiyorum ama uzun yolda bir rahatlık yakıtta düşüş devirde düşüş sağlar motora 6. vites takmak gibi düşünebiliriz. 6 olmasada 5,5 kesin :D
    UNdocab bunu beğendi.

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Alper Kaya adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    vala biz genelde d-100lerden e-5lerden gitiğimiz için bize 100km pek sıcak gelmiyor 100km ile gidiceksem tvs apache alırım yani daha az yakar tabiki dediğiniz bi yerde doğru gezilerde veya köy yollarında ara yollarda zaten hızlı gidemiyoruz ama alinin ve benim demek istediğim ana yollarda 100km cok sakin bize :D
    e-5 e kim 100le gider ya Bizim gidişler sakin hali 130 civarı artık. Zenon da cbften gt250 ye geçiş yapınca sakin gezilerimizn bile hızı 20km falan arttı.
    Sizin evrilmeniz racing'e doğru bizimki enduro/sportTouring'e doğru olduğu için normaldir :D
    Düz yolda 220KM de yapsam bana keyif vermiyor. Yol dediğin bol virajlı temiz asfaltlı olacak.Sırf bu sebeple arada bir iğne adaya gidiyoruz. 50-60km boyunca ormanın içinde, köy içinde falan temiz asfaltlarda çok güzel virajlar var. O virajlarda 100km yapmak var (evet virajları çok sert alıyorum) düz yolda 200km yapmak var. Bana yaşattığı heyecana göre 200km nin hiç bi ehemmiyeti yok.
    -Aha bu virajda kesin patlıcam diyerek viraja girmenin keyfi bir başka :D

---------- Post added at 15:25 ---------- Previous post was at 15:22 ----------

Sadece arkayı düşürmek neredeyse hissedilmeyecek kadar az fark yaptı. Önü de büyütünce tahminim 65-70kglık bi artçı taşıyormuş etkisi yapacaktır.

---------- Post added at 16:20 ---------- Previous post was at 15:25 ----------

Tabi ki bu dediğim ivmelenmeler için geçerli. Onun dışında 100km hızdaki devir düşecek. 6000RPM de 120KM hızda gidecektir.
    Son hız tabiki dolaylı sebeplerle artacak. Ama son hıza ulaşmak daha uzun bir zaman alacak.

Bir de lastik değiştirenler için tavsiye;
    -60 lık lastik almayın, dişli küçültme etkisi yapıyor. Son hızınız düşer.
    -Standartta olduğu gibi 70 lik lastik alın.
    -150 veya 160 olması ise size kalmış.
    (160 lık lastik 150 ye göre birazcık daha hızlı gitmeyi sağlar aynı zamanda yere sürtünme yüzeyi arttığı için yakıt tüketimini de biraz gıdıklar)

Arethnia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Undocab hocam yanlışım varsa düzeltin ama arka lastiği 150den 160a büyütmek son hızı düşürür diye biliyorum 2008 hyoda 160lık lastik vardı son hızı 170di aynı yolda aynı motorla 150lik lastikli bir motorun o yoldaki son hızı 175-178 hızı falandı. tabi burda son hızımızın normalde 10km azalıp artması çok birşey etki etmez ama altımızdaki hyosung olunca bize çok etkisi var o 10kmnin :D
    2013 Kırmızı Siyah

Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Alıntı Arethnia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Undocab hocam yanlışım varsa düzeltin ama arka lastiği 150den 160a büyütmek son hızı düşürür diye biliyorum 2008 hyoda 160lık lastik vardı son hızı 170di aynı yolda aynı motorla 150lik lastikli bir motorun o yoldaki son hızı 175-178 hızı falandı. tabi burda son hızımızın normalde 10km azalıp artması çok birşey etki etmez ama altımızdaki hyosung olunca bize çok etkisi var o 10kmnin :D
    Yanlışın yok da ufak bi eksiğin sebebiyle o sonuca varmışsın
    Standart olan 70 lik lastik alın diye yazmıştım. Peki lastik 160/70 17 miydi yoksa 160/60/17 mi?
    Büyük ihtimalle 160 60 17 lasik takılı olduğu için son hızı düşmüş o motosikletin.
    160/70/17 çok az firmada var. illa 160lık istiyorsanı 70 yanak ölçüsü olandan alın. Son hız düşmez
    zenon bunu beğendi.

ilhan1154 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honda pcx 125
    2010 -2011 kırmızı siyah arıyorum yokmudur satan eden.10bın kmyı gecmemıs bır pır pır
    Dünyanın en güzel hediyesini sana vermek isterdim ama seni sana veremem ki...

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    arkadaşlar selam. Siteye yeni üye oldum. Geçtiğimiz hafta 2012 model sıfır beyaz bir gt250r alarak ben de aranıza dahil oldum.

Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı alize05 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selam. Siteye yeni üye oldum. Geçtiğimiz hafta 2012 model sıfır beyaz bir gt250r alarak ben de aranıza dahil oldum.
    Hoş geldin allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin. Forumun tanışma kısmına yazdın mı birde yaşıklı bir resim koyda forum şenlensin ;)

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    sağol zenon, Allah kimseye kaza bela vermesin. Resmi çekeyim hemen [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

http://imageshack.us/photo/my-images/3/sam0721.jpg

http://imageshack.us/photo/my-images...062012200.jpg/

ikinci resimde kıyafetlerim eksik olduğu için mont ve dizlik o şekilde oldu :D Arkadaki prenses de kızım Deniz..
    zenon, Felon, rolex39 ve 2 diğerleri bunu beğendiler..

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    sağol zenon, Allah kimseye kaza bela vermesin. Resmi çekeyim hemen [COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:16 ----------

ikinci resimde kıyafetlerim eksik olduğu için mont ve dizlik o şekilde oldu :D Arkadaki prenses de kızım Deniz..
    Hayırlı olsun tekeriniz düz bassın
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda nc700xa

Ama olmadıki yukardaki sana torpil gemiş :D motordan önce seni korusun diye melek göndermiş :D alllah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin kordinat verde burdaki yakın arkadaslarla irtibata gecersin ;) yolda benzinin biterse kimi arayacagını bilirsin :D

Motosikleti
    Honda VTX 1300 S
    Sağolun arkadaşlar, ben erzincan'ın kemah ilçesindeyim bu civarda forumdan kimse olduğunu düşünmüyorum. Benzin biterse artık yapacak birşey yok. Benim buralardan sizin için yapabileceğim birşey olursa her zaman hazırım arkadaşlar

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler