Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Hyosung GT 250 R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    Alıntı -unnamed- adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yakıt konusun da muadil arıyorsanız...
    kuzenimle beraber yaptık sakarya gezisini...
    adamda 1100 cc'lik motor var...
    çoğu yerde gazladı o, 280-290 hızlarda gitti...
    herif 90 lira yaktı, ben 70 lira....
    yuh diyorum
    benzin fiyatlarından haberiniz yok mu sizin be siz mi motora biniyorsunuz yoksa motor mu size biniyor bir laf geçiremiyorsunuz motorunuza
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    üstat karşılaştırmaya göre baya yakıyor...
    benzinini fiyatıyla pekte alakası yok...
    litre hesabı konuşuyorsak eğer...

Chronix - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Monster 1200
    üstat karşılaştırmaya göre baya yakıyor...
    benzinini fiyatıyla pekte alakası yok...
    litre hesabı konuşuyorsak eğer...
    yok hocam o işin şakası zaten, ozan arkadaşın bi de senin yakıt tüketimi mesajlarınız vardı ordan esti de yazdım. ne bileyim benim motor öyle yaksa net konuşmayım ama herhalde oda da bir yere dekoratif süsleme olsun diye yerleştirirdim..
    Two Against the World

Hyosung RT125 (55.000) Hyosung GT250 X (100.000) Ducati Monster 1200

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok hocam o işin şakası zaten, ozan arkadaşın bi de senin yakıt tüketimi mesajlarınız vardı ordan esti de yazdım. ne bileyim benim motor öyle yaksa net konuşmayım ama herhalde oda da bir yere dekoratif süsleme olsun diye yerleştirirdim..
    (: bu laf fena oldu, btün psikoloji bozuldu yav...
    işin şakası bir yana tüketimden şikayetçiliğim var biraz, hafta içi izin kullandığım bür gün tamami ile güzel bi elden geçirecez...
    bakalım bi yerde bi terslik var ama..
    buluruz inşaAllah...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    Alıntı Chronix adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahah :D ben bekliyordum zaten bu kadar yakmasını ,, alırken çekinmedim binerkende çekinmeyeceğim :D varsın yaksın vallahi çok sevdim ben bu motoru yakıtına katlanacağız napalım ) bununla şehirler arası turlara bile katılırım diyordum ama :D arabayla gitsen en azından 4 kişi gider parayı 4 e bölersin :D bunda tamamen israf

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı Oz@n-RCR200S adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ahahah :D ben bekliyordum zaten bu kadar yakmasını ,, alırken çekinmedim binerkende çekinmeyeceğim :D varsın yaksın vallahi çok sevdim ben bu motoru yakıtına katlanacağız napalım ) bununla şehirler arası turlara bile katılırım diyordum ama :D arabayla gitsen en azından 4 kişi gider parayı 4 e bölersin :D bunda tamamen israf
    2011 model yaris 1.4 d4'üm var...
    normal hızlarda (120-130) adapazarına 30 liralık mazotla gidip geliyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    her mesajımdan sonra büyük bir öfke ile yazılar yazıyorsun.anlaşılan çok gençsin bunların hepsi geçecek hepsini atlatacaksın özellikle hyo takıntından kurtulacaksın ama önce tecrübe kazanman lazım..

bana laf yetiştirmeye afedersin birşey yarıştırmaya çalışma senin geçtiğin yollardan geçeli çok oldu.

sen birde hyodan ağzı yananları anlatsana çok övüyorsun bu markayı ya..sen neden tek taraflı düşünüyorsun..hayatında belki kullandığın tek makinamı yoksa hyo mu?

yoksa çinli scooterler mi?

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:19 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:14 ----------

Alıntı eod adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @white34
    söylemicem söylemicem diyorum ama...
    aldıgım motor ahım şahım bir motor degil , ben motoru alırken herhangi bir ustayada göstermedim . satıcıya açık ve net sordum : bu motoru almayı düşünüyorum , durumum bu , alabilecegim motor bu. bu motor beni yolda bırakır mı bırakmaz mı ? astarı yüzünden pahalıya gelir mi ? sağolsun dürüst bir satıcıymış ki bana dediği şu oldu ''2007 model ve 40binkm'de motor sıfır değil sonuçta eksikleri var gelince tek tek söylerim ama insanda ciğer bu motorda yağ, ben hiçbir bakımını eksik etmedim. görüntü olarak eksikleri var ön camı , gösterge çerçevesini değiştirmek istersen değiştirebilirsin ama sende bakımlarını düzgün yaparsan herhangi bir sorun çıkarmayacaktır ''
    nazar değmesin bugüne kadar beni 2 kere yolda bıraktı ikiside marş basmadığı için , şükür şimdi hiçbir sorunu yok .

sgidip mondial'e ne bileyim daha yolda giderken dökülen skyjet başlıklarına yorum yapın direkt olarak marka kötülüyorsunuz.ben bu motosikleti alırken endişelerim vardı ama şu an çok memnunum. almayı düşünen arkadaşları caydırmayın, taraflı yorum yapmayın.
    belki şans bu motorda yüzünüze gülmemiş olabilir ama bu kadar taraflı konuşmayın.
    öyle kardeşim ben nasıl söylüyorsam sende söyleyeceksin yeterki medeni bir şekilde söylensin..sen şimdi buna binebildiğin için senin için en iyisi bu ama işte bu şu andaki doğru yarın bir kaliteli motora bindiğinde hyo nerde bu nerde diyeceksin ben bunu çok önceki mesajlarımda yazdım aslında bir kısım bu yazdıklarımı a-dan z-ye kabul ediyorda ellerinde hyo var diye piyasa düşsün istemiyorlar.

Motosikleti
    HusaberG Sf650
    Alıntı white34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her mesajımdan sonra büyük bir öfke ile yazılar yazıyorsun.anlaşılan çok gençsin bunların hepsi geçecek hepsini atlatacaksın özellikle hyo takıntından kurtulacaksın ama önce tecrübe kazanman lazım..

bana laf yetiştirmeye afedersin birşey yarıştırmaya çalışma senin geçtiğin yollardan geçeli çok oldu.

sen birde hyodan ağzı yananları anlatsana çok övüyorsun bu markayı ya..sen neden tek taraflı düşünüyorsun..hayatında belki kullandığın tek makinamı yoksa hyo mu?

yoksa çinli scooterler mi?
    white bu zamana kadar sizinle hiçbir diyaloğa girmedim..
    lakin yazdığınız bu yorum da aşağılama var gibi duruyor...
    burda ki insanlara kaç motor kullandıklarına yada cc'lerine göre yorum yapacak isek yandık...
    bu konuda kimseyle sidik yarıştırmıyorum ama böyle bir liste olursa başlarda yer alacağıma eminim...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sen önce o arkadaşın yazdıklarını okuduğunda tepki vereceksin bana tepkini sonra ver...
    evet motor kullanmak ve tecrübe sahibi olmak başka birşeydir.teknik bilgiye sahip olmak farklı birşeydir.bu motoru kullanan çoğu arkadaş dünyanın en iyi makinası zannediyor.halbuki kendi egolarını tatmin ediyor.

bende sorunlar yaşadığım çok sevdiğim arkadaşımda sorunlar yaşadı.buraya yazılmayan o kadar şey varki kullanıcılarda sırf bir forumdayım yarın makineyi satmaya kalkarsam satamam korkusundan adam yaşadıklarını bile yazmıyor buralara..

böyle yerlerde her zaman bir sahte davranışlar var..bizde gördük neler neler..

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    2011 model yaris 1.4 d4'üm var...
    normal hızlarda (120-130) adapazarına 30 liralık mazotla gidip geliyorum
    az önce fulledim :D 52 tl lik benzin aldı 11 lt civarı benim 2 diş kalmıştı sanırım sandığımdan az yakıyor ben bitmek üzere sandım hiç deneyen var mı? depo tam 17 lt alıyor mu + - ne kadar alıyor tam ---bizim 30 kuruş yalan oldu galiba :D sevindirici

birde motordan çok ses geliyor egsozdan tam dinleyemedim ama gaz verirken hafif tiz bi sürtünme sesi geliyor normal mi ? motoru elime alacam yakında zaten çok zorluyor vites geçirirken ani kalkışta vites sessleride geliyor ayarlı geçirdiğim halede herkestemi böyle :D yoksa motor ölecek mi benim haha baktırdım gerçi bişeyi yokmuşta belli mi olur :D motora yabancıyım erken müdehale iyidir

---------- Post added at 20:58 ---------- Previous post was at 20:47 ----------

sen önce o arkadaşın yazdıklarını okuduğunda tepki vereceksin bana tepkini sonra ver...
    evet motor kullanmak ve tecrübe sahibi olmak başka birşeydir.teknik bilgiye sahip olmak farklı birşeydir.bu motoru kullanan çoğu arkadaş dünyanın en iyi makinası zannediyor.halbuki kendi egolarını tatmin ediyor.

bende sorunlar yaşadığım çok sevdiğim arkadaşımda sorunlar yaşadı.buraya yazılmayan o kadar şey varki kullanıcılarda sırf bir forumdayım yarın makineyi satmaya kalkarsam satamam korkusundan adam yaşadıklarını bile yazmıyor buralara..

ahaha :D itişmeyin yahu :D msjlarınızı okumadım ama bi gerginlik var bi kaç sayfadır kırmayın birbirinizi ,

söylediğin şeye katılıyorum bindiğim en güçlü makina bu olduğundan benim için şu an dünyanın en hızlısı

ve şu sorunları buraya yazmama konusuna ben değinmiştim aranıza ilk katıldığımda çünkü ilk bindiğimde motoru hiç beğenmemiştim :D ve hep övüldüğü için gözü kapalı aldım :D

ve beklediğim sessizliği rahatlığı tam bulamadım bu motorda ama bu bir iki sevmediğim yanı dışında keşfettiğim söylenmeyen bir sürü artısıda oldu şu anda aşık oldum diyebilirm motora inş sorun yaşatmaz bana

Motosikleti
    GT250R - MODELİ: 2012 KİLOMETRESİ: 0 - 500 ARASI
    bugün ilk defa motora bindim , denemek için floryadan bakırköye kadar gittim sahilden,çok yoruldum ya bileklerim bile ağrıdı fazla sıkmışım heralde , ufak tefek aksilikler de yaşadım birkaç kere olmadık yerde istop ettim sonrada heyecan yaptım boşa alıp çalıştıramadım filan neyseki sapa sağlam eve dönebildim birkaç şey sorucam normalde motor dururken vitesi boşa alabiliyorum ama çalışırken mesela ışıkta dırdum boşa bir türlü geçmiyor bazen baya uğraştım kaç kere acemiliğimden mi acaba yoksa motorda sorun mu var anlıyamadım ?
    MOTOR HAYATTIR.HAYATTA MOTOR

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı seth_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugün ilk defa motora bindim , denemek için floryadan bakırköye kadar gittim sahilden,çok yoruldum ya bileklerim bile ağrıdı fazla sıkmışım heralde , ufak tefek aksilikler de yaşadım birkaç kere olmadık yerde istop ettim sonrada heyecan yaptım boşa alıp çalıştıramadım filan neyseki sapa sağlam eve dönebildim birkaç şey sorucam normalde motor dururken vitesi boşa alabiliyorum ama çalışırken mesela ışıkta dırdum boşa bir türlü geçmiyor bazen baya uğraştım kaç kere acemiliğimden mi acaba yoksa motorda sorun mu var anlıyamadım ?
    sende sorun yok klasik hyo sorunu alışacaksın

Motosikleti
    HusaberG Sf650

öncelikle tepki vermedim..
    üslubunuz hep bir sataşma içerisinde olduğu için bunu da tepki olarak algıladınız...
    bugün çin malı bir scooter'a bineyim o benim için dünyanın en iyi motorudur..
    zamanın da k6'ya binerken de o benim için dünyanın en iyi motoru olmuştu..
    şimdiler de gt'ye biniyorum, şu an dünyanın en iyi motoru o benim için..
    ama bu eksik yönleri olmadığı anlamına gelmez...
    bunu ifade ediyorsanız da kırmayacak bir şekilde ifade edin ki, muhabbet lisanı sataşma lisanınıa dönmesin...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    sende sorun yok klasik hyo sorunu alışacaksın..2006 da aynı 2012 de aynı

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    ya insan direk farkediyor demi :D bende geçen hafta hepsini tek tek yaşadım kalkarken biraz devirli kalk yoksa stop ediyor evet ) ve az önce bi 30 dk bindim oturuş durumundanmıdır nedir benimde trafikte birden ellerim ağırıyor bileklerimden felan sancılar geçiyor yoruldum eve döneyim moduna geçiyor insan ,, çalıştırma konusundada biraz marşa basılı tutup sonra az buz gaz ver hemen alıyor banada zor çalışıyormuş gibi gelmişti , benim çançinçon bile tek marşla gaz vermeden alıyordu
    o vites olayını ben sadece çan çin çonlarda oluyor sanıyordum hyoda hepten bela :D dişliler denk gelmeyince her motorda oluyormuş o o yüzden tam durmadan boşa almaya alıştım yada bi arkadaşımız öğretti burdan @UNdocab 5000 devire kadar çıkarıyorsun gazı pamuk gibi geçiyor ))

Forumdan Uzaklaştırıldı
    daha önceki yazılarımı okuduysanız.ben çok detaylı şekilde anlattım bazı arkadaşlar anlamak istemediler.bu arkadaşta içine dert etmiş bulduğu her fırsatta saldırmaya çalışıyor..
    bana sataşana ben sataşıyorum siz niye olayı tek taraflı düşünüyorsunuz onu anlamış değilim?

bu sözler bu ara çok dolaşıyor ortalıkta eğer ona biniyorsam o benim için dünyanın en iyi makinasıdır.yapmayın bu demogojiyi bu tamamen kendi içini rahatlatmak için söylenen bir sözdür.

ben 2 sene ara verdim inanın 1 an bile tekrar gt 250 r binmek aklıma gelmedi.

çünkü daha iyi deneyimlerim olduğu için o kadar eksiği insanın gözüne batıyor ki..

ben kimseyi kırmanın veya aşağılamanın peşinde değilim.ama genç kardeşlerimizde azıcık gözlerini açacaklar yazılanları anlamaya çalışacaklar.ben birşeyi boşa yazmam konuşmam.

caneryavuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ST Kanuni GT250R
    bende yeni yeni binmeye başladım ama sana şunu söyleyebilirim. Bende ilk bindiğimde bileklerim avuçiçlerim ve sırtım çok ağrıyordu sonra fark ettimki. bütün ağırlığımı ellerime veriyorum, sorun burdan kaynaklanıyormuş gidonu sıkmadan nazik bir şekilde tutmaya başladım ve ağrılarım iyice azaldı ama sırt ağrım içi şimdilik çözüm bulamadım. Vites boşa geçme sorunu bende lambaya yaklaşırken atıyorum boşa hemde çok rahat bir şekilde ben iki gün önce şunu keşfettim. Vitesleri daha yavaş ve tek tek ayak darbesiyle düşürünce boşu ıskalamıyorsun, çalışırhalde iken bazen bende boşu bulamıyorum durunca ama motoru biraz ileri veya geri hareket ettrince rahat geçiyor tekrar.

BİR SORU: Ben vites değişimlerini genelde 6-7 bin devirde yapıyorum. bu normal bir devir mi hiç araştırmadan sordum kusura bakmayın...

UNdocab - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT650, RT125
    Yav yine yatışta R tayfası bi gezi önerdik maçası yemedi kimsenin :D

Ben çok şikayetçiyim hyodan motoru ilk aldığım gün haliç köprü üzerinde tık dedi kaldı motosiklet.Chronix de şahit. Sonra kullanım kılavuzuna baktım cevabı kapakta buldum.
    Chronix benzin aldı kullanım kılavuzunun dış karton kapağını fişek yaptım bu sayede motoru batırmadan benzin doldurduk gitti. Ama bence hyosung'un hatası bu neden benzinsiz çalışan motosiklet yapmıyolar ki sanki.

---------- Post added at 21:23 ---------- Previous post was at 21:21 ----------

Alıntı caneryavuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende yeni yeni binmeye başladım ama sana şunu söyleyebilirim. Bende ilk bindiğimde bileklerim avuçiçlerim ve sırtım çok ağrıyordu sonra fark ettimki. bütün ağırlığımı ellerime veriyorum, sorun burdan kaynaklanıyormuş gidonu sıkmadan nazik bir şekilde tutmaya başladım ve ağrılarım iyice azaldı ama sırt ağrım içi şimdilik çözüm bulamadım. Vites boşa geçme sorunu bende lambaya yaklaşırken atıyorum boşa hemde çok rahat bir şekilde ben iki gün önce şunu keşfettim. Vitesleri daha yavaş ve tek tek ayak darbesiyle düşürünce boşu ıskalamıyorsun, çalışırhalde iken bazen bende boşu bulamıyorum durunca ama motoru biraz ileri veya geri hareket ettrince rahat geçiyor tekrar.

BİR SORU: Ben vites değişimlerini genelde 6-7 bin devirde yapıyorum. bu normal bir devir mi hiç araştırmadan sordum kusura bakmayın...
    normal sıkıntı yok 6 bin devirde geçişleri yaparsan daha ekonomik olur. ben 8000devirde değiştiriyorum maks tork deviri daha çok yakar ama sürüş daha zevkli oluyor.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bir espri yapmak için bu kadar düşünülürdü...

Motosikleti
    S&T KANUNİ GT 250 R
    boşver sen şimdi onu bunu :D bana yardımcı ol
    az önce kastırdım motoru egosozu delmişler benim resmi vardı dur bulayım :D ok şimdi giderken yokuş aşşağı inerken öksürme yaptı pat pat çok nadir birde sıkıştırınca egsoz takılmış şahin gibi ses çıkarıyor karbüratörde yok bunda enjeksiyonumu temizleteceğim ben
    birde tiz bi sürtünme sesi geliyor gaz verince normal mi? çok zor duyuluyor ama bende takıntılıyım çıt dese farklı olarak duyarım debriyajdan felan geliyor olabilir mi ?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler