Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    ST kanuni GT250R
    Alıntı Pain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Basamak yoksa veya azsa apartman girişine sokmaya çalışın.Yakında banka gibi bir yer varsa kameralarının gördüğü bir yere bırakmakta fayda var.Alarm duyabileceğiniz mesafedeyseniz motorunuza takın.Diyeceklerim moralinizi bozabilir ama çalınmasından iyidir,motor çalmayı kafaya koydularsa çalarlar,yapacağımız şeyler onlara sadece zaman kaybettirir.Motoru sağlam bir yere bağlayın ve ayrıca disk kilidi kullanın,onlara süpriz olacaktır.Zinciri kesmek için gelirler birde disk kilidi çıkar,alarmı açıklamaya gerek yok.Ama dediğim gibi şöyle küçük bir gps aleti bulabilsek,motorun içinde bir yere gizleyebilecek,en sağlamı o olur.Çalacaklarsa çalarlar ama en azından bulabilriz.
    Muhtemelen siz düşünmüşsünüzdür ama ben daha önce arkadaşın kapalı otoparkına bırakıyordum,şimdi yakın oturan bir akrabamın kameralı açık otoparkına bırakıyorum.Ve gideceğim heryerde nereye bırakacağım önceden hesaplanmıştır.Yani sizde varsa yakınınızda otoparkı olan ve ya size yakın bir sitenin güvenliğiyle konuşarak daha sağlam bir çözüm bulursunuz.
    önerilerin için çok teşekkürler,malesef yakınlarda böyle yerler yok..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Estağfurullah,ama bir çözüm bulmaya çalışın bu işe,çünkü bu kilit filan geçici çözümler.

Görkem_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    600 RR
    @burakermis

Bende başımdan geçeni anlatiyim sana gecen yaz icin.Normalde motoru koymam icin bi dükkan var, dedeme ait kullanılmayan bi dükkan ama bazen kapı önüne araba parkediyo, birde evime 400-500 metre falan uzakta diye uğraşıp oraya koymazdım hiç. Cıkmaz sokakta oturuyorum ben, arabaların giremediği dar bir yer, mekan olarak normal sokaklardan bir nebzede olsa daha güvenli.Motora disk klidi takmıştım, zincirle kepenklere kitlemiştim.Hatta yeni yıkadığımdan dolayıda üstünü örtmüştüm branda ile.Sabah bi baktım branda yerde.Rüzgar falan ucurmuştum dedim önemsemedim.Aynı gün öğlen komşular kadınlar beni bi kadına yönlendirdi.Sonra benimle konuşmak isteyen kadın anlattı, sabah ezanına doğru 2 tane genç gelmiş, brandayı falan kaldırmışlar hafiften ses cıkartmışlar, zincir sürtünmüşmü artık noolmuşsa.Bu kadın işte cama cıkmış bu saatte nooluyo diye, cocuklarda kadını görünce sakince brandayı tekrar örttmüşler motorun üstüne ereti bi şekilde ve sakince uzaklaşmışlar.O gündür daha dışarı bırakmıyorum.Dükkan olmasa bile apartmanın icine sokuyorum.Bu zincir, disk klidi vs. cocuk oyuncağı yahu, 30 saniyelik işleri var.O yüzden başına gelmeden dikkat et bence.

Motosikleti
    kymco süper 8
    Alıntı burakermis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırım alarmı kilit az da olsa işimi görecek,kopma kesilme gibi durumlarda devreye giriyormuş.
    aynen öyle ufak bişeyde öter bıranda da al bıranda ya kocaman yaz bu makinede 3 tane alarım var yaklaşmayın deye bak bakalım yakaşıyorlaröı :D

Adana İl Temsilcisi adanalı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F, YAMAHA BW'S 100
    DÜNYADA ÖLÜMDEN BAŞKASI YALAN. BORA KARAKAŞ (BEN)
    KİMSEYE KİN DUYMAM,DÜŞMANIM KİNDİR BENİM.....YUNUS EMRE

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Arkadaslar sezon acildi. Tabi hirsizlarinki de. Eger kapali parkiniz yoksa.otoparka birakin.evinizden 250m uzak diye usenmeyin

---------- Post added at 07:35 ---------- Previous post was at 07:33 ----------

Sonra cok aglarsiniz. Kamera olsa ne olur.adam yuzunu kapatir.motoru calistirir giderken de el sallar size

---------- Post added at 07:44 ---------- Previous post was at 07:35 ----------

Dun motosikleti yikadim guzelce sildim.arkadasa gitmek icin e5 e ciktim yagmur basladi ve motor les=(

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sezon acildi. Tabi hirsizlarinki de. Eger kapali parkiniz yoksa.otoparka birakin.evinizden 250m uzak diye usenmeyin

Sonra cok aglarsiniz. Kamera olsa ne olur.adam yuzunu kapatir.motoru calistirir giderken de el sallar size

Dun motosikleti yikadim guzelce sildim.arkadasa gitmek icin e5 e ciktim yagmur basladi ve motor les=(
    :D senin kaderin bu zaten ( bu arada cumartesi tam teşkilat yagmurluk falan donuma kadar islandim bende )
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

Motosikleti
    2012 GT250R (kırmızı-beyaz)
    Alıntı merianne adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motoru silerken farkına vardım; bir tane hortum var ucu açık, depo ve sele nin ortasına doğru gidiyor. Sarkık bir şekilde arka tekerin önünde duruyor bu neyin nesi anlamadım. Yerinden çıkmış bir hortum olabilir mi ? biraz yokladım ama takılacak biyer göremedim.2012 model comet,comet başlığına da yazdım.
    motor oradan tuvaletini yapıyor... onun da canı var

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:53 ----------

Alıntı gugukk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kediler çok fena her sabah birisini sele üzerinde yatarken yakalıyorum kovalıyorum ama nafile korkuyorum bir gün tırnaklarını geçirecekler diye. branda örtmeye başladım sıcak geldi herhalde 1 taneyken 2 tane olmaya başladılar bıranda altından girip yatıyorlar ne yapıcam bu kedileri bilmiyorum.
    hehehe boşver hayvanları ya ne güzel yatacak yer bulmuşlar, bizim bahçe de kedi dolu; ne zaman motora binecek olsam arka sele, ön sele ve depo üzerinde pati izleri oluyor bezle silip biniyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:56 ----------

Alıntı UNdocab adlı üyeden alıntı Mesajı göster

bizim motorlar yağmur hiç gelmiyor ya hu, hemen "çamur abi" oluyolar

Motosikleti
    BİLGİ
    arkadaşlar,motordan kedileri uzaklaştırmak için,epey yazı okumuştum.bildiğiniz gibi kedi spreyleri var.ama pratikte denenmiş olan yöntemler de var.mesela,motorun brandasına çiğ kahve veya shelltox sıkmak gibi,ben shelltoxu denedim ve sonuç aldım.sizde deneyin isterseniz.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Güvenlik şart Yurduma 500-600 m deki kapalı otoparka koydum bende.
    Alarm, disk kilidi, zincir, branda hepsi var. Alarmı kullanmak istemedim çünkü berkay8 in de dediği gibi alarmım aküye bağlı ve aküyü bitirir. Bide çalınmayı geçtim motora bi anda verilebilecek en küçük bi zarar çizik, devrilme, ayna sinyal kırılması bunların parası otoparka aylık vereceğimiz parayla eşdeğer olur. Stresi yeter zaten.O yüzden hergün üşenmeden o yolu yürüyorum
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

Motosikleti
    FZ6
    VE KRANK KIRILDI...LÜTFEN OKUYUN YARDIMINIZ LAZIM

Bugün sabah evden çıktım hiçbirşey yok , herşey yolunda motoruma bindim ... okula gittim sağa sola gittim neyse derse girdim ettim dersten çıktıktan sonra kız arkadaşım motoru çalıştırdı. her zamanki sesten farklı bir ses geliyordu ... kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım bişey pat pat diye vuruyodu sanki traktörmüş gibi motorun sesine ek olarak farklı bir ses daha geliyordu...
    zaten yağ değişimine gidecektik dersten sonra neyse dedim böyle gideyim gitmişken motoruda gösteririm.
    bir ustaya uğradım %85 krank motoru 250 liraya indiririm parçaları sen alırsın dedi bende işçilik 250 lira alırım dedi.
    tamam ben her zaman koyduğum yağı koyayım motora dedim ve çıktım yağ koysanda birşey farketmez dedi ama dinlemedim. geçen yağ değişiminde beni kazıklayan ustaya bir sorayım dedim
    motoru dinlettim ustaya ve ustanın cevabı bu egzantrik zincirindenir bi bakalım dedi neyse 1 saate yakın motorun grenajlarını depoyu söküp bişeyler yaptı egzantrik zinciriyle fln ,bir çözüm bulamadı ya piston ya krank olduğunu söyledi ... dedim ne yapacaz ? sen 1500 lira getir gerisine karışma ben parçalarıda alır TEREYAĞI yaparım dedi tamam dur bakalım dedim ve çıktım.
    yağı değişmiş ve kurcalanmış motorumu usta ve çırağı topladıktan sonra kullanma bunu çek evine otoparkına parayı tamam edince gelirsin dedi.
    atladık tekrar kız arkadaşımla motorun üstüne 3-4 km sonra tarif edemeyeceğim bir ÇAAAAT sesi geldi hemen debriyajı sıktım ve kontrollü bir şekilde sağa çektim, sağa çektiğimde motorun alt kısmından dumanlar çıkıyordu ve oluk oluk yağ akıyordu . ne olduğunu anlayamadık daha doğrusu olayı tam olarak idrak edemedik o panikle yanıyoruz heralde diye... kontağı kapatıp dumanı geçtikten sonra boşa alıp sırtlandık motoru. 500 m ileride tekrar çalıştırmayı denedim, belki usta uğraşırken üzerinde kalan yağ yanmıştır diye... çalıştırmayı denediğimde 288 yada e88 mi tam anlayamadım ama 88 i net gördüm birde üstte hiç görmediğim bir ton ışık yanıyordu yağ ışığı flnda... motor marş basmadı bir kere tık sesi geliyor sonra susuyordu . kontağı kapatıp tekrar denediğimde şu meşhur FI ışığını gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum çok duydum ama anlamını bilmiyorum... marş basmadı alt sakala dolan yağı yolda döke döke vardık eve motoru çektim kenara ve çıkıp sizlere bu yazıyı yazdım birde komple krank fiyatına baktım ...

şimdi bu olay canımı anlatamayacağım şekilde sıktı ... 1000-1500 lira verip krank piston değiştirip binmeye devam etmeli miyim ? yaptırıp satmalı mıyım ? yada direk bu haliyle satıp kurtulmalı mıyım ?
    eğer yaptırırsam tekrar başım ağrır mı ? tekrar böyle ciddi bir sorun yaşatır mı ?
    Lütfen benim için çok değerli olan yorumlarınızı esirgemeyin...

Motosikleti
    kymco süper 8
    çok gemiş olsun kardeşim paran varsa yaptır 7 8 bine satarsın sonra git bi honda al sıfır taksitlede veriyorlar 12 ay peşin fiyatına ödersin sen rahat kafan rahat motor rahat 5 6 yıl binersin demek geliyor içimden burda gizliden motor satıp da söylemeyenler oldu 6 7 8e yakın. bine yarı ölü motorları hertürlü akrobasi harekleri denenmiş. gt ler kalitesiz değil kullananları çoğu kalitesiz kullanıcılar sanada biri kaptırmış işte nede olsa başlangıç motoru her türlü hırs heycan adrenalin hava atma ölümüne gaz verme .... saymakla bitmez bilerek lades demek ikinci el hiç kendini üzme durumun neyse o ölçülerde git saygılarla

Motosikleti
    Honda cbr 600 f3

Yardım

Herkese merhaba.

Scooterim vardı üzerine 2500 tl koyup aldığım hyosung gt 250 r'ın yağ yaktığını öğrendim. Egostan beyaz dumanlar çıkıyordu. Üste krank silindir ve ust kapak değişmesi lazım dedi.

Traktör sesi gibi çalışıyor motor. Bunların çıkmasını veya sıfırını nerden ve ne kadara temin edebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    VE KRANK KIRILDI...LÜTFEN OKUYUN YARDIMINIZ LAZIM

Bugün sabah evden çıktım hiçbirşey yok , herşey yolunda motoruma bindim ... okula gittim sağa sola gittim neyse derse girdim ettim dersten çıktıktan sonra kız arkadaşım motoru çalıştırdı. her zamanki sesten farklı bir ses geliyordu ... kontağı kapatıp tekrar çalıştırdım bişey pat pat diye vuruyodu sanki traktörmüş gibi motorun sesine ek olarak farklı bir ses daha geliyordu...
    zaten yağ değişimine gidecektik dersten sonra neyse dedim böyle gideyim gitmişken motoruda gösteririm.
    bir ustaya uğradım %85 krank motoru 250 liraya indiririm parçaları sen alırsın dedi bende işçilik 250 lira alırım dedi.

tamam ben her zaman koyduğum yağı koyayım motora dedim ve çıktım yağ koysanda birşey farketmez dedi ama dinlemedim. geçen yağ değişiminde beni kazıklayan ustaya bir sorayım dedim
    motoru dinlettim ustaya ve ustanın cevabı bu egzantrik zincirindenir bi bakalım dedi neyse 1 saate yakın motorun grenajlarını depoyu söküp bişeyler yaptı egzantrik zinciriyle fln ,bir çözüm bulamadı ya piston ya krank olduğunu söyledi ... dedim ne yapacaz ? sen 1500 lira getir gerisine karışma ben parçalarıda alır TEREYAĞI yaparım dedi tamam dur bakalım dedim ve çıktım.
    yağı değişmiş ve kurcalanmış motorumu usta ve çırağı topladıktan sonra kullanma bunu çek evine otoparkına parayı tamam edince gelirsin dedi.
    atladık tekrar kız arkadaşımla motorun üstüne 3-4 km sonra tarif edemeyeceğim bir ÇAAAAT sesi geldi hemen debriyajı sıktım ve kontrollü bir şekilde sağa çektim, sağa çektiğimde motorun alt kısmından dumanlar çıkıyordu ve oluk oluk yağ akıyordu . ne olduğunu anlayamadık daha doğrusu olayı tam olarak idrak edemedik o panikle yanıyoruz heralde diye... kontağı kapatıp dumanı geçtikten sonra boşa alıp sırtlandık motoru. 500 m ileride tekrar çalıştırmayı denedim, belki usta uğraşırken üzerinde kalan yağ yanmıştır diye... çalıştırmayı denediğimde 288 yada e88 mi tam anlayamadım ama 88 i net gördüm birde üstte hiç görmediğim bir ton ışık yanıyordu yağ ışığı flnda... motor marş basmadı bir kere tık sesi geliyor sonra susuyordu . kontağı kapatıp tekrar denediğimde şu meşhur FI ışığını gördüm ne anlama geldiğini bilmiyorum çok duydum ama anlamını bilmiyorum... marş basmadı alt sakala dolan yağı yolda döke döke vardık eve motoru çektim kenara ve çıkıp sizlere bu yazıyı yazdım birde komple krank fiyatına baktım ...

şimdi bu olay canımı anlatamayacağım şekilde sıktı ... 1000-1500 lira verip krank piston değiştirip binmeye devam etmeli miyim ? yaptırıp satmalı mıyım ? yada direk bu haliyle satıp kurtulmalı mıyım ?
    eğer yaptırırsam tekrar başım ağrır mı ? tekrar böyle ciddi bir sorun yaşatır mı ?
    Lütfen benim için çok değerli olan yorumlarınızı esirgemeyin...
    çok geçmiş olsun..
    eod bunu beğendi.

MF-Hyo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2012 GT250R - 2008 150HS
    Önceden de vardı galiba söylüyordun vuruyor diye keşke sorunun başında gösterseymişiniz hocam belki daha az masrafla daha küçük işlemlerle kurtarırdınız.Çok büyük geçmiş olsun. Böyle olayları duydukça üzülüyorum Allah kimsenin başına vermesin
    eod bunu beğendi.
    150HS > 2008 ST > 2012 ST >

dedektif5 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bir ay önce sıfır aldığımız motorda (arkadaşımın) akıllara ziyan bir arıza oldu, yolda giderken arka fren boşa çıktı ve çalışmadı. dün gece arkadaşım iki kişi yağmurlu havada seyrederken (ben de arkalarından geliyorum) birden kenara çekti arka frenin tutmadığını söyledi, baktık ki fren boş boş basıyor hiç çalışmıyor. allahtan kötü bir olay olmadan farkedip kenara çekti motoru. motorun sağında solunda hata olur arıza olur eywallah da, fren de hata kabul edilebilir bir şey mi yav canımızı taşıyoruz biz bunda
    bugün servise gittik ve fren olayını da çözdük arkadaşlar. fren hortumu arka lastiğe sürtünerek aşınmış ve erimiş. büyük ihtimalle iki kişi binince oldu. çünkü arka seleye biraz ağırlık uygulayınca hortum esneyerek lastiğe yaklaşıyordu. fren hortumunu tutan bir aparat var, hortumun dışarı çıkmamasına ve artçı alınca lastiğe sürtmemesine dikkat edin

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı dedektif5 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün servise gittik ve fren olayını da çözdük arkadaşlar. fren hortumu arka lastiğe sürtünerek aşınmış ve erimiş. büyük ihtimalle iki kişi binince oldu. çünkü arka seleye biraz ağırlık uygulayınca hortum esneyerek lastiğe yaklaşıyordu. fren hortumunu tutan bir aparat var, hortumun dışarı çıkmamasına ve artçı alınca lastiğe sürtmemesine dikkat edin
    böyle birşeyde ilk defa duyuyorum..enteresan=hyo en iyisi hyolara artçı almayın

Motosikleti
    eod arkadaşım inan çok üzüldüm,geçmiş olsun.
    eod bunu beğendi.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    hayvanın biri aynamın dibini kırdı...
    Allah'tan yedeği var...
    deli oldum yav...

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    böyle birşeyde ilk defa duyuyorum..enteresan=hyo en iyisi hyolara artçı almayın
    White34 ve pratik çözümlere hoş geldiniz

Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayvanın biri aynamın dibini kırdı...
    Allah'tan yedeği var...
    deli oldum yav...
    geçmiş olsun ebubekir istanbulda dediğinden bol bişey yok trafik dolu
    -unnamed- ve UNdocab bunu beğendiler.
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler